Ťažko si nájsť dobrú úprimnú kamarátku

feduska
18. apr 2008

ahojte baby, tie ktore mate zaujem o tuto temu. chcela by som podiskutovat na tuto temu, cisto diskusia, o tom, ze je tazko si najst dobru kamaratku a hlavne uprimnu. ze ako to je vo vasom pripade, ci mate tiez ten isty nazor, alebo odlisny, ale rozhodne by som chcela o tom podiskutovat.
v podstate ja sa necitim osamelo, ale chyba mi nejaka osoba k dobremu podiskutovaniu si na tuto temu. uz som sa tu stretla s nazorom zien, ze je tazko si najst dobru a uprimnu kamaratku, ze to nejde len tak. tak asi tolko. tiez mam skusenosti s kadejakymi zenami, ale niektore ma dost vytacaju hlupimi nazormi a najma tym, ze sa s nimi neda o nicom diskutovat, ale len hned odpalia alebo vyhlasia ze ich nazor je ten pravy a viac sa neda. teda o co mi ide, je proste diskusia, ako to vy vnimate, co je to uprimna kamaratka, alebo tak. takze baby, ak mate podobne nazory a skusenosti, alebo jednoducho chcete diskutovat, tak sa pridajte.

lenka0005
18. apr 2008

feduska...ja mám jednu fakt úprimnú kámošku,ktorej poviem všetko a verím jej.Akurát,že je z môjho rodného mesta a vidíme sa tak raz za mesiac 🙂 😉 🙂

feduska
autor
18. apr 2008

tak to si stastna osoba. ja mam sestru, s nou si rozumieme super, aj sa vieme pohadat a najma filozofovat, ale nema deti a ani chlapa, tazke to mi akurat chyba a nema momentalne tolko casu ako kedysi, kedze ja som vydata. rozhodne som vsak chcela podiskutovat na tuto temu s niekym, lebo lebo ma nedavno vytocila jedna brzda, ked som sa rozhodla s nou prestat bavit, pretoze ma vytacala recami a ja som to uz nezvladla pocuvat.

poleva
18. apr 2008

áno ja som mala akože kamošku a ani pohladnicu na svadbu neposlala niežeby prišla a viac sa neozvala

rusovcanka
18. apr 2008

feduska ja vlastne nemám žiadnu kamošku-zo všetkými sa nejako prerušili kontakty,keď som sa vydala a narodila sa nám dcérka...všetky kamošky sú bezdetné a slobodné a akosi sme sa nemali o čom baviť ☹ Maximálne si napíšeme sms na vianoce alebo na narodky.Je veeeeľmi ťažké nájsť niekoho,komu môže človek bez obáv povedať všetko...dosť často sa cítim osamelá,ale dá sa to zbládnuť 😝 No a dúfam,že ešte niekedy stretnem babu s ktorou si budem rozumieť a budeme sa mať o čom rozprávať 😝

eva7780
18. apr 2008

ja som mala taku,ze ked som sa isla vydavat velmi ma zacala odhovarat doteraz neviem preco 😠 ale ona je uz 2x rozvedena a ja stastna v manzelstve skoro 6 r.prestala som sa s nou bavit 😝 mam jednu co jej mozem povedat uplne vsetko akurat ze zije v mojom rodisko takze sa malo vidime ☹

smejko1
18. apr 2008

podla mna naozaj uprimne kamaratstva su bohuzial iba tie od uplneho detstva - tj. cim viac spolu pretrpite tym ste si blizsie .... lebo s kamaratkou sa mozete aj pohadat aj si povedat svoje... aj sa niekolko rokov nevidiet.... ale, ked sa opat vidite tak si mate co povedat...a v pripade potreby, sa kamoska aj o pol noci dovali ku mne, alebo zavola a stoji pri mne.... 😉 a ja mam take minimalne 2 😀

princeznicka.
18. apr 2008

Ja tiez nemam vela uprimnych kamaratok..mam jednu,ktorej viem,ze mozem povedat kedykolvek hocico..sice sa uz vidime menej,obe studujeme,ale proste mam to vedomie,ze mam za kym ist.. A v skole mam kamaratky,ale skor len tak,ze sme spoluziacky..neviem,ale niekedy tam pocitujem aj take rivalstvo..Takze ked si to tak zhrniem,mam jednu taku fakt kamaratku.. 🙂 Malo,ale staci 😉

sorscha
18. apr 2008

Ja som tiež mala jednu, ale skončilo to keď som sa presťahovala do iného mesta. Takže mám už len sestru aj s tou sa vidíme zriedka, lebo je v UK. Inak mám kamarátky, ale nie také naj.. Máš pravdu feduska, je ťažké niekomu v dnešnej dobe veriť. 🙂

mimikyky
18. apr 2008

no, ja mám, vlastne asi už len mala som, jednu kamošku...
zoznámili sme sa cez net, cez jedno fórum, a veľmi sme si rozumeli, naozaj moc, aj naše polovičky, aj naše decká, no proste paráda, trávili sme spolu víkendy, buď u nás, alebo u nich, boli sme na sebe takmer závislé, až raz...
ona nemá teraz net, lebo sa presťahovali a nemajú tam žiaden signál, tak som ju púšťala na net u nás, a veru, vypomstilo sa mi to!! zadala si na nete na pár stránkach inzeráty na predaj vecí po jej deckách, dala tam aj svoje tel.číslo, ale aj moje, bez môjho vedomia. keď mi niekto volal, považovala som to za omyl, až raz...
volala mi jedna pani, že ja som podvodníčka, že mi poslala prachy /cez 600sk/ a že som jej sľúbila, že jej pošlem balík, a ona už mesiac čaká, že sa jej z toho druhého tel.čísla stále len vyhováram, že sme v nemocnici atak...že na mňa pošle policajtov, a nejakú bandu...
až som pochopila, koľká bije, a mala som obrovský problém jej vysvetliť, že to nie ja, a ako to vlastne je!
musela som jej poslať ja tie prachy, s tým, že sem nikoho nepošle
tá moja kamoška, klamala aj vtedy, keď jej tento jej podvod praskol, a ani len mi nepovedala prepáč, alebo ďakujem, len to okomentoval, že teraz mi bude musieť vrátiť prachy, a že decká nebudú mať čo do výplaty jesť...
už mi ich po častiach vrátila, ale
ja som jej povedala, že už to nebude také ako pred tým, že jej neverím, a tak teraz začala moje decká manipulovať na svoku stranu, kupuje si ich a hrá sa na chúďa, ktorému som ja ublížila

ako by ste sa k nej správali vy keby vám takéto dačo vyviedla?

feduska
autor
18. apr 2008

to som rada, ze nie som sama. ja som mala jednu kamosku, ale ta si liecila komplexy na mojej osobe. vsetko opakovala po mne, nakoniec sa vydala, lebo sa musela, lebo bola tehotna a potom mi vypravala ze aky bude mat ona super vaginalny porod a ze jak si masiruje hrazdicku, lebo ja som mala cisarsky a ona aby si vyriesila komplex menejcennosti ma deptala. vykaslala som sa na nu, ja taketo reci pocuvat nebudem a dokonca mi musela napisat, ze rodila som prirodzene. a da sa rodit este nejako neprirodzene. moj porod bol tazky a nakoniec aj ona skoncila na operacnom stole, ale to uz nie z jej ust, ale hlavne aby sa vystatovala, ze ona mala prirodzeny porod s transfuziou. a dalsiu som mala kamosku, co mi vypravala, ze jak jej decko je hladne, stale ho prekrmovala, az ma kilo nadvahy a jak musi varit chlapovi, len sa chcela vykecat, ale robit so svojim zivotom nic nechcela a mna to proste ubijalo, nemala cas ist von, lebo musi krmit decko. mala som dost z tych reci, ked si niekoho pozvala na navstevu, tak uz nemala cas na mna, lebo ma navstevu a ja aby som skakala jak sa jej zamane. ako ja mam svojich volovin habadej a ak mam pocuvat drizdy niekoho, kto ani nehlada riesenie tak mi je zle z toho. rozhodne ma vytacalo, ked hovorila, ako ma jej decko nadvahu, ale rozhodne s tym nic nerobila. kto to ma pocuvat o vykrmovani decka?

lenadka
18. apr 2008

smejko to ti je fajn 😉 suhlasim s trbou ze najlepsie kamaratstva su od detstva mne sa zda preto ze decka su uprimnejsie, dospely si uz dava pozor co povie, nechava si odstup, da sa nadviazat aj neskor ale je to tazsie. Ja mam najsuper kamosky zo strednej, byvali sme spolu na intraku a aj preto sme teraz malo v kontakte, ale ked sa stretneme vzdy je o com debatit a vzdy sa vieme jedna druhej zdoverit s tym, ze verim ze to nevykvaka dalej 😉
z VS mam tiez 2 dobre kamosky ale zase to bol intrak a spolocne prezite roky a teraz preto aj odlucenie, vidime sa 1-2x rocne, vsetky uz mame deti, je o com kecat, ale 2x do roka je malo a s toho bola doteraz zakazdym 1x svadba niektorej z nas 😀 , vydavali sme sa po roku po sebe a aj deti sa nam tak narodili s odstupom od 9 mes az 2 roky.
Problem je v tom ze som sa odstahovala od nasich 50km a tu v novej obci nie je tak vela bab, neni tolko casu, lebo mame rodiny a deti. Kamosky mam to je pravda, ale vztahy nemaju sancu byt take intenzivne. Ta najlepsia kamoska ma 3 deti a 4 caka 😅 😀 nema moc casu na moje vylevy 😀 😀 😀 aj ked na kavu si zajdeme aj do cukrarne raz za rok 😀

feduska
autor
18. apr 2008

ty kokso. to je co za potvoru? ja som si povedala, ze hoci by som chcela mat kamosku, ale zeny v podstate uprimne nechcu byt, a ani uprimnost nechcu pocut. co som mala zase ja hentej povedat, ze prosim ta, hovoris mi jak ma tvoje decko nadvahu a ty ho este stokujes. tak sa mi nestazuj, ze ma nadvahu. proste mna rozdrapuje ked musim pocuvat vyslovene voloviny. som dosla k zaveru, ze mi je lepsie samej a nepotrebujem nejake chudery, ktore ma budu otravovat a deptat ma alebo ma vyuzivat na to, aby sa mi vykecali a kaslali uz na moje nazory a pocity. no nie?

smejko1
18. apr 2008

mimi - tak to je velmi smutne, ja by som jej neodpustila a detom pekne povedala, ze vyviedla - a o tom som aj pisala, ak niekoho nepoznas od detstva tak je to tazke...

ale aj kamaratky take nie uplne naj naj - su dobre.... ved si to vezmime aj my zo svojej strany niesme schopne byt naj kamoskou pre vsetkych... a tak vznika urcita selekcia a nasledne z druhej strany sme vnimane ako nie tie naj.... neviem ci chapete co chcem povedat, ale naj moze byt iba 1-2 ale ani tie ostatne kamosky niesu na zahodenie, no nie?

lenadka
18. apr 2008

inak toto forum mi "dalo" kamosky, feduska neviem odkial si, ale su tu diskusie aj podla regionov. Najlepsie je ze trebars som tu babu stretavala v dedine na prechadzke ale rozpravat sme sa zacali az cez forum 😀 a az potom v reali 😀 takze sila 😀

mimikyky, to bolo od nej fakt hnusne 😝 necudujem s ti ze jej uz neveris

dankaa
18. apr 2008

feduska mojou "naj"kamaratkou je moja mama,ale urcite by bolo skvele mat niekoho mimo rodiny,pretože nie vsetko sa da povedat mame.

iffka2002
18. apr 2008

aj ja mam taku "kamosku" co mi furt len prusery vyraba, furt je niekde zadlzena a tiez tam moje tel. cislo udava, tak mi vyvolavaju z providentu a takychto spolocnosti:( Sme susedky tak je tazko sa jej vyhybat alebo take nieco. Mam par takych kamosiek co ma fakt ze sokovali svojim spravanim, ale mam aj kamosky, ktorym uplne verim. Ale na materskej je to zlozitejsie, kedze vela z nich je bezdetnych a slobodnych.. uz to nie je to, co to byvavalo..

feduska
autor
18. apr 2008

no hej, je to tak jak hovoris smejko, ani my niesme naj pre vsetkych. ale rozhodne, ak sa napr. rozhodnem s nejakou nebavit, tak by ako inteligentna zenska bytost mala pochopit, ze nejsme povinne sa bavit s kazdou a tiez nejsme povinne kazdej vysvetlovat, preco sa uz s nou nebavime. ja som sa napr. chcela s jednou babou bavit, aj som sa jej vtirala, aj trosku prejavila zaujem, ale potom som jej asi prestala vyhovovat, proste ma ignorovala, smsky a podobne, tak som si povedala, hm, asi jej nevyhovujem, tak co uz, sice ma to najprv par dni stvalo, ze som jej aj darcek dala ale som si povedala, preco? ona mi neni povinna nic vysvetlovat a ja by som mala respektovat jej rozhodnutie, nic mi neurobila a nie je povinna sa so mnou bavit. a tak to berem aj ja, ze ja som tiez neni povinna nijakej mojej udajnej kamoske nieco vysvetlovat, ze preco sa s nou nebavim. jednoducho mam svoje dvovody na to a nemusim sa nikomu spovedat. ja si myslim, ze to len ubohe chudery sa dokazu odut a este aj sa rozculovat. ja som sa nerozculila na tu moju kamosku, ked sa so mnou prestala bavit a co? mam sa oduvat ako nejaka chudera? nie, proste je to jej volba, tak ok respektujem.

iffka2002
18. apr 2008

a mne dalo toto forum tiez super kamosku, nieco som si kupila od nej z bazaru a zistila som ze byva o ulicu dalej, ze chodila do tej istej skoly ako ja (no je trochu starsia odo mna), a odvtedy sme spolu kazdy den, kocikujeme, volame si, radime, stazujeme.. myslim ze sme sa nasli. 😵

feduska
autor
18. apr 2008

presne, ta materska je narocna. ale rozhodne ja som si povedala, lepsie byt sama, ako pocuvat nejaku zenu, ktora vlastne nechce diskutovat, len sa pretekat ze ona ma lepsie a bla bla. mna henta chudinka zakomplexovana, prespata s niekolkymi chlapmi, dost najprv deptala s tym svojim perfektnym vaginalnym porodom, ale dneska je mi super fajn a nepotrebujem pocuvat o stastni kadekoho, ked mam svojich depiek dost.

lienockaa
18. apr 2008

no, je ťažké nájsť si dobrú a úprimnú kamošku..žiaľ, prikláňam sa k názoru, že väčšina takých kamošiek je už z čias detstva..ja mám takú jednu, ale sme od seba 400 km, keďže som sa ďaleko vydala, takže si len voláme, vidíme sa iba keď prídem k rodičom..verím jej a je to presne o tom, že aj keby sme sa roky nevideli, tak keď sa stretneme, je to akoby tie roky vôbec neprešli a máme si čo povedať, nikdy nie je trápne ticho, alebo téma na zabitie času, napr. o počasí a tak.. 😉 závisť a klamstvo do kamarátstva nepatria..

teraz tu v novom bydlisku pár kamošiek mám, ale žiadna ma nepozná tak dobre ako tá z detstva, tieto dospelácke kamarátstva sú už o niečom inom, než keď si spolu preskáčete všelijaké zážitky už ako deti.. 🙂

feduska
autor
18. apr 2008

super, ze sa rozprudila diskusia. ja som velmi debatny clovek a naozaj nerada robim zo seba butlavu vrbu, ked ja to nedokazem, ja mam rada debatu a filozofovanie a hladanie vsetkych rieseni a pozerat sa na problem z mnohych stran, proste vycerpat temu. 🙂

zuzkafuny
18. apr 2008

Ja mám takú kamošku... už od základky... sme z jedného mesta, nestretávame sa každý deň, ani si nemusíme volať, ale viem, že až by som potrebovala pomoc, radu, ju ako človeka, je tu pre mňa... v ktorúkoľvek hodinu. Je to ten najúžasnejší človek 🙂
A ona má presne takú istú oporu vo mne...
Mám viac priateľov, ale ona je na samom vrchu...!!!

feduska
autor
18. apr 2008

🙂

lyongirl
18. apr 2008

Ahojte baby, pridám sa, ak môžem 😉
Ani sama neviem, či mám fakt dobrú kamošku, myslím, že mám, ale vidíme sa veľmi málo, ale keď sa vidíme, povieme si skoro všetko/aspoň to, čo nás v danej chvíli napadne/. Teraz to je tak, že človek vôbec nevie, komu môže čo povedať a pravdu povediac, skoro nikomu neverím, resp., neviem, komu môžem veriť ☹

zuzkafuny
18. apr 2008

Lyongirl... ale v priateľstve je najdôležitejšia dôvera... Pokiaľ sama neveríš, nemôžeš čakať, že bude niekto tebe veriť... ☹
A ja mám takú moju vetu... Keď niekomu dokážeš úplne dôverovať, je malá pravdepodobnosť, že ťa sklame... Mne to vychádza 🙂

feduska
autor
18. apr 2008

hm. tak mne zase nie. ja napr. som vzdy narazila na osoby, ktore si chceli riesit na mne svoje komplexy.

dankaa
18. apr 2008

myslim si,že akonahle clovek prejde nejakou tažkou životnou situaciou,inac sa pozera na život.Tak isto je tažke povedat niekomu nieco,co by nemal vediet.Ale ja verim,že jedneho dna najdem takú priatelku,na ktoru sa budem moct 100% spolahnut 😉

miriel
18. apr 2008

to MIMIKYKY:

no tak to je huste...
Jasne, ze by som s nou prerusila kontakty...kamaratit sa s osobou bez chrbtovej kosti, ktora ma zneuzije??
A jasne, ze to je na tebe ako to riesis, ja si to len neviem predstavit sa s nou nadalej kontaktovat...bola by som vyslovene hlupa.

feduska
autor
18. apr 2008

presne, ja zase dufam, ze len co sa moja sestra vyda a bude mat tiez deti, ze si uz budeme aj v tomto rozumiet. s nou sa da uzasne filozofovat. napr. ja som rozoberala s nou temu vychodnari, ako nic proti, a ona povedala, ze oni maju tendenciu sa len kamaradickovat a vsade kadekoho poznaju atd a proste sme si o tom tak pokecali a prehodnotili tuto temu. a to sa s kadekym neda a najma s niekym kto je tiez z vychodu, hned sa urazi, alebo zase povie, ze zapadnari su blbi, takze to som uviedla len ako priklad.

lyongirl
18. apr 2008

zuzkafuny - vieš, ale keď ťa sklamú aj tí ľudia, ktorím si verila, tak potom neviem.... a mne sa to stalo, preto neviem, komu môžem veriť...vieš, som až príliš dvôverčivá, teda bola som a naivne som ľudom verila a nevyplatilo sa, preto si dávam pozor.