Ťažko si nájsť dobrú úprimnú kamarátku

feduska
18. apr 2008

ahojte baby, tie ktore mate zaujem o tuto temu. chcela by som podiskutovat na tuto temu, cisto diskusia, o tom, ze je tazko si najst dobru kamaratku a hlavne uprimnu. ze ako to je vo vasom pripade, ci mate tiez ten isty nazor, alebo odlisny, ale rozhodne by som chcela o tom podiskutovat.
v podstate ja sa necitim osamelo, ale chyba mi nejaka osoba k dobremu podiskutovaniu si na tuto temu. uz som sa tu stretla s nazorom zien, ze je tazko si najst dobru a uprimnu kamaratku, ze to nejde len tak. tak asi tolko. tiez mam skusenosti s kadejakymi zenami, ale niektore ma dost vytacaju hlupimi nazormi a najma tym, ze sa s nimi neda o nicom diskutovat, ale len hned odpalia alebo vyhlasia ze ich nazor je ten pravy a viac sa neda. teda o co mi ide, je proste diskusia, ako to vy vnimate, co je to uprimna kamaratka, alebo tak. takze baby, ak mate podobne nazory a skusenosti, alebo jednoducho chcete diskutovat, tak sa pridajte.

feduska
autor
19. apr 2008

presne, to som sa tiez vzdy chcela s niekym porozpravat na temu vychodniari, ako nic proti, ale co som vzdy zazila, ze sa vzdy rozculuju, aki su bratislavcania blbi a podobne, namysleni, prachati atd, a pritom by ma potom zaujimalo, kto je vlastne original bratislavcan, lebo ja mam potom pocit a mi to tak vychadza ze nadavaju sami na seba vsetci nebratislavcania, lebo v bratislave uz nie je nikto original, ale sami zahoraci, vychodnari a ine mensiny. a sa stazuju potom akurat sami na seba. len to som vzdy chcela prehodit s niekym par slov. ale nie je to tak? mna by zaujimali statistiky, kto je tam vlastne povodny, kto ma aspon babku a dedka original bratislavcana.

vesi
19. apr 2008

ja mám 😀 mala som. ☹ a muža východniara 😀

feduska
autor
19. apr 2008

co sa stalo ste sa rozisli? 😢

vesi
19. apr 2008

teraz nechápem...babka a dedo sú už mrtvi, muža stále mám 😀

vavka33
19. apr 2008

Aj ja mam jednu super kamaratku,je ako moja sestra.Poznam ju od strednej skoly,uz 14rokov,no pred rokom a pol som sa odstahovala z mesta kde som cely zivot zila,cize sme od seba daleko.ale piseme si,volame a ked pridem domov,vzdy sa stretneme.
Vola sa Zuzka a tymto ju pozdravujem. 😉

magg
19. apr 2008

ja som super uprimna kamoska, nechcete ma niekto? 😀
Ale mam Janku, my sme zasa voci sebe niekedy az prehnane uprimne, ale vyhovuje nam to a nevieme sa na seba hnevat - to ma celkom tesi 😵

jejke
19. apr 2008

Môžem sa pripojiť. 😉 Nemám rada slovenskú mentalitu, vysluhovanie manželom a pokec žien pri kávičke,muži pri pive..nenávidím to 😝 nepáči sa mi stretávať sa s naoko kámoškami ktoré sa len vychvaľujú aké lacné a v akom super sekáči či výpredaji kúpili ojojooooj také veci....nemusím sa tváriť že sa mi páči, poviem priamo, tak toto by som nekúpila 😠
a je po kamarátstve. 😝 Ale prečo mi má niekto radiť keď ja mám svoj vkus a nikomu by som nevnucovala choď tam tam majú také super handry...
takisto nemám rada keď niekto klame , že jej decká nikdy nie sú choré a pritom ju stretnem tri krát za rok a stále sú jej decká zasoplené až po bradu.. 🤐
Mám pár ozaj kamarátiek ale nepodarilo sa mi presvedčiť 😀 ich aby mali deti vtedy ako ja 😅 takže sa s nimi musím baviť o iných veciach akonáhle vidím že sa rozkecávam o deťoch, takého človeka čo ich nemá to môže nudiť, snažím sa krotiť.Preto sa hádam dočkám že sa moje veľké a ich malé detičky jedného dňa spolu zahrajú...
Ja som z východu a vôbec ma neuráža čo ste tu popísali o východniaroch, sú aj takí ktorí hovoria spisovne ale takých veľa nie je.Sme ale iná mentalita,ťažko nepochopená 😝
Takže ak kamarátku, nech nefajčí to nemám rada keď sa pri deťoch fajčí, nech neohovára
a nezačína tému "svokra" to ja naozaj nemusím rozoberať znova a znova nevyriešiteľné. Nikam to nevedie.
Duchaplného spoločníka si asi fakt nájdete len na internete 😀
Žeby sme sa tu robili lepšími ako sme 😵

vesi
19. apr 2008

tak ja mám najlepšiu kamarátku, úprimnú, kamarátime sa už roky, aj ked býva na opačnom konci republiky.naše kamarátstvo vydržalo aj roky čo žila s manželom v nemecku. máme rovnaký zmysel pre humor, uťahujeme si zo seba, ale môžeme sa aj zdôveriť s problémami, či poradiť. poznáme sa od malička, no najlepšie kamarátstvo je to od strednej školy a to sú už fakt. roky. ked mám zlú náladu, alebo je mi nanič, stačí mi pokecať s ňou a hned je všetko lepšie. mám a mala som veľa kamošiek, ale táto je naozaj naj. Tánička, pozdravujem ťa. 😀 mimochodom je to východniarka aa vie krásne spisovne slovensky 😀

feduska
autor
19. apr 2008

ahoj jejke. si super, taky isty mam aj ja naozor, presne, s tymi deckami, zasoplene az po kolena. fakt aj ja to neznasam. a presne aj o tych handrach, som mala jednu znamu a ta stale len vypravala o tom, kde maju ake vypredaje, akcie a zlavy, a kupony a pritom si nemyslim, ze ti niekto da v dnesnej dobe zadarmo, ale co uz, zial ked je niekto blby, tak je blby a bude si to mysliet cely zivot. ako skoda slov. a tiez presne to, neznasam, ked nejake zenske robia zo seba otrokov chlapom. ona musela kazdy den varit chlapovi, ze on nema obedy. a ja by som sa mu na to vyto. nech si vari sam a nech sa pichne do oka. ja som doma s deckom cele dni, od porodu som sa najedla tak desatkrat aj s teplou vecerou aj obedom, a zijem, a makam jak fretka a musim byt stastna. tak ja fakt zasnem na tie zeny, ktore muzickovi vyvaraju a tepuju si ho jak z porcelanu. ja som zena, co robim co chcem a basta, bud ma mily bere, alebo nebere. ale on je nastastie velmi zlaty a nedovoli si na nic pipnut, vsak on moc dobre vie, co je vo mne. takze asi tak. a myslim, ze vsetky zeny by mali robit iba to, co ich bavi. ak teda nejaku bavi vyvarat, tak nech to robi, gratulujem, ale nemyslim si, ze je nejaka zena na svete, ktoru to vydrzalo bavit 50 rokov. 😀

feduska
autor
19. apr 2008

ja som inac nechcela o vychodnaroch a ich spisovnosti, ci nespisovnosti, skor o tom, ze nadavaju na celu bratislavu a pritom tam uz original bratislavcan nie je nikto. a este hovoria stale blaaava, pritom ja som original bratislavcana este nepocula hovorit blaaava. a kto tak hovori, tak tam zije max 5 rokov. mne to pripada inac afektovane.

rinuska
19. apr 2008

myslím , že ak mám mať človek ozjstého priateľa , musí medzi nimi byť nejaké zvlášne nevysvetliteľné puto , nejaká chémia , spriaznenoť , alebo niečo také , inak to raz dva stroskotá na malichernostiach , závisti atd... , zo začiatko máte pocit , že si rozumiete a postupne vám niečo na tom človeku začne vadiť , začnú vám prekážať jeho chyby , jeho správanie , názory a je po kamarátstve.To sa mne stáva celkom bežne , no vycítim , že aj druhá strana má podobné pocity. Ja by som chcela takú kamošku akou som bola ja jednej dievčine ešte na zákl. a tr. škole -mala som k nej zvláštny vzťah , ktorý teraz už viem nebol opätovaný ako som myslela. Ona čokoľvek by urobila , povedala -nech by to bola akákoľvek sprostosť , hlúposť , nemravnosť - u nej som to vedela obrániť , vždy by som sa za nu postavila , nikomu som nedovolila aby na nu povedal niečo zlé , nejak som neriešila aká je a čo robí , mala som ju rada takú aká je , ale neviem prečo . U iného človeka , by som to neakceptovala.
Ona však ku mne nebola taká lojálna , postupne sme sa začali menej vídať , ja som odišla z rodného mesta , ešte som bola jej dcéra za krstnú mamu , bohužial si ale zobrala takého kreténa , kvôli ktorému zanevrela na celú rodinu , pretože on i neželal aby sa s nimi stre távala , bil ju , izoloval ju od všetkých a všetkého - aspoň teda ja som to tak videla. No láska je láska 😝 😝
Úprimne , som v takom štádiu , že už nikomu neverím ani nos medzi očami , to je len samá závisť a pretvárka , budovanie prestíže , kto - z koho - ale akože nič , máme sa radi 😝
a mám plné zuby akože kamošiek , ktoré zavolajú len vtedy ked niečo potrebujú , alebo sa od niekoho dalšieho dozvedia , že sa mi stalo niečo zlé a to raz dva volajú , aby si cudzím nešťastím okorenili ten svoj sprasený život - ale akože im je to veľmi ľúto 😝

tilly
19. apr 2008

ja že to tu bude o kamarátstve a zatiaľ som tu čítala len o mužoch a východniaroch a západniaroch a o slovenskej mentalite 😀 😀 😀 😀

ja neviem, kamarátok, teda takých fakt dobrých mám straaašne málo, veriť sa nedá asi moc nikomu, okrem toho ľudia sa menia, prispôsobujú sa životným situáciam...

jejke
20. apr 2008

Feduska, nebuď prosím Ťa,neúprimná, 😉 nemáš rada východniarov, 😝 síce píšeš o úprimnosti ale sama sa tu ideš pretvarovať.Ja nie som super, učím sa neurážať ľudí svojou prehnanou a impulzívnou úprimnosťou.
🤐 Ja som už napísala že ma to neuráža keď Vás iritujeme, ale mohla by som na odvetu napísať aj čo tým myslíš"vyprávať" alebo ako môže niekto povedať"som Slováčka" , tak prepáčte ale ja som Slovenka a milujem mäkčene a ten kto ich nevie...hmm nech nesúdi iných..
😝 Rozprávate ako Vám jazyk narástol a za to aký máš prízvuk alebo vyjadrovanie keď si dieťa, môže Tvoje prostredie, nie Ty,neskôr sa sama rozhoduješ či budeš ako tí s ktorými si vyrastala alebo pôjdeš "ďalej" a zmeníš sa od základu.
Ak si hľadáš kamarátku podľa prízvuku,asi ťažko nájdeš tú ozajstnú.
Mala som šťastie zostať v kontakte so spoužiačkami a dobré je že po skončení školy sme sa nevideli a potom stretli a zistili akým odlišným smerom sa uberáme a predsa sa môžme ovplyvňovať.
Keby sme robili to isté, asi by tie priateľstvá nevydržali.
Anglické príslovie vraví "Nesúď knihu podľa jej obalu" teda sa to vzťahuje na ľudí, nie každý kto na prvý pohľad pôsobí ako vzorka z východu alebo z "blaavy" musí byť taký aj vo vnútri, v každom človeku sa nájde dobré,
ale kým ho nezačneš lepšie spoznávať, nezistíš čo v ňom je.Keď ho zaškatuľkuješ "aaa západniiar" nespoznáš pravdu. 😢

Mala som kolegyňu ktorá mi pripadala riadne čudná a keď sme prehodili pár slov mala som pocit že sa jej asi začnem vyhýbať, nemala príjemné vystupovanie ani vyberané výrazy...a časom som si všimla že pri mne už akosi nehreší,
asi vidí že mi to vadí, tak som ju začala považovať za prispôsobivú a inteligentnú, nie za pretvárku a dodnes sme kamarátky.Zistila so že je neuveriteľne sčítaná a ten jej zvláštny humor od niekiaľ pramení...podpísali sa na nej tvrdé skúsenosti...
Ľudia s iným postojom a inými názormi nemusia byť škodliví, práve naopak, môžeme sa od nich veľa naučiť. 😅

feduska
autor
20. apr 2008

presne tak, ludia s inymi nazormi nemusia byt skodlivi, ja som uprimna a nepovedala som ze neznasam vychodniarov, tak si prosim ta nevztahuj vsetko na seba. ja som hovorila len o tom, ze mam same skusenosti zle s nimi a jak obmedzuju moje kamaratky, ktore si ich zobrali a ze jak idu po ulici a maju vsade vsetkych znamych, lebo ja som zazila len takych. a presne, my zapadniari mame zase svoje narecie a nemusime natahovat a makkcit vsetko. takze ako vy aj my mame pravo na nase vyjadrovania. a ja som tu chcela len otvorit temu ake ma kto skusenosti a zistit, kto ako dokaze o com podiskutovat, ale niektori si dokazu len vsetko vztahovat. ja som praveze velmi uprimna a neviem ako mozes posudit cloveka ci je uprimny a osocovat ho, ked vyjadruje svoj nazor. sama napises, ze ludia s inymi nazormi nemusia byt skodlivi, tak potom si to sama vyvracias. asi budes z vychodu potom aj ty, lebo ja mam skusenost ze tito ludia su velmi vztahovacny, naposledy sa mi to s jednou z vychodu potvrdilo, tiez si vsetko privztahovala. takze zase sa mi vsetko len potvrdilo. a ja som tu nikde nanapisala, ze si hladam kamaratku, som tu otvorila diskusiu a nie hladanie kamartky. som stastna aj bez nej a ja sa priklanam k babam, ktore tu vyssie napisali, ze neveria nikomu ani nos medzi ocami. ahojte vsetky baby

feduska
autor
20. apr 2008

najprv som si myslela, ze super baba, aj ked z vychodu bude jejke, ale potom sa jej zrejme nieco stalo a zacala narazat, skoda... 😢 a stale neviem pochopit, co je to nebyt potom prehnane uprimny, bud chce niekto pocut moj nazor, alebo chce pocut pretvarovacne recicky, mozeme aj tak,ked je niekto extremne precitlively 😢

jejke
20. apr 2008

"ja sa priklanam k babam, ktore tu vyssie napisali, ze neveria nikomu ani nos medzi ocami. ahojte vsetky baby"
tak asi tu bude problém, Luďom musíš veriť a mať ich rada, ináč kamarátky mať nebudeš.Feduska,prosím ťa pekne,neurážaj sa:úprimnosť Ti prekáža???
Nie som "vzťahovačná" ani neviem či je to slovo slovenské 😀 ale na to z vysoka kašlem,
ak Ti pripadám precitlivelá tak asi preto že nemám rada keď ma na základe jedného príspevku ideš zaraďovať, pekne si tu diskutuj o kamarátstve, ja idem zavolať mojej kámoške,je lepšie nejakú mať ako len o tom písať.
Prajem všetko dobré a nemám nič proti Tebe ani proti západnému Slovensku.
Nerozpútame tu predsa vojnu, veď je krásna nedeľa.Pekný dník prajem 😉

rinuska
20. apr 2008

jejke , samozrejme , že človek chce veriť a ja osobne aj vždy v kútiku duše verím , lebo viem , že bez toho to nejde , no ale niekto má menej šťastia na ľudí
kamošiek by bolo , ale bohužiaľ ani o jednej nemôžem povedať , že by bola na život a na smrť
jejke , ked máš ale patent na priateľstvo sem s ním 😉

julia225
20. apr 2008

jej podla mna su vyhodnare super 😵 😵 😵 😵 😵

jejke
20. apr 2008

Rinuska, nemám na to patent, to je asi o šťastí,
😉 poučila som sa /aj tu na fóre/ ako si narobiť nepriateľov svojou úprimnosťou.
Snahou pomôcť alebo dokonca presviedčať niekoho ako sa mýli--- 🙄 😝
Keď si vieš narobiť nepriateľov, potom presný opak je ako si ľudí nakloniť:nestarať sa do vecí ktoré sa ma netýkajú, nemiešať sa,nazasahovať a hlavne vedieť počúvať.
Je to talent vedieť byť aj bútľavou vŕbou
a mne by sa niekedy hodil, 😉 nakoľko musím vždy povedať čo si myslím a ten druhý chce len aby som ho vypočula bez komentára... 🤐
Niekedy je fajn byť aj sám, dlhšie nič,
je chvíľu ticho,potom mi je ten človek vzácnejší.
Podľa mňa nemôžeš byť hneď úprimná k človeku ktorého nepoznáš, najprv len priateľská a opatrná.Ak to preženieš,máš nepriateľa 😠
Existuje aj tzv..taktná úprimnosť, čo je mnohým ľudí na Slovensku neznámy pojem,
sme povestní tým ako si nedávame servítku pred ústa.
Povieš čo si myslíš ale s obalom, nech si to rozbalí ten komu to vravíš.Niekto to označuje ako pretvárku,ale ja takúto zdržanlivosť obdivujem a o ňu sa snažím,neraniť city a pritom povedať pravdu.

😀
toto nie je patent na priateľstvo, 😒 je to len môj názor. 😵 Máte niekto iný??

rinuska
20. apr 2008

absolutne s tebou súhlasím 😉

feduska
autor
21. apr 2008

tak jejke, naozaj velmi pekny nazor, nebyt prilis uprimny, uplne s tebou suhlasim aj ja, hoci zrejme sa ti moje nazory nestali sympatickymi. ale nemozes zase sudit aj mna, ze mam take nazory, lebo nevies ake zivotne skusenosti mam ja a na ake kamaratky v uvodzovkach som natrafila ja. ja som sa vzdy snazila kazdemu vyhoviet a to bola moja chyba. snazila som sa vzdy vcitit do danej osoby a aj tak mi to k nicomu nepomohlo. ked som ja prekonala cisarsky rez, tak jedna moja akoze udajne dobra kamaratka ma len deptala, aky ona bude mat uzasny vaginalny porod, to musela zdoraznovat a ked porodila sice vaginalne ale otrasne, tak mi to musela oznamit, ze rodila vaginalne. dalsia kamaratka len vykrmovala dieta a malo nadvahu a ja som toto nezvladla pocuvat a pozerat sa na to dieta, ako bude v buducnosti trpiet, ked uz nie nijak inac, tak minimalne sa mu budu krute deti v skole posmievat. dalsej kamaratke som sa snazila pomahat a byt jej oporou, kedze cakala dieta s chlapom, s ktorym nakoniec zistila ze nechce zit, dokonca som jej aj cosi podarovala, ale to mi nevadi, uplne ma okaslala ani sa neozvala, ked som jej napisala smsku, ze ako sa dari jej a jej novonarodenemu dietatku. takze asi tak. a potom clovek ma len pocuvat kadejake stazovania si od inych. ved kazdy obycajny clovek ma svoje limity, tak prepac, ja som zase taka, ze zvladnem pocuvat aj nieco ine, aj mierne naznacim, ale ked niekto robi vyslovenu kardinalnu hlupost, tak kto to ma zvladat? to sa fakt neda, ak najma tie osoby nie su pristupne ani trosku prijat pravdu.
ja mam zas pocit, ze dnesny ludia chcu aby kazdy bol k nim mierny, ale na druhej strane nechcu pocut pravdu. to je tak, kazdemu sa tazko pocuva pravdu, lepsie je klamat. ja zase poznam heslo, pravdive slovo nikdy nie je prijemne a prijemne slovo nikdy nie je pravdive. A tiez z biblie je zname a sam jezis hovori, ze sa nemame snazit kazdemu zapacit a v knihe mudrosti je, ze priatel to je dar od boha. takze ja si myslim, najst si priatela je vysloveny dar od boha. A tiez ze mame hovorit pravdu a napravat ludi, ktory sa mylia. Ale tak aby si to zase toto niekto nevysvetlil ako kazen. Ale myslim, ze aj tak sa to stane. Tak co uz, vyhoviet sa nebude dat nikdy nikomu, nech robi clovek cokolvek.

alexaa
21. apr 2008

jejke - súhlasím s tebou

je ťažké si nájsť dobrú kamarátku. ale ja mám to šťastie, že jednu mám - vidíme sa tak raz za 2 týždne, ale to stačí. Vždy si máme čo povedať

A čo sa úprimnosti týka - ľahšie je tresknúť do očí pravdu (čo môže človeka raniť) ako byť taktný a citlivý . Dá sa to aj týmto druhým spôsobom - povedať pravdu. Ale tu ide o to, či nám na tom človeku záleží alebo nám je fuk tak ho raníme a neberieme si servítky pred ústa.

Feduska - prečo ťa tak veľmi trápi, že tá tvoja akože priateľka mala vaginálny pôrod? to ťa fakt touto vecou tak deptala? veď nech si rodí každý ako chce a ako mu bolo umožnené. 😅

feduska
autor
21. apr 2008

hm... lebo vedela, ze aka som z toho nestastna, asi tolko, tak mi musela prizvukovat aky mala super vaginalny porod. a rodit nemoze kazdy ako chce, hoci chce, ale skutocnost vyjde inac. ale dneska mi to nevadi, lebo ja nemam z vaginy franforce ako ona a som s tym stastna a moze mat aj sto vaginalnych porodov.
a len preto, ze nie kazda ma super dobru kamosku, znamena, ze je hlupa alebo divna, alebo neviem co. A ja som nikdy priamo nikomu nic nehovorila, ale ma zaraza, zeby sa mala zo mna stat butlava vrba pre kazdu ktoru stretnem na ulici.

feduska
autor
21. apr 2008

hm a prizerat sa nemo ako robi niekto voloviny je tiez pre mna neznesitelne, najma ak sa niekto stazuje a neviem potom o co mu ide, ci chce riesit problem alebo co, ked sa len stazuje. ja ked sa stazujem, tak hladam riesenie a nie len kolom dokola to iste.

adetka
21. apr 2008

je to neskutocne tazke...

prve take "najsamlepsie" kamaratky som mala na konci zakladnej skoly... tie sa vsak vydali inymi smermi (myslim vzdelanim, rodinou, nazormi)... a tak sme na seba stratili kontakty... potom na stretdnej sa mi podarilo byt sucastou takej super stvorky... ale opat sa to par rokov po strednej rozpadlo... a ked som po rokoch nejaku stretla... nejak sme si uz nemali co povedat (ine zaujmy, iny ziotny styl, kazda mala nove kamaratky)... podobne to bolo s kolegami na kazdom z mojich byvalych pracovisk... ak sa stretneme... poieme si co nove... a opat sa dlhsie nevidime... a to sme v case nasho kamaratstva rozpravali o vsetkom... 😢

aj teraz sa mi dari najst kamaratky... aj vdaka MK... ale ci z toho bude nejake priatelstvo... neviem.. uvidim... necham sa prekvapit... 😉 😅

mne sa vsak velmi tazko hlada napriklad aj kamaratka na dlhokanske prechadzaky, vylety a podobne... vacsina zien, s ktorymi sa stretnem je bud velmi viazana na domacnost... alebo si rada vyhodi z kopytka akurat v podnikoch a pri tanci... nejak nemam stastie na zeny turistky, pripadne milovnicky prirody... a taaak rada by som nasla niekoho aj napriklad s dietatkom... aby sme mohli spolu chodievat na vylety a celodenne vychadzky... 😵

ella1
21. apr 2008

feduska-ale ak napr. tvoje kamošky sú spokojné s obskakovaním mužov a cítia sa tak šťastné,tak by si nemala do nich vrtať,že je to hovadina.....
vieš,každý sa cítime inak dobre,niekomu vyhovuje to a druhému zas nie.......
mne tiež vadí napr. že ked niekto povie ,,podme dnes po robote na kávu" tak nemám problém.ale sú baby,čo sa vyhovoria,že majú veľa roboty.....to ma štve,že niekomu nepočká nezmyselná práca,ale priatelia počkajú.......len dokedy................pritom mám dieťa,čo treba vybrať zo školy,manžel stále behá niekde,ale viem si nájsť čas.lebo mi to stojí za to.ale niekto nemá napr. ani priateľa,nemusí nič poobede,ale aj si čas nenájde...možno nechce....čo už.....

a ešte k tomu sťažovaniu.ja sa tiež niekedy sťažujem,ponadávam,ale v podstate nechcem pomoc ani popradiť.....len sa potrebujem niekomu vykecať......

vroni
21. apr 2008

Ja mám moju "najlepšiu kamošku" už roky-rokúce (akurát som to počítala, až ma to vydesilo!!!! 😀 ), podporujeme sa navzájom a obidve vieme, že sa na seba môžme úplne spoľahnúť. Netelefonujeme si každý týždeň a niekedy sa nevidíme aj zopár mesiacov (nie je času), ale kamarátstvo zostáva také isté. Nezmenili ho chlapi, deti, financie a ani iné vplyvy (trikrát klop, klop na drevo 🙂 ) Takže na kamarátstvo ako také verím, len neverím, že sa dobrá kamarátka dá nájsť na povel
Inak, ja som rodená a "čistá" Bratislavčanka. A nemám nič proti východniarom (a dokonca im aj rozumiem - aspoň obsah 😀 ) Človek, posudzujúci iných podľa miesta narodenia alebo bydliska, nestojí za diskusiu.

alexaa
21. apr 2008

feduska - tak keď tá tvoja exkamoška videla, že ťa trápi, že si nerodila prirodzene a ešte ťa takto deptala - tak si sa mala na ňu vykašlať . a to si myslím aj spravila - tak nemáš problém.
Jasné, že každý nemôže rodiť ako chce - veď som napísala - "ako mu bolo umožnené". a rodiť cisárskym nie je nič hrozné.

a prečo by si mala byť divná, keď nemáš najlepšiu kamarátku? to si nemyslím

a taktiež ťa nikto nenúti aby si bola jeho bútlavou vrbou - veď máš jazyk - tak daj dotyčnej najavo, že jej vrbu robiť nebudeš a basta. ..

alexaa
21. apr 2008

Presne - aj na to sú inak kamošky - že sa im človek posťažuje. skrátka zdieľajú spolu radosti a starosti života 🙂

Inak - aj ja varím mužovi (on nevie 😅 ) . a nevidím na to m nič zlé. veď mám aj deti a musia niečo aj zjesť. z toho , že ja poviem , že mne sa nechce variť sa nenajedia 😒

feduska
autor
21. apr 2008

no to je to. ja mam zase kamosky, ktore neznasaju varit a nestihaju nic a pritom nadavaju, ze jak to neznasaju a robia to chlapovi dalej. to mi pripada trosku chore, ked predsa nieco nerada robim, tak neviem preco by som to mala robit. ja napriklad robim iba to co sa mi chce a kolko sa mi chce a ked mam cas uvarim, ked nie nerobim. a moj mily je stastny aj s tym. moju mamu tiez nebavi vyvarat robi to iba ked sa jej chce a vzdy mi hovori, rob to co uspokoji teba a ked sa druhemu nepaci, tak jeho problem. ale som si vsimla, ze su tu tiez zeny, ktorym varenie dost vadi a jedna zena tu spomenula, ze nema rada posluhovanie muzom a take zeny, ktore to robia. ja si zase myslim, ze by sa mali urobit statistiky, aby sa zistilo, kolko zenam to vyhovuje a kolko nie. ja mam vo svojom okoli zeny, ktorym to nevyhovuje byt na materskej desat rokov a vyvarat pre muza. takze to bude aj opacne.