Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

chiana
4. nov 2009

ahojte babenky,
už dlho som vás nenavštívila, ale trochu som si preklikala,čo ste doteraz prebrali, hlavne zabenka,teraz sice nie je na nete, ale fakt ma to mrzí, že sa jej to tak zamotalo, no verím, že sa to zmení k lepšiemu, také dieťatko láme ľady.
lusi: chcem sa ťa spýtať, kde vo Viedni si bola nakúpiť vecičky pre bábätko. mám v pláne ísť pozrieť na vianočnú Viedeň a možno niečo kúpiť...

matula01
4. nov 2009

evitka. tak to ta uplne chapem 😉 Gulat sa cez najvacsie horka, to nie je bohvieco.

sabiatko, tazko povedat. Zalezi ake bude pocasie. Ja by som na zaciatok asi dala dlhy rukav. Predsa len este bude malicky, aby mu nebolo zima. Ak bude drobnejsi, tak ich snad v maji, juni vyuzijes. Ja kupujem skoro vsetko na 3-6 mesiacov. Bude sranda, ked sa mi narodi drobcek 🙂

sabiatko
4. nov 2009

dik mati za radu. tieto vecicky som kupovala este pred vyse rokom v anglicku, boli pekne a lacne, tak mi to robilo radost 🙂 a tak mam teraz bodynka a tricka s kratkymi rukavmi 😝

lusi131
autor
5. nov 2009

ahojte kocky, som nemala teraz dlsie pristup k netu... 😝

evitkamalicka: som rada, ze to beres tak sportovo 😉.......urcite sa to podari najblizsie ako sa pokusite....no ja som maleho mala tiez v lete(31.7.),boli akurat pekne horucavi, ale mne to mc nevadilo, lebo kym som bola este tehu som mohla nosit iba saty, co bolo super, lebo toto babusenie sa v zime mi teda vobec nevyhovuje...a ked sa maly narodil, aspon som sa nemusela stresovat s obliekanim, ci neprechladne-stacila kosielka al. bodynko a maly bol spokojny....teraz sa toho bojim viac, kedze termin mam 10februara, kedy je este pekna zima a skor clovek prechladne a babo uz duplom....sme chceli az neskor,tak na jar, ale nam sa zase zadarilo nejako na prvu supu 😀....

magic08: tak ja som pri malom citila pohyby uz tiez okolo 18tt a teraz tiez, podla mna je to strasne individualne, nech uz doktori hovoria cokolvek........no a ja od kedy zacali pohyby od tedy citim malu kazdy den, len intezita je rozna, niekedy kopka pomaly cely den, inokedy som rada ked ju citim 1-2x za cely den...

lusi131
autor
5. nov 2009

chiana: no mi sme vo Viedni boli v schopingu(neviem ako sa presne vola,ale je tam vsetko mozne aj Ikea) co je hned pri dialnici ked ides z BA, neda sa to prehliadnut aj tabule su po celej ceste...ale skusim ti zistit ako sa to presne vola

sabiatko: bodynka su super vec, ci uz s dlhym alebo kratkym rukavom...ja som ich pri malom pouzivala vzdy ako zakladnu vrstvu(koli chrbatiku/krizom aby nemal hole) a ked mas zatial s kratkym rukavom to vobec nevadi, staci ak si dokupis par triciek al. svetrikou/mikiniek s dlhym rukavikom a tie budes potom davat na tie bodynka a pripadne si dokup aj par bodyniek s dlhym rukavikom a mas vystarane 😵....ja mam po malom tiez hlavne bodynka s kratkym rukavom, kedze on sa mi narodil v juli a vtedy som naozaj nepotrebovala s dlhym...takze tiez len dokupim tricka s dlhym rukavikom a hotovo 😀......a predsa len je dobre vrstvit detickam oblecko 🙂

lusi131
autor
5. nov 2009

matula01: no mna ta panva zacina uz teraz hnevat a to som este len v 26tt....ale pokial budes mat velke bolesti by som urcite tlacila na doktora, ze co s tym....som citala v niektorej inej teme, ze sa to da nejako riesit a v pripade potreby sa voli radsej cisarsky a vela krat aj skor ako je termin.... lebo ze to moze potom sposobit zene aj po porode dost velke problemy...

renatkas: ako sa citis, este ta picha? ja uz mam uspesne za sebou meranie cukrovky a tu sladku vodu som v pohode vypila a udrzala 😀 a uz mam aj vysledky a vsetko ok, tak sa tesim...aj celkovo sa tesim, lebo uz to vyzera tak, ze ta maternica bude dobra a staci ked budem chodit uz len raz tyzdenne na kontrolu 😵, takze SUPER!!!...a co sa tyka vystreni, no mne teraz v 26tt brali krv na krvny obraz a zelezo(koli chudokrvnosti) a v 28tt idem znovu na poradnu a tam mi budu brat zase krv koli toxoplazmoze a ostatnym veciam co sa bralo aj na zaciatku tehu (vsetky tie infekce a vazne choroby) aby este raz prekontrolovali ci je vsetko v poriadku....no a potom v 30tt sa robi UTZ-neni to uz taky morfologicky ako v 20tt, ale tiez sa babetko komplet kontroluje-poloha, srdiecko, velkost, plodova voda, placenta, krcok...

lusi131
autor
5. nov 2009

Uz som nasla ako sa to v tej Viedni vola: Shopping City Sud (SCS) Viedeň, mozes kuknut na strankach:

http://mesto.sk/prispevky_velke/bratislava/shop...
www.scs.at

😉 fakt sa tam da uzasne nakupit 😉

matula01
5. nov 2009

lusi, nejako si sa nam rozpisala 🙂
S tymi body mas pravdu. Tiez som nakupila par triciek s dlhym rukavom, aby som vyuzila aj body s kratkym. Na buduci tyzden idem na poradnu, tak dr. poviem o tych bolestiach. Ale velmi pochybujem, ze nieco tym vyriesim. To uz zo skusenosti 😒

Ako tak pozeram, tak zatial nam tie tehotenstva ubiehaju v relativnej pohode (az na par drobnosti). Ja uz len potrebujem aby sa maly otocil, lebo stale je hlavickou hore.

lusi131
autor
6. nov 2009

Dobre ranko, ako sa dnes mame 😉

matula01: som sa nechala trosku uniest, ked som tu dlhsie nebola 😀 .......neboj, maly sa ti urcie coskoro otoci, moj si to nechal uplne na poslednu chvilu 😵

sabiatko
6. nov 2009

dobre ranko 🙂 tak som konecne tu, vcara sme skoro cely den stravili v kosiciach, tak som po tej ceste bola aj riedne unavena 😝 ale mam nove fotky v albume, kuknite sa na to moje zlaticko, ake je krasne 😵 doki robil ultrazvuk a adamko si spokojne buvinkal, zlaty 🙂
no inak, tak som rada, ze tie body vyuzijem teda, oni su take celkom aj hrubsie, lebo mam aj ine, na vacsie babo a tie su zas uplne tenke. takze kupim teda dake tricka s dlhym rukavom a aj body s dlhym rukavom na prechadzku von a vybavene 🙂

laxity
6. nov 2009

ahojte dievčatá

ja som k vám nazrela a pozerám, že sa dá dobre nakúpiť vo Viedni, viete mi prosím vás povedať aj aké sú tam ceny? Tiež sa tam s manželom chystáme. Viete aj poradiť, kedy je najlepšie tam ísť nakupovať...nejaké zľavy a pod.?

ďakujem príjemné tehulkovanie prajem 🙂

renatkas
6. nov 2009

ahojte.

nejak sem nestiham pisat, v praci mam same fofry a doma ked pridem tak som rada ze nemusim zapinat PC 🙂
Ako sa dari?

lusi vcera ma este pichlo, ale dala som si magnezium a potom to bolo ok. Asi to bolo tym ze nosim vysoke opatky, tak uz som si dala zavazok ze opatky asi vynecham. Ja mam meranie cukru tusim 18-teho, tak snad to bude ok. Som rada ze uz sa to u teba lepsi 🙂

sabiatko zlatucky 😀 uz nech ich vidime aj v skutocnosti, ze? mam pocit ze tie babatka na 3D su vsetko rovnake 😀

laxity ja som v tom nakupnom centre este nebola, ale viem ze je tu niekde tema kde sa to rozoberalo dost dopodrobna. Tehulky si tam chodievaju kupovat tehu oblecenie a aj pre babatka. Podla mna po vianociach urcite budu vacsie zlavy ako teraz, vzdy to tak je ze vypredavaju zimne veci uz tyzden po vianociach.

Len neviem, maju tam napr. aj kociky a za lepsie ceny? Alebo to mam pozriet radsej tu na Slovensku?

laxity
6. nov 2009

renatkas...ďakujem za radu, skúsim teda pozrieť aj v inej téme 🙂 . Ufff s kočíkmi by som aj ja rada vedela, ako to je, pretože zatiaľ máme vyhliadnutý v Nemecku a vychádza o 250Eur lacnejšie ako u nás 🙂 .

matula01
6. nov 2009

Ahojte,

sabiatko, maly je naozaj krasny. Nam tvaricku nikdy nechcel ukazat a ked tak, tak len na rychlo a nepodarilo sa zaostrit. Ved to je vidiet na fotke. Jedine, co ukazuje stale a veeeelmi ostro je jeho ustrojenstvo 😝 Asi nebude hanblivy.

sabiatko
6. nov 2009

diki baby, aj mne sa strasne paci, hned by som ho vybozkavala 🙂
matula, ten nas tiez nepatri medzi hanblivych, pred tyzdnom sa ukazal jednemu dokimu a vcera druhemu 😀

sabiatko
8. nov 2009

hej baby, to si tu mam pisat sama so sebou? 😀

dneska som trocha chora, mam trocha teplotu a boli ma hlava, tak sa mi nic nechce, no ale musim sa aj tak pustit do varenia, aby mi drahy nezomrel od hladu 😀 esteze ma to bavi... dneska to bude ovocna polievka (ta je tu v madarsku dost popularna) a segedinsky gulas 😝

matula01
8. nov 2009

ahoj 🙂
no je tu nejako mrtvo...
Snad ta choroba nebude nic vazne. Hlavne sa moc nenamahaj a co najviac lez. Mna dnes pozvali na obed rodicia, tak sa to obislo bez varenia 🙂 A ovocna polievka? Uz som cosi pocula, ale este nejedla. Je to dobre? Ved napis nejaky dobry recept (ktory mas odskusany) a mozno vyskusam.

sabiatko
8. nov 2009

no tak tu je recept na jednoduchu jablkovu polievku:
vo vode uvaris klinceky, mletu skoricu, cukor (asi 2 minuty), pridas nakrajane jablka, trocha citronovej stavy a uvaris do makka. nakoniec pridas v troche studeneho mlieka rozmiesany puding-asi 1/3 az 1/2 (vanilkovy, jahodovy,...) a potom kyslu smotanu a vypnes. nechas vychladit a potom sup do chladnicky, je sa to studene. a je to strasne dobre 🙂

eniko
8. nov 2009

ahojte, neviem presne do ktorej rubriky pisat moju otazku, tak som tu. snad nebude moja otazka nikomu vadit. Mozem pocas sestonedielky otehotniet???

matula01
8. nov 2009

eniko, mozne je naozaj vsetko. Vacsina ludi vravi ze nie, ale moja naj kamoska isla po sestonedeli na prehliadku a skoro odpadla, ked zistila, ze je opat tehotna.

sabiatko dakujem za napad 🙂 Jablk mame momentalne straaasne vela, takze mozem experimentovat.

eniko
8. nov 2009

😖
asi mi neostava nic ine, len dufat...do kelu!
normalne by som si takuto otazku ani nekladla, biologia hovori, ze menstruacia, ovulacia, kojenie a bla bla bla...ale stat sa moze naozaj vselico....som ja ale truba

matula01
8. nov 2009

no ono prave pred tou prvou menstruaciou pride ovu, len velmi tazko sa urcuje ze kedy naozaj pride...niekedy moze prist uz behom prveho mesiaca, ale tiez sa moze dostavit aj pol roka a dlhsie od porodu.

sabiatko
9. nov 2009

no vidis mati, aspon vyuzijes jablcka 🙂 inak je dobra aj so zavaranymi ceresnami...

co sa tyka toho sestonedelia, tak to naozaj tazko povedat, kedy pride prva ovulacia, kedze je to este pred prvou MS. pocas sestonedelia by sa to ale aj tak nemalo, lebo zena sa cisti, tak to nie je moc hygiencke. no ale ako to riesit potom, to neviem, ono je to asi skorej vecou nahody, ci tu prvu ovu clovek vystihne, no...

inak zo vcera som zasa pribrala kilo, rano ma bolelo brucho, tak neviem, ci to znamena, ze rastie maternica... ja mavam tieto slabe bolesti od zaciatku. no a uz asi tyzden citim niekolkokrat pocas dna, akoby mi bruchom presla taka vlna a potom je tvrde. som citala, ze sa stahuje maternica a sa pripravuje na porod... tak dufam, ze sa tym mysli porod az za 18 tyzdnov 😝 neviem, ci si to nemam vsimat, alebo mam tu magnezko. k dokimu idem az 25.11.

evitkamalicka
9. nov 2009

dobre ranko 🙂

matula01
9. nov 2009

ahojte 🙂
som nemohla v noci zaspat, rano som ledva chlapcov do skoly vystrojila a zobudila som sa az teraz 😝

evitka ako?

sabiatko, z tych vln si nic nerob, ja to mam stale uz tak cca 2 mesiace. Niekedy to pride raz za den a mam dni, ked mi to urobi aj 15 krat. Lekar mi povedal, ze to je v poriadku. Naozaj sa iba maternica pripravuje. Tak som si na to tak nejako zvykla, i ked nie je to moc prijemne. Magnezium beriem, ale evidentne mi nepomaha ani na tvrdnutie brucha a ani na opuchnute nohy 🙄 Ale tak uz to nejako vydrzim.

evitkamalicka
9. nov 2009

matula celkom dobre

zabenka21
9. nov 2009

chiana: dakujem🙂 no otec sa konecne spamatal ked sme mu oznamili ze kasleme na vsetkych,vezmeme sa a babo vychovame.takze o dva tyzdne sa vydavam,babatko je v poriadku a ked sa nic nezmeni,zvladneme to aj sami dvaja...ako som pisala,odisla som na slovensko na par dni,nevedeli co sa deje a hned je kusok klud.aspon ze ma drahy podporil...

matula01
9. nov 2009

zabenka, takze ty sa ides vydavat?? Tak to je uplny obrat. Ale tak zazraky sa este deju. Tak drzim paste a som rada, ze tvoj drahy dostal rozum 🙂

zabenka21
9. nov 2009

matula z toho prispevku to inak vyznelo..problemy robi moj otec...len som to nechcela pisat priamo,lebo mne sa hnusi uz len ta predstava.totiz posiela ma na potrat,lebo on ze v tej viere ze to este nie je babatko ale len kopa buniek a tak.a ja som presvedcena inak...takze povedal nech sa starame o seba sami.tak sme si vynadali ze si neviem predstavit ze by sme s nim mali dalej byvat,ale drahy stoji pri nas🙂) a konecne sa na babo veeeeelmi tesi... 😵 😵 😵 ale pravdu mas,drahemu tiez trebalo dostat rozum 😀

matula01
9. nov 2009

Tak v 9 tt to uz rozhodne kopa buniek nie je... Ale dobre si sa rozhodla. Raz ti bude robit veeeelku radost 🙂