Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

renatkas
21. okt 2009

Ahojte,

matula tak sa pekne liec a sup do postele 😀 Ja mam teraz v praci kolegynu co ma helikobaktera, tak dufam ze to od nej nejak nechytim ☹

sabiatko vitaj. Ja postielku sice este neriesim, lebo neni cas, prerabame byt, vlastne uz ho mame len este nejake upravy treba porobit a potom ked budu peniazky az potom budeme riesit postlielku a zariadenie pre maleho. Ale urcite budeme kupovat drevenu s nejakym kvalitnejsim matracom 🙂 asi by som si netrufla nechat maleho stale v tej prenosnej postielke, neviem ake je to stabilne a ci je to urcene na denny spanok.

ozaj a co s prebalovacim pultom? my sme s manzelom rozmyslali, ze by sme kupili suflikovu komodu a na to dali len ten samostatny dreveny pult, len neviem aku hlboku skrinu kupit. Tie skrine co su priamo na prebalovanie mi pridu strasne neprakticke.

sabiatko
21. okt 2009

ja som tiez chcela povodne prebalovaci pult, inak som videla aj krasne drevene postielky spolu s pultom, ale nakoniec si ho asi nekupim. kamoska prebaluje na posteli a pod maleho dava taku velku podlozku, keby sa rozhodol cikat 😀 inak som videla na nete aj take nie drevene pulty, tie sa mi zdaju praktickejsie, ale neviem, ako stabilne.

renatkas
21. okt 2009

myslis tie umelohmotne co maju len nozicky? Ano aj to je riesenie. Ja som tiez rozmyslala nad tym ze by som maleho prebalovala na posteli s podlozkou, ale bojim sa ze by si to odniesla moja chrbtica, kym ho po okupani ponatieram a taaak..

matula01
21. okt 2009

Tak toto riesim aj ja... Po dvoch detoch viem ake to je prebalovat na posteli 😒 Problem mam s priestorom. Neviem kam by som to umiestnila...Momentalne zhaname vacsi byt, tak potom to snad doriesim.

renatkas
21. okt 2009

matula a odkial vlastne si? (nemas v profile) mne to pride zbytocne vyhodene peniaze kupovat za 160 Eur komodu s prebalovacim pultom ked to po roku uz nevyuzijes. Preto som rozmyslala nad komodami z Ikea, maju tam take celkom pekne a lacne, len hlbka je 48cm tak neviem ci to nie je malo.. a vyuzijem to ako pekny kus nabytku do detskej 🙂

matula01
21. okt 2009

Ja som z Noveho Mesta nad Vahom...tu su trochu obmedzene moznosti, co sa tyka nakupov. Tak ak by si mala nejaky dobry tip z Ikea, tak daj vediet. Kamarat by mi doviezol.

zabenka21
21. okt 2009

zienky poradte:( viem ze ta migrena musi prejst,ale je normalne ked az nevidim? zhorsil sa mi zrak,nedokazem sa pohnut(dnes prvy raz som z postele).boli ma uz cele telo nie len hlava a ak o chvilu migrena neprestane cestne slovo ze odpadnem:(((((((( a lieky samozrejme ziadne nemozem v prvom trimestri,ale ak to neprestane kaslem na to ze som dospela a budem plakat ako novorodenec.inak ta bolest 6dni vkuse a to myslim ze naozaj nepresla ani na minutu,tiaden spanok voda vduch masaz nepomaha

lusi131
autor
21. okt 2009

ahojte kocky a vitaj medzi nami sabiatko 😉...... no ca sa tyka tej postielky(aj ked tu riesit nemusim-mame po malom 😀 ), moj nazor je ten, ze cestovna postielka je sice super pomocnik-ci na doma ked je uz babo vacsie a moze v nej sedkat a hrat sa, alebo na cesty, k starym rodicom..., ale klasicku drevenu postielku na kazdy den a nocku nic nenahradi 🙂-su rozne tipy, naozaj je z coho vyberat-hlavnou vyhodou je pevnost, stabilita a polohovatelnost vysky matraca, co je super pomoc, ked sa nemusite za kazdym tak strasne zohybat, kym je babetko este malicke.

A co sa tyka prebalovacieho pultu, my sme to poriesili tak, kedze v jednoizbovom byte ani neni vela priestoru na nejake vymyslanie....ze sme si kupili uplne obycajnu komodu(ma 3 sufliky) v nej som mala vsetky vecicky pre babenko pekne po ruke, nemusela som nikam odbiehat(vlastne do dnes ju vyuzivam malemu na oblecenie-takze neni to len zbytocny kus nabytku, ktory potom nevyuzijes) no a na nu som si kupila normalne taku makku gumovu prebalovaciu podlozku(taka byva pripevnena aj na tych prebal.pultoch co sa predavaju), ktora stala par korun a tak sme sa spokojne prebalovali, uplna pohodicka a casom ked uz bol maly vacsi, bolo mi jednoduchsie a praktickejsie prebalovat ho len tak na posteli/gauci na takych jednorazovych podlozkach-keby sa nahodou pocikal 😉 , kde sa mohol kludne pootacat, ponatahovat, polozit a mal dost miestecka-co vacsinou uz potom na tych drahych pevnych pultoch nieje dost miesta.
A suhlasim z renatkas, v ikei su naozaj celkom pekne a rozne komody, ktore potom vyuzijete aj normalne....celkovo mne osobne sa paci ikeacky nabytok, je pekny a aj cenovo pristupny...coskoro by sme sa mali stahovat a maly uz bude mat konecne svoju izbycku a urcite ju zariadim prave detskym nabytko z ikei 🙂...no len skoda ze ta je len tu v BA 😒

lusi131
autor
21. okt 2009

zabenka21: no podla toho co pises, tak to neni bohvieco...asi by som isla rovno k nejakemu doktorovi...pohotovost to je jedno, lebo co viem, ked su az take bolesti, ze nevidis, tak to nieje dobre ani pre teba a urcite ani pre babenko........treba to ist poriesit radsej k doktorovi, ci je to naozaj len migrena a urcite ti budu vediet poradit aj nejake lieky alebo nieco, co nebude vadit aj ked si tehu....urcite neni dobre takto dlho sa trapit....ine je ked to trva 1-2dni...ale 6je uz fakt moc!!!!
Este ma napadlo, co ja viem tak paralen tehotne mozu-nie vela ale ano ked treba!Ale hovorim, radsej chod este dnes k doktorovi..........ja by som urcite sla, aj keby som si to musela zaplatit...

matula01: a netrap sa, ten bioparox je sice hnusny, ale urcite ti zaberie....ja to dobre poznam...aj pri malom som v tehu ochorela a dokonca este na zaciatku, kedy je to este vacsie riziko... a aj teraz pri malej som samozrejme tiez ochorela a doktor mi nasadil bioparox(ten sa v tehu moze brat bez obav ako jedine lokalne antibiotikum,tak sa nemusis bat) a za par dni som nevedla, ze mi nieco bolo!

zabenka21
21. okt 2009

uz sa mi z toho aj krv z nosa pustila padam na pohotvost drzte palce

lusi131
autor
21. okt 2009

DRZ SA a daj potom urcite vediet!!!!!!!!!!! Budem na teba strasne moc mysliet!!!!!!!

zabenka21
21. okt 2009

ha ha ha mam si dat jeden paralen....do prdele ja chcem umriet:((

renatkas
21. okt 2009

matula tato je podla mna v dobrej cene: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6009...
alebo ta malm za 69,90, o nieco drahsia ale hlbka je lepsia, 48cm.

lusi tu postielku ani neviem aku mam pozerat, hlavne aby bola pevna a polohovatelna, ale napriklad vyuzijem taky odniamtelny bok?
Inac niekedy si pripadam ako Alenka v risi divov, lebo v zivote by ma napr. nenapadlo ze by som mohla kupit taku vanicku, co je nevyhovujuca 🙂 baby tu na koniku riesia dokonca aj ake su najlepsie vanicky na kupanie, niekedy mi to pride prehnane 😀

zabenka to uz si stihla pohotovost? a nejake homeopatika nezaberu? nic ine ti neostava len si lahnut, dopovat sa magneziom ale s tym paralenom to neprehanaj, nedaj si viac ako jeden.

zabenka21
21. okt 2009

ved ken jeden som si dala,viac ani za svet,kusem si do jazyka uz6 dni. ale mi je len luto ze som na to sama,drahy o mna ani nezakopne :( sice je v praci ale kamos mu volal trikrat ze je so mnou zle a ani sa mi neozval...to bude len zabava:(

lusi131
autor
22. okt 2009

Dobre ranko vsetkym 😉 ........

zabenka21: a to ti na pohotovosti dali len ten paralen????????????.........to je nejake divne 😒 .......... ti doktori obcad vedia byt dost divny, tak skus este skocit do nejakej dobrej lekarne a popytaj sa tam, niekedy dokazu lepsie poradit ako doktori........ a ako hovorila ranatkas, skusila by som urcite aj nejake homeopatika-medzi nimi su urcite take co mozu brat kludne i tehu...za skusku nic nedas,prave naopak ti mozno zaberu....a to magnezium si gludne daj aj 3x za den-aj ja som ho tak brala az do teraz...potom mi doktor postupne zmensoval davku na 2x a 1x denne
No a co sa tyka priatela...to je tazko, skus sa s nim porozpravat ked bude doma z roboty o tom ako sa citis, ze by si potrebovala jeho podporu....niektorym chlapom to jednoducho treba povedat priamo...

renatkas: no ako si pisala poctatne je podla mna aby bola polohovatelna a pevna a co sa tyka toho odnimatelneho boku to tiez nieje na skodu ked je uz dieta vacsie, my sice taku nemame-lebo ked sme kupovali malemu postielku maly sme obmedzeny cenovy limit a tie s odnimatelnym bokom su predsa len drahsie, ale keby som mala kupovat znovu kupila by som urcite taku, lebo nas maly bol velmi skoro riadne sidlo a uz v 1roku mi z nej zacal vyliezat(aj ked bola nastavena najnizsie) a som sa bala aby si neublizil....a keby sme mali odnimatelny bok, tak ho len dam dole a maly by tak mohol pokojne zliezat dolu a nemusela by som sa bat(kamoska to tak tiez ma je max spokojna, lebo vyuziva vdaka tomu az doteraz)...takze my sme potom malemu kupili uz radsej normalnu detsku postielku, ktoru ale mame este stale uplne pri posteli, lebo maly sa dost prehadzuje, tak aby nespadol 😀 😀 😀

Ale mas uplnu pravdu, ze niektore baby riesia take veci, ze clovek az nechape 😝 😀 ...my to pride niekedy uplne smiesne 😀

zabenka21
22. okt 2009

lusi:aj v lekarni poradili paralen.to uz nejak prezyijem.a priatel....no comment,proste nas nechce....

sabiatko
22. okt 2009

cavte baby 🙂

zabenka, ten paralen si pekne daj a drahemu povedz, nech ta obskakuje, ty to teraz musis vylezat. problemy so zrakom mas zrejme z tej migreny, zatiahni si zavesy, na migrenu je lepsia tma a studeny uterak na celo. no ja som na zaciatku 5 tt riadne ochorela a za dva dni som si dala asi 3-4 panadoly, si myslim, ze to neublizi, aj som tak citala. inak asi pred 3 tyzdnami som zas bola chora, totalne sa mi tocila hlava, migrena jak nikdy, teplota 37 stupnov a doktorka mi odporucila prosim pekne vitamin B6 😕 pravda je, ze mi pomohol proti vracaniu, ale ostatne nic. tu migrenu som mala asi z nizkeho tlaku, ale som pila trocha pepsi coly a normalne to preslo. ale aj 1 panadol som si dala.

baby, dobre ze mate take skusenosti, ma nenapadlo, ze to prebalovanie na posteli bude zataz na chrbticu, tak asi kupime ten prebalovaci pult s nozickami ako spominala renatkas. my aj obcas cestujeme na slovensko, tak ten mozeme aj zbalit do auta. a vyzera teda, ze aj kupime drevenu postielku dvojpolohovu. a co je to nevhodna vanicka? 😀 mne sa lubia take, co maju zabudovane lehatko, aby si tam malinke pohodlne sedelo. uz ma chyta nakupovacia mania, neviem, jak to vydrzim do decembra 😝

renatkas
22. okt 2009

ahojte.

zabenka ako to myslis ze vas partner nechce? pekne krasne by som mu povedala svoje, dieta si urobit vie, tak nech sa o vas aj stara. Nestresuj sa, mozno aj kvoli tomu mas tie migreny, alebo nedostatok spanku...

takze vyhrava postielka polohovatelna s odnimatelnym bokom 😀 vcera sme si uz jednu vybrali s manzelom, ani je je tak katastrofalne draha 😀

my prave zariadujeme byt a dnes ide manzel pre jedalenske stolicky, sedacku este nemame tak si 6 stoliciek polozime do dvoch radov a budeme to mat ako kino 😀 jaaaj tak sa tesim 😀

sabiatko preco chces cakat do decembra? si si dala zavazok ze skor nakupovat nebudes? 😀

sabiatko
22. okt 2009

renatkas, tak keby to bol zavazok, tak to urcite nevydrzim :D ide o to, ze v decembri ideme na slovensko a kamoska mi chce dake veci dat a daktore lacno predat, tak to s nou musim vsetko zmanazovat a potom uvidim, co mi chyba a vrhnem sa tu v miskolci na divoke nakupy 😀 a za kolko budete mat tu postielku? to je samostatna bez pultu? ja som inak teraz pozerala, ze su aj prebalovacie pulty spolu s vanickou, tie skladacie, tak asi to nakoniec vyberieme...

matula01
22. okt 2009

Ahojte 🙂

renatka, dik za link. Ono by mi mozno stacila aj ta 40 hlbka (vzhladom k miestu v byte) a cena vypada byt super.
A to zariadovanie bytu ti neskutocne zavidim. Skoda, ze sa neda zariadovat kazdy rok 😝

lusi: ja tiez nemam postielku s odnimatelnym bokom (mam po detoch), ale ak by som znovu kupovala, tak by som asi chcela tiez tu odnimatelnu. No a co sa tyka Bioparoxu...Hrdlo sice uplne preslo, ale zasa sa mi znasobila nadcha a zacali ma boliet priedusky ☹ Tak teraz neviem, ci mam opat nabehnut k lekarke, ale najskor dobrat ten Bioparox a potom sa uvidi.

sabiatko: do decembra by som urcite nevydrzala 😀

zabiatko: s tvojim priatelom mi to je luto. A stres urcite nepomaha ak mas problem uz aj bez toho. Myslim tu tvoju migrenu. Niektorych chlapov by som natiahla na skripec!

zabenka21
23. okt 2009

ale nie,potreboval vynadat:D verim ze sa boji co ako bude ale ako uz zohnal pracu hned skrotol...konecne mi je kusok lepsie,no dnes ideme s farbou von a som zvedava🙂) tiez by som nemusela byt tak precitlivena,ale tie tehotenske hormony 😀

sabiatko
23. okt 2009

no baby, tak my sme tiez s muzikom obcas trocha v strese, ako to vsetko zvladneme, ale myslim ze zvladneme. ja nastastie necitim ziadne vykivy nalad v tehu, akurat ma vsetko tak viacej dojme a revem 😝 neviem, ci to suvisi s tehotenstvom, ale uz tyzdn mam problem spat, dneska som zaspala o 2 rano a o pol 6 sm uz bola hore... a uplne som z toho znicena 😖 inak v stredu mam ist na ekg a tak rozmyslam, ze ci to budu robit moje alebo babetkove :D viem, hlupa otazka, ale predsa ma to zaujima 🙂

renatkas
23. okt 2009

ahojte.

zabenka strasne moc ti drzim palce. treba mysliet pozitivne, ja si to hovorim stale aj ked sa to nie vzdy da. daj hned vediet ako to prijali.

sabiatko jaaaaj ekg... ja mam odporucenie od lekara uz asi 2 mesiace stare a este som nebola. Je to povinne vysetrenie pocas tehu - ekg budu robit tebe, nie babatku 😀
a s tou nespavostou sa trapim od zaciatku tehu, nie je noc co by som sa neprebudila a nebuntosila hore.. je to strasne vycerpavajuce, skus si pospat aspon cez den ked sa da. mne sa zatial nedalo, takze som unavena stale 😒 vyskusaj si na noc dat teple mlieko, ale potom sa zase prebudis na to ze ti treba ist na zachod, takze to je asi jedno 😀

renatkas
23. okt 2009

ako sa inak mate a ako sa citite?
co budete robit cez vikend?

ja sa tak tesim, dnes nas pustaju z prace o 12-tej kvoli tomu stretnutiu ministrov z NATO a kvoli dopravnym obmedzeniam 😀 ale usmev ma urcite prejde ked ostanem trcat v zapche hned pred pracou 😀

sabiatko
23. okt 2009

aha, takze to mna idu vysetrovat 😀 dik renatka, sak uz je tych vysetreni tolko, ze v tom mam chaos. to mlieko skusim, ja v noci bezne chodim 2-3 krat na wc, tak som si zvykla, to sa da. horsie je 4 hodiny kukat do plafonu, sa nudim, potom otravujem manzela, ten chce spat chuda 😀

my na vikend speci plan nemame, v sobotu pojdeme do kostola a v nedelu budeme oddychovat doma 😎 aj by som skocila tu nedaleko do jaskynnych kupelov, uz som tam parkrat bola a su super, ale naposledy ma stresovali ludia okolo, si treba davat bacha, aby ma nekopli do brucha jak plavaju okolo, tak asi nic z toho. ale sak dajte tip na pekny vikend 🙂

zabenka21
23. okt 2009

renatka: jasne,ozvem sa hned ako to pojde🙂 a chcem verit ze to bude dobre...ved to bude taky krasny drobec 😅 😵 uplne sa tesim na neho 🙂

matula01
23. okt 2009

Ahojte 🙂

zabenka, tak som rada, ze si nechal dohovorit. Snad to bude uz len lepsie. Inak k tej nespavosti...To je fakt otras! Ja uz poriadne nespavam 4 mesiace. Stale sa prehadzujem, vsetko ma boli, klby, chrbat, krce do noh. Najlepsie spim medzi 8 - 10 rano 🙂

No a na vikend plany ziadne, nakolko ja som este stale chora a dnes bol u lekara aj moj drahy a uz je aj na PNke ☹
Tak nic moc u nas teraz. Len cakam, kedy to aj chalani chytia...

maminamajka
23. okt 2009

ahojte maminy... tak zajtra máme termín a ešte stále nič... 😒

matula01
23. okt 2009

fuuuha, tak to Ti straaasne zavidim...uz by som tiez najradsej odpocitavala minuty 🙂 A nevadi, ze este stale nic, ono sa to rozbehne a mozno rychlejsie nez si myslis. Hlavne aby to dobre dopadlo!

zabenka21
24. okt 2009

no,nedopadlo to dobre,cely svet caka kedy o to pridem a mozem si pomahat sama....hresim jak pohan,nervy mam take ze grcam od zlosti....toto nedopadne dobre