Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

lusi131
autor
30. okt 2009

zabenka21: no len sa pekne liec a skus vela oddychovat a papat vela ovocia a zeleniny(najlepsi prisun vitaminov) a skus aj nejake tehu cajiky s medom a citronom, mne to vzdy zaberie 😉 .......a ako hovoris nestresovat sa, vsetko sa casom vyriesi-aj to s rodicmi.....
a ako je to teraz s priatelom?

zabenka21
30. okt 2009

no chce byt s nami,len musi samprestrihnut pupocnu snuru a uvedomit si kto je teraz dolezitejsi.ale verim ze to spolu zvladneme🙂 a vitaminy,prave chrumem mrkvu a jabko :D nech sme zdravi 🙂

sabiatko
1. nov 2009

dobre ranko dievcata 🙂
neviem, ci som spominala, ze som tie nohavice, co mi boli velke, vymenila za ine veci, tak moj drahy ani nevie ako dosiel k svetru 😀 a v inom ochode som si kupila fakt paradnu akoby riflovu suknu a cierne nohavice, tentokrat dobrej velkosti, len su kusok dlhsie, tak mi ich svagrinka skrati. a tiez tie velkosti co na to davaju... jedno mam S a druhe XS, co som vzivote nenosila, vzdy len M a L, tak si myslim, ze to robia naschval, ze ked sme tehotne a pribrame, aby sme sa citili povzbudene, ze sa zmestime do XS-ka 😀 dakedy sa v nich odfotim a hodim sem fotky.

matula01
1. nov 2009

ahojte 🙂
vcera mi nesiel zasa net, tak som strasne nadavala 😠 Toto mi nikdy nerobil.

sabiatko, tak drahy bol urcite rad. Keby to takto bolo aj u nas, tak ten moj by ma urcite posielal velmi casto menit veci 🙂 Ja teraz nosim tehu rifle. Su celkom fajn, len mi vadi, ze mi tak divno odstavaju vacky. Asi mam velky zadok 😝 Ja som vcera nahodila preventivne zimnu bundu a potom som nechcela ist von, lebo som si pripadala ako maxi ponorka. Nemam teraz rada hrube veci.

Inak coraz viac ma boli ta panva a lonova kost, len neviem, ci to ma vobec vyznam hovorit dr. Myslim si, ze ma aj tak odbije... 😒

sabiatko
1. nov 2009

matula, to je presne ta nevyhoda mat brusko v zime... tiez si kazdy bude mysliet, ze som tucko 😀 a v lete by sa mi tak dobre machrovalo s bruskom 😎 inak dokimu to radsej povedz, ja tomu mojmu hovorim vsetko. ono zrejme ti aj tak povie, ze to je normalne, ale tak sak nech vie.

zabenka21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatkas
2. nov 2009

Dobre ranko...

tak ako sa dari a ako sa citite?
mna uz 3 dni picha zo spodu, akoby krcok maternice, ked si ale lahnem tak je to ok. Dnes idem k lekarovi tak som zvedava co povie.

matula01
2. nov 2009

Ahoj,

cez vikend tu bolo nejako mrtvo...
Zo zabenky som celkom prekvapena 😲 No snad bude v poriadku.
Ja sa citim relativne dobre. Az na tu panvu, ale zacinam si zvykat 😖 Tak daj vediet, ze ako si dopadla, ale hadam to nebude nic vazne.

A mam tehotensky kabat, v ktorom nevypadam az taka obrovska, takze mam velku radost 🙂 .

sabiatko
2. nov 2009

no renatka, tak ako v poradni?

ja som dnes toho este moc neporobila, lenivost na mna dosla, ale idem aspon manzelovi daco dobre nachystat na veceru.

matula... a to ta boli cela panva, akoze kosti? no oni sa rozpinaju, aspon sa ti bude potom lahsie rodit...

matula01
2. nov 2009

Boli ma panva, bedrove klby, ale najma tie kosti medzi nohami. A to hlavne ked sa postavim, tak nie som schopna kvoli bolesti urobit krok. 13. idem do poradne, tak to asi dr. spomeniem.

Taketo podobne problemy som mala pri prvom a porod bol dlhy a bolestivy a este par mesiacov som si nemohla poriadne sadnut. Tak sa toho trochu obavam 😒

renatkas
2. nov 2009

ahojte, tak v poradni bolo ok... lekar ma vysetril, trochu ma to bolelo ale zevraj sa neotvaram tak je fajn a ze ked ma to bude zase tak boliet, ze si mam dat magnezium. Maly bol na ultrazvuku v pohode, len nemam 4D foto lebo stale si daval rucicku pred tvaricku 🙂 18.11. idem na to meranie cukru co budem pit tu sladku vodu, 1.12. do poradne a tusim 17.12. na dalsi morfologicky ultrazvuk.

matula ja som zobrala kabat mojej mame, kupovala som jej ho minuly rok na vianoce, je o cislo vacsi ako moja velkost, takze teraz taky akurat, ale ja si obrovska pripadam,aj ked som len v 24tt 😀
aj by som si nejaky kupila, ale teraz je to tazko s tymi peniazkami a je mi luto kupovat vacsi kabat na 3 mesiace, no ale ked bude treba tak bude treba.
s tou panvou je to asi v tvojom tt normalne, uz sa pripravuje tvoje telo na porod. Neboj tento porod bude lahsi ,sa hovori ze druhorodicky to maju lepsie. Neboooj, zvladneme to 😀

matula01
2. nov 2009

Tak to je super, ze mas vysetrenie v pohode. Clovek sa stale strachuje...
Inak co sa tuka tehu veci na oblecenie, tak ja mam vacsinu pozicanych od kamosky, ktora mala peniazky naviac a moc nakupovala 🙂 A ja som teraz rada, ze nemusim kupovat skoro nic. Teda okrem topanok, nakolko vdaka opuchom nic neobujem 😖

sabiatko
3. nov 2009

joj mati, tak ty takto trpis 😖 ale neboj, aj ja si myslim, ze druhy porod budes mat lahsi, lebo predsalen je to teraz trocha pruznejsie, kedze sa ti tie kosti uz raz roztiahli 😉

renatka, tesime sa z dobrych sprav 🙂 skoda, ze tu fotku nemas. ja som minule tiez chcela foto, ale babo bolo skrutene, tak nist. ale hadam vo stvrtok sa podari 3D fotka, by som chcela vidiet tvaricku toho mojho malickeho 🙂 a ten dalsi morfologicky ultrazvuk, to sa kde robi? normalne u gynekologa, ci to treba ist zasa na ten 3D?

inak baby, ja som za poslednych 5 dni pribrala 1 kg, a to sa ma vraj za tyzden pribrat pol kila 😅 no ja sa normalne bojim, ze sa v marci budem gulat 😝 nemoze to byt aj tak, ze daky mesiac pocas tehu je extremny na priberanie, alebo mam s takymto postupom ratat az do konca? 😅

renatkas
3. nov 2009

Ahojte.

sabiatko ten druhy morfo.ultrazvuk mi budu robit cca v 30.tom tyzdni, teda neviem ci sa to oficialne vola morfologicky ultrazvuk, ale zase to bude take iste vysetrenie, kontrola na vrodene vyvojove vady, ozvy plodu, velkost placenty, plodova voda... ja to mam v zariadeni kde je aj moj lekar, ale u ineho co som u neho bola na morfologickom v 20tt.
Inak co sa tyka toho priberania, ja som do 16tt mala naviac len kilo, a potom okolo toho 19-teho tyzdna sa to na mne vsetko nabalilo a teraz mam navyse 6kg. Myslim ze je to v pohode, aj ked sa bojim ze ked to bude takto postupovat, tak budem ako taky hrosik 😀

matula01
3. nov 2009

sabiatko, druhy porod som mala super. Rychly a bez bolesti. Lenze ani pocas tehotenstva som nemala bolesti panvy a klbov a tak podobne. Preto sa bojim, ze sa to bude opakovat ako pri prvom.

A co sa tyka priberania...ja som napr. v 4. mesiaci nepribrala nic a v siestom az 5 kg 🙂 Doktor ma za to zvozil 😝 Minuly mesiac som zasa pribrala 1,5 kg. Ale co si vsimam, tak u mna sa to uplne odvija od mnozstva jedla, ktore spapam. Su mesiace kedy si nedavam pozor a jem az do prasknutia a potom to je vidiet aj na vahe. A hlavne to sladke 😀 Ja ho normalne rada nemam, ale teraz ked vidim cokoladu, tak neodolam.

magic08
3. nov 2009

Ahojte tehulky, možem sa k vam pridat jednou otazockou?
Hlavne prvorodicky... Kedy ste citili prve pohyby babatka? ja som momentalne v 19 tt a cca od kona 18 tt mam pocit akoby mi v brusku praskali bublinky, alebo ma male jemne steklivo v brusku. Je mozne aby som citili pohyby tak skoro? Vsade sa pise, ze prvorodicky ucitia prve pohyby az po 20 tt.

matula01
3. nov 2009

magic, dr. vzdy vravia o priemernej vzorke zien, ale u kazdej to je individualne. Ja som pri prvom tehu tiez citila pohyby uz v 18 tt. Takze ak si myslis, ze citis pohyby, tak to zrejme naozaj pohyby su.

magic08
3. nov 2009

dakujem matula

sabiatko
3. nov 2009

ahoj magic 🙂 tak ja som ich citila uz od konca 16 tt a som si ista, ze to boli pohyby, lebo odvtedy to citim kazdy den, presne ten isty pocit, akurat stale silnejsie...

renatkas
3. nov 2009

Ahoj magic08, toto sa rozobera aj v teme Prve pohyby babatka.

Ja som citila prve pohyby v 20tt, ale cakala som ze ich ucitim uz skor, pretoze v teme kde sa to rozobera skoro vsetky citili pohyby uz okolo 18tt, aj prvorodicky. Myslim ze to nie je tak skoro, ked to povies lekarovi tak ti bude asi posuvat termin porodu na skor 🙂
A ano su to tie bublinky, aj ked ja som to skor pocitovala ako take tukanie na jednom mieste.

magic08
3. nov 2009

no ja to necitim kazdy den, tak priblizne kazdy druhy... dufam, ze ak su to pohyby, tak to bude o.k. opytam sa doktora, idem vo stvrtok na poradnu...

sabiatko
3. nov 2009

tak zo zaciatku to nemusi byt kazdy den. ja som to na zaciatku citila len ked som lezala na chrbte napriklad a teraz uz bars kedy.

renatkas
3. nov 2009

ani ja som to necitila kazdy den... tak raz za 3 dni, potom som maleho necitila aj 5 dni a teraz sa to az nejako rozbehlo ze ho citim kazdy den, ale len vecer alebo obcas v praci.

evitkamalicka
3. nov 2009

ahoj kocky, tak mrcha prave prisla

renatkas
3. nov 2009

evitka to ma mrzi... ale ved mozte snazilkovat dalej..
nam to trvalo 3 roky a prave ked sme to najmenej cakali tak sa zadarilo.

matula01
3. nov 2009

ahoj evitka...tiez mi to je luto. Hlavne nevesaj hlavu, urcite to pride!

evitkamalicka
4. nov 2009

kocky ja vobec nie som smutna, teraz budeme snazilkovat uz az buduci rok ako sme povodne planovali

sabiatko
4. nov 2009

to je dobre, ze to beres s nadhladom evitka 🙂 a preco neskusite aj v novembri a decembri?

evitkamalicka
4. nov 2009

sabiatko, lebo nechcem byt vo vysokom stadiu tehu v lete tak ako s Adamkom, to bola pre mna hotova katastrofa a za dalsie chcem troska schudnut, lebo mam este stale dost kil po porode tak aspon mam dobru motivaciu

sabiatko
4. nov 2009

aha, tak to ano, v lete to je tazke s velkym bruskom.
inak baby, neviete mi poradit? ja som este pred rokom nakupila dake body pre babo do 3 mesiacov, lebo sa mi pacili, ale maju kratke rukavy, tak neviem, ci je to vhodne, ked sa mi adamko narodi v marci?? mam radsej kupit s dlhymi?