Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

lusi131
autor
12. okt 2009

zabenka21: 5tt je sice dost skoro, ale niekedy sa to uz da celkom pekne vidiet, pri malom uz doktor v 5tt videl a teraz zase nie, lebo mala je o 1tt mensia(teda sme ju pocali neskor ako to vychadza podla mrchy 🙂 ) a neboj s tou skolou to tiez zvladnes a ked im to slusne vysvetlis, tak to bude ok, ja som tiez chodila od dveri k dveram a profakom vysvetlovala a prosila o pochopenie a vacsinou to aj zabralo 😉 a hovorim, maly nakoniec chodil so mnou aj na prednasky, skoncilo mi akurat sestonedelie a zacal semster a trebalo chodit do skoly-maly bol totiz velmi dobre babo, pekne pozeral, ho to bavilo 😀 a bola to obcas sranda, si ho aj profaci oblubili 😀

zabenka21
12. okt 2009

no ja som podla toho ako sa to pocita 5 tt ale realne budem 3 tt lebo len pred 3tyzdnami sme sa zas videli s drahym,inak sme cez leto spolu neboli.prednasky ma netrapia,tak aj tak nechodievam,lenkde viem ze mi to stoji za to.mne by sa samo male narodit akurat ked skonci letny semester,tak ak nebudu komplikacie skusim dokoncit aj rocnik.a potom uvidime,ci bude moc aktivne alebo poslusne,ale myslim ze po mojom milovanom to bude strasny diablik 😀

renatkas
12. okt 2009

lusi o tom pretacani maternice som citala, snad to bude vsetko ok. mne ta placenta neprekryva krcok, tak zatial to moj lekar neriesi. Chodim do Gynaexu k Dr.Divekymu, je strasne zlaty. Aj rodit chcem u nho.

chiana
12. okt 2009

no ahojte babenky,
vidím, že ste od včerajška dosť toho poriešili. Čo sa týka tej práce mám jeden dosť nemilý príbeh,ktorý môže byť trošku varovaním, aby ste sa toľko nestresovali, aj keď to nie je jednoduché.
Ja som totiž tehotenstvo dosť odkladala, no nakoniec som sa odhodlala kvoli jednej mojej kamoške, ktorá mi oznámila, že je v 2.mesiaci a pomyslela som si, že by bolo fajn spolu kočíkovať. Tak sme zamiesili a podarilo sa na 1.krát, aké prosté. Tak sme sa spolu tešili. Ona bola bez akýchkoľvek problémov ani nevoľnosť,žiadne negatívne príznaky. No oznámila to v práci a tam jej povedali, že o 1 mesiac končí,nepredlžujú jej pracovnú zmluvu,čo je dosť v tejto dobe logické.Ona skončila na rizikovom s krvácaním, bolo to v cca 3.mesiaci. Bola tam 1,5 týždňa, pustili ju domov o pár týždňov musela ísť naspäť, lebo sa snažila robiť domáce práce a znova krvácanie. No po 1,5 týždni zase doma a v relatívnej pohode. V jej 5.mesiaci teh. nanešťastie jej manžel dostal výpoveď s platnosťou v decembri, oni na krku hypotéku, ona na PN (takže príjem iba z PN a skoro žiadne vychádzky), on bez práce, dieťa na ceste. Znova šla do nemocnice, no tentokrát to nedopadlo dobre...mal to byť chlapček.
Takže teraz to vyzerá, že budem kočíkovať sama... aj keď je veľká hrdinka a chystajú sa čo najskôr na druhý pokus, teraz pracuje, je to dobré na psychiku, potrat mala asi tak pred mesiacom.
Takže asi tak...

renatkas
12. okt 2009

chiana tak to si ma teda neukludnila ☹

ved uvidime co bude, snad sa ta situacia zlepsi...

drzte mi dnes palce, o 17:50 mam skusku 😉

lusi131
autor
13. okt 2009

Dpbre ranko kocky 😉

chiana
13. okt 2009

dobre ranko,
renatkas: prepač, tak som to nemyslela, ale to malo byť skôr varovanie, ... lebo nech je ako chce, dieťatko je prvoradé, ostatné sa porieši a uvidíš porieši sa 🙂
držím palce na skúšku...

lusi131
autor
13. okt 2009

Veru tak tak kocky, chiana ma pravdu....najdolezitejsie je babo a treba sa pekne setrit, co najmenej sa stresovat a posluchat doktorov, ked povedia lezat, tak lezat a pod 😉 !!!

renatkas: ako dopadla skuska?

zabenka21: no ako, bola si uz u doktora?

evitkamalicka
13. okt 2009

dobre ranecko 🙂

lusi131
autor
13. okt 2009

evitkamalicka: dobre ranko 🙂 aj u Vas je take hrozne poco ako tu? Normalne sa bojim, ze ked pojdem zachvilu von vybavit s malym nejake veci, ze nas odfukne... 😒

evitkamalicka
13. okt 2009

ano aj tu fuka a je zima

zabenka21
13. okt 2009

krasavice,idem na dvanastu takze ked sa vratim,hned napisem co bolo🙂

lusi131
autor
13. okt 2009

tak budeme drzat palceky 😉

evitkamalicka
13. okt 2009

budeme na teba mysliet

zabenka21
13. okt 2009

dakujem🙂 poobede sa oficialne pridam medzi tehulky 😀 a moj bracho sa uz tesi a tak ma upokojoval ze doma to bude dobre,ze som uz konecne uplne kludna 😉

renatkas
13. okt 2009

Ahojte kočky 😀

Tak ako dnes, ako sa mate a ako sa citite? Som nemohla skor prist, musim aj pracovat 😀
Skuska dopadla noooo ako sa to vezme, ta mrcha mi zobrala tahak 😀 ale nechala ma dopisat, tak teraz neviem na com som, snad mi len da o stupen horsiu znamku, bol to nizkokreditovy nepovinny predmet, tak uvidime 😀 Vo stvrtok ma caka dalsia.
Zabenka daj vediet co bolo u lekara, drzim palce
chiana v pohode, beriem to ako radu a s rezervou, uz sa nestresujem 🙂

V noci som si myslela ze umriem, ked som sa v posteli otocila mala som pocit ze sa mi pretocil cely zaludok aj s maternicou, placentou a babatkom , fuj.. musela som sa posadit aby ta bolest ustupila.

renatkas
13. okt 2009

Evitka, Lusi, akych mate zlatych syncekov 😀

evitkamalicka
13. okt 2009

renatkas dakujem 😵

chiana
13. okt 2009

ahojte tehulky🙂
už slubujem, že nebudem do tejto diskusie prinášať ďalšie negatívne správy 🤐 🤐 🤐
Takže buďme pozitívne 😀
Inak poviem vám, že si vôbec neviem predstaviť, že budem mať už o niekoľko mesiacov doma malého drobca, bude to moje prvé bábo a som plná očakávaní.
Ešte neviem, či to bude nosiť modré alebo ružové, no je mi to jedno...
Ozaj, ako máte zadelený spánok? Zvyknete si po práci ešte pospať? Ja hej, asi tak hodinku, snažím sa každý deň ak sa dá, ale večer začínam mať bdelú hodinku, takže čumákujem do tmy.
Ako je to s vami?

zabenka21
13. okt 2009

ahoj zeny,takze oficialne 5 tt male ma 10mm.no len u lekara hruza,nepovedal mi nic,ani neukazal,len ked zo mna vytiahol sondu tak povedal ze krvacam,ale to je asi lokalne....super,ja viem ze som mlada,ale o to viac by mohol byt mily:(

chiana
13. okt 2009

Zabenka, gratulujem 🙂

evitkamalicka
13. okt 2009

zabenka gratulujem

zabenka21
13. okt 2009

dakujem,kusok sa mi nepacilo to krvacanie...a kus velmi najviac neviem ako to povedat doma,lebo sa toho tak bojim az mi vlasy padaju:(

evitkamalicka
13. okt 2009

zabenka a este krvacas?

zabenka21
13. okt 2009

uz nie,trosilinku som pospinila,len sonda bola krvava....

lusi131
autor
13. okt 2009

Ahojte kocky, no skor som dnes nestihala....maly mi dnes dava celkom slusne zabrat a zubrienka v brusku tiez poriadne vystraja, ale aspon viem, ze je ok 🙂

zabenka21: GRATULUJEM!!! 😉 ozaj a bola si tam v CR u nejakeho doktora a musela si teda aj platit?, lebo ak ano mozno, ze by potom nebolo od veci poobzerat sa tam po nejakom inom doktorovi(ak musis platit tak tym duplom), ktory bude privetivejsi a mylsi....mal by byt ochotny ti vsetko povysvetlovat a hlavne ked si prvorodicka a mala si pred tym nejake zdrav.problemy....jednoducho niekoho komu budes doverovat a mozes sa nanho spolahnnut, neni to sice lahke, ale su aj taky a ti su potom na nezaplatenie, ja takeho mam je mi velkou oporou-hlavne teraz ked to moje tehu je take komplikovane....
A co sa tyka toho spinenia, to sa neboj-naozaj to mohlo byt len tym vysetrenim, ale poznam aj baby, ktore prve 3mesiace spinili a vsetko bolo v poriadku.
Ozaj este ma napadlo a co ti ten doktor povedal na tie bolesti v krizoch a podbrusku?
A co sa tyka rodiny, neboj vsetko dobre dopadne...ja som sa tiez najprv bala....ale je to rodina a pochopi to a nakoniec uvidis ako sa budu vsetci tesit!!!! 😉

renatkas:Dakujem akurat stale nejako nestiham doplnit fotky v albume, lebo vsak maly je uz velky chlap 😀.
Take skusky poznam, to sa asi stane kazdemu 😀 ,pokial ta nechala dopisat tak to je pohoda.
A to ti v noci len tak zacalo?, potom ti to preslo?

evitkamalicka: a vy ste ako na tom so snazenim ? 😉 este stale ta bolia prsia?

chiana:neboj hned ako prvy krat uvidis a chytis svoje babenko, bude to to najkrajsie v zivote a potom si uz nebudes vediet predstavit ako si mohla byt doteraz bez neho🙂. Ani nam na pohlavi nezalezalo-hlavne je nech je babo v poriadku, pri malom sme si mysleli, ze bude kocka a mame Palka a teraz sme mysleli, ze bude aj druhy fešak a bude kočka 😀 .
No ja by som si obcas velmi rada cez den pospala, ale pri malom sa mi to uz moc neda, ked je hore musim sa mu venovat a ked spinka, vacsinou rychlo dorabam to co nestiham ked je hore....ale obcas si pospim s nim 😉 ...a večer je to ako kedy, niekedy zaspavam spolu s malym ako ho ukladam este o osmej 😀 a inokedy cumim do telky aj do jednej rano, co sa mi nejako neda....ale urcite je dobre pospat si aj cez den, ked sa da, tebe i babu to len prospeje 😉

zabenka21
13. okt 2009

lusi: ale ja v cr nepracujem a nemam trvaly pobyt takze nemam narok na lekara,jedine si u sukromnika vsetko platit sama...co bude dost mastne kedze nemame ani pracu:( a tiez mi ten lekar mohol ukazat no na UTZ vidi:( vobec nic mi nepovedal,absolutne,len nech si najdem gynekologa a ze za nim na kontrolu ist nemam....tak este pojdem sama tak o dva tri tyzdne s kamsokou k sukromnikovi a potom aj rodicom s pravdou von a uvidime,asi sa budem vracat na kontroly na svk...no modlim sa nech rodina zareaguje s pochopenim...

lusi131
autor
13. okt 2009

zabenka21 : no v kazdom pripade pristup toho lekara podla toho co hovoris hroza....neboj rodina to pochopi!!!! a podla toho co pises, tak asi bude dobre najst si tu na SR co najskor nejakeho doktora a chodit na kontroly sem-pokial nemas problemy, tak je to vacsinou tak raz za mesiac a to by sa malo dat zvladat, hlavne nech sa o teba a babo stara niekto normalny a ochotny...a urcite to moc neodkladaj, lebo okolo 8tt treba babenku skontrolovat srdiecko a potom okolo 12tt sa robia prve genet.testy z krvy a aj UTZ-to vsetko je u nas na SR povinne a pokial nechodis k sukromnikovi, tak aj bezplatne!!!

lusi131
autor
13. okt 2009

renatkas: si ma inspirovala...tak som aspon tak na rychlo doplnila maleho fotky do jedneho roka a z druheho spravim, hned ako budem mat trosku casu 🙂
Ozaj ty si spominala, ze mas nejake fotecky z toho 3D UTZ, tak ak budes mat chvilocku a bude sa ti chciet, daj si ich prosim do albumu-rada by som sa pokochala 😉´-take ja nemam, ani nebudem mat...

evitkamalicka
13. okt 2009

lusi ano bolia stale a dnes som nafuknuta jak balonik