Tehotenstvo a zvieratá. Čo s našimi papagájmi?

miskakiska
2. mar 2008

🙂 Ahojte babulky.Ake mate skusenosti so zvieratkami v tehotenstve?Mi mame doma styroch papagajov z toho parik koriel a tie su uplne udomacnene aj na nas:Sedia nam na pleci nechaju sa hladkat,skrabkat a na moju otazku ci to nemoze babetku uskodit mi moj gynekolog povedal ze ci ich teraz chcem zaskrtit.Aj v chovatelstve mi povedali ze ked je to doma chovane tak nic nehrozi ze uz mali take pripady ked prisli papagaje predat lebo boli tehotny.Viem ze sa nemozu chytat macky ale o papagajoch som nikde nic nenasla ani na priamej chovatelskej stranke.

caruzo19
10. feb 2009

juuuj,petra,prosim ta,precitaj si par prispevkov dozadu co napisala cattleya,bud taka dobra 🙄

sheilinka,to ti vobec tuto situaciu nezavidim,ja by som to riesila tak,ze by som mala stale zavrete dvere do vasej izby a psa tam jednoducho nepustila,svokre by som to vysvetlila ze si jednoducho nezelam aby tak male dieta malo postel a miesta kde sa pohybuje najviac plne chlpov,nech je pes sebecistotnejsi
tych chorob od macky sa neboj,hlavne daj pozor aby sa dieta nedostalo do kontaktu s trusom a aby ho zvierata neolizovali.budovat si imunitu je dobra vec na druhej strane.chapem ze tvoj hlavny problem je v tom,ze ten pes ti dieta moze pohryzt
nejak si to budete musiet vydiskutovat.drzim palce

nikollette
10. feb 2009

Sheilinka, hm... ratlici su taky, su to neuroticke typi, kt nemaju radu male deti... aj moja mama ma ratlikua a ked vidi deti, len prejst okolo steka a ko blazniva.. stym nic nenarobis, ak ju ma svokra rada, urcite ju nikam neda.. ja by som radila, aby si havo na malu zvykol.. moja mam dala tej jej onuchat sestrine babtko, a pes prestal stekavat nan, lebo ho uz pozna.. ine neviem poradit..

No a ta macka 😖 macky moc nemusim, a este k tomu ked nei ani zaockovana, vonkajsia.. hm.. milujem zvierata, ale do kontaktu s tou mackou by som babo asi nedavala 😉

caruzo19
10. feb 2009

nikol,to ze nieje macka zaockovana je uplne jedno ak nechodi von,macacie choroby,proti ktorym sa ockuje,cloveka neohrozuju.horsie je to s parazitmi,ale to je par sto korunova zalezitost

ja osobne by som psa,ktory hryzie vobec k dietatu nepustala,aj dieta ho moze zle chytit a hned je problem.ked psikovi budes par dni zakazovat chodit do vasej izby,on to pochopi a nebude tam chodit,ale treba byt dosledna
a take ze davat psovi dieta onuchat,to vobec nie a uz absolutne nie psovi,ktory netusi kde je jeho miesto v smecke.

nikollette
10. feb 2009

na nasu to zabralo.. ked prvy krat dosla teta z porodnice s malou, nasa ratlicka starsne na nu stekala a co javiem co.. mama ju dala onuchat a uz ju vnima ako clena rodiny, a v pohode.. nemyslim ze by jej ublizila..

No a my mame s priatelom tiez havina, ale to je ina povaha.. to je sama o sebe babatko, ktore potrebuje pestovat a nosit na rukach.. no co uz, teraz uz nebude tolko casu na nu ako doteraz, ale prec by som ju urcite nedala.. lebo ju stasne lubim 😉

munu
10. feb 2009

ahojte, aj my mame havina doma na slovensku a ja s muzom sme v anglicku, tu budem aj rodit, ale ak babo podrastie tak ideme domov na dovolenku v lete, tak urcite nebudem odtahovat maleho od psika ani naopak.. nas psik doma je strasne zlaty a tiez maznacik, takze mojho maleho budem ucit laske k zvieratkam, nech ich lubi tak ako my s muzom 🙂
no ak niektory psik je povahovo taky, ze nema rad deti a je agresivnejsi, tak by som babo k nemu nepustala, skusila by som to, co radi nikol, ale ak by som videla, ze psik nema zaujem a vytrca zubky alebo nieco, tak by som to uz viac neskusala a zkratka naucila len hava, ze do tejto izby chodit nemoze a hotovo.. a svokra to bude musiet pochopit, ved je babka toho babatka, tak snad nechce, aby jej havo ublizil jej vnucatko, ci ano?
A tie chlpy by som riesila tak, ze ak by som aj hava pustala do izby, ze by si na babo zvykol (co by som mu teda radila, lebo babo vyrastie a nemoze chodit a pohybovat sa len v jednej izbe kde ma havo zakaz vstupu), tak by som mu nedovolila aspon skakat na postel a tak by som sa chlpom vyhla 😉 asi tak nejak

cattleya
10. feb 2009

Ach jo, je vidět, že opravdu lidi nemají o nemocech, přenosných z koček na lidi ani páru... 🤐 😝
Psům nerozumím, ale co se týče koček, nepouštěla bych malé dítě k neodčervené kočce. Očkování v tomto ohledu podstatné není, kočky se očkují pouze proti nemocem, které jsou přenosné opět jen na další kočky. Samozřejmě mimo vztekliny... Ale vzteklina už v ČR pěknou řádku let není, nevím, jaká je situace na Slovensku.
Rizikem může být přenos parazitů, zvláště od venkovních koček, proto je potřeba kočky pravidelně odčervovat a eventuálně i odblešovat, chodí-li kočka ven.
Nicméně preventivní odčervení se provádí jednou za 3 měsíce a myslím, že hysterie skutečně není na místě.

nattereri
11. feb 2009

cattleya, co sa maciek tyka, citim sa pri niektorych reakciach ako v stredoveku... zda sa mi to ako hon na carodejnice... a netyka sa to len miciek... 🤐

caruzo19
11. feb 2009

roasha,jasne ze pre dieta su endoparazity maciek a psov nebezpecne,ale vidim vacsie nebezpecenstvo nakazy na detskom ihrisku,kam chodia spinit tulave macky,nestrazene,zeruce a loviace vselico.ked ma clovek doma zviera a dieta,tak si to odcervenie kazde 3 mesiace ustrazi.v prvom rade ide o to,naucit dieta si umyvat ruky a nedovolit zvieratu dieta olizovat a pohybovat sa uplne vsade-niektore miesta ako postel by mali byt tabu

munu,nejde o to,ze pes by pochopil,ze nesmie ist do izby,on by to pochopil tak,ze tam je alfa(sef)niekto iny,teda nie on a to "stena" co sa tam mota,toho sa nesmie dotknut,lebo to je mlada alfa jedinca.len alfa jedinec moze ist vsade,moze si dovolit zasahovat do vychovy steniat v smecke... ten pes nieje clovek,ked sa k nemu bude clovek chovat tak,ze mu vsetko dovoli,tak ho dava do pozicie alfa a pes je z toho zbytocne zmateny.v ziadnom pripade netreba psa fyzicky trestat,len mu urcit hranice,k spokojnosti vsetkych zucastnenych

petra1985
11. feb 2009

caruzo nechce sa mi vyjadrila som svoj nazor a to co viem.. macky prenasaju choroby a je jasne, ze ten co ich chova tak si ich bude branit.. proste som sa vyjadrila a uz sa nevyjadrim lebo vidim, ze tu si kazdy aj tak len svoje lebo kazdy ma toho svojho milacika rad .. ale ved to je jasne.. ja nikomu jeho nazor neberiem .. proste taka vec sa riesit na diskusii neda ona chcela poradit a myslim si, ze vzdy je lepsie pocas tehotenstva s mackami nebyt ako byt.. a to nechcem tym povedat teraz, ze ju mate vyhodit na ulicu...................

caruzo19
11. feb 2009

jasne,chapem,ale radis o nejakom viruse co skodi.... to nieje uplne pravda,preto som ti doporucila precitat si prispevok,lebo zbytocne cloveka nastrasis.kazde zviera,resp kazdy zivocich moze mat nejake choroby a preniest ti ich na dieta,vratane vrabcov,co ti sadnu na balkon.
clovek ma vzdy minimalne dve moznosti-bud sa zvieratam vyhnut uplne(aj ludom na ulici,aj ti prenasaju choroby),alebo si o moznostiach nakazy nieco zistit,ake choroby hrozia naozaj,aby mohol proti nim pripadne nieco podniknut(odcervit macku...?) a spokojne spavat.
ja osobne nemam doma macku,mali sme pri malej potkana,ktory ako druh prenasa omnoho viac chorob ako macka,ale tym,ze je to zviera chovane v byte a dostava len bezchybne krmivo,nema sa co stat
tahotnej zene a malemu dietatu hrozi vacsie riziko nakazy od obycajnej andulky z chovproduktu,nez od psa a macky
tak nesirme poplasne informacie 😉

petra1985
12. feb 2009

je ine ked ti sadne vrabec na balkon raz za uhorsky rok a ani o tom nevies a ine ked sa ti macka obtiera o nohy alebo o dieta kazdy den.. tak ako pisala slecna co polozila otazku resp. chcela poradit ta macka ockovana nie je a flaka sa po vonku.. a ked by som ju mala mat pri sebe kazdy den tak neviem neviem.. kazdy ma svoje.. a inak neradim o viruse co skodi 😀 ja skor radim radsej sa vyhnut ako s tym zit v jednej domacnosti ALE len pokial to nie je ockovane teda postarane o to.. hawk

tepka
5. máj 2011

Choroby sa dajú chytiť skôr od iných vecí ako od zvierat....nikdy človek nevie čo zje a tak daľej..a ked má v dome zvieratká má na nich určitú imunitu..takže žiadne strachy..

tepka
5. máj 2011

@sheilinka21 No treba jej to vysvetliť no mačku zaočkovať očistiť a bude dobre..no a zase ten psík neviem viem si predstaviť nazurného psíka náš tiež nemá v laske deti a neviem ako to bude dalej ale spolieham na to že si zvykne postupne..treba dávať pozor hlavne no aby ho nenaháňal a tak a sám určite z ničoho nič nezautočí..

anuliiik
26. máj 2011

ahojte!chcem sa spýtať ohľadom zajačika (zakrslého barančeka). Mám ho 3 roky a ani náhodou sa ho nemienim vzdať. Máme ho iba doma a raz za rok ho zaočkujú. Pochybujem že by som od neho mohla niečo chytiť ale mám sa niečomu konkrétnemu vyvarovať? Momentálne sa s nim snažím neťuťulinkať v blízkosti tváre ale to aj preto že som asi pred rokom na neho dostala alergiu :( ale nedám si ho ani za nič 🙂

patra28
2. jan 2013

Ja som tehotna.Mam 2 korely a 1 zaka papagajov a su to uz moje deti 8 rokov chodim s nimi ku najlepsim doktorom.Kupem ich,vyfenujem ich a dam im krem na nozicky ked maju suche.Zboznujem ich a neviem si predstavit ze by som ich musela dat prec.Ked pridem domov s prace a pustim ich tak vsetky sedia pri mne a idu ma doslova spapat.Teraz kedze som teho.tak dodrziavam prisnejsiu hygienu ale co sa tyka wc vedia kam to maju dat tak som ich vycvicila.A verte mi je to len vtak ale je to pritulnejsie ako psik.Jedna korela citi ze som teho.tak sa naucila sediet na brusku a sedi tam aj 2 hodiny 🙂 chodia na pravidelnu prehliadku ku lekarom na exoticke vtactvo.Dokonca dostali injekciu na parazity.Aj ked nebolo treba dat lebo mi lekar povedal ze su cistucky tak aj tak som dala ich zastepit.Su to taky nasi clenovia rodiny a maju aj pasy ked ideme na dovolenku.Takze su snami vsade. 😀 neviem si predstavit zivot bez nich.