Tehotná na cintorín. Viete o tom niečo?

terkaa
21. okt 2007

urcite velmi zvlastna otazka, ale pocula som, ze tehotna zena by nemala chodit na cintorin. niesom pobozna, ale vie o tom niektora nieco?

andrea.m
21. okt 2007

ja som to počula tak že tehotná by nemala chodiť na pohreby,ale je to totálna blbosť podľa mňa.ved si len predstavte aby nedajbože nejakej tehuli zomrel niekto veľmi blízky(rodič,manžel)to akože nepôjde na pohreb.na sprostosti(prepáčte mi te výraz)tohto typo neverím.

cat
21. okt 2007

toz terka, toto neviem ale ja ked som bola tehu, som absolvovala 4 pohreby v blizkej rodine a nebolo mi zrovna dobre este dlho po tom ☹ inak som clovek co zvysoka kasle na vsetky povery..

adriana27
21. okt 2007

podla mna blbost.. a inac, myslim si ze nikde nie je tolko pozitivnej energie ako prave tam.. a tym nemyslim ze tam treba chodit pravidelne pre to 🙂

miska99
21. okt 2007

aj ja to poznam tak ze na pohreby sa nema chodit ked je zena tehu. ale narozprava sa toho vela...

dannynka
21. okt 2007

andrea,m-tot aj moj nazor 😉 😉 😉

cat
21. okt 2007

a nesli by ste na pohreby milovanych starych rodicov ci krsneho otca? Hlupost, tak ako pise adriana..

zuzidr
21. okt 2007

mne pred dvomi rokmi zomrel ocino a celé tehu som chodila pravidelne na cintorín,a ked sa malá narodila prvá prechádzka bola na cintorín dedkovi ukázať vytúženú vnučku,ktorej sa nedožil.dodáva mi to energiu,ked tam chodím.... 😉

jajaalf
21. okt 2007

baby ja ked som bola tehotna chybalo my 10 dni do porodu,mi zomrel otec...ale na pohrebe som nebola,nie ze som nechcela ist..len to bolo risk ist taku dialku ked som mohla porod cakat kazdu chvilu 😢 ale je my to strasne luto,ze som nemohla ist................

miska99
21. okt 2007

jasne je to blbost take veci ja neuznavam. nema tam co byt co by uskodilo. mozno len dake kadidlo alebo co a to len tak ze ti moze prist zle 🙂

dadulka19
21. okt 2007

čo?to počujem prvý krát 😠 ...riadna hovadina...to,že som tehotná,sme mojej sestre povedali pri hrobe našej maminy.... 😉

adriana27
21. okt 2007

mne zomreli moji oblubeni dedko s babickou a neviem si predstavit ze by som tam nesla.. ked sa mi podari byt konecne tehu, bude to 1.miesto kam sa vyberiem 🙂

danuska24
22. okt 2007

ja som bola na pohreb ked som bola v 5 tt, a sme tu 😉 - a sme ok

petusko
22. okt 2007

ja som v tehu tiez pochvala 3 blizkych ludi ☹
nebolo mi bohvieako, ale neviem si predstavit, ze by som tam nesla 😒

lalitagopi
22. okt 2007

Trocha som sa v minulisti zaoberala spiritualitou a rôznymi takými vecami. Myslím, že vás trocha musím sklamať, cintoríny naozaj nie sú to najlepšie miesto kde by tehotné ženy mali chodiť. Sú tam stovky duchov mrtvých ludí, a oni môžu napadnúť, alebo ovplyvniť plod. Preto to nie je dobré.
Samozrejme sú prípady, ked človek musí, čo sa dá robiť, ale mal by to byť krajný prípad. A existuje aj ochrana voči takýmto astrálnym bystostiam.
Prosím budte opatrné, a nemyslite si že ak niečo nedokážeme vidieť vlastnými očami tak to neexistuje a nemôže nás to ovplyvniť.
Je to velmi roziahla téma,ak by vás to viac zaujímalo možte napísať IP.
LALITA

lula5
22. okt 2007

Uplna hovadina len dalsia povera sluziaca ako vyhovorka pre "slabsie" typy. Tiez som v lete absolvovala 2 pohreby a dozivotne by ma trapilo na ne neist len pre fakt, ze sa hovori... Co vsetko sa hovori.

danu
22. okt 2007

ja som bola na pohrebe ked som bola v 39tt a vsetko v pohode

melory
22. okt 2007

ja som tehotna na pohreb neisla a ani ked som mala novorodena.
nerobilo by mi to dobre a ked som bola cerstvo po porode mi prislo nechutne ze v tej nalade by nakukali do kocika.

melory
22. okt 2007

inak jasne ze na poveru neverim, ale proste som neisla.
jasne ze keby to bol niekto ozaj blizsky tak ani nerozmyslam.

fabiana
22. okt 2007

Ahojky!
Mne žiaľ zomrel milovaný dedko, keď sa moja dcérka narodila, teda mala vtedy 2 týždne, keď sa konal pohreb. Veľmi som chcela ísť sa s ním naposledy rozlúčiť, ale každý mi to vyhováral a nakoniec som neišla. Aj keď moje srdiečko chcelo ísť, rozum mi to nedovolil, pretože čiastočne súhlasím s názorom Lalitky, že nie všetko je pre nás viditeľné a tieto nadprirodzené veci dokážu ozaj spôsobobiť riadnu šarapatu. A myslím, že novorodenec ani na pohreb nepatrí... nerada by som privolávala zlo, čert nikdy nespí. A ísť na pohreb tehotná? No neviem... to je taká zložitá otázka, pokiaľ by to bol niekto veľmi blízky, neviete, čo vám to môže, resp. bábätku urobiť... psychika je veľmi silná. Rozhodnutie je na každom z nás.

nera
22. okt 2007

na povery neverím....no keď som bola presne v 20tt mi zomrel otec, ktorý sa na maličkú strašne tešil...to som sa s ním nemala rozlúčiť?
Na pohreb som išla, jasné, že po psychickej stránke to nebolo nič príjemné, ale to aj bez toho, žeby som nebola tehu.
A keď maličká mala necelých 7 t mi zomrel brat...ktorého som neskutočne mala rada, tiež som na pohreb nemala ísť?
Bola som a maličká nikdy predtým a ani dlllho po tom nebola v kuse 3 hodiny kľudná a bez papania.

kosicanka1
22. okt 2007

ja som mala ist v sobotu pre 3 tyzdnami na pohreb bratrancovi, rozhodli sme sa s manzelom, ze nepojdem, manzel sa bal hlavne o moju psychiku, lebo ta sprava ma uplne zlozila a aby som tym placom neprisla o mliecko, mne bolo blbe tam ist s kociarikom a babetkom a mala som pocity ako lalita.
nakoniec - pozrela som si par fotiek z pohrebu a uple som sa zosypala, plakala som a plakala - neviem ako by to dopadlo na pohrebe
na druhy den sme boli na navsteve zapriat osobne sustrast ujovi a tete

majcik
22. okt 2007

Ja som minuly tyzden bola na 2 pohreboch, z manzelovej rodiny zomreli dvaja pribuzni - starky a ujo ... zamerne som sa drzala trosku bokom, aby som nebola uplne v centre diania .. no neviem, ako by som to prezivala, keby mi zomrel niekto velmi blizky (nedajboze rodicia, surodenci alebo podobne). To by bol iny zaberak..

mimusiacik
22. okt 2007

🙂 stare babky tvrdia - najprv s babom na svadbu potom na pohreb...

viamka
22. okt 2007

no ja ked som bola tehotna - 3x, vzdy my zomrel miekto blizky.... naposledy otec! asi by som uz nemala rodit-ohrozujem svoju rodinu 😀 a teraz vazne: asi je celkom jedno, ci si a ci nie si tehu, zalezi aky mas vztah k cloveku, co zomrel a k pozostalym.... ked pred niecim zavries oci, neznamena to, ze problem nie je! ak to potrebujes, zucasni sa rozluckya pohrebu, diskretne, ako pise majcik, pokial mozno trosku bokom.... ak sa cez to prenesies bez toho klasickeho ceremonialu, tak ostan doma. vo cseobecnosti plati, ze sa ludia lahsie vyrovnavaju so stratou cloveka, ked ho vidia pochovaneho. je to definitivne.....

majcik
22. okt 2007

Este ma napadlo, ze vlastne som bola na pohrebe mojej starej mamy v auguste a uz som vedela, ze som tehotna ...tiez si neviem predstavit, ze by som tam nemala byt, mala som ju velmi rada.

Lalitagopi - prepac, ale neverim tomu, ze by duchovia mrtvych ludi z cintorina mohli spravit cokolvek negativne s plodom tehotnej zeny. Myslim si, ze pre tehotnu zenu je skor nebezpecne to, ak velmi silno preziva stratu blizkej osoby a trapi sa nad tym.

katika1
22. okt 2007

ahojte.. mne tiež umrel otec keď som bola tehotná.. a to dokonca za veľmi zlých a nečakaných okolností..a na pohreb som sa bála ísť, ale šla som.. na psychiku to bol zaberák. ☹ doktor mi chcel predpísať niečo na ukľudnenie.. odmietla som.

majcik
22. okt 2007

Uff, katika ... tak to muselo byt narocne.
Manzelovej sesternici tiez necakane zomrel otec (jeden z tych pohrebov, co som bola minuly tyzden) a ona je v 6. mesiaci a dost intenzivne to prezivala ... tak som sa o nu bala. Dufam, ze bude v poriadku ona aj babo 😒

katika1
22. okt 2007

majcik bolo 😖 a ešte horšie bolo dívať sa tam na ľudí, ktorí mu to spôsobili, ako sa tam pretvarujú a nahrávajú si pohreb na kameru!!!! 😠 😠 ☹ 😢
a to som bola v 27tt

majcik
22. okt 2007

Och, joooj ☹
To si teda neviem ani uplne predstavit..

danu
22. okt 2007

katika oplula by som ich 😠