Tehotenstvo a zvieratá. Čo s našimi papagájmi?

miskakiska
2. mar 2008

🙂 Ahojte babulky.Ake mate skusenosti so zvieratkami v tehotenstve?Mi mame doma styroch papagajov z toho parik koriel a tie su uplne udomacnene aj na nas:Sedia nam na pleci nechaju sa hladkat,skrabkat a na moju otazku ci to nemoze babetku uskodit mi moj gynekolog povedal ze ci ich teraz chcem zaskrtit.Aj v chovatelstve mi povedali ze ked je to doma chovane tak nic nehrozi ze uz mali take pripady ked prisli papagaje predat lebo boli tehotny.Viem ze sa nemozu chytat macky ale o papagajoch som nikde nic nenasla ani na priamej chovatelskej stranke.

mywiel
2. mar 2008

Ak nie si imunna na toxoplazmozu, radsej ich velmi nechytaj, lebo som pocula, ze macky prenasaju toxoplazmozu aj preto, ze jedia vtaky, ale to ide o tie co chodia aj von. Treba si casto dobre umyvat ruky a nic ti nehrozi. 😉

weroni
2. mar 2008

miska: toxoplazmozu prenasaju rozne zvierata, macky, vtaky, kozy, ale to sa vsetko vztahuje na zvierata ktore volne pobehuju po vonku a mozu dojst do styku s divymi zvieratami - doma chovane by nemali chytit nic ak ich krmis stravou iba pre ne urcenou alebo domacou.
A ta toxa sa prenasa vykalmi - ale tiez si myslim ze ked mas tie papagaje doma tak by nic nemalo hrozit.

moni1412
2. mar 2008

miska my mame doma kocurika a tiez zalezi od toho v akom je on zdravotnom stave....my sme mu napriklad davali robit aj testy na toxo....takze ja sa nebojim ho chytat ani nic podobne....Väcsinou su to len famy ze sa nemozu chytat a podobne. Ale ak ich mas len doma chovane ako my nasho Murka, naozaj by ti nic nemalo hrozit.

shela
2. mar 2008

moni1412...suhlasim s tebou...my mame tiez kocurika..pocas tehu spal vedla mna a hlavu mal na brusku...asi pocuval malu 😅 a teraz kedykolvek spi vedla nej a vsetci sme zdravi...ale musim podotknut ze nas Simpson je dnu...vonku chodi akurat... 😅

fiallinka
2. mar 2008

holky, s těma kočkama to vůbec není tak strašné - ano, toxoplazmózu přenášejí, ale chytnout to od těch domácích skoro nehrozí, pokud dodržuješ normální režim - na netu je o tom spoustu článků 🙂

montinka
2. mar 2008

dievcence a myslite ze su psickovia nejako nebezpecne pre tehotne?

chruminka
2. mar 2008

ahojte ja mam macicku a snazime sa o babatko,ale toxo....sa nebojim,lebo nasa cica vobec nechodi von je zaockovana a papa len zradlo urcene pre macky....
tak ako sa tu uz pisalo keby som ostala tehotna tak jej WC-ko bude cistit drahy....

a stou alergiou je to prave naopak mam znamu v rakusku je lekarka a ma dve macky a dve deticky a starsi Dani trpi na vsetky mozne alergie aj na srst morciat zajacov....len na macky nie je alergicky,alergologicka jej povedala ze uz ako babatko v bruchu si vytvoril protilatky tym ze jeho tehotna mamina zila s mackami....

a mini neboj ziarlit trosicku asi bude ale urcite si zvykne a bude malicke strazit.....ublizit mu urcite neublizi!

zuzik03
2. mar 2008

holky, toxoplazmozu můžete chytit i ze špatně umyté zeleniny nebo z masa, takže rozhodně nic nevyřešíte, když se budete vyhýbat kočkám 😉 když člověk dodržuje základní hygienické pravidla, tak je ta šance malá.

jankando
5. mar 2008

ahojte, ja zijem momentalne v anglicku a mame tuna zajaca, vsetcoi ma odradzaju, ze nech sa s nim nebaivm a ja som normalne averziu dostala k nemu...a k tomu este dost smrdi tak si viete predstavit v tehtenstve ake pachy teraz citim..hruza...doma som teraz bola na slovensku a tam mae psika, a zase toho som aj bozkavala, lebo to je sucast nasej rodiny, nase male babo , je doma chovane, ale chodi samozrejme vonku vyvencit..nejako sa asi toxo nebojim, psicek mi este lezal stale pri brusku ked sme spali..bolo to zlatullinke..
ale o vtakoch som pocula, ze aj od nich sa moze dostat toxo

katinka0000
5. mar 2008

my mame doma havinka, moju zlatulinku bambulku. neviem si predstavit, ze by som ju mala dat prec. sice keby som sa dozvedela, ze to ma ohrozit babatko, nejako by som to musela prezit. dufam, ze sa ale nic take nestane.

kalo
5. mar 2008

Já k našemu psovi dostala v těhotenství hroznou averzi...jakmile se ke me jen přiblížila, tak jsem ji od sebe odháněla. Vadil mi smrad /i když ji 1 za měsíc koupeme/. Vadily mi chlupy a představa, že v "hnízdečku", kam mám přivézt své první dítě, leze černé zvíře mě děsila 😒 ...Držím se držím, ale ta averze po narození naší holčičky nepřešla...Možná pro někoho smutné, ale je to tak 😒 😒

moni1412
5. mar 2008

shela ja si proste neviem predstavit ze by sme mali dat Murka prec....velmi ho lubime. Tiez je stale vnutri, wc ma na balkone....tak dufam ze maly bude dokonca imunny voci alergiam. vraj to tak byva, ked je zvyknuty s nim od malicka...

sveva
6. mar 2008

Ahojte baby. Tak my máme psíka a nedala by som ho preč. Je veľmi tolerantý a tak trochu aj stráži malú.

vanilka32
6. mar 2008

ja mam patrocnu macicku a ani vo sne by mi nenapadlo ju dat prec 🙂 je to moje bytove zlaticko.

ygreen
6. mar 2008

trochu bych se bála - v peří je hodně roztočů. Myslím, že ideální by bylo s nima skočit na veterinu, nechat jim udělat nějaký rozbor, zda jsou zdravý a nic nepřenáší a pak je to vše v pořádku, ne?
My máme hafana a dáváme častěji tablety na odčervení.

vanilka32
6. mar 2008

moja macka bola testovana na toxoplazmozu a nema ju, zato mne testy dokazali ze som ju uz prekonala pred otehotnenim cize vsetko je v poriadku. a zato vdacim nasej zahradke a zelenine, napriklad cerstvej jarnej makkuckej mrkvicke ktoru iba oplachneme, neuvarime a surovu zjeme, a toxoplazmoza je na svete...takze netreba hladat problemy tam kde nie su.

kryserka
6. mar 2008

já jsem četla, že se nemusíš bát těch zvířátek, která máš doma, že máš vytvořené protilátky a předáváš je tak i miminku. já sama bych bez zvířátek asi nemohla být, máme teď doma dvě potkaní slečny a jsou to naše miminka, nedám na ně dopustit a mazlím se s nima, jako dřív, oni asi i cítí, že se v bříšku něco děje, minule mi tak jedna ťupala čumáčkem na bříško, že jsem se musela smát, jak to bylo roztomilé.

vanilka32
7. mar 2008

kryserka to je zlate 🙂

zuzkazrzka
7. mar 2008

ahojte, pridavam sa do diskusie, ja mam doma dvojrocnu fenku Betku a neviem si predstavit, ze by som ju dala prec. Zijeme same spolu uz dva roky, takze sme na seba naviazene. TTeraz sa o mna este viac stara a dava na mna pozor. A bude davat pozor aj na babo🙂

mywiel
7. mar 2008

Ja teda nemam nic proti zvieratkam, jasne, ze by som tiez mojho milacika nedala prec, ale mam kamosku co nechava spavat maleho psika v postielke spolu s miminkom tak to sa mi zda velmi nehygienicke!! 😖

gianni
8. mar 2008

tiež sa pridám a lámem si hlavu ako to bude,máme 2 ročného RR(rhodesian ridgeback),určite ho nedám preč,ale zmeny asi nastanú,máme ho dnu v dome a pravdepodobne pôjde na dvor a v noci do kotolne,nie že by ublížil,ale je veľký a dosť hravý,mohol by ublížiť nechtiac,určite nebude z toho nadšený,ale aspoň kým to bábo trochu nevyrastie

sorrelia
8. mar 2008

no my mame mensieho hafana (krizenec bigel x dalmatinec) je strasne divoky a blaznivy a bali sme sa ako to bude ked bude doma babatko
tak ho pamali navykame na deti
najprv sa ich bal (tych malickych) a na tie vacsie chcel skakat
teraz si uz zvykol - vie, ze na vacsie deti sa neskace (mozu ho tahat za chvost, za usi, aj do misku mu mozu ist) a nad tymi malickymi iba zavrti chvostom a ide prec (vzdy si ich len oňucha)

pytala som sa aj znamej (oni maju kokra) ked doniesli malicku z porodnece dali ju na zem nech ju havo onucha
no a potom bolo vsetko ok (pekne ju strazi, vzdy si lahne pri postielku)

sasenkah
8. mar 2008

Pre gianni: Tiez mame RR uz sice starsiu fenku ,ale este par rokov dozadu bola na navsteve rodinka s asi 2-rocnym dievcatkom, ktodre sa s nou chcelo hrat. Prisla k psikovi, zacala tahat za usi, pichat prstiky do oci a pes drzal ako hluchy. Potom mu byciklom presla po labach a pes drzal.
Daj aj ty tvojmu trocha casu, nech sa ukludni. Nas je asi od 2,5-3 rokov ako vymeneny, uuuplne kludny a deti miluje.

iv_77
8. mar 2008

Sasenkah: Obivuju tě za to, že jsi tuto návštěvu vydržela 🙂 Já bych to neustála.. prsty v očích, uších, tahání.. to by bylo nad mé síly. Bereme naši Julii (čínského naháčka) jako děťátko a kdyby jí lidské škvrně mělo dělat nějaké nekalosti, asi bych se neudržela.. Ne, tak samozřejmě vím, že až budeme mít mimčo, tak se ten můj mateřský cit, který zatím ubírám jejím směrem bude směřovat k dítěti😉, ale zatím tady mimi není, a tak s manželem veškerou lásku dáváme prostě řečeno psovi. Tfuj, to je hrozný pojmenování... A uvažování v tom smyslu, že bych se měla kvůli dítěti svého psího přítele vzdát je absolutně nemyslitelné. Možná mě někdo za ten názor odsoudí, ale vy, byste si dovedli představit, že najednou třeba z nepravděpodobné možnosti onemocnění toxoplazmózou se vašeho pejska vzdáte? Já ne. Já jí beru jako dítě, možná jsem i překročila nějaké hranice "normálnosti".. Trpím, když je třeba s manželem na procházce déle než obvykle, protože pak mě napadají strašné scénáře, že se jí něco stalo, že jí kousnul nějaký cizí pes, apod. A pokaždé, když se s ní manžel vrací z procházky, tak už při otevírání dveří na ní mluví a hlasitě, abych já slyšela, že se vrátili oba v pořádku. Protože když to neudělá, tak běžím ke dveřím a první můj dotaz je, jestli se něco nestalo. No a tak je to den co den. Vysilující. Ale manžel už ví, už si zvyknul, takže když se s naší "malou" třeba někde neplánovaně zdrží, hned mi píše smsku, že Julča je v pořádku, a že brzy přijedou domů. No to si asi pomyslíte, po tom, co tohle přečtete a budete si říkat - vždyť je to jen pes, ta s tím nadělá - ...

zdina
8. mar 2008

devcata cetla jsem tuto stranku ,ale stejne musim zareagovat. Zadny strach ze zviratek at uz v tehu nebo s miminkama. My mame statek, do osmeho mesice jsem pomahala dojit kravy, pes je s nami v dome, je to clen rodiny, kocky zerou psovi z misky... Kdyz jsem prisla z porodnice prvni co jsem udelala dala jsem nasemu psovi ocichat mokrou plenu. Martinek ma 4mesice, Jack rok takze stene, ale na maleho je opatrny. Kdyz se k nemu priblizi tak by ho nejradeji olizal od hlavy po paty. Pokud a to si myslim ze ano, je pejsek ockovany a dostava pravidelne odcervujici vakciny, tak je vse OK.

fiallinka
9. mar 2008

když jsem si pořizovala psa, tak jsem věděla, že jednou chci mít mimčo, takže samozřejmě počítám s tím, že se to nějak bude muset zvládnout 🙂, a zvládly to tak tisíce lidí a vůbec to nevadilo... i když zvýšená hygiena je asi namístě. Dala bych ho pryč jedině v případě vážných zdravotních důvodů (alergie mimča, apod 🙂, ale jinak - dítě, které vyrůstá se zvířetem je prý odolnější a má víc soc. dovedností, jen to rodiče musí hodně hlídat 🙂

shela
9. mar 2008

mywiel..co je pre teba nehygienicke?? Ved ked uz mas zvieratko doma tak to je uplne jedno ci spi pri miminku alebo nie...poviem ti tak nasa macicka spala pri nas pocas celeho tehu a ked sa mala narodila tak stale spi pri nas ale uz pri malej nohach..ku tvaricke sa neopovazi ist mala by jej nalozila 😀 to sa neda ju odohnat ked uz je takto zvyknuta..

mouse
10. mar 2008

Ahojte, my mame v byte psika, do postele nesmie, ma svoje lehoviska... Mam ale znamych, ktori maju fenku a malu dcerku, od malicka spavala fenka pri babatku v posteli (predtym spavala v posteli s panickami, teraz tam spavaju vsetci styria 😀 ), Teraz, ked uz mala chodi, tak sa vraj hrava v psacom pelechu. Je uplne zdrava... Ja v tom problem nevidim, aspon dieta bude imunnejsie.

mouse
10. mar 2008

Este nieco k teme, manzel sa pytal veterinara na macky - pokial macka nie je nakazena a nepustis ju uz von, je to v poriadku. Ked je nakazena, je mozne ju uplne vyliecit ale potom uz tiez nepustat von.. Tulave macky rovnako ako macky chovane vonku na dvore su vraj pre tehotne zeny ako aj male deti uplnou pohromou, nielen kvoli toxoplazmoze, ale aj roznym cervom, pasomniciam... No a dobre sprava, macky vylucuju toxoplazmozu len prvych siestich mesiacov, niekedy do roku svojho zivota...