Tabletky na chudnutie a vaše skúsenosti s nimi

karin1611
3. feb 2008

chcem sa opytat ci mate skusenosti s tabletkami na chudnutie........nemyslim tabletky z teleshopingovych reklam ale tie z lekarne tipy lipoxal atd. Dakujem 🙂

zlaticanina
5. feb 2008

Ahojte...
scai,prosím ťa ak mi vieš poradiť, Adipex má aké nežiadúce účinky a aj Lindax a Meridia?
A keď ich nebudem už užívať,tak rýchlo priberiem?

scai
5. feb 2008

Nevím jak rychle pak zase přibereš,ale metabolismus,se zas vrátí do normálu,takže asi přibereš? Chtělo by to změnit pak stravovací návyky natrvalo... 😒
ADIPEX:Možné nežádoucí účinky
Podobně jako všechny léky, může mít i Adipex retard nežádoucí účinky.
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se objevit závratě, bolesti hlavy, nespavost, nervozita, popudlivost, sucho v ústech, poruchy chuti, zvracení, zácpa nebo průjem. Dále se mohou objevit bolesti na hrudi, poruchy sexuálních funkcí, poruchy močení a ojediněle kožní vyrážky. Při užívání delším než 3 měsíce je možný vznik srdečních onemocnění a lékové závislosti. Při případném výskytu nežádoucích úcinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem. U některých nemocných, kteří byli léčeni přípravky potlačujícími chuť k jídlu, byl ve výjimečných případech zaznamenán vznik plicní hypertenze. Pokud se u Vás objeví jakékoliv dýchací obtíže, vyhledejte okamžitě lékaře

susik77
5. feb 2008

ahojte, aj ja som z oboru 😉 a vyskusala som si Adipex aj Meridiu.Adipex je dost nebezpecny-mala som dost probl.-busenie srdca, nervozitu, sucho v ustach, nespavost ☹ Ale pomohli mi nastartovat chudnutie, ked som stala na vahe. Uzivala som ho tyzden a potom som prestala a za 3 mes. som zhodila 13 kil. Meridia mi skoro vobec nezabrala 😒
Najdolez. je skutocne psychika a odhodlanie...ak to chyba, ani tabl. nepomozu ☹

scai
5. feb 2008

MERIDIA,LINDAXA: Nežádoucí účinky se objevují převážně na počátku léčby (v průběhu prvních 4 týdnů). Jejich závažnost a četnost časem mizí. Obecně nejsou většinou závažné a nevedou k přerušení léčby.
Tělesný systém Výskyt Nežádoucí účinky
srdce a cévy častý tachykardie (zrychlená srdeční
frekvence)
palpitace (bušení srdce)
hypertenze (zvýšení krevního tlaku)
vasodilatace (zrudnutí obličeje
a krku s návaly horka)
trávicí systém velmi častý zácpa
častý pocit na zvracení
zhoršení hemoroidů
centrální nervový velmi častý sucho v ústech, nespavost
systém častý závratě
parestesie (brnění končetin,
mravencení), bolest hlavy, úzkost,
kůže častý pocení
smyslové funkce častý změna chuti
Dále se po užití přípravku Meridia mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky: zastřené vidění, průjem a zvracení, krvácení do zažívacího ústrojí, kozní krvácení, projevy přecitlivělosti v rozsahu od mírných kožních vyrážek a kopřivky až po otok v oblasti hrtanu, hltanu nebo jazyka (angioedém) a šokový stav, změny nálady (deprese), rozrušení, epileptické záchvaty, přechodná krátkodobá porucha paměti, serotoninový syndrom (viz odstavec Interakce), vypadávání vlasů, onemocnění ledvin, zadržování moči, poruchy pohlavních funkcí a menstruačního cyklu, přechodný vzestup jaterních enzymů a snížení krevních destiček.
Po vynechání léku byly velmi zřídka pozorovány bolesti hlavy a zvýšená chuť k jídlu.
Ačkoliv u léčby sibutraminem nebyla prokázána souvislost s výskytem vzestupu krevního tlaku v plicnici, je třeba při pocitu nedostatku vzduchu, bolesti na hrudi a otocích končetin okamžitě vyhledat lékaře.

scai
5. feb 2008

takže to jsou kompletní nežádoucí účinky udávané výrobci...

zlaticanina
5. feb 2008

ďakujem...ja potrebujem naštartovať chudnutie 😉

ingola25
6. feb 2008

to fakt už nikde nezoženiem adipex? nikde na slovensku?

zlaticanina
6. feb 2008

ingola....ja som ich tiež dnes chcela kúpiť v lekárni a vraj také vôbec nemajú a nedajú sa ani objednať ☹

susik77
6. feb 2008

baby, radsej chodte na neco prirodne....mne super pomohol caj mate-obsahuje kofein, takze som nemala hlad a zaroven mi dodaval energiu

monkula
6. feb 2008

susik, súhlasím ,toľko risku pre postavu?
Alebo čaj Pu-erh...

ingola25
6. feb 2008

mne velmi pomohol aj čaj hanasaki... pu erh mi tiež niečo vravi

otrivinkajanka
6. feb 2008

ingola dostanes ho len v cechach ja som si ho tam bola vyberat na recept

ingola25
6. feb 2008

otrivinkajanka čo dostanem len v čechach na recept?adipex? mne ho zohnala kamoška lekarnička..no už ho stiahli vraj uplne z obehu a už tam ani ona nerobi

monkula
6. feb 2008

no, pri toľkých vedľajších účinkoch sa ani trošku nečudujem... Skôr sa čudujem ženám ,čo ho brali...

ingola25
6. feb 2008

monkula maš skusenost s čajom pu-erh?kupim ho v lekarni? a čo stoji?

monkula
6. feb 2008

mám, kúpiš ho v lekárni, aleb ov čajovni...
Aj muž ho pil a pochceľoval si ,že nemá vôbec chuť na sladké...

otrivinkajanka
6. feb 2008

ingola ja som ho brala pred tromi rokmi tak neviém ako to teraz je s nim ale chcem ist ku lekarke a poradit sa snou,lebo mi nechcu ist dole kila neviem co sa deje a v com je problem

monkula
6. feb 2008

janka a koľko máš rôčkov, Ono organizmus aj inak postupom veku pracuje, takže nezúfaj...

otrivinkajanka
6. feb 2008

mam 28 podarilo sa mi schudnut za 4 mesiace 22 kil a naraz mi to zastalo a nechcu mi ist dalsie dole este chcem dat dolu 10 kil

ingola25
6. feb 2008

janka ale ved si spominala,že si už dosť schudla...aspoň podla kil to bolo vela...kolko si vlastne celkovo schudla?

monkula
6. feb 2008

jani ,tak teraz sa Ti to zastaví, pretože budeš dávať dole ti najstaršie kilá... Len vydrž a neblázni s tými talbletkami...

ingola25
6. feb 2008

janka ved to je krasne,že si schudla tolko kil...ine ženy schudnu 5 kil a tešia sa ako deti,ty si dala dole 22,tak sa teš a tych 10 pomaly daš dole..ale aj tak ma laka ten adipex...

otrivinkajanka
6. feb 2008

mna to tesi,ze mi to tak rychlo islo dole lebo som pri malej pribrala 30 kil ale este tych 10 chcem dat dole nech sa zmestim do mojich veci co som nosila pred tym len ma hneva,ze to ide tak tazko tieto posledne kila preto to chcem urychlit tymi tabletkami

ingola25
6. feb 2008

to ti verim....ja som tiež schudla dosť veľa,okolo 25,no 10 aj mne by bodlo zhodiť...

otrivinkajanka
6. feb 2008

no ved musim nieco vymysliet lebo rychlo mi to islo dole navnadilo ma to a teraz stagnujem uz 3 mesiac co ma hneva

ingola25
6. feb 2008

ak by si niečo fajn zohnala,tak sem načmaraj 🙂 a držim palce,aby sa vaha pohla smerom nadol 😀

otrivinkajanka
6. feb 2008

si zlata dik ale premyslam,ze asi tak na dva dni si dam pauzu zozerem aspom tri cokolady a zasa zacnem dietovat mozno to zaberiem

vilki
9. feb 2008

baby a mate niektora skusenost s lipoxalom? ja som ho dnes zacala uzivat tak uvidim co to spravi.... 😅

jankatrnka
9. feb 2008

Ahoj vilki, ja som ho tiez zacala uzivat ale uz pred dvoma tyzdnami. zatial kilo dole. dost malo, nie? ale pomaly dalej zajdesssss

jankatrnka
9. feb 2008

Otrivinkajanka, ako sa da schudnut za 4 mesiace 22 kil, porad... ja chcem schudnut tak 10 najlepsie vsak 15 kil...