Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

zabenka21
18. dec 2009

matula ber to tak,ze kajsi vianocny darcek nie je 😉 a teraz sa mozes setrit a nechat sa obskakovat.budem drzat palce.juuuuj ten moj tak velmi chce chlapceka 😀 . inak je mozne aby som uz v 15 tt citila pohyby? celu noc,vzdy ked som si lahla na chrbat tak mi zacalo `bublinkovat` brusko.taky zvlastny pocit proste.mne s to zda skoro,ale creva to zrejme neboli,lebo to vzdy citim inak. 😒

renatkas
18. dec 2009

lusi som rada ze ste ok 🙂
ja som bola vcera u lekara, maly je o tyzden vacsi, ma 1656g, prietoky mam na hranici tak idem zase na silvestra na prietoky. A dnes som bola u diabetologa a strasne mi vynadal, lebo mi povedal ze mozem jest len zeleninu a dusene alebo varene masko a ja som aj ovocie a mala som vysoke hodnoty, tak mi chcel dat inzulin. Takze ziadne kolaciky, ovocie ani nic. A musim sa prechadzat po kazdom jedle, len netusim ako to zrealizujem ked este pracujem.

Precitam vas vecer, mam vela prace..zatial papa

kika333
18. dec 2009

ahojte, chcela by som sa opytat, robila som si tehotensky testy len tak pre kontrolu a teraz je na nich slabsia ciarka ako na tych co som si robila v siestom tyzdni, neviete preco? moze to znamenat nieco zle?alebo to tak ma byt?

renatkas
18. dec 2009

kika tehotenstvo mas potvrdene od lekara? kedy tam ides do poradne? Mohla sa ti znizit hladina HCG, nerob si pre istotu testy aby si sa zbytocne neznepokojovala.

kika333
18. dec 2009

ano tehotenstvo bolo potvrdene a na kontrolu idem v utorok ale teraz sa bojim

matula01
18. dec 2009

kika, ako povedala renatkas, nerob si testy pokial ti doki potvrdil tehu. Naozaj ta to iba zbytocne stresuje. Do utorka je sice este dlha doba, hlavne ak mas strach, ale nemysli na to, Miminu to nerobi dobre.

zabenka, no je to asi skoro, ale tieto veci su naozaj individualne. Chude maminy to vraj citia skor. Neviem sice ako vypadas, ale pokial patris k tym stihlejsim, tak to podla mna mozne je.

kika333
18. dec 2009

dakujem vam asi si uz radsejnebudem robit testy a budem mysliet na dobre

matula01
18. dec 2009

Dievcata, viem ze takychto tem je tu uz vela a chcem sa priamo vas spytat. Aky mate nazor na monitor dychu mimina? Lebo zvadzam taky vnutorny boj...kupit nekupit... Na jednej strane mi to pripada zbytocne. Mala som dve deti bez toho a obe su tu. Na druhej strane, co ak sa nieco prihodi?? Co si o tom myslite??

evitkamalicka
18. dec 2009

matula ja nie som zastancom monitoru dychu takze mi ho nemame a ani mat nebudeme

zabenka21
18. dec 2009

matula ja som take 54 kilove cudo,chuda som az moc(ale mam to v genoch 😀 ).lebo aj mne za to zda skoro,ale `ublinkovat` zacnem az ked lezim na chrbte.no sak skor ci neskor zistim 😉

sabiatko
22. dec 2009

cavte kocky 🙂 tak som sa vratila po tyzdni zo slovenska, bolo super, po 4 mesiacoch som zas videla rodinu a kamaratov 😵 dneska som uz aj poradnu stihla, vsetko v pohodicke, uz len vyckat par tyzdnov a babo je tu 🙂

zabenka, ja som tiez citila maleho uz skoro - koncom 16 tt, take pulzovanie. teraz to uz je ine, stucha uz ovela silnejsie...

monitor dychu my nekupujeme, lebo je to strasne drahe a aj tak si hovorim, ze je to v Bozich rukach. len sa mi nepaci, ako s tym ludi strasia, zo strachu o svoje babo maminy nakupia vsetko, no toto je fakt dost velka palka. ale ked na to rodicia maju a budu pokojnejsie spavat, tak preco nie 🙂

michaela80
22. dec 2009

sabiatko ...my sme pri malom monitor nemali ale teraz to bude medzi prvymi vecami co babu kupim...kupim asi len ten co ide na plienocku...
maly sme s malym epizodu a nebyt toho ze stojim akurat nad nim tak sa nam zomrie...uz toto zazit nechcem...takze monitor dychu na 1000 percent...

sabiatko
22. dec 2009

michaela... mozem sa len opytat?... ta epizoda, to je zastava dychu? a kedy sa maly narodil, nebolo to predcasne? no na tvojom mieste by som si ho aj ja isto kupila, to je jasne. my si ho nekupujeme, lebo na to nemame peniaze, ale hovorim, ze pre pokoj duse je to dobre. keby to nebolo take drahe, tak by sme aj my do toho isli. a ten na plienku, to kolko stoji? ja som na nete kukala len ten podlozkovy...

sabiatko
22. dec 2009

a este som sa chcela opytat, ze ked doslo k zastave dychu, tak co si urobila, aby zacal dychat, si ho zobudila? to sa stava len ked babo spi, ze? no inak drzim palce, nech je vsetko ok pri tomto tehu 🙂

matula01
23. dec 2009

Dievcata, ja len tak v rychlosti. Stahovacka temer dokoncena.... A pred chvilou mi odisla hlienova zatka... Tak som zvedavaaaaaa kolko este 😝 Dam vediet.

Drzte paste!

sabiatko
23. dec 2009

wow, mati, sak ty to mas uz za chvilku za sebou 🙂 tak to drzim palce, nech vsetko prebieha v pohodicke... nakoniec to vyzera na vianocne babatko 🙂 potom nam ukaz fotky maleho... no drz sa 😉

my sa stahujeme v utorok, ale porod si necham az na marec 😝

evitkamalicka
23. dec 2009

ahoj dievcata,

prajem vam vsetkym krasne a pokojne Vianoce

sabiatko
23. dec 2009

aj ja sa pripajam... vsetkym krasne vianoce 🙂 my oslavujeme az 25. a mm je zajtra v robote, tak aspon daco napeciem 🙂 inak ten glukozovy test mi vysiel dobre, po 2 hodinach hodnota 6.2, tak mozme s drahym sutazit v jedeni kolacov 😀

michaela80
24. dec 2009

Stala pri mne aj mamina a ona je zdravotnicka...je narodeny predcasne 10 tt ale to neznamena ze na SIDS nemoze zomriet aj donosene babetko...ja som sa rozhodla pri tomto babetku ze aj dame si vziat pupocnikovu krvicku...lebo ked pride k tomu ze je treba tak vsetky peniaze su nazbytoc a neda sa za ne kupit zdravie...a ja sa nechcem cely zeivot po tom obvinovat ze mi bolo luto kupit monitor dychu ci dat zmrazit pupocnikovu krvicku...pevne verim ze ju nikdy npotrebovat nebudem a ze alarm nikdy na monitore nezapipa, ale co ked ano... ☹

sabiatko
24. dec 2009

no miska, tak verim, ze s babatkom bude vsetko ok a nebudes sa musiet zbytocne strachovat 🙂 hlavne nech je zdrave 🙂

zabenka21
25. dec 2009

zienky tak ako ste sviatkovali?? 😉 ste v poriadku? joooj ja mam zas migreny 😠 neviete ako sa ma matula?

matula01
26. dec 2009

Dievcata, trochu oneskorene, ale predsa...Krasne sviatky vsetkym 🙂 Ja stale upratujem, presuvam atd. Bohuzial som nenasla stromcek, ale tak deti su u babky, tak to ani moc nevadi 😀 Napriek "odchodu" zatky sa stale nic nedeje 😠 Vecer co vecer mam bolesti, ale v noci vzdy prejdu. Tak som zo dna na den nervoznejsia. Brucho mam uplne dolu, uz ani sediet poriadne nemozem... Timko si dava na cas...

sabiatko
28. dec 2009

cavte baby, ako sa mate?

my sme vianoce moc neslavili, mm bol v robote, tak ked dosiel, sme si dali akurat fajnu veceru a bolo. aj som piekla moje milovane medove rezy a fakt ze boli dobre... len jako to vysvetlim dokimu... tolko som pribrala 🤐 dneska vo velkom balim, bo zajtra sa stahujeme do noveho podnajmu, tak sa aj celkom tesim 🙂 tentokrat budeme v centre, tak si mozem obcas vybehnut na nakupy a tak, aspon nebudem furt zavreta doma. najblizsie idem na 3D-cko az 14 januara, tak dovtedy sa nic nedeje. zo slovenska som si podovazala plno veci pre maleho... postielky, obliecky, plno oblecenia, kozmetiku a tak, tak sa zajtra chystam prat a potom zehlit. celkom sa tesim, tie detske veci su take rozkosne prtave 😵 len este potrebujem kupit take nieco ako textilnu skrinu daku farebnu, lenze tu nemaju ikeu, tak som zvedava, ci to vobec zozeniem.

mati, tak ja uvazujem, ci to uz mas za sebou 🙂 40 tt - to je tak akurat na babatko, tak sa drz a tesim sa, ze nam tu skoro napises radostnu spravu a hodis fotky 🙂

renatkas
28. dec 2009

Ahojte,
davno som tu nebola, mala som dovolenku pred vianocami a sa mi nechcelo ani zapnut PC 😀
My sme monitor dychu dostali na vianoce od mojho brata, (zn.Nanny, nebol az taky drahy, cez internet za 89 Eur), tiez pre pokoj duse som rada ze ho mame, ale co ja viem tak tie monitory pipaju obcas aj bez dovodu tak dufam ze nam sa to nestane lebo ma trafi slak 😀

Dnes som zase v praci, sedim chvilu za PC a uz neviem obsediet, uz nech som na materskej. Dnes ideme kupovat nabytok do detskej izbicky, tak sa strasne tesim 😀

zajtra idem do poradne, na Silvestra zase na prietoky, tak som zvedava, dufam ze je vsetko ok.

Matula tak ani stahovanie to nestustilo? Drzim palceky, predpokladam ze uz si v nemocke a mas to za sebou 😀
Ked budem na materskej, tak si snad aj nejaky album spravim, teraz este nestiham 😀

sabiatko
28. dec 2009

jejda baby, vy ma s tym monitorom normalne nahlodavate 😀 som si uz spravila maly prieskum na nete a mne sa celkom pozdava ten snuza go alebo snuza halo. ani nejsu drahe ten prvy okolo 85 eur a druhy 113 eur... sa da. asi by som sa rozhodla ked tak pre ten prvy, lebo je lacnejsi a ked by bol falosny poplach, tak nechcem, aby furt na adamkovi vybroval, chuda, bude mat soky 😀 ale zrovna vcera som citala o tych babyfonoch, co je sice nieco troska ine, ale mozno to spolu s monitormi funguje na rovnakom principe, a ze to vysiela dake vlny ci ziarenie ci ja nevim co a sa bojim, ze ked to maly bude mat rok pripnute na brusku, aby z toho neskor nemal daku chorobu 😒 neviete o tom daco, alebo nemate daky link, kde by som si to mohla trocha nastudovat?

renatka, tak to ti celkom zavidim, aj ja by som sla hned vyberat izbicku pre maleho 🙂 zatial sa ale musime spokojit s podnajmom. ja ale verim na zazrak, ze za rok sa nam podari sa do bratislavy zasa dostat a mozno nam spadne z neba daky pekny bytik 😝 zajtra nam napis ako poradna, drzime palce 🙂

renatkas
28. dec 2009

sabiatko ja mam taky co davas pod matrac, je tam taka podlozka pod matrac (typ Nanny BM02), takze maleho to nijako neovplyvnuje... ten co sa pripevnuje na plienocku by som sa asi bala kupit, neviem ako to funguje ale mozno by to maleho aj tlacilo...

A tvoj manzelik sa chce vratit do BA? Drzim palceky aby sa podarilo 🙂 a potom budeme spolu kocikovat, mozno pri druhom babatku 😀

sabiatko
28. dec 2009

renatka, ja som chcela ten pripinaci kvoli tomu, ze by som mu to mohla dat aj ked pojdeme trebars s kocikom von, lebo tam bude tiez spinkat, ale este nie som rozhodnuta. 14. januara idem na 3D do kosic, tak tam skocim do maderny sa na to popytat, ale chcem si o tom este pozistovat info, aby som nahodou malemu nedala nieco skodlive. o tom nanny som pocula, celkom popularny, sa mi zda, ze si ho vela bab kupuje 🙂 mm by tiez rad do bratislavy, sak ho aj ucim troska po slovensky, tak mame srandu 😀 je tam lepsia situacia nez tu v miskolci, len prenajom je o hooooodne drahsi, takze by sme si ho z jedneho platu nemohli dovolit. tiez sa mi uz nechce takto kocovat, posledne roky sa furt stahujem z podnajmu do podnajmu, sak aj vramci anglicka, tam sa inak nedalo, ale chyba mi taka istota vlastneho bytu. tak ale na vyber nie je, takze musim skromne. tiez som vzdy strasne chcela kocikovat s kamoskami a tu nemozem, tak mi je z toho troska smutno, no ☹ tak ale verim, ze pri druhom babatku to uz bude, tak si dakedy mozme vyrazit s nasimi kocikovskymi farami trebars do medickej 🙂

renatkas
28. dec 2009

sabiatko je tu tusim taka diskusia o tych monitoroch dychu. Ked ho ale mas v kociku, tak predpokladam ze sa nemoze nic stat, nenechas ho predsa bez dohladu 🙂
A neboj, urcite sa vam podari skor ci neskor aj nieco vlastne, tu za rohom v Rajke a okoli je to dobry cenovy rozdiel oproti BA co sa bytov a domov tyka.
My sme si sice kupovali byt na uver, ale dovtedy som zvazovala ist do podnajmu, mm vsak k tomu pristupit nechcel, ze naco vyhadzovat peniaze do luftu cudzim, som rada ze mame svoje ale urcite by som si usetrila kopec nervov keby sme boli v podnajme, tym ze mm ostal bez prace tak by to bolo jednoduchsie, podnajom by sme zrusili a isli na cas k rodicom, ale s uverom na krku to az take jednoduche nie je.

sabiatko
28. dec 2009

no ved ja nad tym monitorom este porozmyslam... mozem sa opytat... ten byt na uver, to co presne znamena? to je daco ako hypoteka? my sme hypoteku zavrhli prave pre tie stresy, ked stratime robotu. viem, ze rodina by nam v najhorsom pomohla, ale aj tak by to bolo tazke. takto ale zas nikdy nejsme na istom, ci sa zas nebudeme musiet stahovat, to nemas taky pocit domova, ked si vsade len na kratko 😒 rajku sme tiez zvazovali, to by sme boli na neutralnej pode 😀 ale zas tam nikoho nemame. ktovie ako sa to cele vyvrbi...

renatkas
28. dec 2009

sabiatko ano uver som myslela hypoteku 😉

ono nemozes tak rozmyslat ze co ked stratite pracu, lebo ja som tak rozmyslala a nam sa to aj stalo, takze treba mysliet pozitivne 😀

ja mam na zachode katalog rodinnych domov pre rok 2010, takze uz sa uberam smerom pozitivneho myslenia a snad sa podari aj postavit domcek ked nas omrzi Bratislava 😀 (pekne sny, ze? 🙂)