Tehotná žena a MHD. Prečo nás nepustia sadnúť si?

mercy
5. nov 2008

Ja už tomu nerozumiem. Prečo ľudia v MHD ani za nič nepustia tehotnú ženu sadnúť? A špeciálne mladé baby🙂 Doteraz ma chceli pustiť dve babičky.-jedna s barlami a jedna so zlomenou rukou a ejdna postaršia Rómka asi s tromi košmi 😝 😀 Bojím sa len toho, že šofér prudko zabrzdí a udriem si brucho alebo spadnem, ale o mesiac-dva to už ani neustojím. Keby raz moje dieťa nepustilo tehotnú ženu sadnúť, budem zúrivá 😠 😠

zajo510
7. nov 2008

sirinka, ja to beriem, len som bola prekvapená, lebo som si to nejak predtým neuvedomila, že aj oni môžu mať také záujmy ako my. ja som myslela, že sú iba zavreté v kláštoroch.

monkula, to je zlaté s tými nektarinkami.

monkula
7. nov 2008

a ako hrdo mi ich doniesol, obublinkované... 😀 😀

sirinka
7. nov 2008

monkula dakujeme... 😵

weronique1
12. nov 2008

Ahojte,
ja sa na ľudí v BA sťažovať nemôžem. Dnes ma dokonca jeden starší pán púšťal u lekára pred seba 🙂
V MHD už síce začínam strácať ráno odvahu natrepať sa do plného autobusu, no ale do práce sa nejako dostať musím, takže mi asi neostáva nič iné, ako vyšpekulovať nejakú taktiku (asi budem chodiť už o 6.30, alebo budem chodiť v obruči hula-hop he he he)

evaviki
12. nov 2008

hmm, tak to ja som vcera isla cca 3 zastavky elektrickou v prahe a nikto ma sadnut nepustil, nejaky chalan si tam cital knizku a ked sa aj uvolnilo miesto, tak sa tam predrala nejaka babenka, sadla si a tiez zacala citat. Samozrejme otocena smerom k oknu, aby o mna naahodou nezavadila pohladom. Moje stastie, ze takmer vsade chodim autom, ked chvilku stojim, tak ma brusko zacne dost boliet. Takze bezne chodit mhd, to by som fakt nezvladla..

evka_
12. nov 2008

Ahojte, ja chodievam vela autom, MHD som bola v poslednej dobe asi len trikrat, a vzdy ma niekto chcel pustit 🙂 az som bola prekvapena...

na druhej strane sa mi naposledy, ked som isla do poradne stala prekvapujuca vec, a to, ze nikoho v preplnenej cakarni ani nenapadlo ma pustit sadnut, a to vsetci cakali k zenskemu doktorovi... a to som tam bola jedina tehotna...

hmm, nastastie ma nejake to stanie nezabije, som aktivny clovek, ale dost smutna ironia situacie...

sirinka
12. nov 2008

evka_ no to je pekne...ja nastastie ani u dr. nemusim cakat, lebo berie len na objednavky, ale aj inde, ked vidim babu z vacsim bruskom ako mam ja, tak ju predsa pustim...
ale parkrat sa mi stalo, este kym som nemala deti, ze som chcela pustit sadnut si tehotnu a nechcela...

kveta
12. nov 2008

Evka, ja som raz pred rokom sedela netehotná v čakárni u gynekológa a jedna tehotná tam stála. Neuvoľnila som jej miesto, lebo mi bolo tak zle, že som sa bála, že aj keby som sa po postavení oprela o stenu, asi by som sa pozdĺž tej steny zviezla k zemi. Hanbila som sa za to ako pes, ale radšej som ostala sedieť a snažila byť neviditeľná. 😔 Inak tehule púšťam sadať si vždy a všade.

dominka11
13. nov 2008

to s tymi doktormi je najlepšie, ja som bola predvčerom u očnej plna čakaren a hovorím jej, že nevydržím dlho sedieť, či ma nemôže zobrať skôr a ona, že ano. Za poplatok. Hlavne, že tehotné by mali mať prednosť, teda aspon ked maju nepriaznivy stav...tak som zaplatila za to, že o minutu som z tade vyšla s tým, že som nič nevyriešila...len sa na mna pozrela a povedala, že mam prist po pôrode. Hlavne, že nezabudla zhrabnut peniaze 🙄

sirinka
13. nov 2008

dominka11 tak k tej by som uz asi nesla...

etnicka
13. nov 2008

ach jaj, co to tu citam, niektori ludia su naozaj bezcitni. Zaujimalo by ma, cim to je. Asi doma dostavali malo lasky, ked jej tak malo vedia dat. ☹

minami
14. nov 2008

Moja spolužiačka na strednej raz prišla vysmiata do školy - bola trochu obéznejšia, tehotná určite nebola, ale brucho jej dosť vytŕčalo, takže vyzerala, že je. No a s úsmevom na tvári nám rozprávala príhodu, ako ju jedna staršia pani v autobuse púšťala sadnúť. Ona samozrejme nechcela, ale pani sa len tak odbyť nedala, a spolužiačke sa nechcelo vysvetľovať, že sedieť nemusí... tak si sadla.... 😀

dadka212
14. nov 2008

Ja necestujem moc často, ale keď som chodila na poradňu do BA tak som chodila busom z Pezinka do Blavy + samozrejme som využila aj MHD v BA a vždy ma niekto pustil a dokonca to boli skoro vždy chlapi alebo chlapci 🙂 ...
aj keď idem s kočíkom cez prechod, tak väčšinou mi zastavia chlapi, ženské ako keby boli slepé 😝

ale mám aj negatívne skúsenosti, raz som bola s kamoškou na nákupoch v BA to som bola asi v 7. mesiaci a kamoška v 5.mesiaci, sedeli sme a jedna asi 50-tnička mala poznámku, že čo je to za dnešnú mládež tak som jej slušne povedala, že sme tehotné, zaksichtila sa ako keby to bol dôvod nepustiť ju sadnúť 😖

aj v čakárni na Antolskej som tam stála s tým velkým brušiskom a nikto ma nepustil, áno boli tam všetky ženské tehotné, ale vedla nich sedeli manželia a tí sa tvárili ako keby sedeli na vzduchu a nie na stoličkách určených pre pacientky 😝

jaja257
14. nov 2008

Ja vam sem trosku vpadnem, mne zatial nikto neuvolnil miesto na sedenielebo po istej skusenosti, pani ma buchla do brucha a na moju poznamku ze som tehotna, mi povedala, ze ved sa nic nestalo, chodim len a len autom. Ale mam negativne skusenosti len so zenami, vcera v obchode bol taky dlhy rad, vsetci ma tam poznaju lebo tu sa poznaju vsetci a nenasiel sa nikto kto by ma pustil, mala som krc v brusku a nahlas som hovorila manzelovi, ze mi je zle a boli ma to a oni nic, este si pustali znamych, aby boli co najrychlejsie obsluzeni 😝