Tehotenstvo a zvieratá

gaudinka
23. aug 2013

Ahojte babenky. Som na začiatku tehotenstva, a mám doma dvoch psíkov ( čivavu a border koliu ).... Rodina mi stále vraví, aby som ich nechytala, lebo možem preniesť na dieťatko zvieraciu podobu 😕 Ja tomu nejak neverím, a nedá mi ich hladkať a mojkať, sú to moji maznáčikovia 🙂 Chcem len vedieť, aký máte na to názor poprípade aké s tým máte skúsenosti.

mijunik
23. aug 2013

He????? Ja neverííííím!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som tiež na niektoré veci poverčivá, ale toto som ešte nepočula. 😀
To by sa moje deti museli podobať na mačičky... 😀 Mne mačička ležkávala na boku bruška, keď som čakala dcérku.
Určite sa neboj, rodine vysvetli, nech Ťa nestresuje a kľudne havkov hladkaj. Jediné, čo podľa mňa rieš je trochu zvýšená hygiena. Mám na mysli dôkladné umývanie rúk po odpratávaní psích pozdravov vonku na trávičke alebo keď sa s nimi mojkáš, tak potom pre svoj lepší pocit si choď umyť ruky. No a s veterinárom by som sa poradila o odčervení. Určite svojich havkov poznáš, predpokladám, že sú zdraví, tak ostatné nerieš. 🙂 Relaxuj pri mojkaní sa s nimi. 🙂

gaudinka
autor
23. aug 2013

😀 Aj mne to bolo dosť vtipné 😀 😀 😀 😀 😀 Na zvýšenú hygienu si dávam pozor, psíkovia sú zdravučký, čistučký a budem sa s nimi mojkať ešte viac !!! chichichi.... A ešte mi povedali, že nemám ísť na cintorín 😒 ....Ale ja chcem ísť pozrieť partnerovu babku.... Ach jaj, tieto povery....vidno, že ľudia predtým nemali doma internet, tak od nudy si vymýšľali kadejaké povery...

mijunik
23. aug 2013

S tým cintorínom, to som čítala až nedávno, nenapadlo by ma s tým zaoberať. Tak chápem to viac ako tie zvieratká a prenesenie ich podoby na dieťatko, cintorín je predsa len také zvláštne miesto, ale zas na druhej strane je tam pokoj, v dnešnej dobe tam už ani nie je tak ponuro ako kedysi, je tam plno kvetov a pokiaľ sa tam nevyberieš v noci, kedy by teda mňa na cintorín nikto nedostal, tak osobne nevidím dôvod tam nejsť. Počula som veľa povier o tehotenstve a nielen o ňom a niektoré sú fakt pritiahnuté za vlasy. Ja si myslím, že človek sa má chovať tak, aby mal z toho radosť (samozrejme pri dodržiavaní istých pravidiel) a najmä tehotná žena by si nemala veci odopierať. Ak Ty sama vieš a cítiš, že je návšteva cintorína v poriadku, tak tam zbehni. Budeš cítiť, čo je správne, daj na svoj inštinkt. 🙂

gaudinka
autor
23. aug 2013

Určite sa tam nechystám večer 🙂 Chcem tam ísť v nedeľu poobede, zapáliť sviečku a tak. No s tou podobou zo zvierat som počula od viacerých ľudí, neviem odkiaľ to majú, ale jedna známa mala doma králika a narodil sa jej ušatý synček, takže to hádže na toho králika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale to, že jej muž tiež nemá najmenšie uši si asi nejak nevšimla....

mijunik
23. aug 2013

@gaudinka teraz som si chlipla kávy a vzápätí som skoro vyprskla od smiechu, čo by bola vražedná kombinácia! 😀 Ale pri čítaní o králikovi a ušatom bábätku sa ani inak nedalo... 😀 😀 😀 😀

asaela
23. aug 2013

och, ja tak neznasam tie debilne reci z kategorie ludovej tvorivosti a povercivosti. ze nechytat zvierata lebo na nich prenesies ich podobu, toto pocujem prvykrat. v poriadku, tak napriklad ja za 4 tyzdne porodim malu macku.... haha.

dbaj na hygienu a dokladne umyvanie ruk. to je vsetko ;)

pedrito129
23. aug 2013

može byt rada že nechová slona to by potom boli uši 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

klincek
23. aug 2013

@pedrito129 sto bodov! 😀

mijunik
23. aug 2013

@pedrito129 alebo nos... 😀

palomka
23. aug 2013

ja mam psa, dve deti, dve tehotenstva v spolocnosti psa, deti vychovane v pritomnosti psa, nepodobaju sa na neho 😀 nastastie 😝 no a svagrina bola v 4m tehu a zomrela jej mama a bola na pohrebe a ja som chodievala tiez, aj na vsetkych svätých a zijeme vsetci 😀

linda20111
23. aug 2013

@gaudinka ja mam doma 5 psov a stale som ich chytala ked som bola tehotna dokonca civava spala so mnou v posteli a nikdy som ziadnu chorobu nedostala a maly sa narodil zdravy. su to len hlupe reci hlupych ludi... podla mna kludne ich mozes hladkat a chytat, samozrejme ze potom si umyjes ruky, aj ked ja si umyvam vzdy len od psov co su vonku, lebo civavu mam dnu a ta je so mnou a s malym nonstop takze nebeham kazdu chvilu ku umyvadlu.

linda20111
23. aug 2013

na cintorin som nikdy nechodila ani nechodim tak k tomu sa neviem vyjadritl.. nemam rada take miesta, ked si chcem zaspominat na niekoho tak to mozem aj doma tak isto je to s kostolom, nemam to rada tak tam nechodim.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mijunik
24. aug 2013

Ja tiež tvrdím, že naše micky poznali obe moje detičky skôr ako ja. 🙂 Ešte ma napadlo, že ak budúca maminka chová doma škrečka, či má potom bábo zúbky-hlodáčiky, prípadne ak je doma korytnačka, či má drobec potom pancierik. 😀 No fakt si neviem predstaviť, ako sa dá podoba zvieratka preniesť na dieťatko. Iba ak by sa na bábo preniesla tá úžasná zvieracia prítulnosť a milota, čistota rozmýšľania, jednoducho skvelá zvieracia povaha. A to by vôbec nevadilo. 🙂

gaudinka
autor
25. aug 2013

@estrella5 asi na tom nieco bude, ze zvieratka vycitia tehotenstvo, lebo ja som este nevedela, ze som tehu a moj psik mi stale chodil na postel a tulil sa mi k brusku 🙂 moj milacik mudry chichi

mijunik
27. aug 2013

@gaudinka a ktorý - čivavka, či border kolia? Inak, musia byť nádherní. 🙂

gaudinka
autor
10. sep 2013

@mijunik border kolia 🙂 ale potom už aj čivavka 🙂 Jasné sú zlatí obaja. Len čivava je taká vypasená :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre