Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

evitkamalicka
15. okt 2009

ja som bola cele tehu doma takze som mala pokoj a klud a manzel je tiez velky kludas, takze maly ani nema byt po kom zly

zabenka21
15. okt 2009

renatkas : spinim...slabsie ale spinim.a sa ani necudujem ked som taka nervozna a podrazdena:(:(:(:(

renatkas
15. okt 2009

zabenka kup si aspon to magnezium, ked nemas moznost ist k lekarke. Myslim ze to mala aj moja svagrina na spinenie...

zabenka21
15. okt 2009

uz mam renatka....snad to nebude nic vazne to spinenie,ked tak zrazu...

lusi131
autor
19. okt 2009

Dobre ranko kocky 🙂 , som teraz nejako nestihala........

zabenka21: no ako si na tom? este spinis, ci uz nie? Bola si este u nejakeho doktora?

renatkas: no ja som pri malom studovala-koncila skolu a celkovo bola dost akcna, takze toho kludu bolo tolko kolko bolo....a moj maly je tiez celkom akcny-ma vela energie, ale zase na druhej strane inak je velmi sikovny a v podstate dobrucky, este si cez obed pospinka cca 2hodinky.....no a teraz kedze musim vela lezat, tak som zvedava aka bude mala, ale asi sa to bude tazko porovnavat, kedze teraz to ma byt dievcatko a tie byvaju predsa len kludnejsie ako chlapci...tak uvidie-..... 😀

lusi131
autor
19. okt 2009

renatkas: este ma napadlo, co si sa pytala na to zelezo a vitaminy....tak ja som to konzultovala s doktorom a povedal,ze to calibrum mami mozem brat akurat nie 2tbl za den, ale staci iba 1...tak to tak robim a vsetko je v pohode...mala si spokojne kopka 😉

A co sa tyka toho tocenia babetka dole hlavickou, tak to je velmi individualne, mne sa maly otocil pomaly az 2tyzdne pred porodom a tom som este prenasala...ale vacsinou sa babenka tocia do toho 30tt a potom uz su dost velke a nemaju tolko miesta...hovori sa, ze ak sa cca do 36tt neotoci dobre, potom je uz mala sanca, ale hovorim moj maly si to rozmylslel na poslednu chvilu 😀....ale v tehu knizke som mala cca od 28-30tt napisane vykricnikom a zvyraznene, ze je to chlapec,opacne otoceny a este aj velky....a musela som ratat pre istotu aj s ciraskym...ale to mame esze cas, zatial mozu santit a tocit, kolko maku chut 😀

zabenka21
19. okt 2009

ahoj lusi: nespinim uz,zato mam migrenu treti den nonstop..:( neviem sa toho zbavit.k lekarovi pojdem dasli tyzden,lebo teraz okrem tej migreny mi je dobre.a k tomu ze mi je cely den zle mi aj tak jedine povie ze to musim pretrpiet 😒

chiana
19. okt 2009

Ahojte, devčatá,
tak ma napadlo zabenka, či vieš, že počas tehotenstva sa nesmú brať skoro žiadne tabletky, teda okrem vitamínov. Takže nejaký ibuprofen proti migréne nehrozí, treba to len nejako prežiť alebo sú povolené tabletky, o ktorých sa mi zatiaľ nič nedonieslo. V lekárni mi dokonca neodporučili ani kvapky do nosa, no aj tak ich sem tam použijem, keď je fakt zle, ale iba 1 kvapku🙂

zabenka21
19. okt 2009

chiana neboj sa ja viem ze sa nemoze,ved prave preto trpim:(( ale najneskor po porode to prejde 😝 liekom sa vyhybam...aj tak ma dost hneva ze ked som v tretom-stvrtom tyzdni este nevdela ze cakam drobca,tak som bola chora a vo velkom som sa dopovala ibalginom,paralenom a aspirinom :(:(

renatkas
19. okt 2009

ahojte 🙂

to zelezo beriem, vitaminy som zatial vysadila, uvidim mozno si to calibrum budem davat po tej 1 tabletke.

Zabenka, na migrenu skus magnezium (to je na vsetko v tehotenstve 😀 a z toho si nelam hlavu ze si brala tabletky, moj lekar ma upokojil ze to by museli byt vsetky deti chore keby to bolo riziko... zo zaciatku to dietatko nie je spojene tvojou krvou. Ja som tiez bola v 6tt chora, dlho som kaslala a zatial sme v pohode.

Kocky, ja som z tych oboch skusok dostala B 😀 aj z tej co mi ta mrcha zobrala tahak, normalne nechapem 😀

nad kocikom ste uz uvazovali? Mate nejaky vyhliadnuty?

matula01
19. okt 2009

ahojte,

idem sa k vam pridat 🙂 Chodim sem sice casto, este ked sme sa len snazili o drobca, ale nejako som nikam nepisala. Ale clovek sa rad podeli s druhymi o svoje skusenosti a zas naopak si vypocuje skusenosti druhych.

zabenka21
19. okt 2009

tak gratulujem k uspesnym skuskam🙂) ja tiez nejak musim dokoncit tento semester,ale potom budem davat na seba strasny pozor kedze to bude rizikove tehotenstvo...a kocik,nooo,kedze sme bez penazi,tak som sa rozhodla ukradnut bratovi kocik po jeho syncekovi 😀

renatkas
19. okt 2009

matula vitaj 🙂
uz viete co to bude, ci chlapcek alebo dievcatko? 🙂

zabenka ja sa uz pomaly rozhliadam po nete, ale potrebujem strasne lahucky kocik lebo byvam na medziposchodi a tie su priserne drahe 😒
este si vasim neoznamila ze cakate babo? tvojho priatela oni poznaju?

lusi131
autor
19. okt 2009

zabenka21: neboj aj ta migrena prejde ako preslo to spinenie,len treba zatat zuby a vydrzat...sem tam mam aj ja den, kedy mam pocit ze mi asi hlava praskne pri kazdom pohybe, vtedy sa snazim vela vela vela pit a co najviav lezat a vacsinou to na duhy den prejde 😉 a ako povedala renatkas, tak magnezium je v tehu univerzalny liek na vsetko 😀

renatkas : gratulujem ku skuskam, so ti hovorila ze to dobre dopadne 😵 , no a co sa tyka kocika...kedze jedneho drobca uz mame, tak som uz pri malom pekne vymyslala-sme s muzikom nakoniec vystriedali 4kociky...najprv sme mali Knorr(nemecky kupil ho muz ked bol este v nemecku-ten bol dobry akurat dost maly/uzky a nas drobec bol zase moc velky-mal tam malo priestoru), popri nom som cez net kupila este jeden taky klasicky-veliky, teraz ma nenapada znacka-mal nafuk. velke kolesa,bol fajn ale zase trosku neprakticky lebo bol moc velky, tak sme hladali potom kompromis, nieco sikovne, dostatocne priestranne a nie moc velke(hlavne koli autu)...tak sme kupili trojkolku od JANE a ta bola super,kvalitny a prakticky....
A teraz ako je uz maly velky a uz sa moc nevozi kocikom, len sem tam,tak sme chceli, ze kupime len nejaku buginu za par korun, ale to sme nakoniec nechali tak, lebo vacsinou v nich dieta nemoze spinkat a maly vacsinou je uz v kociku iba ked spi+vahovo su dost obmedzene a kedze nas "drobec ma uz 16kg" tak nic moc...

Tak som sa poobzerala este po nejakych sportovych, sikovnych a natrafila som na BabyPoint V4(od BabyPointu ma maly teraz aj autosedasku-polohovatelnu a je perfektna!!!) a ten mi uplne ucaroval, predne kolieska ma otocne, je maly, lahky ale zaroven dost velky na to aby sa mi tam este maly zmestil ak treba a co ma este dostalo, tak kedze V4 je kombinacia sportoveho aj hlbokeho(to ratam uz pre malicku, kedze ostatne hlboke uz sme predali a ostala nam len ta trojkolka Jane a to je len sportak), tak musim Vam povedat, ze ta hlboka vanicka je uplne super-velka, siroka-bez problemov tam dam malu v zime vo fusaku(na to pozor baby, kedze budeme mat deti este do zimi, vela hlbokych vaniciek a tasiek su strasne uzke!!!!)....dokonca sa mi tam zmesti este moj drobec- na sirku, akurat na dlzku uz samozrejme nie 😀. Je to taky naklikavaci system, co je uplne super-mam odskusane,vyhodou je ze babo sa da lahko tocit v smere i proti smeru podla potreby...
Bola som si ho poobzerat normalne v predajni, tu u nas ho predavaju napr. v Auparku spolu s Peg peregami...a tam mi povedali, ze su to velmi dobre kociky/obmena Peg perega, len ovela lacnejsie...tak som sadla za net a hladala a natrafila som na jeden, dokonca aj s vajickom(to sme mali pri prvom len pozicane), baba ho predavala, lebo dostali od rodiny Peg perego co chceli, len si ho nemohli dovolit....pouzivala len hlboku vanicku cca 3-4 mesiace, takze vlastne ako novy, ma este 1,5 roka zaruku a zaplatila som zan iba cca 5000Sk 😀

lusi131
autor
19. okt 2009

matula01: ahojcek, vitaj medzi nami 😉, budeme radi, ked sa s nami podelis o skusenosti....musi byt celkom sranda, mat dvoch chalanov? 😝 ...aj moj muz chcel ale budeme mat parik 🙂

lusi131
autor
19. okt 2009

este ma napdalo poslem Vam jeden link na predajnu, ktora je velmi dobra a aj cenovo celkom pristupna(posielaju i postou), su strasne zlaty-manzelia, ochotne poradia aj cez mail....my sme tam kupovali autosedacku a ta baba od ktorej mame tu V4 ju tiez kupovala tam 😉 .........

http://www.samo-kociky.sk/

mozte si ho tam pozriet, alebo sa inspirovat inymi kocikmi-maju fakt pekny vyber 🙂

renatkas
19. okt 2009

lusi a ten BabyPoint nevies kolko vazi? My sme uvazovali nad Jane Nomad, alebo Slalom Pro...kvoli vahe.

Idem posurfovat a potom sa ucit, zajtra je dalsia skuska 🙂

lusi131
autor
19. okt 2009

renatkas: na tej stranke co som napisla, ked si ho pozries(BabyPoint V4) su tam vsetky info rozmery aj hmotnost jednotlivych casti 😉

A drzim palce na skusku, aby dopadla tak dobre ako tie posledne 😀

renatkas
19. okt 2009

pozriem doma, v praci to mam zablokovane... dik, snad mi tentoraz tahak nezoberie 😀

ako si bola spokojna s trojkolkou? je to stabilne?

lusi131
autor
19. okt 2009

Tak nech nemusis cakat az domov, a co sa tyka tej trojkolky, my sme kupili Jane Forrest a ta je stabilna perfektne, ale to neni uplna klasicka trojkolka od Jane ako je napr. Slalom-teda je to trojkolka len to predne koleso neni jedno, ale take dvojkoleso, preto je stabilnejsia a vhodna do hocijakeho terenu...ak budes chciet mozem ti poslat foto 😉

😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀

V4 s autosedačkou
V4 Babypoint
sportovní kočárek s hlubokou korbou
aluminiová konstrukce, přední otočná kola s aretací, nánožník sportovní verze, odepínací madélko, polstrování pásů, košík, rozepínací nánožník hluboké korby, vnitřní pratelná výplň korby
3 polohy výškového nastavení rukojeti
3 polohy sklonu sportovní sedačky
4 polohy nožní opěrky sportovní sedačky
na konstrukci kočárku lze pomocí adapterů připevnit autosedačku Pioneer Plus a Pioneer Plus Alu
sportovní sedačku/autosedačku lze na konstrukci připevnit po i proti.

ROZMERY:
celkové rozmery kočíka:
d- 90cm
š- 62cm
v- 106 cm
hmotnosť - 10,5 kg

lôžka:
d- 94cm
š- 31cm

zložený kočík
d- 98
š- 62
v- 30

nosnosť
celkom - 18kg
košík - 2kg

Celkové rozmery korby
d- 89cm
š- 43cm
v- 62cm
hmotnosť: 5 kg

lôžko
d- 76cm
š- 36cm

Zložená korba
d- 89cm
š- 43cm
v- 12cm
hmostnosť- 10kg
VÝROBCA: BABY POINT

renatkas
19. okt 2009

tak uz som to pozrela, vyzera fajn, len to predne koliesko myslis ze je stabilne? vyzera akoby sa chcelo kazdu chvilu vylomit 🙂 inak cena je super.

lusi131
autor
19. okt 2009

myslis ten babypoint?........tie predne kolieska(tie male)su otocne a su celkom pevne 😉 , teda aspon tie nase, tu sportovu cast vyuzivam uz obcas na maleho a uplna pohodicka a to maly teda neni pierko 😀 a dobre je aj to, ze ked niekomu vadia, ze sa tocia, daju sa zachytit a idu len rovno...

zabenka21
19. okt 2009

renatka: neoznamila,mamina pride v piatok za nami tak jej to povieme s drahym.nasi ho poznaju a maju ho radi..o len jeho rodina ma nemala rada a to ma este ani vidiet nemeuseli.a ked ma raz videli,no peklo..ale dlabem ja,koli nim maleho nebudem stresovat uz v brusku.

lusi: ja by uz zjedla hocico,nedokazem sa z toho ani vyspat.ako mala som trpela takymi migrenami ze som tyzden grcala a plakala...dva dni pokoj a zas dokola...tak to so par dokov,mysela som ze sa zblaznim...a mam pocit ze reaz je to spat:(( ako by nestacilo ze som uz aj tak rizikovka :((

matula01
19. okt 2009

renatkas: neviem ci je super mat dvoch chalanov, ale nejako som si zvykla 😝 A nadovazok teraz cakame tretieho 😀 Az mi to pripada neuveritelne.

Co sa tyka kocika, tak ja som uz kupila. Je to kocik od Depema - V-cross. Je to zuzena stvorkolka. Sice zadne kolieska su dost nasiroko, ale kedze nemam v bytovke vytah, tak mi to je jedno. A este bol celkom za slusnu cenu, tak som nevahala (6400 CZK). Tiez som stale vyberala a vyberala, az sa mi nakoniec nic nepozdavalo... 😖

matula01
19. okt 2009

Inak co sa tyka toho oznamovania prarodicom, u nas je to tiez divne. Mojim nastavajucim svokrovcom sme to oznamili iba pred dvoma tyzdnami 😒 Tiez sme sa bali, ze co na to povedia, pretoze ma uz 5 rokov nemusia (vzhladom na to, ze som rozvedena a uz mam dve deti). Tak som bola po tolkych rokoch u nich prvy krat na navsteve... Na moje prekvapenie, to dietatko urobilo maly zazrak a oni sa uz nevedia dockat prveho vnucika... A ja som rada, ze to tak nakoniec dopadlo, pretoze som kvoli tomu ani spavat nemohla.

renatkas
19. okt 2009

lusi pozeram ze ten babypoint ma 18kg, to je pre mna vela, ja som taka krpana krpata s netehulkovskou vahou 48 kg takze potrebujem nieco lahsie 🙂

zabenka strasne moc drzim palce, bude to pre nu sok ale urcite to prezije a bude sa tesit, uvidis...

matula paaaani co by som robila s tolkymi chlapmi 😀 ja cakam zatial prveho, takze tiez ma caka lezenie po stromoch a kopanie do lopty 😀 ale manzelik aspon bude mat koho ucit hrat futbal, on je vasnivy futbalista 😀
To ste dost dlho cakali s tym oznamenim ze si tehotna, ved zachvilu rodis 😀 ale chapem to, nie je nad to ked sa rodicia staraju do stastia ich syna a myslia si ze vedia co je pre neho najlepsie. No a co ked si rozvedena s detmi, to neznamena ze nemas narok byt stastna a tak isto tvoj partner. Drzim palce aby im to nadsenie ostalo 😀 Ja mam nastastie neskutocne skvelych svokrovcov aj rodicov, takze nebudem mat problem s nicim, viem ze sa na nich mozem spolahnut.

matula01
20. okt 2009

Tak mna vcera pochytila choroba ☹ Bolest hrdla (ale fakt strasna) + nadcha + kasel. Zatial mi dala lekarka Bioparox, ale ze ked sa to do troch dni nezlepsi, tak mi bude musiet dat normlane antibiotika 😒 Tak som teraz taka znechutena. Snad sa malemu nestane nic...

sabiatko
21. okt 2009

hej, ahojte baby 🙂
tak som tu nadabila na dobru temu, ktora je na mna ako sita, tak sa pridavam 🙂 ja sa zatial pomalicky blizim do polovice tehu, vsetko je zatial ok, krpcek kope kazdu chvilu a buducu stredu sa chystame do poradne, tak sa strasne tesim. hadam sa babenko pekne natoci, aby sme videli, ci cakame chlapceka alebo dievcatko. ja momentalne riesim postielku. neviete mi poradit, ci treba mat tu drevenu, alebo staci ta prenosna, taka kvalitnejsia, som nasla na nete celkom kvalitnu, tak sa neviem rozhodnut, neviete mi poradit?
http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://im...

matula01
21. okt 2009

Ahoj 🙂 ,

ja budem mat postielku drevenu, nakolko ju mam este po chlapcoch. A nemozem sa stazovat. Tie prenosne postielky podla mna nie su na stabilne kazdodenne pouzivanie. 1. to co je prenosne (cestovne), nikdy nevydrzi tolko ako vyrobok urceny na kazdodenne pouzivanie a 2. dietatko by malo mat pevny madrac a neviem, ci tieto prenosne postielky taketo nieco maju. To by asi chcelo vidiet na zivo.

sabiatko
21. okt 2009

dik matula za nazor. aj som si tak myslela, nechcem nic riskovat, tak radsej kupim zvlast postielku a ohradku. a dufam, ze sa skoro uzdravis. ja mam vecne zpalene priedusky a bioparox mi vzdy pomohol, to je lokalne antibiotikum, takze je v pohode, verim, ze ine nebudes potrebovat 🙂 tak sa skoro uzdrav...