Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

evka97
24. jún 2013

@icer no teda, tak to je super 🙂 Si jasny priklad, ze to mozme aj my ovplyvnit k lepsiemu 🙂 Napriklad nestresovat sa zbytocne a mozno aj tie bylinkove kvapky maju na tom zasluhu 🙂 Drzim ti palce 🙂

icer
24. jún 2013

@evka97 dakujem no uvidíme, presne on sám mi povedal, že psychika narobí najväčšie škody 🙂 a jediné čo si mám kúpiť je kyselina listová, a nechať tomu volný priebeh a užívať si leto 🙂

kraskanz1
18. júl 2013

Baby je mozne ze tehotenstvom sa pcos zmierni alebo po porode sa vsetko vrati do strych kolaji?

pa_mi
19. júl 2013

@kraskanz1 no tak presne toto aj mna zaujima. a co potom? zas HAK? kym nebudeme chciet durhe?

kraskanz1
19. júl 2013

@pa_mi No pisala som aj na lejdy.sk pani doktorke tuto otazku ale este mi neodpisali dufam ze odpisu lebo som zvedava..ale aj tak mam blbi pocit ze sa to vsetko vrati naspat... 😖

pa_mi
19. júl 2013

@kraskanz1 no, aj ja 😕 😝

katkasem
22. júl 2013

@kraskanz1 a @pa_mi Ked ja som sa na to pytala svojho gynekologa, vravel, ze moze sa to trochu upravit po porode same - velke hormonalne zmeny. Mojej mame sa to upravilo 😉 Tazkosti mala/ma, ale uz nie ako pred otehotnenim. Ja verim, ze mne sa tiez zmierni. 😵

pa_mi
23. júl 2013

@katkasem tak super, aspon nieco pozitivne. aj ja sa na to opytam ked budem pri doktorke, ze co povie pre zmenu ta moja 😀 😀 😀

iwusia
24. júl 2013

@icer a kde kupit tu kyselinu listovu?

icer
24. júl 2013

@iwusia všade, v každej lekárni jej majú kvantá 🙂

katkasem
24. júl 2013

@pa_mi tak ja som sa na to pytala este davno pred otehotnenim. Teda pytala som sa na alternativy k HAK. Dal mi 3 moznosti, trpiet, HAK alebo tehotenstvo. Ze podla jeho skusenosti pomaha. 😉 Ja som sa uz pozitivne naladila, ze toto zaberie 😝

iwusia
25. júl 2013

@ icer To mi mohlo napadnut 🙂, dikes.

icer
30. júl 2013

@iwusia pohoda vela štastia

blbylogin
19. aug 2013

cafte baby, ja mam tiez PCO, ma 5r. krasneho syna...snazili sme sa 1,5 roka(aj 2 cykly s clostylbegytom - nepomohli)sla som na laparskopiu a hned na prvy cyklus po tom som otehotnela, to bolo radosti...bola som fakt zufala...ale teraz sa uz skoro rok snazime o 2.dieta, chyba bola ze sme s tym otalali kvoli prachom a tak...laparoskopiu uz podstupit nemozem a clostyl beriem 1.mesiac a mam po nom migreny...fuj...na bilinky neverim...co mam akoze robit?

stellamaris
19. aug 2013

@blbylogin aj ja mam pco,otehotnela som bez clostilu,u mna nereagoval 😒 teraz chceme druhe,zase nemam mrchu druhy mesiac,tak chudnem a verim,ze sa neskor druhe podari 😉 ak mas z clostilu migreny,mal by ti doktor dat nieco ine,myslim lieky.A urobit hormonalny profil.....

evka97
19. aug 2013

@blbylogin prečo už nemôžeš ísť na 2. laparku? Ja by som časom tiež chcela 2. podstúpiť. Myslela som si, že je to ok. Mnohé tu písali, že podstúpili 2.

blbylogin
20. aug 2013

ved ani ja nechapem, preco nemozem ist 2.krat? vraj to bola len diagnosticka LP a ked uz maju presne urcene PCO tak mi neostava nic len hormonalana lecba a po roku snazenia mi odporuca centrum asist. reprodukcie!!!??? Kto ste boli na 2. laparke, napiste mi podrobnosti...diki

barbara6655
1. sep 2013

Ahojte kocky 🙂 Tak my sme to po roku snazenia vzdali...kedze byvam v zahranici je veelmi velmi tazke najst gynekologa kt. by ma vysetril.ALE na dovolenke na Slovensku som naklusala hned v prvy den do gynekologa a ten mi poradil INOFOLIC a po mesiaci som zistila ze som tehotna 🙂 (a to som sa smiala ze ci uz taka kyselina listova narobi zazraky :D )dost sa bojim ako to dopadne po tom co som si precitala o PCO. No uvidime 🙂 A drzim palce tehulky 🙂

saska1911
20. sep 2013

Ahojte,tak ja mam tiez pco..teraz chodime do car. Som po laparke a dr. povedal,ze musim mat jeden cely cyklus pauzu,aby sa mi to po laparke zahojilo a potom pojdeme na inseminaciu ale bez stimulky(ak mi teda narastu vajicka). Myslite,ze by sa ta inseminacia s pco mohla vydarit? Ja som uz tehu bola,ale 2x som potratila,tak sa celkom bojim...povedal,ze mi hned po iui nasadi utrogestan. Ale my sa asi budeme normalne snazit aj tento mesiac,len sa bojim toho,ze ked budem bez toho utrosu a nahodou by sa po tej laparke podarilo,tak aby som o to opat neprisla....takze ja mam teraz taku dilemu.. 😖

evka97
2. okt 2013

@blbylogin pýtala som sa doktora v CARE ako je to s tou druhou laparkou, či bude časom možná. A on na to, že nie, že by to mohlo narobiť viac škody ako úžitku. Vraj je to dosť veľký zásah, ten drilling robia tuším elektrickou ihlou a že by tým mohli úplne odstaviť vaječníky. Dosť ma to prekvapilo, keďže doteraz všetci vraveli aký je to malý a neškodný zásah. Zaujímavé, že pred tou laparkou mi nehovoril nič o nejakom riziku.

jenyke
8. okt 2013

ahoj,aj ja mam pco,som rada,ze vtom nie som sama.chodim do centra iscare.teraz sme podali tretiu ziadost,a chcem ist na isto.viskusame infolic,len sa mi to nelubi,ze od prveho dna cyklu mam brat antikoncepciu,je podla vas to normalne?

valika_val
8. okt 2013

nema niekto zaujem o siofor?

evka97
10. okt 2013

@jenyke podľa mňa to teda normálne nie je, keď chceš otehotnieť. Tvoj gynekológ ti ju predpísal?

86sasanka86
14. okt 2013

Ahojte babenky.Takze som v 11tom tyzdni po 2rokoch snazenia a ze mam pco som sa dozvedela az nedavno od sesticky,ked mi vypisovala tehu knizku.Viem len,ze to zistili,ked som chodila ku koznej s akne a ta ma poslala aj na gyndu,zial vobec nechapem co to znamena,len chapem preco 2 roky snahy☹Ale mozte mi niekto laicky vysvetlit co je pco?

vevesh
16. okt 2013

@86sasanka86 pco je skratka pre polycysticky ovarialny syndrom. na vajecnikoch, kde sa v ytvaraju vajicka je utvar, ktory vyzera ako cysta...(tak nejako mi to opisovala lekarka) ludovo povedane a opisane takto: u normalnej zeny sa kazdy mesiac uvolni jedn vajicko, ktore je mozne opladnit ...u pco sa niekedy uvolni niekedy vajicko, niekedy viac, a niekedy vobec. zvacsa aj ked sa to vajicko uvolni tak nie je plnohodnotne a nepodari sa ho oplodnit, ako ano skonci sa to vo vacsine potratom. cize baby s pco maju velmi nepravidelne krvacanie, bolesti v podbrusku, mensiu alebo malu sancu na tehu bez pomoci ci zasahu lekarov...moze ale nemusi byt...ja mam v okoli mnoho bab s pco a ostali tehu...len im to dlhsie trvalo ako normalnym zdravym parom... 😉 a gratalujum k tehu..

86sasanka86
24. okt 2013

Dakujem Ti😉

blbylogin
4. nov 2013

No idem na tu 2. laparku, tak drzte palce, ine zatial nepomohlo(clostyl, inofolic, pregnyl...), potom uz len IVF, tomu davam az poslednu moznost, lebo je tam vysoke riziko potratov...tiez poznam vela bab co otehotneli aj s PCO, niektore maju aj 2 deti...takze nezufam, len mazel uz zufa🙂no nic musi to so mnou vydrzat🙂

beyby
25. nov 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, máte niektorá skúsenosti s INOFOLICom? Otehotneli ste? Za ako dlho? Ďakujem 🙂

blbylogin
26. nov 2013

S inofolicom mam len taku skusenost, ze mam lahsiu penazenku...4 balenia a nic, v lekarni mi povedali ze po 3 mesiacoch by sa mal ukazat efekt ak bol problem v tom co je v popise lieku...takze som to prestala uzivat...

welpen
26. nov 2013

@beyby ja sombrala inofolic 5 mesiacov a ked som isla na kontrolu,dr.mi povedal ze mam krasne ciste vajecniky a ze ziadne PCO priznaky uz nemam,dokonca som aj HP mala v poriadku...akurat este som neni tehu ale teraz mame moc stresove obdobie tak sa uz ani nesnazime tak