Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

deb
29. mar 2010

shaarka, to čo znamená, že drilling pomôže na 4-6 mesiacov? Akože, ked dovtedy neotehotniem, tak sa to musí zopaklovať, či čo?

Hiva, ako si na tom? Ja som už tiež po LPSK, zatiaľ nič.

hiva
30. mar 2010

deb.....ja som 3 mesiace po laparke nakoniec otehotnela....ziadne lieky som nebrala...po laparke nabehla ovulacia uplne sama....v tretom cykle sa nam zadarilo, ale nakoniec to nedopadlo dobre, ale s tym uz PCO asi nema nic spolocne....teraz sa snazime dalej a zatial som mala vzdy aj ovulku....bez akychkolvek liekov 😉

dankadina
6. júl 2010

baby ked vam ostal metformin a clostibegyt napiste mi ip potrebujem

eda28
25. sep 2010

Ahojte baby, ja vas chcem tiez povzbudit, pretoze mne toto forum velmi pomohlo. mam PCO, snazili sme sa asi rok, liecba clostil, dufaston, co najprv nezabralo a potom hyperstimulacia, tak sme to museli vysadit. jedinou sancou bolo pre nas CAR. Boli sme tam na prvej konzultacii po krasnej dovolenke v Egypte, dostala som siofor na skusku a ze potom sa uvidi. Aha a este mi tam pichli agolutin, kedze som bola bez ziadnej liecby a meskal mi menzes. Ten som nedostala ani po 2 tyzdnoch, ten mi zvykol zabrat, tak som si robila tehotenske testy a boli tam //, krasa strasne sme sa tesili bol to ako zazrak, a hlavne ze nemusime ist do CAR. Vytesena som isla k mojmu doktorovi a on mi zobral krv lebo na sone nebolo este nic vidiet. O 3 dni mi sestricka oznamila ze to nie je tehotenstvo, bolo mi to velmi luto, fakt hrozne. Len som stale nchapala preco nemam tu menstruaciu a pritom mi moje testy stale davali // . Tak som isla znovu lekarovi, ze nech mi znova vyvola menstruaciu, alebo nieco. Ten bol nahnevany, tak ma teda pozrel, ze ked som uz tam. A to co som videla bolo neuveritelne, nasa vytuzena mala fazulka so srdieckom. Tak vam drzim vsetkym palce a nevzdavajte sa , verte na zazraky, ja ani neviem co mi vlastne pomohlo ale asi vsetko dokopy a dakujem za to Bohu.

mercymay
29. sep 2010

Ahojte babenky, tak teda sa pridavam aj do tejto temy, nakolko patrim K PCO babam, a som liecena sioforom uz asi od aprila. Od maja beriem duphaston, a od teraz od septembra mi dala Dr. aj Clostylbeg. Vcera som bola na folikulomentrii, Dr. pochvalila, ze mam krasne vajicka a svihla mi injekciu s Pregnylom. Takze...tak. A do papierov napisala, ze ak mi nepride menzes, mam skusat testy 23x. Asi sa pomylila a je to 2-3 krat, ale ona obcas vymysli aj taketo skratky. 🙂 😉

erickaa
29. sep 2010

@mercymay Ahoj mercy..tuším máme podobný "osud" 😉 Tiež beriem od mája duphaston a teraz som mala prvý cyklus s Clostilom 😉 Pregnyl som mala pichnutý v pondelok a teraz čakám tak isto ako ty, 2 týždne 😉 Som si povedala, že sa testnem 13.oktobra..tak dúfam, že dovtedy vydržím a že 13 bude šťastné číslo 😝 😀

mercymay
29. sep 2010

@erickaa...no teda tak to je fakt sranda. Budem ti teda drzat palceky, nech sa vsetko vydari. Ja sa snazim krotit a nemysliet na nic, zamerat sa na ine veci, lebo moje baby nadsenie rychlo rastie a neviem to ovladat. 🙂)) A priatel hovori, ze ked otehotnieme, tak budem mat na radost casu dost.

mercymay
30. sep 2010

Dobre ranko prajem.
Tak po injekcii mam pocit, ze prvy krat v zivote zazivam ovulaciu, lebo to citim v celom tele, podbrusko mi stahuje, mam krce a bolesti ako pri menzese...fakt mi je to smiesne, ked si predstavim, ze toto ma minalo cele tie roky...🙂. Tak dufam, ze to prejde. Musim sa priznat, ze hoci sme vcera mali pokus o snazilkovanie, bolo to otrasne a neprijemne vdaka tymto bolestiam. Stava sa to aj vam?

erickaa
30. sep 2010

@mercymay dobré ránko..tak ja som mala včera podobné pocity ako ty..asi prvý krát v živote som vôbec cítila, že mám vaječník!!! 😀 Okolo obeda ma začal tak pichať ľavý vaječník, že som sa nevedela ani vystrieť, aj cikanie ma bolelo.. za pár hodín odznelo a odvtedy necítim už nič. 😀

mercymay
30. sep 2010

@erickaa
jaj takze kym ho citim, tak ho mam..resp. ovulujem...dobreeeeeeeeeeeee... 🙂

erickaa
30. sep 2010

@mercymay A koľko si mala vajok na folikulometrii? Ja som mala 2, oba na ľavom..preto ma to asi tak pichalo strašne. Ale ako vravím, dnes už vôbec nič, ani bradavky nemám citlivé ako minulý mesiac pri ovulke..hmmm. Teda, ak bola..lebo tú som nemala odsledovanú, si len myslím.. 😀

mercymay
30. sep 2010

Mala som dva v pravom, 22 mm a 19 mm, a dalsie asi tri este nie tak velke...V lavom tusim len 0,1 mm cize nic. Ja tymto padom netusim, ci som mala ovulky predtym, ale tak lieky som brala tak neviem...🙂. Ale aspon nejdem zase o mesiac na kontrolu, ale mi dala lieky na tri mesiace, s tym, ze mam testovat teraz ak nepride mrcha.

erickaa
30. sep 2010

@mercymay tak ti budem držať palce.. 😉 a aké lieky ti dala na 3 mesiace?

mercymay
30. sep 2010

@erickaa
no tak mam duphaston a clostylbeg... 🙂

erickaa
30. sep 2010

@mercymay ale na UZV po Clostile by si mala ísť..aby si vedela, koľko máš vajok..Čo keď budeš mať 4 zrelé a podarí sa všetky oplodniť? Čo potom so štvorčatami? 😀 😀 😀 Teda, aspoň mne tak dr. vravela, že sledovanie folíkov je nutné každý cyklus..aj v príbalovom letáku to máš 😉

mercymay
30. sep 2010

Aha tak mne to nekazala... :P a nestras ma. Kurnik sopa, to akoze fakt? Ja viem ze je to realne, ale neeeeeeeeeeeeeeeeeee....toto nemoze byt. 🙂 nechceeeeeeeeeeem. Staci jedno. :P

erickaa
30. sep 2010

@mercymay veď, ak sa teraz náhodou nezadarí (ale dúfam, že áno), tak potom začni užívať clostík, ale určite choď okolo 13-teho dňa DC na folikulometriu, že čo a ako.. aspoň budeš vedieť na čom si 😉
Ináč, teraz sme mali obidve 2 vajká, takže čisto teoreticky vzaté..môžme mať aj dvojičky 😀

mercymay
30. sep 2010

@erickaa nestras.. 🙂 chi...ale tak uvidime, no....co sa podari a zadari.

mercymay
11. okt 2010

@erickaa tak dneska som prvy krat testovala...mam dva dni po vysadeni Duphastonu, do stvrtku by mi mali prist kramy, boli ma vsetko, dneska rano mi bolo brutalne zle, ale nie kramovo tak som to nevydrzala...ale zatial je tam len jedna / 🙂 tak uvidime do stredy.

erickaa
11. okt 2010

@mercymay ahoj, ja som testovala v sobotu a tiež tam bola iba jedna /. Na krv sa chystám vo štvrtok a dovtedy sa tým nezaoberám.. aby som sa nestresovala zbytočne 😒

mercymay
12. okt 2010

@erickaa - ja som sa prestala stresovat tiez, mam este casu, a ked pride mrcha tak pride a co...momentalne sa vytesujem z novej pracky, zajtra nam ju donesu. Huraaaaaaaaaa

erickaa
14. okt 2010

@mercymay tak krv negatívna..vysadila som liečiky a čakám na mršku..a odchádzam z tejto témy, keďže sem zatiaľ nepatrím..

mercymay
14. okt 2010

@erickaa a mne dneska prisla mrcha :(

bambi9
14. okt 2010

ericka, mercy, je mi to luto, ale verim ze sa dockate aj vy 🙂 tiez mam pco a dufam ze vsetko dobre dopadne ...
vidim ze do tejto temy ani tehulky nechodia 😒

katarina104
14. okt 2010

ahoj dievčatá mala som PCO pred 10rokmi, robili mi laparoskopiu, a po mesiaci som otehotnela, potom sa cyklus nejako napravil, dnes mám 2 deti a skúšame tretie. 🙂

tina2010
19. okt 2010

Ahojte damy s PCO .... chcela som sa podelit so svojou skusenostou, aby som vam trosku zdvihla naladu. Ja som bola v auguste 2009 na drilingu vajecnikov v Gynfive u doktora Harbulaka. Ziadne hormony som napriek jeho odporucaniam (uz by som k nemi nikdy nesla, prisiel mi ako tovaren na vyrobu deti .... ziaden individualny pristup) nebrala a nechala to uz potom viac menej na prirodu .... a o tyzden sa mi ma narodid maly chlapec. Viem, ze kazda z nas je ina, ale niekedy staci pomoct len trosku. Nie som za hormony, myslim, ze castejsie spravia viac neplechy ako dobre. Otehotnela som pol roka po laparoskopii. Cely pol rok sme sa snazili, pocitali, sledovali, ci pride ovulka atd. A ked sme si povedali, ze stacilo sa takto silit a ani sme s manzelom uz o babatku nehovorili, zacali ma podozrivo boliet prsia, hned som si spravila test a bol pozitivny .... to bolo vo februari a to som dokonca v januari ani nemala menzes!! Takze ako sa hovori, ak pan boh chce, aj motyka vystretli .... drzim vsetkym palce!

betina1984
20. okt 2010

Ahojky. Babulky ja mám tiež PCO, beriem Clostil, Fortecortin. Chcela som sa Vás spýtať, dá sa PCO odstrániť laparoskopiou, alebo nejako vyliečiť?

nienna
6. nov 2010

ahojte 🙂 ako tak čítam tak väčšina z vás musela podstúpiť laparoskopiu.....naozaj je to nutné??? ja sa toho obávam a chcela by som sa tomu vyhnúť.... 😕

betina1984
6. nov 2010

@nienna, nie je to nič hrozné. Keby som ju musela kvôli tehu podstúpiť, idem hneď zajtra. Už mi ju raz robili.

lauricka
21. apr 2011

@deb pomoze na pol roka preto, lebo dierky sa Ti znovu zrastu, zacelia, takze budes to mat ako predtym. Niekto potom ide znovu na drilling....