Tehotná žena a MHD. Prečo nás nepustia sadnúť si?

mercy
5. nov 2008

Ja už tomu nerozumiem. Prečo ľudia v MHD ani za nič nepustia tehotnú ženu sadnúť? A špeciálne mladé baby🙂 Doteraz ma chceli pustiť dve babičky.-jedna s barlami a jedna so zlomenou rukou a ejdna postaršia Rómka asi s tromi košmi 😝 😀 Bojím sa len toho, že šofér prudko zabrzdí a udriem si brucho alebo spadnem, ale o mesiac-dva to už ani neustojím. Keby raz moje dieťa nepustilo tehotnú ženu sadnúť, budem zúrivá 😠 😠

emily3
5. nov 2008

mercy mam podobne skusenosti. stala som prepchatom v trolejbuse brucho mi trcalo ako balon a pustila ma jedna babicka ktora sama ledva stala, ze aby som nespadla...a az ona ked sa zdvihla a ma pustila potom sa rozvietilo aj ostatnym a pustili ju sadnut....inac vsetci slepi... 😠

zajo79
5. nov 2008

mercy,

mozno este to nieje tak vidiet ze si tehotna...nic v zlom.

mercy
autor
5. nov 2008

Zajo, je to poriadne vidieť🙂 Ja som ten typ,. ktorý má brucho hneď -a teraz je už ako balón🙂Nad týmto som sa zamýšľala samozrejme tiež,ale z reakcií aj cudzích ľudí a takých, čo ma vidia prvý raz po dlhšom čase a nevedeli, že som tehotná, je jasné, že to vidno- a riadne.Nosím aj rozopnutú vetrovku,lebo je zatiaľ teplo - prosto toto vylučujem.Ale to je jedno☹, minule ma nechcel pustiť jeden chlap, keď som bola v deviatom mesiaci!!!a povedal mi to , čo som dala do titulku- Prosím vás, mohli by ste ma pustiť sadnúťm, som tehotná? Odpoveď znela: No a čo?

pensadorcallisto
5. nov 2008

Nemam sice skusenost s cestovanim v MHD pocas tehotenstva, ale asi pred 2 rokmi sme cestovali s dcerou, vtedy mala 4 roky, do Bratislavy. Vratili sme sa neskoro vecer naspat do Presova, asi okolo desiatej... Na stanici sme cakali na trolejbus domov. Bol piatok, takze si viete predstavit, ake tie autobusy boli plne, hlavne mladych ludi. Kym sme cakali, dcera mi zaspala na rukach, k tomu sme mali este asi 2tasky+1 vak. Nejako sme sa dotrepali do autobusu a vobec, ale vobec nikto sa neunuval nas pustit si sadnut..Jasne, ze stat som nemohla, tak som si cupla s malou, aby mi sedela aspon na jednej nohe, lebo bola totalne unavena. A tak s jednou rukou som drzala ju a s druhou tycku, aby sme nespadli. Veci som nechala pri sebe na podlahe, no katastrofa... Ludia pozerali, ale nikto nezareagoval, nikto ans nepustil....A na tento zazitok asi nikdy nezabudnem, pretoze pre mna je to dost,ale naozaj dost nepochopitelne... 😠

sse
5. nov 2008

Aj keď nie som tehotná musím reagovať na neohľaduplnosť ľudí vo verejných dopravných prostriedkoch.Ja má taký problém, že musím chodiť s francúzskou barlou a nevydržím dlho stáť. Cestovala som v totálne preplnenom vlaku a keď som si chcela sadnúť asi na jediné volné miesto čo som našla odpoveď na moju otázku či si môžem prisadnúť znela: Nie to je obsadené. Takže sa vám dámy vôbec nečudujem, že máte takéto skúsenosti.

emjee
5. nov 2008

mercy na mne to skoro vobec nie je vidno, ani znami, ktori este nevedia, ze som tehotna, si to nevsimnu 😅 zatial nemam potrebu si sadat resp. vzdy ked som tu potrebu mala som si nasla miestecko, ale keby bolo nacvakane alebo tak, tak sa ozvem

junovka
5. nov 2008

mercy, neboj nic, aj tie mlade baby budu raz tehotne, a nepustis ich ty sadnut 😎 😉

montinka
5. nov 2008

hm merci presne ludia su uplne bezohladni. ja som mala busisko ako svet ale co na co by ma niekto pustil sadnut ved co postojim nie? vsak sa im to raz vrati pockaj. 😉

lyrra
5. nov 2008

ja som cestovala autobusmi a MHD do prace v Bratislave denne do 36 tt a miesto mi uvolnili za cely ten cas 2 x a ja som to odmietla, lebo to boli v obidvoch pripadoch starsie zeny. co uz, kto nezazil, nepochopi 😉

lenkaaa
6. nov 2008

hmmmm, baby tak to ja musim ludi tu v Brne pochvalit! este sa mi nikdy nestalo, aby ma nepustili si sadnut...a to cestujem mhd kazdy den do prace... pustia ma jak starsie pani, tak aj mlady chalani... zatial! dufam, ze sa nepokazia 😀

munu
6. nov 2008

no aj ja musim v tomto pochvalit anglicanov, ale tiez nie vsetkych.. pretoze kopa ich je aj drzakov...
my ked mame v praci schodzu raz za tyzden, tak ked tam je 5 stoliciek a 20 ludi, tak vzdy jedna stolicka je moja... este ma ponuknu, ze Dusana sadni si, ved nebudes predsa stat 🙂
je to od nich mile

meusicka
6. nov 2008

no ani ja nemozem pochvalit, zeby boli ludia aj v KE nejak extra slusni a uvolnili miesto. ja som cestovala dennodenne do KE a teda bolo to dost tazke v prepchatych autobusoch aj bez bruska. ked som ostala tehotna a prisli nevolnosti, rovno som lekarovi povedala, ze cestovanie nezvladnem. mimochodom mne sa stalo aj u lekara, ci uz na poradni, alebo na endokrinologii, kam teraz chodime pravidelne. ze som tam stala ako koza a nikto ma nepustil sadnut. a pritom boli v cakarni mlade baby, ale mne to pride, ze tie asi naschval, ved mi tehotne len oberame lekara o drahocenny cas a oni musia preto dlhsie cakat.
nastastie mozem pochvalit moju endokrinologicku. berie tehulky prednostne, takze ked pridem, poviem sestricke, ze som tehotna, este aj ked brusko tak netrci, a ona ma zavola dnu, aby som nemusela cakat. 🙂

inac si nemyslite, ze tato neslusnost je novy jav. moja mama ma cakala pred cca 30romi a uz vtedy jej nikto neuvolnil miesto pri cestovani 😠

munu
6. nov 2008

Ludia su riadne nevychovani... 😠 vobec sa mi to nepaci, co tu pisete, ze vas nikto nepusti sadnut 😠 otras...
to uz im je tazko zodvihnut zadok a pustit sadnut tehotnu zenu?
A vela ludi si zrejme mysli, ze ked este aj nemame pred sebou brusko neviem ake velke, tak to tehotenstvo este nieje vazne... ani len netusia, ze pre zenu staci, ze je mesiac tehotna a uz ma same trampoty a kazda pomoc je vitana... mna pustaju sadnut, ale ked idem po meste, tak anglicania su natolko drzi, ze nedavaju ani pozor ked idu po meste, hocikto do vas drgne a ja teraz len davam pozor na brusko...
a hned sa ozyvam, ze nech dava pozor, alebo ze ci je slepy, ked niekto do mna drgne hoci len do ruky..
neznasam to, ked sa ma kde uhnut a naschval prejde tak tesne popri mne...
fakt su nevychovanci obycajni anglicania... najdrzejsi narod asi

katrin
6. nov 2008

mercy, ja neviem, prečo to tak je.... ja už MHD veľmi necestujem, ale keď som bola tehu (brucho neprehliadnuteľné), sa mi stalo, že dve panie (tak 45-50 rocne) sa bavili na moj ucet a dost hlasno. Stala som nad nimi a jedna druhej hovorila: "kukaj, tá má brucho ako keby čakala dvojičky".... a ja na to, áno pani, čakám dvojičky a dúfam, že sa dobre bavíte..... V tom momente sa okolo mňa uvoľnilo zo päť miest na sedenie a tie paničky očerveneli ako dva raky..... 🙄 🙄 🙄

podľa mňa, treba to každému povedať, že či by ťa nepustil si sadnúť, že si tehu... nech si myslí, kto chce čo chce... ( a starým ľuďom s paličkami, barlami som povedala, že nech radšej ostanú sami sedieť)

sasiki
6. nov 2008

Aj ja som sa stretla so ,,nevidiacimi" cestujúcimi vo vlaku aj v buse, do vlaku som si neskôr kupovala miestenku, lebo to bola dlhšia cesta a pri dlhom státi ma bábo tlačilo na mechúr 😅 😅 😅 Tiež to boli väčšinou starší ľudia, čo ma chceli pustiť 😖 Nuž, slušnosť sa asi vytráca 🙄

zajo510
6. nov 2008

s cetovaním som si užila svoje. raz som nastúpila do optima busu v KE a stála som v uličke akurát som ju celú vyplnila, lebo som mala brucho ako balón a hoci bol autobus takmer prázdny, nastúpil jeden mladík !!! asi 35 ročný a začal sa cezo mňa tlačiť do predu autobusu akoby nemal dosť voľných sedadiel...., bez slova, bez čakania, kým sa odpracem s bruchom niekam.....magor, tak mi pritisom brucho o sedadlo až som hviezdy videla, skoro mi vyliezol na hlavu blbec.

etnicka
6. nov 2008

ahojte, cestujem v mhd v Bratislave kazdy den, z jedneho konca mesta na druhy a mam stastie, ze je vacsinou volne miesto 🙂 uz sa mi parkrat stalo, ze bolo plno - myslim 2x ma pustili ludia sami od seba a 2x som poprosila mladych chalanov (prosim ta, pustis ma sadnut - som tehotna) a vzdy hned ochotne vyskocili 😉 treba sa ozvat a tvarit milo, potom su ludia radi, ze vas mozu pustit a urobit dobry skutok 😉
zajo tomu panovi by som asi rovno jednu vrazila a to som velmi velmi laskavy clovek

tweetinkapp
6. nov 2008

Noo...super tema...vzdy aktualna. No mne sa v Bratislave malokedy stalo, ze by sa niekto nezlutoval a nepustil ma sadnut. Odkedy som vsak doma v mensom meste, tak sa mi malokedy stava, ze ma niekto pusti sadnut. Vacsinou su to stare dochodkyne a to mi je ozaj trapne nechat stat nejaku babicku, co ledva stoji na nohach. To ju potom len par minut presviedcam, ze nech radsej ona sedi, ze ja tolko postojim. A pritom vzdy aj napriek tomu, ze u nas v MHD sa vacsinou vozia dochodcovia, tak vzdy sa tam najde niekto, kto by sediet nemusel 😠

denduska
7. nov 2008

no, ja kym som bola tehu, byvala som v KE a nikto ma samozrejme nepustil 😠 no ba, raz jedna starsia pani, ani som si nechcela sadnut lebo som sla lez zopar zastavok, ale ona na mna normalne (v dobrom) zvysila hlas - A co budeme tu s vami robit ak by vam prislo zle?? 😀
Teraz byvame na dedine, a tu ma pustili este aj v obchode dopredu 😀 a este aj teraz, lebo kazdy vie ze mam doma male dieta, tak sa ponahlam 😀 darmo, ludia su tu uplne ini... 😒
Inak moja mamka pred 25 rokmi sa dobreze neobtierala jednemu chlapovi bruchom o nos..ale jemu to bolo uplne jedno...takze casy sa asi nemenia 🙄

denduska
7. nov 2008

hej a niekde som o tom pocula vtip - Slecna nastupi do autobusu a prihovori sa sediacemu panovi - Prosim vas, mohli by ste ma pustit sadnut, som tehotna. Ten sa na nu zacudovane pozrie a vravi - ved to na vas vobec nevidno..ako dlho ste tehotna? A ona na to - Asi taku polhodinu.
to tak na odlahcenie 😅

etnicka
7. nov 2008

😀 dobry vtip

lienka79
7. nov 2008

no..nic ine ti nepoviem..len si zvykaj..takych idiotov je okolo teba vela..a mna viac ako pubertiacky vytacaju ZENY-MATKY..ktore by mali chapat najlpsie.\Tiez ma skor pusatli stare babicky a dedkovia,ako mladi.
A si este v stadiu,kedy sa to da....mna nepustili v obchode ani v 9.mesiaci,ked bola rada na kosiky

zajo510
7. nov 2008

lienka, ja som mala 2 dni pred pôrodom a to som posledné 2 mesiace ani poriadne nechodila a šla som domov z poradne. vymákla som akurát špičku, bolo cca okolo 13 hod a šli školáci domov 😝 to by ani tak nevadilo, len tie kuksaky a drať sa pomedzi ne. jasne že som celú cestu stála, lebo predomnou sedela jedna mladunká dôležitá slečinka, ktorá mala moje brucho nalepené na ksichte (lebo bola tlačenica). ale ona to predsa nemohla vidieť, mala slnečné okuliare - čaja - v novembri!!! 😠 a dobre že si krk nevykrútila, aby pozerala len z okna von. 😀

a príhoda dnešná!! to ma ozaj rozplakalo (raz za nejaký čas na mňa proste príde a musím sa vyrevať a toto bola asi posledná kvapka). stála som s kočiarom a alžbetkou uprostred dvojprúdovej cesty na prechode a čakala kým prejdú autá - nezvyknem sa trepať pomedzi ne, radšej si počkám. a tak mi v pravom pruhu (bol odo mňa dalej) zastal autobus a ja čakala samozrejme či zastanú aj autá v pruhu bliežšie ku mne, žeby som prešla. lenže tie autá, čo boli za nbusom ho začali obiehať. jedno, druhé, tretie a celá kolóna.... a autobusar stál a sa na mna usmieval a autá ho obiehali a ja čakala na ceste. až ked som dvihla ruky a mu bezmocne ukázala, že asi nič, že neprejdem, tak mi zastalo jedno auto. normálne som sa rozrevala, tak to na mna doľahlo. našťastie bola už tma, tak to nebolo vidno, že revem na ulici. 😔

sirinka
7. nov 2008

zajo510 no to je normalne, ze ti prislo luto...ale asi tym, ze uz bola tma, tak tie auta si mysleli, ze autobus stoji kvoli zastavke...ktovie... 😖
ja chodim vsade len autom, mhd a spol. sa vyhybam ako cert krizu...a inac mam dobre skusenosti, v senci bez problemov auta na prechodoch zastavia, v obchode...ked uz na mne bolo vidno tehu, vacsinou ma pustili dopredu a pod....
a ked nahodou niekto "nevidel" ja mam dobru drzku 😉

zajo510
7. nov 2008

....ale musím povedať, že v KE autá zvyknú zastavovať, to aby z môjho príspevku nevyznelo, že nie. ja to ale ako som písala veľmi nevuyžívam, idem zväčša na cestu až ked tam niet ani jedného auta. iné je to ak sa inak nedá.

emjee
7. nov 2008

zajo to mi pripomenulo moju prihodu, ked som este nebola tehu - tiez som takto stala, v pruhu dalej odo mna mi zastavilo auto a v tom blizsie ku mne jedno za druhym sa len tak valili - ked konecne zastavilo aj v tom druhom prude a ja som presla, jeden "mudry" pan na druhej strane prechodu (bola tam autobusova zastavka) mi vynadal, ze zdrzujem auta, ktore sa ponahlaju do roboty - lebo som predsa chodca a mam na prechode prednost a ked mi ten v pruhu dalej odo mna zastavil tak som mala ist ... tak som mu povedala, ze ked sa chce on nechat zrazit, nech sa mu paci, mne je moj zivot drahy

egyptanka
7. nov 2008

hmm ... toto mi nieco hovori, ked idem do prace tak na mojej zastavke sa uz neda sadnut. Tak som sa postavila aby som mala miesto, nikto sa ani nehol pustit ma, najme tie mlade dievciny s holymi krizami su velmi slepe ... chudata moje, take postihnutie v takom mladom veku. 😔
Tak stojim oddane v buse, mlcky sledujem cestu a tesiac sa na to, kedy vystupim sa o par zastavok uvolnilo jedno miesto o dve rady predomnou, kde by som sa musela predierat cez kopec ludi tak v tom ma do brucha buchla taka 35 rocna zena, ze "hej chod si tam sadnut". Toto ma doslova prebudilo z rannej letargie ... ved ja som si s nou nepotykala a ake pravo ma, ze sa ma dotykala. No v soku som bola.

Nedavno som bola nakupit v Tescu, nebolo mi v ten den najlepsie a manzel so mnou nebol, tak som sa na drzovku predbehla v rade, kde je pokladna pre tehotne. Nikto ani nekeclol ... nastastie, lebo som bola v takom stave, ze by si to ten dotycny velmi lutoval, ze ma oslovil.

zuzana355
7. nov 2008

ahojte kočky nedá mi nepridat sa k vám mercy super že ta napadlo otvor. túto tému.
My síce auto máme ale kedže som nechcela manžela otravovat za každým ked trebalo niekam íst tak som chodila autobusom a fakt ani raz sa my nikto neponúkol že ma pustí sadnút skor sa otočili a pozerali von oknom 😕 a to som chodila pomaly aj v 8mesiaci čo už som mala brucho ako slonica 😝 a nikto nič. Až na jeden krát ked sa nám pokazilo auto a išli sme aj s mužom s MHD on asi prvý krát cestoval busom 😀 a vopchali sa pred nás všetci ludia nehovoriac o zasraných a tak až ja s bruchom muž vletel do autobusu a chytil tých zasraných vyhodil ich von no ostatný len čumeli ako rozčuloval sa ešte dost dlho ale potom pol autobusu kecala len o tom aká je dnešná mládež bezohladná nepustia ani tehotnú vopred moj muž má od vtedy zákaz vstupu do MHD 😀 😀 😀

monkula
7. nov 2008

ja som cestovávala do poradne od nás do Bratislavy a tak so mcestovala aj v deň pôrodu s kontrakciami cca každých 10 minút... Autobus plný, poto msi ma všimol starší pán a vyskočil ,že poĎte si sadnúť, a mne bolo dosť zle, veď som o 8 hodín aj porodila 😀 , tak som si sadla a pán stál a zrazu musle autobu prudko zabrzdiť a pán to neustál, spadol a strašn si udrel hlavu, až zjojkol chudák... mne to prišlo strašne ľúto, a rozplakala som sa, hormóny no.... 😅 a pán mi povedal ,ale neplačte, horšie by bolo ,kdeby ste spadli vy, ja už som starý... mňa by škoda nebola 😲 😲 😲 😅
a druhý zážitok, keĎ som boal asi vo štvrtom mesiaci, tak sme čakali aj s jarkom v Jednote v rade na šunku, malý mal chuť 😵 , bolo ta mveľmi dusno, vonku asi 30 stupňov a mne prišlo strašne zle, tak som sa to snažila predýchať, neprechádzalo to, tak som sa oprela o vozík, nič... za mnou ľudia, presne, ako píšete, ženy, matky, bruško už bolo celkom vidieť a nič... ani slovko, že čo mi je... tak som sa zviezla vedľa košíka, jarko začal plakať, maminkaa, čo Ti je, tak som ho posalal po minerálku ,tak chudáčik malý utekal cez celú jednotu po minerálku a za mnou ľudia veľmi dôležito študovali čo koľko stojí, čo je v akcii a strašne vtipné puberťáčky, že čo je ožratá? ha ha ha .... tak som sa zmobilizovala a povedala som im ,že keby mi nebolo tak strašne zle, že dobehnem dozad u a preplieskam ju.... to môj "zážitok" 😠

egyptanka
7. nov 2008

monkula, to je hrozne ... Jarko musel mat o teba velky strach.