Tehotenstvo a zvieratá. Čo s našimi papagájmi?

miskakiska
2. mar 2008

🙂 Ahojte babulky.Ake mate skusenosti so zvieratkami v tehotenstve?Mi mame doma styroch papagajov z toho parik koriel a tie su uplne udomacnene aj na nas:Sedia nam na pleci nechaju sa hladkat,skrabkat a na moju otazku ci to nemoze babetku uskodit mi moj gynekolog povedal ze ci ich teraz chcem zaskrtit.Aj v chovatelstve mi povedali ze ked je to doma chovane tak nic nehrozi ze uz mali take pripady ked prisli papagaje predat lebo boli tehotny.Viem ze sa nemozu chytat macky ale o papagajoch som nikde nic nenasla ani na priamej chovatelskej stranke.

shela
10. mar 2008

mouse...nasa je stale doma von chodi len na wc...ale to je jedna noha von a jedna dnu.. 😅 je ockovana a uz ma 13 rokov...a pocas tych 13 rokov nikto neochorel tak preto sa nebojim...samozrejme taku macku z vonku by som nikdy dnu nepustila

emjee
6. dec 2008

puckalucka • 9tt • Včera o 15:53
Našla jsem zde jen témata s kočičkama, ale četla jsem, že je víc zvířat od kterých se můžeme nakazit. Zajímalo by mě zda nemáte nějaké názory, doporučení přímo od lékařů k tomuto tématu.
Nevíte někdo, jak je to u psů a papoušků. Četla jsem, že od papoušku se mohou chytit chlamydie a to dokonce jen vdechnutím.

silviamt • 14tt • Včera o 15:56
my mame doma psika, nepocula som este nejaky problem a spava s nami aj v posteli

puckalucka • 9tt • Včera o 15:58
S námi taky pejsem spí v posteli, pravidelně ho odčervujeme, tak by snad neměl být problém. Teď s ní půjdeme na očkování, tak se ještě u veterináře poptám, ale v práci máme asi 20-ti letého papouška a veterináře jsem u něj teda nezažila. Musím ho krmit a čistit klec, ale docela se toho teď bojím.

silviamt • 14tt • Včera o 16:02
hm, no s tym papagajom v praci by si to mala nechat na kolegovcov pokial sa neuistis na veterine, tiez chodime pravidelne so psikom na povinne ockovania a aj ine veci. Krstny rodicia maju doma dve macky ale ja ich nikdy nechytam lebo macky moc nemusim a ich odo mna aj vyhanam uz si zvykli tak ku mne ani nechodia tie macky

celine • 11tt • Včera o 16:05
aj ja mam spolunoclaznika psika v posteli (teda okrem manzela ). Kazdy ma na zvieratka a tehotenstvo iny nazor, ale ak je zviera cistotne, odcervene, zaockovane, nemal by byt problem. Aj ja som o operencoch pocula, ze prenasaju rozne respiracne ochorenia, kedze sama ziadneho nechovam, neviem, ako je to s ich preventivnym osetrovanim. Radsej by som sa spytala aj lekara, aj zverolekara a urcite by som ho nemala v spalni.

puckalucka • 9tt • Včera o 16:12
No právě mě to dneska docela zaskočilo, protože já jsem v práci o těhotenství chtěla říct až po 3 měsících(po Vánocích), ale takhle to musím udělat dřív, protože nemůžu nikomu poručit, že teď se o papoucha bude starat on a navíc se to dá prý chytit vdechnutím nakaženého prachu a já jsem s tím ptákem v jedné místnosti(je to firemní maskot), veterináře mu ale přece nebudu platit já, abyse zjistilo jestli je v pořádku?

silviamt • 14tt • Včera o 16:27
uvidis ze bude vsetko ok s papagajom a kolegovci sa postriedaju ked im povies ze mas strach

puckalucka • 9tt • Včera o 16:29
Snad máš pravdu, Silvia . Radši se ještě poptám u toho veterináře, ale určitě se papouchovi budu radši vyhýbat.

bershka • 28tt • Včera o 20:01
ahojte. my máme doma aj psa, aj papúcha. so psom sa mojkám o dušu, aspoň maličká prostredníctvom mňa si zvyká na jeho baktérie. si myslím, že je oveľa viacej zlých vecí /smog, cigarety.../ ako zvieratká.
ale mačku by som asi nezniesla. kolegyninej mame zomrelo dieťa v brušku, lebo od mačky dostala toxoplazmózu a to bola tá mačka doma

emjee • 31tt • Dnes o 06:17
odborny clanok od veterinarky https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

caruzo19
6. dec 2008

puckalucka,pokial si sa o papagaja starala aj predtym,uz je to teraz jedno aj keby zrovna mal nejaku chorobu,nakolko uz by si ju mala,alebo uz by si ju makla prekonanu.naozaj nebezpecne v tehotenstve by bolo dostat toxoplazmozu,tu vtaky neprenasaju.ja som pracovala so zvieratami aj prve tehotenstvo a teraz cez druhe tam tiez za nimi pravidelne chodime,ak by mali aj nejaku pliagu,tak sme s malou davno imunne

amadora
6. dec 2008

Ahojte maminky, milo ma prekvapilo keď som otvorila túto tému, čakala som "kameňovanie" zvieratiek ktoré prichádzajú do styku s tehu a detičkami. Ja som v tehu normálne bola v kontakte s našimi mačkami aj psom a to žijú na dvore. A môj synček sa tiež s nimi hráva. To keď počujú niektoré mamičky... 😖 Pravdaže neznámym zvieratkám som sa radšej vyhýbala, ale keď máš zvieratko doma, myslím že sa niet čoho báť. A inak, nám veterinár povedal že mačka, ktorá má toxo, je špinavá a zanedbaná aj na pohľad a kašle.

ludka77
6. dec 2008

Ahojte aj my máme psíka (yorkshira) a spáva s nami v posteli, všade chodí s nami, je to zatieľ naš miminko 😀 V júli však pribudne druhý člen. Keď som si psíka zaobstarala tak som už vtedy vedela, že raz budem chcieť dieťatko tak sme sa snažili aby bol s detmi kamarát, a dávali sme dosť pozor aby mu žiadne neublížilo aby nech neznenávidel. A zatiaľ deti ľubi.
Neviem si predstaviť že by som ho teraz mala dať preč. Veď je s nami 4 roky denno denne a on by odluku od nás ani neprežil je to taký maznoš, ale poslúchať musí!!

etnicka
6. dec 2008

ahojte, je velmi dobre mat zvieratka v tehotenstve, aj s malymi detmi kvoli tomu, aby mali deticky protilatky a aby nemali alergie 😉 my mame 3 psov, tak si myslim, ze nase deti budu super zdrave 🙂 este rozmyslame, ze si casom zadovazime sliepky, akurat sa bojim, ze nam ich psici pokantria...

bobas
6. dec 2008

Ahojky
Tak ja delala se vsemi moznymi zviratky a v pohode do pulky tretiho mesice. Pak uz me dr nechal na neschopence prave z duvodu nekontrolovani techoto zviratek. Jinak osobne mam doma hafana i kocky a kdyz jsem se bavila se znamim coz je veterinar, tak mi rekl ze moje telo si udelalo evidentne pritlatky uz v detstvi a diky tomu jsem od zadneho zviratka nikdy nic zatim nechytla. Jinak u papousku je problem hlavne v trusu a prachu z peri. Asi bych se na tvem miste vyhla alespon uklizeni klece. 😉

mikalove
6. dec 2008

my sme mali celé tehotenstvo doma psíka a všetko bolo v poriadku,dali sme ho až teraz preč koli malej pretože začína loziť,a bol by problem udržiavať byt v čistote,hlavne podlahu.nebolo to lahké sa s ním rozlúčiť,ale našli sme rodinu s deťmi ,hadam mu tam je dobre ☹

gabika25
6. dec 2008

ahojte, my mame doma 3 rocnu fenku krizenca. Je to moj milacik, spava so mnou v posteli a ked som doma tak je cely den zavesena na mne. Teraz isiel manzel na chalupu a zobral ju so sebou. Je to smutne, ale chyba mi viac ako on. Sme nerozlucna dvojka. Nikdy v zivote by som ju nedala prec. Teraz cakame dvojicky a vobec ju neriesim. Viem, ze ked pridu na svet babatka, tak to bude tazke, ale bude si musiet zvyknut. Je to proste clen rodiny a ak by sa nedajboze vyskytli nejake problemy a ona by musela ist prec, tak by som ju dala mojim rodicom. Nezniesla by som ju daleko od seba.

teri81
6. dec 2008

Ahoj holky, myslím,že je kolem zvířat v těhotenství dost velká hysterie ,do které jsem se i já dost aktivně zapojila a šílela z toxoplazmozy a ze všeho mozneho - mame kocku,ktera je doma i venku a dva psy.
Z testu na toxo mi vyslo,ze jsem ji jeste neprodelala (coz me prekvapuje,s kockami jsem cely zivot), na me vyzadani mi delal dr. testy v kazdem trimestru ( i kdyz bylo videt,ze si mysli,ze zbytečně plaším,ale protože jsem těhotná po IVF a všeho se bojím - měl pochopení) a toxo nemám.
Prý se daleko snaz chytne ze syroveho masa ci z hliny na zahradce,ale i tak je to nepravdepodobny,kdyz jsem ji nechytla doted,ze bych ji chytla ted,kdyz jsem opatrna.
Nase kocka doma na zachod nechodi,ja se s ni nemazlim,do loznice ji nepoustime a to pry uplne staci k prevenci.

Zviratek se nezbavujme, vzdyt jsou soucasti rodiny a mne prave moje kocicka pomahala moc psychicky,kdyz jsem prochazela tremi pokusy o detatko a vlastne je to taky moje mimi 😀

A psy neresim vubec - nelibam se s nimi a to myslim staci. Skoro kazdy ma doma psa a deti se rodi furt 😉

puckalucka
8. dec 2008

Bobas, díky. Jsem rozhodnutá o těhu říct v práci dřív, právě kvůli tomu čištění klece. Když najdu odvahu, tak to dneska řeknu, ale už teď je mi z toho špatně 🙂 . Vím, že mě za to nezabijou, ale ten pocit....nerada si chodím říct i o dovolenou 🙂 .

bobas
8. dec 2008

puckalucka bud v klidu ja taky nemam rada kdyz kvuli necemu musim chodit za jinejma. Ja to v praci vyresila tak ze jsem to rekla kolegyni jenom a ona rikala ze to rada bude delat za me to cisteni. Prej jen at tam vydrzim co nejdele. 🙂

puckalucka
8. dec 2008

Tak to já musím za šéfem, protože tu mám skoro všechny lidičky starší než jsem já a to víc jak jednou a je mi blbý za nima jít, tak ať už si to šéf nějak zařídí 😀 .

mirka2710
11. dec 2008

Tak ja mam tiez troch psov a teotenstvo som zvladla v pohodke....castokrat s hafanmi na bruchu. Teraz ma drobec uz 13 mesiacov a dokonca sme presli aj blaznivym obdobim lozenia a teda nekonecnym vysavanima umyvanim podlahy. Ale psov som chcela, rovnako som chcela dietatko, tak sa nestazujem. Maly ich ma strasne rad a oni jeho, neviem si predstavit, zeby sme ich mali dat prec. 🙂

munu
12. dec 2008

my mame doma mysky, teda presnejsie pieskomily a zatial ziadny problem, tak dufam, ze to tak aj zostane 😉

emjee
8. feb 2009

cetera • 8tt • Dnes o 22:24
Ahojte, neviete mi poadit? Pocula som, ze vraj tehotna by nemala byt v kontakte so zvieratami? Neviete nieco o tom, vraj to skodi babätku....

cikyta • 29tt • Dnes o 22:47
Ahoj.Máme psíka a určite tým bábätku neškodím. Samozrejme,že teraz už moc nehladím cudzie mačičky,škrečkov atd...Ale náš hafo je viac zaočkovaný,odčervený a čistotnejší , ako niektorí ludia,takže tam nič zlé nehrozí-práve naopak.Aspon nebudem mať alergické dieťa na zvieratá. Ukýchané a náchylné môže byť skôr z tohto ovzdušia a niektorej chemicky upravenej strave,ktorá už k dnešnej dobe nejak patrí. Toť len môj názor. Pápá

ditka1
8. feb 2009

nie zvierata neskodia pokial nie su chore napr.taka macka,ale pes nie,my chovame doma psov aj pri porodoch som stale,pomaham fenkam a nic mi nie je a som v kontakte s krvou a s tymi pachmi a toxoplazm.nemam v pohode vsetko,netreba sa bat. 🙂

emjee
8. feb 2009

pozri aj clanok o toxoplazmoze od veterinarky https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

katka1981
8. feb 2009

emjee: zas mas nocnu? 😀

ditka1
8. feb 2009

emjee...dakujem precitala som si,aj maso samozrejme moze byt nakaza 😖 no az takto odbore som o tom nevedela... 🙂

mimina321
9. feb 2009

dievčatá zdravích zvierat sa báť nemusíte 😵 moja prababička chovala kone,sliepky,zajce,psy,mačky,kačice.....a mala 9detí.ja som prišla o bábo a pravdepodobná príčina bola viroza ktorú som chytila od človeka-toxo.bola negatívna.

dolda
9. feb 2009

My máme doma dvě kočky, pravda šlechtěné a nechodí ven, ale i tak poslouchám spoustu keců 😠 Dělali mi testy na toxo a OK, pokud je člověk zvyklý na kočky či jiná zvířata, vytváří imunitu sobě i dítěti. Jinak toxo můžeš chytnou že syrového masa, hlíny atd. Naši mazlíčci jsou součástí rodiny a nedokážu je dát pryč, i když mě fakt štvou chlupy, kočka líná dost, tak hold vysávám každý den jak blbec. Dala bych je pryč jen v případě, že to bude vadit mimču až se narodí. Když je vidím, jak na mě čumí tak mě vždycky přejde vztek, když začnou dělat blbosti, tak to hned člověku spraví náladu. 🙂

nattereri
9. feb 2009

dolda 😀

uplne s tebou suhlasim, sama mam chovatelsku stanicu maciciek, tieto uzasne bytosti byvaju s nami v byte, mam styri deti a som dodnes toxo negativna 😉.

reci, ako mozu macky ublizit sa zakladaju na nevedomosti o toxo vseobecne. dolezita je hygiena, ci uz clovek zvieratka ma, ci nie. kopu chorob, vratane toxo, ci listeriozy, sa na cloveka nalepi prave zo spinavych ruk, alebo kontaminovanej potravy 😅 .

nedam na macky dopustit, pretoze moj kocur dokonca ako prvy citil onkologicke ochorenie mojej dcery 😔.
... a o tom, ze zvierata su ako katalyzator negativnej enegie je uz oddavna zname 😀

dolda
9. feb 2009

Nat: my jsme je po třech vrzích nechali vykastrovat, protože v bytě s malými koťátky a dítětem to by fakt asi nešlo. Naše kočka tu kastraci nesla velmi špatně, když jsem přišla z práce bylo to třetí den po kastraci, tak měla vytrhaný stehy všude krev a střeva venku, málem umřela, tak jak bych mohla takového tvorečka dát pryč. Nevíš o něčem po čem by tak nepadali chlupy, u kocoura to není tak strašný, ale ona je hrozná, česání a vitamíny moc nepomáhají?

nattereri
9. feb 2009

dolda ip 😀

cetera
9. feb 2009

Bola niektorá z vas v tehu v kontakte s domacimi zajacikami myslim take malé zakrslé. Je to skodlivé? Neviete?

cattleya
9. feb 2009

Mám chovatelskou stanici koček a v minulosti jsem pomáhala i s hlídáním útulkových koček, takže mi jich prošlo rukama několik desítek. Kočky miluju a nedokážu si představit, že bych se jich měla vzdát. Bohužel mezi lidmi koluje spousta nesmyslných pověr.
Samozřejmě mi taky dělali testy na toxu a jsem naprosto negativní! 🙂 O toxe jsem si toho hodně zjišťovala a bohužel často ani humánní lékaři problematiku neznají, natož rozmnožovací cyklus toxy.
Pokud kočka žije jen v bytě, riziko je prakticky nulové. U venkovních koček riziko samozřejmě existuje, tam kočka může být infekční v případě, že sežere třeba nakaženou myš. ALE není infekční pořád, oocysty (vajíčka toxy) uvolňuje pouze asi jen 2-3 týdny po nakažení, pak už ne. Navíc oocysty z trusu jsou infekční až po 48 hodinách.
Aby člověk chytil toxoplazmózu od kočky, nmusel by pojídat 2 dny uleželé kočičí bobky, které by musely být vykakány zrovna v onom 2-týdenním stádiu, kdy nakažená kočka vylučuje oocysty.
Největší riziko nakažení je z nedostatečně tepelně upraveného hovězího masa (nepropečený steak, tatarák, carpaccio) a špatně umyté zeleniny. Kdo z nás si nikdy nedal neumytou jahodu, čerstvě utrženou ze záhonu? Rizikový je třeba i listový salát, který ani pořádně umýt nelze, zvláště kadeřavé druhy, nepř. lollo. Dále zelená petrželka - kudrnka, pažitka apod.. Prostě je potřeba dodržovat hygienu, vyhnout se tepelně neupravenému masu a pak se člověk nemusí bát 🙂

nikollette
9. feb 2009

ja by som tu svoju nikdy nedala preč, kvoli babatku.. lubim ju ako moje babo, je to moja mala laska, ked ju nevidim cely den , je mi smutno bez nej, tak sa na nu vzdy tesim.. neviem ci kazdy ma tak silne puto ku svojmu zvieratku, ale ja urcite ano.. a aj moj maly snad bude taky..
Nasa civavka, je stale len vnutri, je pkene udrziavana a kupana, spi s nami v posteli, aj teraz mi spinka na kolenach..
a aj lekar vravel , deti si vytvoria protilatky, ani uplne strilne prostredie nie je dobre.. poznam take deti, a su stale chore, zo vsetkeho...
Takze urcite som za zviera v dome, v spolocnosti s tehotnou, ci detmi.. je to normálne..
este som nepocual ze by to niekomu uskodilo, prave naopak, deti si vytvoria vztah k zvieratam, a nebudu náchilne na kazdu chorobu..
samozrejme aj tie zvieratka musia byt v prvom rade zdrave,a potom nei problem 😉

sheilinka21
10. feb 2009

Ahojte babenky naskakujem sice do rozbehnuteho vlaku ale dufam,ze si ma tu vsimnete 🙂
mam tiez problem tykajuci sa zvierata a hadam mi trochu pomozete.Byvame s manzelom zatial u svokry a mame 5mesacnu dcerku,svokra ma psa je to maly ale neskutocne ziarlivy a jedovaty ratlik,ktory uz pohryzol minimalne 5 deti a ja mam az zachvaty ked ho vidim pobehovat v blizkosti malej.Ma pristup do vsetkych izieb dokonca aj do nasej pretoze on je chudacik zvyknuty a svokra nevie zatvarat dvere.Ako by ste riesili takuto situaciu ked mna ako mladu mamicku absolutne neberie na vedomie a este si privliekli aj macku z vonku,ktora nieje ani zaockovana ani odcervena tiez sa promenaduje po celom dome a davaju mi ju pri malu...
prosim poradte som zufala ☹

petra1985
10. feb 2009

sheilinka macky vraj skodia tehotnym.. aspon tu si mohli odpustit .. skodia vraj aj ked zena nie je tehotna moze sa stat, ze deti uz mat nebude ked zije matka v pritomnosti macky...vraj nosi so sebou nejaky virus ci co.. ja sa vyhybam zvieratam teraz..aj ked ich mam velmi rada.. este aj jeden pes ma skoro kusol a to som s nim bola kamoska tak uz duplom... mozno ked je to zviera pekne cistotne udrziavane tak by som zvazila ale inak nie.. sheilinka skus im to nejak vysvetlit ved svokra by to mala vediet lepsie ako ty ked je normalna tak to pochopi.. a pes to iste.. ci co caka kym kusne malu? strasne..