Tehotná žena a MHD. Prečo nás nepustia sadnúť si?

mercy
5. nov 2008

Ja už tomu nerozumiem. Prečo ľudia v MHD ani za nič nepustia tehotnú ženu sadnúť? A špeciálne mladé baby🙂 Doteraz ma chceli pustiť dve babičky.-jedna s barlami a jedna so zlomenou rukou a ejdna postaršia Rómka asi s tromi košmi 😝 😀 Bojím sa len toho, že šofér prudko zabrzdí a udriem si brucho alebo spadnem, ale o mesiac-dva to už ani neustojím. Keby raz moje dieťa nepustilo tehotnú ženu sadnúť, budem zúrivá 😠 😠

pipi1211
7. nov 2008

no mne sa iba raz stalo ze som sedela a taka stara babka sa zacala na cely autosub rozculovat ze s tou dnesnou mladezou je to strasne a pod... ved to asi poznate/to som asi bola v dakom siedmom mesiaci co uz na mne aspon trochu bolo vidiet ze mam brusko... myslela som tam e jej asi jednu vrazim no nastastie ma vsetci zacali obranovat 😀 😀 😀 😀 😀 ale inak musim povedat ze vzdy ma pustili sadnut si 🙂 🙂 🙂 🙂 a to som mhd cestovala neustale 😀 😀 😀 😀

angua27
7. nov 2008

super téma, taká vďačná. ja som si teda cestovania MHD v tehu užila. našťastie som nemala také zlé stavy, že by mi bolo blbo, alebo by som nevládala stáť. ale je pravda, že som do práce chodila iba 4 zastávky elinou, tak to sa dalo aj ustáť. miesto na sedenie mi ponúkli niekoľkokrát, zväčša však skôr staršie ženy. mládež, ako tu už bolo písané, je poväčšinou slepá. ale raz sa mi stalo, že jeden mladík s piercingom na každom voľnom mieste na tvári 😅 mi do električky pomohol aj nastúpiť a aj mi vybavil miesto. veľmi slušný, ochotný a vôbec teda na to nevyzeral.
neznášala som však chodiť prepchatými poobednými elinami, to som si radšej počkala na ďalšiu, lebo v napráskanej eline, buse, trolejbuse ako keby sa vytratila ľudskosť a každý hľadí iba na svoje. tam som sa bála o bruško, aby som sa nebuchla.
prednostnú pokľadňu v hypermarkete som využila iba raz, cca. 3 dni pred pôrodom. 😀
a ešte ma napadlo. vždy ma pustili sadnúť, keď som už chodila s malým MHD a mala ho v šatke. ľudia sa tak pekne na nás usmievali a vždy niekto hneď pri dverách vyskočil a pustil nás.

sirinka
7. nov 2008

monkula no teda...to uz je riadna neohladuplnost zo strany tych ludi... 😒
inac moja kolegyna furt spomina, ze jej byvalo vzdy rano zle v ten isty cas...ako na potvoru to vychadzalo akurat na cestu autobusom do prace....a raz ju nepustili sadnut si, tak to schytali... 😅

monkula
7. nov 2008

no ,chudáčik, veľmi sa bál...
KeĎ mal tri a pol roka ,bol totiž svedkom toho, ako som o pol piatej ráno odpadla, zobudil sa n ato, ako ma muž ťahal z kúpelen von, bezvládnu, s hrčou na čele, pri páde so msi udrela hlavu o sprchovací kút, vonk ma muž posadil pred dom a utekal k susedke, bývali sme vspoločnom dvore, a Jark opri mne celý čas čupel a držal ma za ruku a hladkal mi vlasy.. poto mvidel, ako sa ma suseda snaží prebrať, ako ma facká, kričala na mňa.. ta ksa odvtedy chudáčik bojí... 😔

zajo510
7. nov 2008

tak som si spomenula...., ked som šla do nemocnice, ma hospitalizovali, lebo mi hrozil predčasný pôrod v 33 tt. poslali ma na 17 - te poschodie FNsP na oddelenie, ja mala bolesti, manžel mi niesol obrovskú tašku s vecami a čakali sme vo vestibule na výťah. boli sme pri výťahu takmer prví, ešte sa tam nenahromaždili ľudia. v tejto nemocke sú pre pacientov len 2 funkčné výťahy a tak sme čakal skoro 15 minút kým došiel na prízemie a začali vystupovať a neho ľudia. medzitým sa však nakopili starci a iný županoví pacienti a všetci sa dosť tlačili aby vošli do výťahu a kedže ja s veľkým bruchom som sa nechcela velmi do davu tlačiť - lebo nič by nebolo lepšie ako dosťať lakťovku do brucha - hoci som sa posúvala a snažila som si nájsť miesto - ako na potvoru nastúpili sme medzi poslednými ešte za nami nastúpili 3 starci. a výťah sa ani nezavrel a len začal hrásiť, že je preplnený, tak všetci tam stáli ako taký idioti aj tí čo nastúpili poslední po nás (neviem akým právom si niektorý myslia, že sú starí, tak majú stááááále len prednosť). a asi po 2 minútach trápneho čakania sa manžel nasral a vystúpil von...., lenže výťah stále hlásil, že je plný....tak som sa nazlostila a vystúpila ja, jasne, že sa dvere zavrelia všetci starci v ňom si kooonečne vydýchli, že môžu ísť. niektorý ľudia sú ozaj veľmi arogantný a drzí, ja na to veľakrát nemám nervy a vtedy som bola dosť vynervovaná a ubolená a mi skorej prišlo do revu akokeby som sa ešte mala s blbcami naťahovať.

egyptanka
7. nov 2008

angua, a tem mlady mily chlapik s piercingom si nahodou nieco nedal do nosteka, ked bol taky usluzny? 😀
sirinka 😀 😀

sirinka
7. nov 2008

monkula juj...asi idu na mna hormony, ale sa mi nejako tisnu slzy do oci, ked si tak tvojho jarka predstavim...ved to je hrozne, ked dieta vidi svoju mamu v takom stave a nevie, co sa deje....sa mu necudujem, ze ma o teba taky strach...ja ked som bola na gyn vysetreni na potvrdenie tehu, tak sme boli cela rodinka a ked isiel dr. robit sono, klara sa tiez tak zlakla, zacala kricat a hysacit a nevedela sa chudatko upokojit...a to je ovela mensia...odvtedy ju uz zo sebou radsej neberiem...

bellablonde
7. nov 2008

v osmom mesiaci som bola na nakupe v tescu. sla som k pokladni pre mamicky a postihnutych ... je tam mega velky transparent, ze si ho kazdy musi vsimnut a tam uplne nadrzovku si stoja 3 mnisky v habitoch... 🙄 na sekundu som zavahala, ale po skusenostiach s tou pokladnou som sa ich nasr..ta opytala, ci su tehotne alebo postihnute? 🤐

sirinka
7. nov 2008

zajo510 si mala zakricat, ze ked ta nechcu odrodit vo vytahu, tak nech ho urychlene uvolnia...

angua27
7. nov 2008

egyptanka, tiež ma to napadlo. ale riadne som si ho obzrela a mám dosť skúseností s podguráženými ľuďmi (akýmkoľvek spôsobom) a tento veru nebol. aj mi to divné prišlo, ale nakoniec to bolo milé. 😀

monkula, obdivujem Tvojho syna. je to šikulák a niektorých ľudí naozaj len prefackať.

sirinka
7. nov 2008

bellablonde zaujimala by ma ich odpoved, ale hlavne vyraz tvare 😀

cicushka
7. nov 2008

bellablonde) oni ju mozu vyuzivat...ale musia ta v nej pustit dopredu..ja som ju vyuzivala pravidelne... 😉

sirinka
7. nov 2008

hej, je to prednostna pokladn, nie vyhradna...takze sa tam ako tehotne mozeme vsunut rovno dopredu...akurat ze v nasom tescu v nej vacsinou neuraduje ziadna pokladnicka 😎

zajo510
7. nov 2008

monkula, tým kočkám by som aj ja dakedy jednu rada šupla. Jarko sa musel teda poriadne vyľakať, môj zlatý.

pipi, podľa mňa by mali starci povinne nosiť dioptrie aspoň 4!!!!! 😎

a to som nevedela, že sú pokladne aj pre tehotné, tak to musím viacej nakupovať, len tie peneži ešte treba,
hmmmm...

egyptanka
7. nov 2008

bella ... si ma rozosmiala, ale co ty vies co pod tym habitom schovavali 😀 😀
inac s tymi starymi ludmi je to pravda, tiez mam pocit, ze si vyzaduju viac pozornosti ... nechcem vyvolat vasne, ale ma rozculuje, ze dochodcom idu zvysovat dochodky, trinasty dochodok a zena s dietatom na rodicovskej ma vyzit s cca 4800 Sk mesacne. No hroza a des. 😠
A vytaca ma, ze taky dochodca ma ukryte v perinach celo zivotne uspory a ked ich niekto okradne tak vyplakavaju do telky.

sirinka
7. nov 2008

egyptanka nuz, ja mam na dochodcov tiez nazor, ze niekedy az moc upozornuju na to, ako ich my mladi nerespektujeme...raz som sla na bycikli po nadjazde cez einsteinovu, tam je jedna strana vyhradena pre pesich a druha pre cyklistov, este aj znacka na tom nadjazde je. no a parik dochodcov na strane pre cyklistov, ze co tam hladam, aka som drza a ze nech hned zleziem z toho bycikla...tak som ich velmi neslusne poslala do r...a nech si nastuduju dopravne znacenia...a to neboli ani moc stary. mne je jedno, ked sa citim v prave, nezalezi mi na tom, kto ma kolko rokov...

bellablonde
7. nov 2008

pozerali, najprv im to mozno nedocvaklo, jedna uz mala zaplatene, cosi zasveholili, ze tak nech sa paci....
ale kym som sa tam predrala, nejako vylozila nakup, az som sa spotila 😀 😀

vsak nech tam stoja aj netehotne, ale co by sa im stalo, keby sa obcas obzreli dozadu, ci tam nahodou nedosiel niekto s megabruchom...
ja som tu pokladnu vyuzivala asi od 7 mesiaca, ale vzdy vzdy tam niekto bol a vzdy sa dotycni tvarili, ze si studuju stojan so zuvackami alebo hypnotizovali chrbat toho pred sebou 😒

minkak
7. nov 2008

bellablonde to si fakt urobila 😕 😕 😕 a co povedali?

zajo510
7. nov 2008

sirinka, tak to by si ale v tej pokladni stála ako PRVÁ možno doteraz 😀

inak niektoré mníšky sú dobré herečky, mne sánka spadla, keď som videla 2 mníšky na vysokohorskej túre v tatrách v tých svojich hábitoch sa štverali na štít, ale musím povedať, že mali kvalitné "goráčové" boty 😀 na moje prekvapenie a v ten istý rok som tiež 2 videla na lyžovačke - možno to boli tie isté hihi.

monkula
7. nov 2008

No, veru ,jarko, je moja veľká opora, keĎ ho najviac potrebujem..... 😵 😵 😵
mala som raz vysoké horúčky ,vedľa mňa malá trojmesačná Chiarka ,Mm v robote, mama mi milo do telefónu poedala ,ench si zavolám sanitku, keĎ mám horúčky 😠 😠 😠 😠 😠 a jarko mi nosil vodu, máčal uterák v lavóriku, a nosil mi pre Chiarku plienky a obrúsky..
A po tej udalosti, keDˇsom odpadla, ta ksom ležala v posteli a poslala som ho ,nech mi umyje nektarinku a on mi ju vyumýval aj mydlom.... ešte že bolo s broskyňovou vôňou... 😀 😀 😀

pipi1211
7. nov 2008

hehe tak vidiet mnisku v habite na lyziach 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zajo normalne sa tu nahlas rehnim ked som si to predstavila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zajo510
7. nov 2008

a k tomu piercingovému chlapíkovi som ešte chcela, sa fakt niekedy človek čuduje, že dostane pomoc od niekoho, od koho by to v živote nečakal - klobúk dole takým. kamoška stála s brušiskom v buse a pred ňou sedela jedna veľmi smradľavá spoluobčanka tmavšej pleti a tá jej hneď uvolnila miesto ako ju videla, tak si zo slušnosti sadla, hoci išla odpadnúť od tej koncentrovanej arómy 😀

ja sa inak snažím na sebe pracovať a inokedy aj poviem a sa pohádam, ale vtedy v nemocnici ako aj dnes na tom prechode...mala som blbý deň a došla na mňa slabosť 😝

minkak
7. nov 2008

monika tak ten tvoj jarko je fakt zlatusik 😵 tak sa pekne o teba stara 😵
ale to s tou nektarinkou teda nema chybu 😅 😵

sirinka
7. nov 2008

tie mnisky to je normalka, ved ony su take iste zeny ako my...moja byvala kolegyna mala nejaku vieru, ze mohla nosit iba sukne a ona sa v jednej vyskriabala cez ladovec na mont blanc...proste vidiet tu fotku, ako stoji na to vrchole v dhej bodkovanej sukni...proste uzas...ja obdivujem take zeny, co dokazu taketo veci.

monkula
7. nov 2008

zajo ,tak to mášpravdu..
Ak ma niekt opustil ako tehotnú sadnúť, boli to spoluobčania.... takisto mi aj spoluobčania pomáhali s kočíkom, alebo zakričali okolo ,že nevidíte? Tehotná pani ide.... pustite ju, nevidíte? 😀

sirinka
7. nov 2008

monkula sto bodov 😵

zajo510
7. nov 2008

pipi, ja som si tiež oči pretierala či vidím dobre, len tak za nimi viali tie sukne a šatky 😀

monkula
7. nov 2008

sirinka ,Klárke dodatočen všetko naj k meninkám... 😵 😵

pipi1211
7. nov 2008

no takyto spoluobcania su na tehotne a aj deti mili lebo napriklad aj ked idem s malou v autobuse a su tam pocernejci ludia tak sa k nam/malej krasne prihovaraju a aspon mi ju pekne zabavaju aby jej rychlejsie cesta ubehla len keby tak krasne aj vonali 😝 😅

pipi1211
7. nov 2008

zajo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀