Ťažko si nájsť dobrú úprimnú kamarátku

feduska
18. apr 2008

ahojte baby, tie ktore mate zaujem o tuto temu. chcela by som podiskutovat na tuto temu, cisto diskusia, o tom, ze je tazko si najst dobru kamaratku a hlavne uprimnu. ze ako to je vo vasom pripade, ci mate tiez ten isty nazor, alebo odlisny, ale rozhodne by som chcela o tom podiskutovat.
v podstate ja sa necitim osamelo, ale chyba mi nejaka osoba k dobremu podiskutovaniu si na tuto temu. uz som sa tu stretla s nazorom zien, ze je tazko si najst dobru a uprimnu kamaratku, ze to nejde len tak. tak asi tolko. tiez mam skusenosti s kadejakymi zenami, ale niektore ma dost vytacaju hlupimi nazormi a najma tym, ze sa s nimi neda o nicom diskutovat, ale len hned odpalia alebo vyhlasia ze ich nazor je ten pravy a viac sa neda. teda o co mi ide, je proste diskusia, ako to vy vnimate, co je to uprimna kamaratka, alebo tak. takze baby, ak mate podobne nazory a skusenosti, alebo jednoducho chcete diskutovat, tak sa pridajte.

dankaa
18. apr 2008

lucim sa s vami,idem si lažkat,paaaaaaaaa

feduska
autor
18. apr 2008

jasne. takze chcela som len tolko, ze je to tazke si najst nejaku dobru osobu. a myslim, ze je to aj najma o stasti. mam pocit, ze je to naozaj dar mat dobreho priatela.

lenadka
18. apr 2008

dankaa, papa 🙂

lenadka
18. apr 2008

mimikyky, mas krasne deticky a teda to cvicenie fakt super si si vylepsila postavu! Jooj keby som mala 4 deti neviem ci by s mi to podarilo tak ako tebe 😅

smisela
18. apr 2008

Ahojte,tak ja som mala super kamošku 😠 bývali sme dokonca spolu v byte,spolu sme trávili všetok voľný čas a keď som si našla svojho drahého,obrátky o 160 st 😝 ,nemala záujem sa s ním stretnúť,nedovolila mi ho pozvať do bytu(byt bol jej),no asi závisť ako hrom 😒 ,tak som to vyriešila odsťahovaním k drahému 🙂 .Teraz raz za rok napíše sms,ale kašlem na ňu,keď niečo chcela,tak som jej bola dobrá a keď som ja niečo od nej chcela,tak koniec.
Odvtedy som radšej opatrná,no a najlepšie si rozumiem so sestrou,je o rok mladšia,má 3r.chlapca a pokecáme o všetkom a čo je najdôležitejšie,môžem sa na ňu spolahnuť 🙂

petka.m
18. apr 2008

ahojte, tak ja mám asi 3 super kamošky a to môžem fakt povedať, že sú kamošky v pravom zmysle slova. Som veľmi šťastná a vďačná, že ich mám. hovoríme si všetko a viem, že im môžem dôverovať. jedna je síce ďaleko, ale sme stále v kontakte.
a ešte ďalšia moja super kamoška je moja mamka 😉 . máme perfektný vzťah a myslím, že ma aj dobre vychovala 😀 , za čo jej ďakujem. a tiež jej môžem všetko povedať 😉 .

baby prajem nám, aby sme každá z nás stretávali len ľudí s dobrým srdcom.

smisela
18. apr 2008

Momentálne mám viac kamarátiek,ale len na vychádzky a pokecanie o bábatkách 🙂 a stačí mi to,a najlepší priateľ mi je môj manželík 🙂

gangulienka
18. apr 2008

ja v podstate nemam ziadnu super kamosku...tie co boli z detstva a zo skoly kazda odisla do zahranicia a tak sa vidime raz za rok maximalne...potom som mala este jednu ktora zrazu zistila ze ma nema rada a mna to velmi sklamalo a tak ja vlastne uz nemam odvahu navazovat nejake velke kamaratsva...odstahovala som sa z velkeho mesta do malej dedinky kde nepoznam nikoho len mojho manzela a moju Tamarku ....niekedy mi je aj trochu smutno lebo vacsinou aj tyzden neprehovorim s nikym okrem manzela a malej a troch psov 😉 ale asi je to tak lepsie ako by som sa mala zase sklamat

rusovcanka
18. apr 2008

gangulienka,neboj,po čase sa rozkukáš a možno aj nejaká kamoška sa nájde-aspoň na pokec o deťoch 😀

gangulienka
18. apr 2008

ved jasne..ale uz mi fakt staci len taka na pokec o detoch

rusovcanka
18. apr 2008

Ja som na tom podobne.A keď mám byť úprimná,ani nemám čas pracovať na nejakom priateľstve 😝 Robota,malá,domácnosť...ale možno sa nejaká kamoška ešte v mojom živote objaví-človek nikdy nevie 😉

lindda
18. apr 2008

no aj ja mam rovnaky problem nikto tu na okoli nieje a ak je nema mimi a o com sa ja uz viem inom rozpravat 😅 este tak o chlapoch 😀

lindda
18. apr 2008

ozaj nieje tu niekto z baII oklo martinskeho cintorina 🙂

feduska
autor
18. apr 2008

to som rada, ze nie som na tom sama takto.

smisela
18. apr 2008

Ešteže si môžeme tu pokecať 🙂 no nie?A aspoň nám nikto nevrazí kudlu do zad,ako sa hovorí 😀

feduska
autor
18. apr 2008

aj ja by som chcela na pokec o deckach, aj som mala, ale hovorim, mna to vytacalo, ked niekto nemoze byt vonku dlhsie len co odskoci po nakupoch, lebo treba stokovat decko. to je ujete pre mna. a tiez take, co robia otroka chlapom, to ma rozculuje. a najhorsie, ze im ani clovek nemoze povedat, ze tak mu kasli na hlavu, nech sa obraba sam.

feduska
autor
18. apr 2008

to jo, aj ja mam rada, ze aspon takto si mozem podiskutovat a ked sa niekomu nelubi moj nazor, nemusi odpovedat. ale ked som s nejakou akoze kamoskou a citim a vidim, ze jej nemozem nic povedat, hoci ma to stve, tak to je take vypatie, ze ja fakt nedokazem pocuvat voloviny a najma od niekoho, kto ani nehlada nieco lepsie, ale je spokojny a potom nechapem preco sa vobec stazuje.

maybee
18. apr 2008

Ahojte, aj ja som mala jednu super kamošku, verila som jej, všetko som jej hovorila, chodili sme všade spolu a proste boli sme naj kamarátky-spriaznené duše. A potom začala chodiť s mojim priateľom, jednoducho mi ho prebrala 😠 a tak sa naše kamarátstvo skončilo. Ale bolo to aj na niečo dobré, teraz mám jedného úžasného priateľa, ktorý mi nahrádza aj kamaráta.... 😉

smisela
18. apr 2008

tak to je potom ťažko s takýmito kamarátkami,to mi príde "Aby niečo bolo"ale úpne ťa chápem,to sa potom cítis ako zviazaná,veľakrát aj povieš,aj poradíš,ale akokeby si hrach na stenu hádzala,to by aj mňa štvalo,tak nech sa nesťažujú...alebo sa možno potrebujú len vyrozprávať a nie poradiť,ktovie..

ella1
18. apr 2008

ja mám pár dobrých kamošiek.jedna je sesternica,takže sme od malička spolu.a dalšie som našla v práci pred 3-ma rokmi.keby nebolo ich,tak tu nemám nikoho,lebo nie som odtiaľto a ľudia tu mi pripadajú divní.ale je to asi tým,že som úplne z iného kraja tak aj iná mentalita.
potom mám kamošku z detstva,ale už sa nevídame občas sms.

ja si predstavujem pod pojmom naj kamoška osobu,ktorej môžem povedať uprimne čo si myslím,aj ked ona si myslí opak ,ale nanahnevá sa za to.a to bohužiaľ v dnešnej dobe nejde.asi ani mne by sa to nepáčilo 😀

vždy počúvam ištinkt,ten ma nikdy nesklamal.ja vidím človeka ahned viem,čo je zač.bohužiaľ len raz som nepočúvla a vypomstilo sa mi to tak,že som podala trestné oznámenie za napadnutie 😒 čo som sa potom zrazu dozvedela,aká to bola ženská..... 😲 😠 to vám ľudia povedia až po. 😠 no čo už.........pritom ja som nekonfliktný typ......

mata2
18. apr 2008

moja najlepsia kamoska je odomna mladsia o desat rokov.byvali sme v jednom panelaku a ona sa ako 10r chodila hravat k nam s mojou vtedy tiez 10r segrou.Vzdy som penila,ze to maca mi zas rozhadzalo celu izbu. 😀 Potom sme sa odstahovali a ja som si po rokoch uz ako vydata s mesacnym babom spolu z mangelom prenajala byt v tom cinzaku a ona bola jedina,koho som tam poznala. 😅 .Zrazu to uz nebolo maca ale casom sa z nej stala najlepsia kamoska.Inym kamoskam je divne,ako si tak mozem rozumiet s babou,co je o 10r mladsia.Ved podla nich by mala byt rozumovo blizsie k mojej segre 😕 .Ale moja segra je podla mna rozumovo blizsie k mojmu Bubovi 🙄 .

dankaa
18. apr 2008

mata2 kolko mladších ludi poznam a su "skusenejsi" nez ja.hlavne je že si rozumiete 😉

ako som už pred tým pisala,priatelia sa prejavia v roznych životných situaciach.vtedy si uvedomite koho vlastne mate 🙂

lukanka
18. apr 2008

ono nie je len problem mat kamosku.je problem mat dobrych kolegov,je problem mat dobrych susedovcov,je problem stretnut normalnych ludi..je tak?

julia225
19. apr 2008

tak toto je dobra tema... ja neuznavam najlepsie kamaratky a ani som nikdy ziadnu nemala...
mala som furt kamaratov samych... ale momentalne myslim, ze som si kamaratku nasla, ale je anglicanka.... myslim, ze mi vadi mentalita slovenskych zien 😒 aj ked som slovenka...

tutifruti
19. apr 2008

Ja mám najlepšiu kamarátku Evku... Aj dcére som dala jej meno... Dokonca má meniny na jej narodeniny... Chodili sme spolu už do škôlky.... To sme sa ešte nekamáratili, ale neskôr sme zistili, že sme mali rovnakého frajera 😀 Chodili sme spolu na ZŠ, SŠ a VŠ... Ale tak ozaj kamarátiť sme sa začali až po SŠ, aj keď sme bývali spolu 4.roky na intráku... Bola mi svedkom na svadbe, ja jej.... Môžem jej všetko povedať... ponadávať na muža, bez toho, aby hneď robila paniku, že sa idem rozviesť... Minule som mala brutálnu depku, tak som jej volala, bývame od seba 200 km.../vydala sa do Trenčína/.... No a ona na víkend prišla k rodičom a bola u mňa .... Je proste super... A takéto kamarátky mám ešte dve, ale naše priateľstvá sa vyvíjali, no.... fakt dlho...aj dva tri roky...

feduska
autor
19. apr 2008

ja sa pridavam k nazorom lukanka a julia225, presne to. je problem mat dobrych ludi okolo seba, ja narazam na samych zakomplexovancov a casto na vychodnarov, sorry, nechcem urazat, ale poznam minimalne desat ludi z vychodu a mam dost. dokonca jedneho si zobrala moja kamoska za manzela a ten je taky ziarlivy jak pes, este aj na jej kamosky ziarli. a presne tak, ja tiez neuznavam najlepsie kamaratky. moj otec hovori, ze naozajstne priatelstvo medzi zenou a zenou neexistuje. a myslim, ze je to pravda. vzdy tam bude riziko, ze jednej prdne v bedni a bude problem. ale keby sa to tak dalo, ale skoda, neda sa.

feduska
autor
19. apr 2008

a tiez, aj mne vadi dost mentalita slovenskych zien. mam pocit, ze vsetky moje zname robia len otrokov manzelom a neda sa nijakej z nich nic povedat, a tiez mam pocit, ze slovenske zeny su totalne neprogresivne, radsej sa drzia vsetkeho stareho, to co ich babicka, mamicka, ale nejdu ani mozgovo ani vseobecne dopredu. ja som sa stretla len so samymi zenami, co sa toho drzia a tak funguju. ale vsak vsetko to bude individualne, chcelo by to statistiky.

maja22
19. apr 2008

Ja mám tiež okolo seba dobrých ľudí - chalanov i dievčatá - mladších odo mňa a vieme sa dobre porozprávať, aj v robote to bolo o.k., ale nikdy som nemala "kamošku" na tajomstvá... Všetky svoje problémy odjakživa riešim s maminou a sestrou a so svojím manželom... 🙂 🙂 🙂

anaid
19. apr 2008

feduska, co sa tyka tych vychodniarov uplne suhlasim, mna irituje uz len to ak sem niekto prispieva a pouziva "ta" a podobne citoslovcia, alebo co tym chcu povedat.

maja22
19. apr 2008

A ešte mi napadlo, že už pomaly 10 rokov si dopisujem klasickou poštou s jedným fajn dievčaťom - už tiež vydatá, s bábom, začali sme na strednej cez inzerát a drží nás to dodnes... 🙂