Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

zabenka21
9. nov 2009

ja viem,ja ho lubim uz teraz🙂 a ked sme si urobili tak sa posratame,nie sme deti ani nezodpovedni...este budeme moc stastni 🙂 ako kazdy s tym malym pokladom 😵

dydynka
9. nov 2009

ahojte baby,,,pouzivate niektora sprej do nosa nasivin? bo som si pytala v lekarni nejaky co mozu pouzivat aj tehotne a dali mi nasivin,,ale je tam napisane ze tehotne by to mali prediskutovat s lekarom,,tak neviem ci ho mozem pouzivat alebo nie...

matula01
9. nov 2009

Minule tehu som ho brala aj ja. Ale davala som si ho iba po nevyhnutnu dobu. Hlavne si daj pozor, aby si dodrzala davkovanie a neprekrocila ho.

sabiatko
9. nov 2009

no s nasivinom neviem ako to je. ale na tvojom mieste by som ho brala len ked uz sa inak neda. takto by sa nic nemalo stat, inak by na letaciku bolo rovno napisane, ze sa nesmie.

baby, jak som si rano dala magnezko, este prvu hodinu som mala to tvrdnutie, ale zvysok dna vobec 🙂 ono to na mna fakt zabera. vcera mi stvrdlo asi 10-krat, to je fakt vela... a dnes uz pohoda. zajtra skusim bez magnezia a uvidime, co bude. ja mam totiz tolko veci, co uzivam... kyselinu listovu, B6, aj tehu vitaminy, tak si dam vzdy maximalne jedno z toho za den, aby som to neprehanala.

matula01
9. nov 2009

tak to je super, ze ti to magnezko zabera. Na mna uz nezabera nic 😝 Kyselinu listovu uz neberiem, brala som ju len prve 4 mesiace. Teraz beriem pravidelne len to magnezium a maternu.

sabiatko
10. nov 2009

dobre ranko dievcence, ako sa mame? 🙂

uz som vychystala manzela do roboty, tak mam teraz volnu zabavu 😀 vcera som vyrobila take postavicky anielikov zo slaneho cesta a dneska ich budem malovat. inak normalne citim posledne 2 dni, ako sa mi napina koza na bruchu, tak maly zrejme rastie 🙂 ja sa od druheho mesiaca natieram kazdy den kremom proti striam, tak som zvedava, ci to aj bude mat daky efekt...

no mati, sak ty sa uz teraz nemusis strachovat s tvrdnutim bruska, sak pord je uz za dverami 🙂 by bola sranda, keby sa ti maly narodil 1.1., taky pekny datum... to by si aj od statu dostala nejake peniaze za novorocne babetko?

renatkas
10. nov 2009

Dobre ranko 🙂

ako sa mate? Co nove?

Nasivin ja by som asi radsej neuzivala, ked som bola chora tak mi lekarka vyslovene zakazala vsetky kvapky do nosa, okrem tej morskej soli - Solimar sa to tusim vola.

sabiatko magnezium je skvela vec, ja to beriem aj ked sa chystam nakupovat, lebo to mi tvrdne brusko pravidelne a pomaha to. No a treba nosit nizke topanky, teda vsetci to hovoria, mala by som sa poucit z toho aj ja 😀

A inac ked som bola minule u lekara, povedal mi aby som velmi tie umele vitaminy neuzivala, ze sa z toho rodia velke deti, ze za posledne obdobie rodi same deticky ktore maju cez 4 kg.

matula01
10. nov 2009

Ahojte 🙂

sabiatko mas pravdu. Pomaly ale isto sa to blizi... Inak Jakubko sa mi narodil 4.1. Nebol sice prvy v republike, ale len u nas v meste a dostali sme vtedy 10 000,- Sk. Ale aj tak by som bola rada, keby som rodila este pred Vianocami...aj ked clovek si nevyberie.

Co sa tyka topanok, tak ja cely zivot nosim podpatky, ale odkedy viem, ze som tehotna, tak nosim nizke topanky a neskutocne ma z nich boli chrbat 😝 Premyslam, ze ci kupim cizmy aspon s miernym opatkom.

Inak asi ideme kupovat byt (radsej poviem asi, nechcem to zarieknut 😝 ), tak sa mozno budem stahovat do vacsieho. Doteraz som nemohla spavat kvoli noham, chrbtici a klbom a teraz nemozem zaspat, lebo stale premyslam co skor 😀

renatkas
10. nov 2009

matula to je skvele ze idete kupovat byt, drzim palce aby to vyslo a aby ste nasli taky aky vam vyhovuje 😀 Teraz byvate s rodicmi, alebo v podnajme? Kolko izbovy chcete?

tie vysoke topanky som docasne poriesila tym, ze nosim vysoke, ale na plnej podrazke, lebo inak by som tiez prisla o chrbticu.

my sme sa nedavno stahovali do noveho bytu, tak sa vytesujem ked stale nieco nove kupime 😀 Len si este musim zmenit trvaly pobyt, aby babatko uz malo trvaly pobyt tu na novej adrese.

renatkas
10. nov 2009

inac mozem jednu otazocku? tlacia ma tehu rifle, ta teplakovina ani nie lebo som si z toho vytiahla gumu, ale tam kde je ta riflovina, na podbrusku. Ked sedim tak som v tom taka narvata, idem si kupit druhe, ale kym nemam, mozem tym nejak uskodit malemu? Viem ze tam ma nozicky tak dufam ze ich nebude mat nejake stlacene.

mucher
10. nov 2009

Malinkemu neublížič renetkas 😉 on je ešte v "obaloch" a pláva si tam to by si musela nosiť kvádre na bruchu .
Ja som sa na to pýtala,lebo malý je veľmi níyko a tiež niekedy ma tlačil tehu-pás

matula01
10. nov 2009

Ja mam svoj byt (2 + 1), len ked nas teraz bude 5, tak je to malo. Ja uz mam konkretny byt vyhliadnuty, uz sa na tom dokonca aj pracuje, len to nejako nechcem zarieknut. Je to 5 + 1. Mozno trochu moc na dnesnu dobu, ale aspon bude mat kazdy prcek svoju izbu 🙂

A tiez ma tie tehu rifle tlacia 😝 Citim to ked sedim a najviac ked sedim v aute. Som z toho nervozna. Ale ako povedala mucher, miminu sa nic nestane. Je tam pekne v bezpeci.

renatkas
10. nov 2009

matula paaaaani 5 izbak 😀 to je skvele, aspon budete mat kopec priestoru. Ja som vyrastala v rodinnom dome, nasi maju 6,5 izbovy dom a teraz mame 3izbak v BA, to sa neda priestorovo ani porovnat, cela rozloha nasho bytu je asi ako nasich obyvacka a jedalen s kuchynou. Ale zatial mi to neprekaza, netreba vela upratovat, vlastne manzel nemusi tak vela upratovat, teraz sa snazi ma setrit tak skoro vsetko robi on 😀

matula01
10. nov 2009

no u nas to bude este zaujimave 😝 Ja s mojim drahym totiz zatial nebyvam. Vsetko zatial zvladam (musim) sama. Takze to bude nase prve spolocne byvanie 😀 Mozno bude este sranda 😝

renatkas
10. nov 2009

musis si ho hned na zaciatku naucit , nech to neberie ako samozrejmost ze okolo neho obskakujes 😀 ja napr. ked vidim moju mamu, ako kazdy den musi varit pomaly 3 druhy jedla a aj tak sa mojmu tatkovi nepaci, skace okolo neho, upratuje, je otrokom domacnosti, som si povedala ze tak toto nie...

Moj drahy ma nastastie len 30 a vztah k upratovaniu si priniesol z domu, v tomto som svojej svokre povdacna 😀 a este je nastastie formovatelny 😀

matula01
10. nov 2009

Mas pravdu, ze zalezi od vychovy z rodiny. Ten moj mi povedal, ze nikdy nebude chciet aby som okolo neho obskakovala, lebo ze u nich to robi stale jeho mama a jemu jej je luto. A ze nechce aby som bola ako ona. Len varila, zehlila, prala... Ale zatial su to len slova, v praxi to bude mozno ine 🙂

sabiatko
11. nov 2009

jeeej mati, ty sa mas 🙂 my sa tu mackame v jednoizbaku, aj ten mame len prenajaty... ale verim, ze raz budeme aj my mat domcek 🙂 to budete mat inak pomerne velky, musis zapriahnut deti, nech pomahaju s upratovanim. 🙂 a chlapi su vycvicitelni 😀 len na nich treba s laskou 🙂

tak ja dufam, ze tehu veci uz nebudem musiet riesit... mam 2 sukne a jedny nohavice, tieto tehu veci su strasne drahe, tak sa babatko bude musiet trochu potlacit 😀 nemozem za mesiac kupovat dalsie...

vcera drahy doniesol dake katalogy zo schranky a takyyyyy krasny hupaci konik tam bol len za 7000 forintov, asi takych 850 sk. normalne uvazujem ho kupit. od kolkych mesiacov vlastne babo moze santit na konikovi?

matula01
11. nov 2009

No mladsi syn mi ochotne so vsetkym pomaha. Ten starsi ma len kopec reci okolo toho a nakoniec nic neurobi 🙂 A prevychovat sa mi ho dajako nedari 😝

Ja uz tehu veci tiez neriesim. Mam dvoje rifle a dvoje klasicke nohavice a to mi uz musi vydrzat.

No a co sa tyka toho konika...Myslim, ze tak okolo tych 9 mesiacov, ked uz vie pekne drzat chrbatik. Ale aj to samozrejme pod dozorom dospeleho.

lusi131
autor
11. nov 2009

ahojte kocky, nejak v poslednom case nestiham 😝 .....a k tomu ma uz vysse tyzdna tak bolia zuby ☹ ,som uz bola aj u zubarky, ale ze by to pomohlo sa neda povedat, skor naopak... 😒

matula01: no teda, to budete mat teda riadny bytik, ale to je super,pre tolko ludi treba vela miesta 😉, ja by som strasne chcela raz aj rod.domcek al. aspon taky velky byt ako budes mat ty , my teraz byvame v jednoizbaciku-zatial nam to stacilo, ale dve deti je uz moc na taky maly byt, takze sa zachvilu tiez stahujeme do 3izbaku s krasnou obroskou terasou, uz sa na to velmi tesim 🙂, len je okolo toho tolko roboty a vybavovania-uz sme mali byvat v maji a je november a budem rada ak sa uz konecne prestahujeme...
Inak podla toho co si pisala, myslim ze to spolu s drahym v pohode zvladnete, aj ked ste este spolu nezili 😵

sabiatko: nemusis sa bat, jednoizbacik uplne staci pri jednom dietatku..mne to aj vyhovovalo, lebo tak ci tak by som mala maleho stale pri sebe a takto som to nemusela riesit, aj spinkat sa naucil v pohode aj pri telke....len teraz ked uz bude mat 2,5roka zacinam pocitovat, ze by sa mu uz zisla samotna izbicka a aj nam s muzikom trosku sukromia 😀 ...tak som zvedava ako sa mu bude pacit v novom byte.
Ozaj mozem sa ta prosim spytat, vy byvate niekde v Madarsku(podla tych forintov ma to napadlo)? Za hupacieho konika to je super cena a suhlasim s matulou, ze cca tych 9mesiacov je taka doba kedy uz babenko vie celkom pekne sedkat, ale je to individualne.

lusi131
autor
11. nov 2009

zabenka21: som velmi rada, ze sa to vsetko na dobre obracia, musis byt silna a trpezliva a vsetko bude dobre, hlavne je aby ste si rozumeli vy dvaja s drahym a na ostatnych nezalezi....vy ste ti dvaja co sa budu o babenko starat a to je hlavne 😵 a rodina (ci tvoja alebo jeho) to musi zakceptovat, alebo ak nie, tak potom by mi asi nestalo za to s nimi vobec nieco riesit-viem je to tazke, ale poznam to..bud nech stoja pri Vas alebo radsej nech daju pokoj...potrebujete kllud a nie stresy 😉

sabiatko
11. nov 2009

no lusi, je vela takych zubariek odborniciek 😝 aj ja si hovorim, ze do tych 2 rokov bude adamko s nami a potom sa uz musi stat zazrak, aby sme mali aspon trojizbak, ak ne dom. zatial sa ziadne sance necrtaju, lebo nejsu peniaze ale na zazraky verim 🙂 my byvame teraz v miskolci, lebo mm je madar a ma tu robotu. toho konika predavaju v interspare... teraz kukam, ze vlastne za 7.990 ft, ale aj tak je to lacne. a mm mi povedal, ze je tam napisane, ze aj daky zvuk vydava, asi erdzi alebo ja neviem co. a je strasne pekny, taky tmavohnedy s bielou hrivou 🙂 a na zadnej strane toho prospektu su aj adresy inych miest, kde ho predavaju. k tebe najblizsie bude zrejme gyor (arkad gyor-to je asi miesto v gyori, kde maju tu predajnu).

lusi131
autor
11. nov 2009

renatkas: mas uplnu pravdu, treba si ich naucit hned pekne od zaciatku 😀, lebo potom je uz neskoro....aj ten moj si velmi rychlo zvykol, ze vsetko zvladam aj sama(chcela som aby ked pride domov sme mali co najviac casu na seba a na maleho, tak som vela veci robila sama) a potom mu to tak uz nepride, ze obcas by sa mi zisla pomoc....ale je zase pravda,ze ma taku robotu aku ma(velmi casovo narocnu) a ja som vobec rada, ked ma cas na nas a nie este na upratovanie... 😵...ale v novom byte uz neunikne, tam mi bude musiet pomahat 😀 😀 😀

lusi131
autor
11. nov 2009

sabiatko: tato zubarka je sice celkom fajn, doteraz som nemala ziadne problemy, len ja mam vo vseobecnosti velmi zle zuby a v tehu sa mi to len zhorsuje(pri malom som prisla o 2zuby-doslova,mam pekne umele) a teraz dopadnem asi podobne....najhorsie je, ze si nemozem na to nic dat...mi robila 8-bol tam zapal a este sa mi aj zlomila a ako mi ju urobila, stale ma boli ta strana-ani nie konkretny zub, skor mi tam tak trha, neviem na co nam rastu su s nimi len problemy....ja mam vsetky 4 a su s nimi len problemy/budu musiet ist von, ale az po porode 😝

Ja som si myslela, ze tiez sa nam nepodari nic najst a nakoniec sa podarilo, sice nie tam kde sme chceli, ale podarilo-som sa pytala aj preto kde byvas, lebo my sa budeme stahovat do Rajky(tie ceny bytov tam boli neporovnatelne s BA)-je to novostavba, byt nam urobili uplne na mieru podla nasich poziadaviek, takze super...akurat niektore veci riesit s madarmi je velmi tazke 🙂

Podla toho co pises, tak by som nevahala a toho konika kupila 😵

zabenka21
11. nov 2009

lusi: dakujeme.tak sme im to aj podali,ak chcu pomoct,budeme radi,ak chcu do nas prudit,tak nech sa neozyvaju. teraz uz neriesim ich,ide o nas troch 🙂 .ja sa snazim ucit na zajtrajsie skusky,no s migrenou to ide tazko.ale nejak uz bude 😀 inak aj vas budu zo spanku ten pocit ze musite ist na wc? ja sa tam asi uz prestahujem 🙄

sabiatko
11. nov 2009

lusi, tak ja som povodne tiez z bratislavy a ked raz za 3 mesiace cestujeme autom do ba, tak ideme cez rajku. tiez sme nad tym uvazovali, len neviem potom ako je to s papierovackami, ze trvaly pobyt a take veci. no uvidime, moj drahy vyrastal na dedine, ja v hlavnom meste... no budeme to musiet dako sklbit. ale najprv cakame, odkial nam spadnu peniaze 😀

zabenka, ty to veru nemas lahke. neboj, skusky zvladnes, to sa vzdy dako podari preklenut 😉 no a wc, tak to je moja kazdonocna zalezitost. najprv okolo polnoci a potom okolo 4 rano. ale jak sa mi nikdy nechce vstat z postele 🙄

lusi131
autor
12. nov 2009

dobre ranko 🙂

matula01
12. nov 2009

dobre rano 🙂

lusi ty sem nabehnes a stihnes napisat aj za nas vsetky 😀 My sme kedysi byvali v jednoizbaku styria. Nebolo to bohvieco, ale tak museli sme vydrzat. Az po rozvode som si kupila 2-izbovy 🙂 Inak rodinny domcek by sa aj mne pacil. Len keby neboli take ceny 😒

Dievcata, vcera som si kupila Homeovox. Sice som tu par veci o nom citala, ale tak pre istotu sa este spytam. Mozem ho v pohode brat? Lebo ma zasa zacalo pobolievat v krku a nechcem dopadnut ako pred troma tyzdnami...V lekarni mi povedala, ze mam kazdu hodinu dve pirulky...len sa mi to zda moc. Fakt neviem, homeopatika somnikdy nebrala.

evitkamalicka
12. nov 2009

kto mozte, dajte mi hlas na tento link, ale musite byt zaregistrovani, dakujem
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/jezko-s-ja...

lusi131
autor
12. nov 2009

evitkamalicka: uz sa stalo 😉, ale teda krasna torta!!!!!!!!!!!!!to robis ty sama???? mnami 😵

matula01: no som ukecana 😀 😀 😀
-ja som Homeovox brala vzdy ked som mala problemy s hrdlom(antibiotika mi ani nezaberali, len tieto homeopatika) , ale ja som si davala menej tabletiek-tak podla potreby ako som citila-cca tak 6za den vzdy po jednej a pomahalo mi to....a co sa tyka brania v tehu, si niesom celkom ista, ale nedavno som citala, ze homeopatika sa mozu v pohode brat v tehu...pripadne nemozes len crknut svojmu dokimu, ze ci to mozes uzivat?

sabiatko: no my si nechavame trvaly pobyt tu na SR v BA, lebo inak by to bolo velmi komplikovane-koli robote, detom, pridavkom, zdravotnictvu,daniam-no jednoducho celkovo a v Rajke budeme len byvat(oni maju nejake take povolenia na 5rokov-potom sa to len obnovuje, to ideme este len vybavovat), preto sme aj do toho isli
🙂

zabenka21: drzim palceky na skusky a s tym WC to poznam, ja chodim minimalne 5krat za noc 😀

matula01
12. nov 2009

evitka, hlas som poslala. Torta peknucka 🙂

lusi, doki neberie telefon. Ale tak zajtra idem do poradne, tak sa spytam.