Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

patka1716
5. jan 2018

Baby čo myslíte ? Žeby to konečne vyšlo? 😉

layla20
5. jan 2018

Vyzerá že áno <3

bagerka
5. jan 2018

@patka1716 áno 😍

lazikova
5. jan 2018

Anooo😍

patka1716
14. jan 2018

Ahojte baby,mám na vás otázku.ked ste pred tehotenstvom brali progesterón,tak vám ho lekár počas tehotenstva vysadil alebo nie? Lebo ja keď som ho vysadila (kvôli tomu ,že som mala dostať menzes,ktorý som nedostala lebo som bola tehu) a pýtala som sa lekára ,či ho mám naspäť nasadiť a lekár povedal,že nie,lebo zatiaľ na to nevidí dôvod (nejaví sa to ako rizikové tehotenstvo). No čítala som,že je tam riziko potratu ak sa vysadí. Čo si o tom myslíte ?

aleskandra
14. jan 2018

@patka1716 dr.mi ho nevysadila. Užívala som ho do nejakého 15tt,už si nepamätám presne. A progesterón som užívala už len kvôli tomu, aby sa udržalo tehotenstvo a predišlo potratu...

patka1716
14. jan 2018

@aleskandra no veď práve preto ma to prekvapuje ,že mi ho vysadil. A mala si predtým nejaké potraty alebo rizikové tehotenstva ?

aleskandra
14. jan 2018

@patka1716 no je to dosť divné. Keď tam pôjdeš , tak sa na to popytaj, aký má na to dôvod. .. nie nie, mňa to našťastie obišlo..

patka1716
14. jan 2018

@aleskandra práveže som sa ho na to 2x pýtala a on že nemám ho brať,lebo že zatiaľ na to nevidí dôvod (že sa nejaví ako rizikové),tak neviem...možno že zástava teóriu ,že čo sa má udržať tak sa udrží alebo čo...

lazikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nefritt
24. apr 2019

Ahojte,

taktiez mam tuto diagnozu a podarilo sa nam otehotniet na 1x.
Chcem sa vas len spytat, je potrebne s touto diagnozou chodit na kontroly castejsie ako je bezne? Viem, ze je to individualne, zaujimali by ma vsak vase skusenosti 🙂

Dakujem

misela103
24. apr 2019

@nefritt ak myslíš poradnu tak ak nie su zoadne komplikacie tak chodis normalne ako kazda zena... Ja som chodila tiez normalne

bom123
17. dec 2019

Ahojte, ja mám tiež pco. Mne sa podarilo až po 2 stimulácii. Pri prvej stimulácií som mala tú normálnu stimulaciu, zostalo dosť oplodnemých, ale napriek tomu ani jeden vkkad nebol úspešný. 2 sa ujali, ale vždy po 2tt potratila(biochemické tehotenstvo). Potom som nala soft a hňeď na prvý krát sa podaril 😊 už som v 6tt. Všetky tie príznaky čo píšu na internete mám 🤮 nikdy by som si nepomyslela, že to je také hrozné 😂 ale čo všetko si nevytrpíme pre naše vytúžené miminko 😊 pri prvej stimulke som chodila na SK do CARu, pri druhej(soft) som išla do čiech. Škoda, že som si nedala hneď soft, keďže podľa mňa všetky ženy s PCO majú veľa vajíčok, ale na čo to je dôléžité, keď nie sú až také kvalitné ako pri soft stimulácií a je to aj bez rizík aby sme dostali OHSS.

lucy3080
21. jún 2023

Ahojte , tie ktoré ste užívali na PCOS lieky siofor tak vám ich kázali vysadiť po tom ako ste otehotneli ? 🙂

lenuskatokarova
23. jún 2023

@lucy3080 áno hneď som musela vysadiť
To mi ešte lekárka nakazovala a prízvukovala ako som ich začala brať a tiež pri každej kontrole

misela103
24. jún 2023

@bom123 z mojej skusenosti nemala som vela vajicok.. pri umelom na sr som mala nejakych 15 prezilo 7 tu ide skor o pristup na sk a cr. Tiez som otehotnela v cr na prvy sup😇 ja co sa tyka umeleho a klinik na SK proste neodporucam. Vzdy ked mi niekto napisem hned posielam do čr do brna tam je top klinika reprogenesis🤗

lenuskatokarova
27. jún 2023

@misela103 tiež nám doktor odporúčal Brno a ak nie tak do Martina .
Už som bola na to pripravená lekár nas mal objednať no nakoniec sa chvála bohu podarilo prirodzene