Synov kamarát sa stravuje u nás. Čo vy na to?

maminuska
15. sep 2009

Môj syn prechádza ťažkým obdobím vo vzťahu k jeho biologickému otcovi.
Má kamaráta s ktorým trávi hodne času, spolu behajú , spolu hrajú na počítači. Všetko by bolo v poriadku, chlapec je to milý a slušný.
V poslednej dobe asi tak dva týždne pravidelne u nás večeria - varím takmer každý deň a v nedeľu aj dnes u nás obeduje. Nie som lakomá, som rada že syn má dobrého kamaráta ale čudujem sa že to nevadí jeho mame. Keď som sa pýtala syna, tak mi povedal že jeho mama nevarí, ani v nedeľu a začínam mať dojem že jej to aj takto vyhovuje.
Mňa to však začína hnevať, neviem si predstavit že by sa moje decko chodilo pravidelne najesť k susedom . Čo vy na to ?

pepibubu
15. sep 2009

Pozvat se k jeho "mamince" na večeři. A důrazně si promluvit, že ti ani tak nejde o ten žvanec, ale o princip. Holt do toho kyselýho jablka budeš muset kousnout, což ti nezávidím, ale jinak to nepůjde ☹

jabjunka
15. sep 2009

Je to tak,nic jiného,než to důrazně vysvětlit jeho mamince ti nezbude.Ovšem je otázka,jestli to ten chlapec pak nějak neodskáče.
Já měla kdysi známou a ta se ke mě takhle téměř denně zvala i se svým dítětem,které bylo stejně staré jako náš třetí.A pravidelně nenosila plíny,jídlo a jiné věci.Prakticky jsem téměř půl roku sponzorovala ještě jedno dítě.
Když jsem jí to konečně řekla,urazila se a rok ani nepozdravila a ještě roznášela po vesnici drby.Lidi o ní sice věděli jaká je,ale stejně mi to bylo nepříjemné.Nakonec jsem to vyřešila menším výstupem na obecní akci a už mám 6 let klid. 😉

sonica
15. sep 2009

no asi bych se vuci tomu vazne ohradila, ono je sice hezke, ze syn ma kamarada, ale je nutne si stanovit hranice.
my takhle vyrustali na vesnici, jednou se jednou u jednoho, pak u dalsiho, bylo nas dost a vlastne babicka byla i rada, varila vlastne jednou za cas ve velkym hrnci a ostatni babicky i maminky taky. ale proste jsme se stravovali postupne u vse. ne tohle to... 😖

titkovamiriam
15. sep 2009

je maminuska -ja som si tym presla pri milanovi ked mal asi 7r,mal kamarat ktory u nas aj spaval 🙂 mne to niak nevadilo,jeho mama mala niake problemi tak bol chlapec par mesiacov unas-inak prvy raz videl ze puding sa da doma uvarit a jedol krupicovu kasu.cca po pol roku sa niak doma vyjasnilo a dodnes su dobry kamosi.
no a kamoska tym prechadza teraz ma 3 a7 rocne deti a oproti ,,susedu,, co posle dceru von aj na cely den a mala 4r. sa im kedykolvek tula po zahrade ,dome a zazili sme ju aj na jednej oslave kde len zle robila-no bola urcite hladna lebo o 17 tej povedala ze rano ranajkovala a zjedla vsetko co videla.a ta suseda ju posle von aj ked je chora a soplava ☹ ☹ 😠 ☹ ☹

beruska2x
15. sep 2009

no tak ja to mela v detstvi tak nejak jako sonica 😀 mela jsem hodne kamaradu a obcas jsme se u nas sesli na jidlo, na burty v lete nebo tak ale priste jsem zas byli jinde, jinde a jinde 😉 ... zustalo nam to teda dlouho, jeste po dickotece jsme k nam obcas zasli na snidani 😀 ale tohle je neco jineho...

a tvyho kluka nikdy k nim domu nepozvou? treba jen na neco koupeneho nebo na susenku?? me ne tom hlavne zarazi ze ta maminka ani neprijde se zeptat jestli ti to neva nebo jestli tam kluci nezlobi, proste ze se nezajima kde jeji dite travi cely dny 😕

marinka
15. sep 2009

TAky mi to přijde zvláštní, když je to tak často.. Kdyby to bylo nějak nastřídačku, jednou on u vás, podruhé tvůj kluk u nich, tak jo, ale aby byl u vás každý večer a ještě v neděli na oběd?? 😅 Určitě bych se na to zeptala jeho mámy, jak radí holky..

bubba
15. sep 2009

podla mna tu ide o nieco vaznejsie a chlapec ma doma problemy vacsie ako take ze jeho mama nevari...je mi luto kazdeho takeho dietata nie je to ojedinely jav,tiez mam znamu ktorej deti spoluziak vyhladava kazdu moznu chvilu ako byt s nimi a hlavne u nich (lepsie ako stat sa bezdomovcom) a to prave pre nepriaznivu situaciu doma...
maminuska vydrz to a pomoz tomu chlapcovi,pohovor si s nim,skus zistit ci je za tym nieco viac alebo len lenivost odchadzat od hry..a potom stanov pravidla ...

beruska2x
15. sep 2009

no podle me jestli je jeho matka takhle lina na vareni tak to s celou domacnosti (uklizenim, atd) bude podobne a i s traveni casu s klukem, proste si ho nevsima, zadna aktivita spolecna, takze kluk vyhledava "domaci teplo" kde je pohoda, navareno, uklizeno, zajem...

je to asi chudak kluk ale s takovou zenskou vetsinou nehne nic 😔 to je jejich zivotni styl 😖 😠

sonica
15. sep 2009

taky si myslim ze to s ni moc nehne, ze ji to vyhovuje, o kluka je postarano, ona na klid... 😠 😖 😖 je to smutne,
ale urcite bych promluvila s nim i s ni... 😉
znam vic takovych kde je dite spise jako nutne zlo... ze maj vic jinych starosti nez vlastni dite... 😠

beruska2x
15. sep 2009

jeste by me zajimaly jejich majetkove pomery - to jako neveri a co jedi?? jdou do restaurace nebo klukovi strci sacek rohliku a mliko na den???

beruska2x
15. sep 2009

nevari tam ma byt 😉

maminuska
autor
15. sep 2009

Ahojte kočky, bola som s deťmi preč , u mojej babičky.
Hodila som aj reč so synom, tak on tam nechodí lebo on si nemôže volať kamarátov domov, jeho mame to prekáža. Inak chlapec chodí čistý a aj sa dobre učí. Jeho rodičia nežijú spolu.
Bojím sa do toho nejak naplno uderiť , pretože by mohol syn prísť o dobrého kamoša, čo by asi veľmi zle znášal.
Ale dnes keď sa ma ten chlapec pýtal : Teta môžem sa u Vás naobedovať ? ( na SR je štátny sviatok )a ja som sa ho opýtala : A maminka sa nebude hnevať, varí predsa obed ? Na čo mi povedal : My máme na obed vlašský šalát s rožkami.
Čo takému 9 ročnému chlapcovi poviete aby sa išiel domov najesť keď vám z kuchyne rozvoniavajú halušky s bryndzou a čerešňová bublanina?

mata2
15. sep 2009

ja som toto tiez mala asi pred rokom...za tomaskom zacal chodit kamarat zo skolky..ale tak ze bol u nas väcsinu dna...hral sa...napapal sa.... 😔
vedela som ze jeho rodicia su rozvedeny,otec sa s malym asi nestretaval,a jeho mame boli aj su prednejsie cigarety a alkohol...
ja ked som videla tie jeho ocka a smutno-stastny-zahambeny pohlad ked som mu naberala duplu 😒 ,tak som nemala ani snahu ani chut to riesit z jeho mamou...
jedine co by spravila by bolo asi to,ze by mu zakazala k nam chodit...ale to ze decko je hladne a tula sa po uliciach,by ju netrapilo...
potom zacali byt jeho navstevy zriedkavejsie,a teraz pride len obcas pohrat sa s chalanmi...
zrejme stari rodicia zacali dost tlacit na matku,alebo vidim ho casto,chodi cisty..aj licka ma baculate 😉 ...len tej maminej pozornosti by sa mu malo dostavat viac... 😒

maminuska
autor
15. sep 2009

beruška, ona asi fakt nevarí, jednoducho jedia suchú stravu , aspoň že ten chlapec chodí na obedy a aj to ke´d nezabudne ona zaplatiť, lebo často mi syn povie že Robo nemal obed, lebo jeho mama zabudla zaplatiť.

beruska2x
15. sep 2009

mami.. hm tak presne tak jsem si to predstavovala ☹ 😠 cuchta co sedi u TV u serialu 😝 a klukovi prskne rohluk a salam z papiru, ach jo.. uplne to vidim, no to je neco na me 😅 🙄

to ti teda nazvidim, ale rikam rovnou ze ja bych taky to srdce nemela, taky bych mu dala najist kdykoliv by chtel jen aby nemusel tot...

maminuska
autor
15. sep 2009

Viete ešte keď vás pochváli za všetko, za zeleninovú plievku, ktorú môj synáčik ofrflal, za halušky - také dobré vraj nejedol a bublanina je podĺa neho super. To sú pre moje deti úplne normálne veci, ktoré si oni ani nevážia, berú ich ako samozrejmost.
Nedovolím si tvrdiť že chlapec chodí hladný, myslím že jedla majú doma dosť ale akého ?

beruska2x
15. sep 2009

hm to je smutny 😲 jak malo jsou nektere deti pro vlastni mamu a jina by za ne dala zivot jen aby je mela 😔

zuzu333
15. sep 2009

ach jaj,chudak chlapec 😖 aj ja som jedavala skoro stale u kamaratky,nie preto ze by u nas nebolo nieco v poriadku. Jednoducho u susedov lepsie chutilo 😀 a aj teraz je to tak 😵 a hlavne nase deti to teraz praktizuju 🙂

beruska2x
15. sep 2009

tak ono detem jinde chutna skoro vzdy lip nez doma, jako i hracky cizi jsou lepsi nez nase 😀 ale melo by to mit jen tento "duvod" a nejake hranice 😖

zuzu333
15. sep 2009

akoze chapem,ze kamaratkino dieta sa berie inak ako nejake co by si nasa dcera priviedla zo skolky alebo zo skoly. ale ani tak by som s tym nic nerobila, pokial by nepriniesla celu triedu na obed 😀

beruska2x
15. sep 2009

no to jo.. ale pokud je to pomalu denne ☹ a navic v nedelik dy ma byt rodina u obeda pohromade.. to uplne v poradku neni.. 😖

zuzu333
15. sep 2009

tak s tou nedelou suhlasim,ale chlapec sa asi citi lepsie v cudzej rodine ako vo vlastnej 😒 uz len preto by som to neriesila...

beruska2x
15. sep 2009

hm tak prave proto by se to nejak resit melo ne? musi vedet kam patri, nemuze byt porad u "cizich" 😔

maminuska
autor
15. sep 2009

zuzu ale aby sa to neprenieslo do roviny vychcanosti jeho maminy, však decko dostane najesť teplého, čo na tom že to je u cudzích.
Nepoviem že raz za čas sa nemá najesť u kamaráta, ale mala by tu byt určitá vyváženosť, raz ja u teba , potom ty u mňa. Môj syn u nich ani len nebol .
A keď každý deň počas dvoch týždňov máš na večeri cudziu osôbku - no popravde to aj narúša súkromie. Nemám to srdce ho od stola vyhodiť, ale tiež to nechcem znáša´t až do jeho strednej školy 😅

ukana
15. sep 2009

zuzu, ale naburava to aj maminuske jej rodinny zivot, nemaju sukromie ako rodina.........a ked je to pomaly kazdy den a dlhsiu dobu, tak to by vadilo kazdemu............... 😔

maminuska
autor
15. sep 2009

Zvláštne je že ho ani mama nezháňa , aby sa prišiel domov najesť. Keď ho o ôsmej upozorním že by už mal ísť domov, lebo sa o neho bude maminka báť a my musím už íst aj spať, tak síce bez slova ide, ale hneď si so synom dohaduje čo budú zajtra robiť.

beruska2x
15. sep 2009

ja chapu ze kluci jsou kamaradi ale kdyby muj syn chtel travit tolik casu jinde tak bych tu rodinu alespon chtela zbezne znat, mit na ne tel.cislo kydby neco..
ji evidentne vubec nezajima kde je, s kym je, vi ze se postara, ze mu najist daji tak co by si delala hlavu 🙄

maminuska
autor
15. sep 2009

Je to také na hrane, na sociálku to nie je - chlapec chodí čistý, dobre sa učí, a nie je podvýživeny, modriny po sebe nemá.
Ale podľa mňa to nie je v poriadku, keď ani v nedeľu nie je navarené 😔

ukana
15. sep 2009

maminuska, kolko ma syn a kamarat rokov? neviem si to ani predstavit, ale budete s tym musiet nieco robit....len by som sa bala, aby som chlapcovi neublizila........predpokladam, ze jeho matka vie, aky su s tvojim synom kamarati, a mohla by ta vydierat, ze mu uplne zakaze ku vam chodit, a to by pre chalanov nebolo dobre.....zrejme bude tazke sa s nou dohodnut na nejakom kompromise.....urcite ale drzim palce, ja by som si pripravila nejake argumenty predtym, ako by som za nou sla, aby ma nic nezaskocilo 😒

zuzu333
15. sep 2009

dievcence ja vas chapem co tym chcete povedat.. len mne by bolo luto toho maleho, ze keby sa do toho zacnem motat tak by viac nemohol ist za svojim kamaratom a mozno by stratil aj ten jediny dobry pocit v zivote.. ja som prezila s bratrancom nieco podobne..

ja viem,ze je to divne ze ho mama nezhana a necha ho bars aj cely den u cudzich..

maminuska je to dost zlozita situacia,nezavidim ti..