Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

matula01
24. okt 2009

😕 Akoze to nedopadlo dobre??? To sa nikto na mimino netesi?? Ani drahy ta nepodrzal?
Hlavne nestresuj, aby sa ti naozaj nieco nestalo!

zabenka21
25. okt 2009

hej a dnes od nas oficialne odisiel...tie vulgarizmy co mi pisal nespomeniem,lebo by ste grcali so mnou...aspon mam od neho pokoj.lenze nasi ma nepodporia.nemam pracu,peniaze,kde byvat a nasi ma posielaju na potrat,co neurobim.len neviem ako budeme zit

renatkas
26. okt 2009

Dobre ranko.

zabenka to ma strasne mrzi...
ten tvoj priatel bol este nevyzrety, pekne sa z toho vyvliekol.
a rodicia, mozno ked budu vidiet ze si rozhodnuta si to babo nechat tak zmenia nazor. Preco to neprijali? Kvoli tvojmu veku, skole, alebo ze nemas este postarane o budunost?

evitkamalicka
26. okt 2009

ahoj kocky,

zabenka to je strasne

matula01
26. okt 2009

Tak na toto ani neviem, co povedat...

lusi131
autor
26. okt 2009

ahojte kocky, ako sa dnes mate?

zabenka21: ☹ ☹ ......to je mi fakt luto...ten tvoj priatel sa teda vyznamenal...a co ti vlastne povedal?,vsak predtym si pisala, ze sa celkom tesi...a co sa tyka rodicou, daj im len cas a uvidis, ze ti urcite pomozu-su to predsa len tvoji rodicia a uvidis, ze im to neda, nechat ta len tak, len musis byt silna a trpezliva!!!Aj ked je to teraz pre teba urcite velmi tazke..........a okrem toho ako sa citis?

evitkamalicka: ako pokracuje vase snazenie 😉?

maminamajka: no ako?, termin uz mas za sebou??? 🙂 a co robi Lukasko , este stale sa mu nechce na svet 🙂

lusi131
autor
26. okt 2009

renatkas+matula01: a vy sa ako mate? co noveho?

sabiatko: ozaj uz si bola na morfologickom UTZ? a uz viete pohlavie, ci este nie 😉 ?

evitkamalicka
26. okt 2009

lusi uvidime, mrchu necakam 24.10-30.10. kedze mam cyklus 28-34 dni

lusi131
autor
26. okt 2009

evitkamalicka: tak budem moc drzat palceky, aby neprisla 😉

evitkamalicka
26. okt 2009

dakujem 😵

matula01
26. okt 2009

evitkamalicka: tak isto drzim palce, aby sa mrcha neukazala!

lusi: akurat sa chystam k lekarke, lebo stale ma ten kasel neprechadza.

Dievcata, na tu zubarsku prehliadku musim naozaj ist?? Ja mam panicky strach zo zubarov a teraz ked som tehotna, tak sa mi to este znasobilo ☹ Mama mi tvrdi, ze tam musim ist, lebo ze potom nedostanem nejaky prispevok 😒 Tak teraz neviem, co robit...

evitkamalicka
26. okt 2009

matula ja som u zubara vobec nebola pri prvom tehu, nie je to povinne

sabiatko
26. okt 2009

ahoj dievcata 🙂

zabenka, mas to teraz naozaj tazke, strasne mi je to luto ☹ ten priatel teda nestoji za nic, ale neboj, lebo este stale mozes nadabit na dobreho muza, ktory sa o vas oboch postara 🙂 a ako hovori lusi, tak rodicia po tom, ako uvidia, ze si za svojim rozhodnutim stojis, mozu zmenit nazor. ja ked som mojej mame oznamila, ze sa snazime a babetko a potom neskor, ze som tehotna, nemala slov a radost to urcite nebola, ale za par tyzdnov uz nakupovala somarinky pre babetko 🙂

lusi, na morfologicky sa chystame 5. novembra. ale kedze tuto stredu ideme k dokimu do poradne, tak slubil, ze sa nam na male kukne, ze co sa to tam skryva. zaplatim si za to dakych 5 eur, ale tak sme aj s mm taki nedockavi, ze to chceme vediet cim skor 😵 minule ked som bola na sone, sa aj mm kukal na monitor a potom mi povedal, ze sa mu zdalo, ze videl dievcatko, tak uvidime v stredu, aky je on expert na urcovanie pohlavia 😀

evitkamalicka, tak ja som normalne v napati, ako to dopadne 😵 drzim palce, nech namiesto MS pride babetko 🙂

evitkamalicka
26. okt 2009

sabiatko no sama som zvedava co bude

sabiatko
26. okt 2009

ozaj... a s tou zubarkou... pokial viem, tak mame pocas tehu 2krat narok na prehliaku, tak ja sa tam v siedmom mesiaci chystam a pokial viem, tak ma dat zubarka aj peciatku do tehu knizky. tak ja tam radsej pojdem. matula, radsej chod a ked nebudes chciet, aby ti daco robila so zubami, tak si to daj spravit po porode. sak ked tam pojdes na konci tehu a povies, ze ti je z toho blbo, tak ta predsa nemoze nutit na vrtanie...

evitkamalicka
26. okt 2009

sabiatko ja som ziadnu peciatku do tehu knizky nepotrebovala, ani gynekolog mi o tom nic nehovoril, ja som nebola vobec

sabiatko
26. okt 2009

no sranda evitkamalicka, ja sa od zaciatku strachujem, aby som male henten skrining a tamten skrining a ja neviem co... ja vlastne ani neviem, co je povinne, ale ked som bola v 5 tt, bola som na preventivke u zubarky a ona sama mi povedala, ze mam dojst este raz, ked budem v siedmom mesiaci. nehovorila, ze je to povinne, len povedala, ze v tehotenstve sa dost kazia zuby a ze mam jest vela mliecneho a tvrdych syrov. tak potom to asi nie je povinne, sak keby mi o tom ona nepovedala, tak sa tam uz pocas tehu ani nestavim, tiez to nie je moje oblubene miesto 😀

renatkas
26. okt 2009

zubarska prehliadka nie je povinna, ale odporucana. Mna na to upozornila sestricka u lekara, ze cca v 20-tom tyzdni nech idem k zubarke, ked som sa jej opytala ci musim povedala ze nie, ale ze sa to odporuca... Takze nema to vplyv na prispevok pri narodeni babatka. Ja sa tiez bojim a asi tam nepojdem 😖

evitka strasne moc drzim palceky aby to vyslo 😀

kocky co uz mate babatka, kolkokrat pocas tehu ste absolvovali ultrazvuk? ja si to teraz pocitam a vychadza mi ze budem mat dokopy 12-15 ultrazvukov, nie je to nejak moc?

vikend sa vydaril? ja som taka unavena, sme v sobotu boli na nakupoch - potrebne veci do noveho bytu a behala som asi 6 hodin po obchodnych centrach, myslela som ze pridem o krize.

evitkamalicka
26. okt 2009

renatkas ja som mala asi 5 ultrazvukov

renatkas
26. okt 2009

ale uskodit by to nemalo, ked som pod lekarskym dohladom, nie? esteze nie som rizikova, to by som mala asi 2x tolko

zabenka21
26. okt 2009

nejak to zvladnem,neviem ako....ale nejak to pojde. ja viem ze nie je skvely napad mat teraz babo,mat ho sama a nemat ho poriadne z coho uzivit....ale nezabijem ho koli tomu. nie koli reciam ze dieta to najviac co mozem mat a ako by ma kazdy preklial...ale preto ze to urobit nechcem! rodicia bud sa spamataju alebo nech daju pokoj.

evitkamalicka
26. okt 2009

renatkas urcite to neuskodi

renatkas
26. okt 2009

zabenka poznas knihu Alchymista od Coelha? Tam sa pise, ze ked nieco strasne velmi chces, tak sa cely vesmir spoji aby si to dosiahla. Ja tomu verim, treba mysliet pozitivne a neprivolavat si katastroficke scenare, vasi ti vyjdu v ustrety, uvidis, len tomu treba verit.

zabenka21
26. okt 2009

ine mi neostava,len verit a makat,aby sme sa mali co najlepsie.vzdy sa najde par ludi co pomozu. len ani neviem co vam mam napisat.ako sa citim sa pisat neda,myslienky nemam ucelene....a mam strach

matula01
26. okt 2009

renatkas: zatial som absolvovala 4 ultrazvuky + 3D, pojdem este na prietoky, takze dokopy 5

Inak dobehla som predsa len k tej zubarke a ta mi povedala, ze ked som chora, tak mi prehliadku neurobi, ale do knizky mi razitko dala. Takze vlk sa nazral a koza ostala cela 🙂 Mamina bude spokojna, ze som tam bola a ja som spokojna, ze sa ma zubarka ani nedotkla.

Dievcata a opuchaju vam niektorej nohy? Lebo mne strasne. Vecer ich mam ako slon. Pritom tlak mam stale nizky, tak tomu nerozumiem 😒

zabenka: hlavne s tymi myslienkami neostavaj sama. Musis to zo seba dostat von. A urcite sa najde vela ludi, co ti pomozu.

sabiatko
27. okt 2009

dobre ranko 🙂

tak matula, si to vyriesila uplne najlepsie 😀

co sa tyka mojich USG, tak uz si ani nepamatam, kolko ich bolo, okolo 6 aj s tym skriningom. zajtra idem na dalsi a o tyzden zasa 😝 vraj to neskodi, kym to netrva dlhsie ako 30 minut. ja to tiez tak vidim, ze do konca tehu sa ich nazbiera aj 10-15 😅

dnes doobeda mam v plane s kamoskou zbehnut do obchodu s tehu oblecenim, tak dufam, ze tam najdem nejake pekne a lacne nohavice, lebo sa uz dost okosilo, tak aby som furt nepobehovala v sukni...

sabiatko
27. okt 2009

hej baby, kde ste sa vytratili?

ja som si prave kupila tie nohavice, ale ako tak pozeram, sa mi zdaju dake siroke, tak ich budem muset zajtra vymenit 😒

renatkas
27. okt 2009

ahojte.

matula mne nohy neopuchaju, toto musis povedat lekarovi, mna sa na to pyta pri kazdej poradni aj ked mam stale spodny tlak 60.

sabiatko ake si si kupila? aj ja by som si mala kupit nejake nohavice, jedny mam ale mam pocit ze uz ma ten pas na bruchu tlaci... Su to S-ka a predavacka mi povedala ze by to malo byt dobre do konca tehu, tak neviem ci zozeniem nejake S-ka s vacsou gumou alebo tym co sa natahuje na brucho... inak s nohavicami ja mam strasny problem, vsetky su mi velke 😒

matula01
27. okt 2009

Uz som tu aj ja 🙂

dievcata ale to mate nejako moc tych ultrazvukov...mne tusim robia iba tie naozaj povinne.

Ja som nakupila nohavice este pred par mesiacmi v Teranove a su mi nejako dobre doteraz. Nie su sice origos tehotenske, ale prave preto boli aj lacne. Len nechapem ako ich mozu nosit netehotne zeny 😝

evitkamalicka
27. okt 2009

ahoj krasavicky...ako sa dnes mate?