Tehotné s PCO

scarlet
2. máj 2007

Videla som, že dievčatá s polycystickými vaječníkmi chceli založiť novú tému: "Tehotné s PCO" (pre bovzbudenie snažiliek s PCO) a tak som sa rozhodla, že otvorím túto tému ja.
Tak všetky PCO-čkárki, moja dobrá kamarátka má vysoký stupeň PCO a pred 5 dňami sa jej za malej pomoci lekárov (druhá stimuácia Clostylbegytom, na prvú stimuláciu nereagovala vôbec) narodil zdravý, krásny synček Henko 🙂. Nezúfajme a bojujme ďalej, verím, že skôr či neskôr sa dočkáme vytúžených bábätiek 😀 😀 😀. Prosím všetky tehuľky a mamičky s PCO, aby napísali svoj príspevok a tak podporili nás SNAŽILKY 😉.

pappo
16. máj 2007

lenus vidim ze brusko rastie, pozerala som foto 🙂

machova
16. máj 2007

Dievčatá ahojte,

dlho som tu nebola - nepísala.
Lenuška pozerala som aj tvoje foto super. Pappo a čo je s tebou čítala som,
že si bola na výlete. Dievčatká ja mám dnes presne 14 deň po IUI a nemám odvahu si spraviť test tak počkám do piatku to je 18 a to by som mala dostať aj mrchu tak ak test bude na h...o tak vysadím utrogestan. Moje pocity ani neviem Vám povedať : 4 dni do zadu ma začali boleť bradavky a teraz trošku aj prsia a už ma trošku pobolieva aj podbruško a aj som taká oťapená unavená, ale to je spôsobené utrogestanom čítala som. Poviem Vám niektoré príznaky ako tehuľka, ale to viac možno moje vsugerovanie si. Nech to už dopadne ako koľvek. To čakanie je otrasné, ale človek aspom dúfa, že možno snáď sa to podarí. Bol by to zázrak na 1 IUI. Lenuška prajem ti krásne tehotenstvo a bábetko nech rastie zdravučké. Pappo teba srdečne pozdravujem a prajem, aby to už konečne vyšlo aj tebe. V piatok hneď ráno Vám napíšem ako dopadol test. Ahojte babule

lenusa
16. máj 2007

machova ďakujem a prečo nejdeš na krv do centra? Veď doma si testík robiť nemáš máš prísť k nim na krv 😕

ajka2
16. máj 2007

Ahojte holky.
Lenuš musím sa smiať keď vidím tvoje bruško,vyzerám tak nejak podobne.
Jedno mi nejde do hlavy,každý mi tvrdil že do 5mesiaca bruško moc nerastie a mi sme v druhom-treťom a už vytŕča.Myslím že si to aj dosť ľudí už všimlo len sa ma hanbia opýtať či som tehu. 😅
Už nezapnem na páse žiadne nohavice a to som ešte skoro nič nepribrala a keď sa viac najem mám hotový balón.😀 😀
Ale nech ich vidno,aspoň vieme že bábatká rastú. 😉

machova
16. máj 2007

Lenuška v Iscare mi povedala dok. čo mi robila IUI, že stačí keď si najprv urobím test.

ajka2
16. máj 2007

Ahoj Machova tak držím palčeky,len neviem či je ten test taký spoľahlivý keď berieš Utroš lebo ten obsahuje HCG.

machova
16. máj 2007

ajka to ma prekvapuje myslela som že neobsahuje. Veď aj Lenuša si robila test najprv. Veď ak budú // tak pôjdem na krv. ajka ako si sa cítila počas 2 týždňov po IUI?

ajka2
16. máj 2007

Tak ako pred mrchou,žiaden rozdiel.Boleli ma prsia,podbruško.
Ja som si ten test robila tiež lebo som nevydržala,ale nemalo by sa,je to zavádzajúce keď si nadopovaná hormónmi.Siske vyšiel slabulinko pozitívny a tehu nebola 😒

lenusa
16. máj 2007

machova určite myslela, že urobiť test ako krv....aj ja som to prvý krát pochopila, že si ho mám spraviť doma, bo mi dr povedal, že na za 14 dní urobiť test a tak som si ho spravila bol /, tak som tam volala, že čo mám teraz robiť a oni nechápali, že oni robia len krvné testy a žiadny test som si doma robiť nemala, ale mala som prísť do ôsmej k nim na krv, tak ma zdžubali...a teraz po druhej mi tiež dr. povedal, že urobiť tehotenský test za 14 dní, tak som sa ho pre istotu spýtala, že či tým myslí krv a on že jasné a čo iné.....

pappo
16. máj 2007

machova kuk do temy PCO syndrom. aj ked ja by som tu tiez bola rada v tejto teme ☹
machova urcite chod zajtra na krv jo? objednaj sa 🙂 drzim palce

lilinka76
16. máj 2007

Ahojte babenky.

Machova, určite choď na krvné testy. Ja osobne si myslím, že Ajka nemá pravdu s tým HCG hormónom v Utrogestane, ten obsahuje iba pregnyl, ale na 14 deň od IUI Ti test tehotenstvo nemusí zachytiť. Pozri si v albume od Lenušky fotku jej tehotenského testu - robila si ho až v 5 týždni teho, keď to mala 100 % potvrdené lekárom a čiaročka je takmer neviditeľná. Ty možno aj tehu budeš a vysadením utrogestanu si môžeš viac ublížiť.

Inak, ja som tiež po druhom IUI. Na krv idem 21.5.

lilinka76
16. máj 2007

Lenuš, videla som tvoje foto bruška,to sa mi zdá až neskutočné, že ho už máš také. Ja asi do toho testu osivejem. Tie bolesti bruška a krížov mám furt, aj keď nie neprestajne 😕 ,najviac po vložení utrogestanu, ale prsia nič???! 😨

lenusa
16. máj 2007

lili ja som nejaký 11 deň od iui ostala taká dosť nafúktutá a pobolievalo ma podbruško..Ja si myslím, že bolesti podbruška utrogestan nespôsobuje.

Ja už sa tiež neviem dočkať budúceho týždňa, kedy ju prvý krát uvidíme a dúfam, že už aj srdiečko bude pekne vidieť biť... 🙂

ajka2
16. máj 2007

Lili ja som čítala skúsenosti báb čo to brali,oni písali že vraj im to radil aj lekár nerobiť kôli tomu testy.Ja som to osobne nebrala,Takže sa nehádam.

pappo
16. máj 2007

baby utros obsahuje hormon ktory vytvaraju tehotne zeny,(to pisu v letaku) preto sa aj berie na udrzanie plodu. bez tohto hormonu sa babo neudrzi a kedze sme takto stimulovane predpoklada sa, ze sa sam nevytvara dostatocne v zaciatku tehu preto sa berie do 12tt.
machova vazne chod na krv a daj nam vediet. utros nevysadzovat ako pise lili, aby si si neublizila ok?
a lili neviem preco ta boli brusko po utrose ale aj ja som to tak mala hlavne vecer. ak by tie bolesti neprestali radsej chod na UTZ nechcem strasit ale prevencia pre HSS je lepsia ako nic. ok?

lilinka76
16. máj 2007

Ahojte baby,

Papo, tie bolesti ale nie sú vôbec silné, také skôr slabšie, ale sa vytešujem, lebo aj Lenuška ich také pociťovala a dnes má v profile 5 tt. Dúfam, že aj ja budem mať. A HSS ja nemám mať z čoho, veď som nebrala lieky na podporu stimulácie. Alebo áno??? Veď na ultrazvuku videla p. doktorka len jeden folikul.

Ajka, ja sa tiež nehádam, ale skôr si myslím, že lekári nedoporučujú robiť test doma z moču preto, že je to skoré štádiu tehu a ten test nemusí zachytiť. Ale fakt neviem...

Tak si všetky navzájom držme palce.

pappo
16. máj 2007

ajus a lili to je jedno proste netestovat, vraj aj pregnyl je v tele niekedy 13 az 14 dni. jedno je iste krv je krv, a test z krvy je naistejsi.
na testy doma kaslite, naozaj to moze byt aj falosna pozitivita a to by vas polozilo viac ako ked vam z krvy povedia ze je to negativne. verte mi baby a netestujte. viem ze je to tazke, ale naozaj to na nervy nepomoze skor naopak. nadej zomiera posledna 🙂
jaj tak super ked HSS nepriprada do uvahy. tak to bude nieco pozitivne. 😀 uvidime 😀

lilinka76
16. máj 2007

Vieš, čo Papo, asi máš pravdu. Asi testovať nebudem. Najhoršie bude vydržať v pondelok do tej 12.30 hod. O tom HSS ja veľa neviem, ale myslíš si, že keď som nemala stimulované vaječníky, že by ma to mohlo postihnúť? Ja myslím, že nie. A poviem pravdu, som zmierená so všetkým.

pappo
16. máj 2007

lili nepamatam si ci si stimulovala alebo nie ale ak nie tak HSS ti nehrozi. ak nemas PCO, co asi nemas.

lilinka76
16. máj 2007

Nemám, som zdravá jak rybička, len bociany nevedia, kde bývame. 😀

lenusa
16. máj 2007

ajka bolia ťa prsia??? mňa doteraz boleli už len na dotyk a dnes to prestalo a už nie sú také nafúknuté, čo to má byť???bojím sa 😢 😢 😢

pappo
17. máj 2007

lenus neboj, a beres utros zo spodu?

lenusa
17. máj 2007

ahojky už som sa ukľudnila, to tá hlúpa depkula keď ma chytí.... Áno beriem ho zospodu, ale už sa neviem dočkať utorka 😵

machova
17. máj 2007

Lenuš máš aj taký pocit keď si vkladáš utroš že to máš v nútri také horúce?
A prsia si nemala náhodou teplé stále?

lenusa
17. máj 2007

čo to neviem, nejak som to tam vnútri nepozorovala 😅 , ja to vložím a hotovo... A teplé prsia, čo ja viem, ale od kedy som bola na iui ich mám citlivé.

lenusa
18. máj 2007

Ajka kde si ako sa máš? 🙂

ajka2
18. máj 2007

Ahojte babky!
Včera som mala vééééľa práce a potom som šla skôr domov,lebo ma strašne bolela hlava,neviem čo s ňou furt mám.Preto som sa neozvala.
Lenuš bolia ma prsia,sú ťažké a o dve čísla väčšie😅 Ale sú dni(aj včera napíklad)keď ma bolia oveľa menej a nezdajú sa také ťažké.Buď v kľude.
Inak tie depky mávam aj ja.Neviem sa dočkať konca mája,kedy zase uvidím bábo lebo sa mi to dáko nezdá.To kilo čo som pribrala som už zase schudla a prestali mi črevné problémy tak ani brucho už tak netrčí.Ja viem že ešte nemusí,ale..
To mám z toho netu,čítala som o zamľčanom potrate a od vtedy nemôžem spať.
Som ja normálna?
Machova je normálne že to "tam" máš horúce lebo ak si tehu tak ti neklesla baz.teplota. 😉
Lili veď ja nič len som chcela poradiť.Ten hormón čo spomýnala Pappo,že obsahuje Utroš je HCG pýtala som sa kamošky(sestričky na gynde).
Ten hormón vraj vytvára embryo a aj telo matky až do 13tt a je potrebný pre jeho rast.Ak ho je nedostatok,neprežije,preto ten Utroš.
Som sa vzedlávala 😀 😀 😀

lenusa
18. máj 2007

Ajka aj ja mám teda depkule asi by sme mali menej čítať....Mňa boleli prsia veľmi aj podbruško ma bolelo, teraz ich mám už len trošku citlivé a nezdajú sa mi už také veľké a podbruško ma zabolí raz za čas tak ako keby som mala dostať krámule...ani cikať nechodím až tak často, ale zato by som stále jedla... Kedy ideš na utz ja v utorok a zdá sa mi to už večnosť..., ale tuším si mala aj ty také obdobie, že ti nič nebolo ako keby si ani tehu nebola že?

ajka2
18. máj 2007

Áno aj teraz napríklad.Dáko mi je podozrivo dobre.Na ďalšie utz idem až
30.5. 🙄 Bože nevydržím to!
To už bude v 13tt.Ak bude všetko ok to najhoršie bude už zažehnané.
Lenuš niečo na rozveselenie:pozri tento link a daj si tam dátum poslednejMS
http://babystrology.com/tickers/
😀 😀