Tehotná na cintorín. Viete o tom niečo?

terkaa
21. okt 2007

urcite velmi zvlastna otazka, ale pocula som, ze tehotna zena by nemala chodit na cintorin. niesom pobozna, ale vie o tom niektora nieco?

nenka83
31. okt 2007

ja som bola aj na pohrebe tehotna! bola som v 7 mesiaci. bola som na pohrebe kamaratky.poplkala som si, ale zvladla som.predsa som sa sla rozlucit! a na vsech svatych som tiez bola tehoska, pospominat na blizkych.

lenkka
31. okt 2007

ahojte, rozpravate o pohreboch, co zajtra, sivatok vsetkych svatych, pojdete? ci radsej ostavate doma? neverim na povery ale rada by som nazor inych. ci sa rodina neurazi, alebo tak..ak by som nahodou nesla

petasllov
31. okt 2007

Leni, ja určite idem, keď sme zvládli pohreb, toto zvládneme tiež. Ale aj keby svokor nezomrel, aj tak by som išla. Milujem atmosféru na všech svätých, keď je všade tma, len plamene sviečok v nej blikocú. Je to také príjemne nostalgické.

sue
31. okt 2007

My pôjdeme... myslím v sobotu, zajtra sa nechystáme, to bude asi veľmi veľa ľudí 😔

lenkka
31. okt 2007

ja sa neviem rozhodnut, mame tu sice len 1 hrob, pytala som sa rodiny, povedali ze nemam chodit, ze to nebude vadit, len sa citim trosku previnilo a pravdepodobne rozmyslam o tom ze radsej pojdem..vobec neviem 😒

miriamka
31. okt 2007

Baby,pre mna osobne je chodenie na cintorin zalezitost kazdej nedele,nakolko sa tam chodim pomodlit k tatinovmu hrobu,k babinkemu a dedkovemu a dakujem im za to,ze nas ochranuju!
Podla mna clovek,ktoremu nikto blizky nezomrel a nechyba rozmysla tak,ze na cintorin nechodit...ale ked mate milovanu osobu,tak sa tesite a mate to ako utechu sa tam s nou stretnut

lenkka
31. okt 2007

prave preto sa citim divne pri pomysleni ze by som nemala ist..

miriamka
31. okt 2007

Je to cele o ucte...o tej "pamiatke zosnulych" teda ludi,ktory pre nas vela znamenali ale uz medzi nami nie su ☹

alinka76
2. nov 2007

ahojte, tak máme pohreb za sebou a bola som aj ja. deň predtým som bola u doktorky a zdravotne som na tom bola dobre, neotváram sa. Doktorky som sa pýtala na názor a ona mi povedala, že ak sa psychicky cítim na to, nevidí dôvod neísť. A je lepšie to dostať slzami zo seba von ako zadržiavať smútok v sebe. Poviem vám, bolo to ťažké, ale vydržala som to celé. Mala som v dome smútku pri truhle stoličku a tam sme aj s Ďalšou tehotnou v rodine sedeli a pritom som bola oporou manželovi, ktorý to potreboval. Neľutujem to, bolo by mi ťažko nerozlúčiť sa s ním, i keď som si stále musela pripomínať, že sa musím držať a nezložiť sa kvôli bábätku. Ďakujem vám všetkým za podporu.

Čo sa týka chodenia na cintorín, v tom nevidím problém, myslím si, že na cintorínoch vládne pokoj a nemá to prečo zle vplývať na tehotnú. Skôr je to podľa mňa horšie pre tehotnú a ešte viac asi dojčiacu matku počas pohrebu. Lebo ja mám ešte dieťatko v sebe, ale ak by som dojčila a stratím mlieko kvôli tomu stresu, to by bolo o niečom inom. Neviem, ako to riešili také maminky.

miriamka
2. nov 2007

Alinka...presne,skorej myslim,ze ten pohreb je zataz.Ja som po tatinovom pohrebe nemala menzes celych 5 mesiacov ☹

petrillien
14. aug 2018

@lalitagopi mna to zaujima viem otej povere ale raz rocne chodime k muzovym starkym na contorin som v 8 tt a mala ma 11 mesiacov snad nic zle sami nestane

ludka140281
14. aug 2018

mám len skusenost,......dcerka mala len tri mesiace,ked som pochovala mamičku :( bola som na cintoríne,zufalá,uplakaná....dojčila som........a zvládli sme to aj ked som nespala niekolko nocí a plakavala cele dni.....teraz su to už dva mesiace po pohrebe a dojčím,,,,stále nanu myslím,ale zvládame to...nevidím dovod tehotnej,a ani dojčiacej,aby tam nemohli ist....

ukulela
14. aug 2018

@petrillien prosim ta, nie si pobozna a snad ani poverciva - odplôuvas si, ked vidis ciernu macku a tri krat sa otocis? no tak ... ked neveris na duchov a uhranutie a podobne ..icoviny, tak ani na toto never. bola som teraz bruchata na pohrebe. drzala som sa akurat v ustrani a tieni, nie v dave ludi - do kostola by som dnu nesla, kvoli vydychanemu vzduchu. teraz mi napada, ze dokonca som bola pocas tohto tehotenstva na pohreboch dvoch, co inokedy par rokov nejdem. a este pojdem na cintorin otcovi sviecky zapalit, lebo na vsech svatych po porode nestihnem ... a inac, aj s nepokrstenym babatkom som na cintorin chodila 🙂