Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

renatkas
2. dec 2009

matula jaaaj uz by som chcela byt v tvojom tt. by som nemusela chodit do prace,ked sa podari tak by som pracovala len z domu. ja som pozerala ze ten pas stoji okolo 35 Eur, sice to budem mat uz len na 2 mesiace ale tie bolesti chrbta su tak neznesitelne, ze si to asi kupim. Mna to tiez nenapadlo, len vcera mi to odporucil lekar.
A tie sladkosti, ja som mala v novembri meniny aj narodeniny a mala som co robit aby som to nezjedla vsetko. Nastastie mi s tym manzel pomohol a uz teraz chodi vyjedat len on a ja so zavistou na neho pozeram.

Dnes idem behat po uradoch a prehlasovat si trvaly pobyt, tak dufam ze ma tam nenechaju cakat celu vecnost, rozopnem sa aby videli ze som tehotna, mozno to zaberie 😀

sabiatko
2. dec 2009

renatka, som kukla tu velkost a je to L. ale je to strasne velke, moja svagrinka je totiz baculka, tak mozno to vyuzijem az posledny mesiac 😝 a to 35 eur za taky maly kusok latky? 😕 ja som fakt rada, ze mam uz po skole, teda tie skusky, to bol vzdy stres, ale mi chybaju kamosky, to bola aspon sranda v skole 😎 no ja mikulasa este vyuzijem, to je tusim zo soboty na nedelu a v pondelok smelo na testy 😀

matula01
4. dec 2009

dievcata nejako nepisete 😕 Tusim vela povinnosti 😝

Nasla som ten index. Resp. niekto mi ho hodil do schranky. Tak som ho asi stratila niekde pred cinziakom. Ale som rada, ze nemusim ten novy obehavat.

evitka, vidim ze si uz aj nove foto prihodila 🙂

A posledny moj vykrik do tmy: uz chcem ist rodit!! Pripadam si ako velryba.... 😀

evitkamalicka
4. dec 2009

matula prihodila 😅

sabiatko
4. dec 2009

no mati, ake stastie s tym indexom 🙂 a neboj, uz len 3 tyzdne 🙂 ja este 15 😝

baby co mate za sebou GTT, ked v pondelok idem na 7.30 na testy, kedy mam vecer naposledy jest a pit. uz som sa pytala v jednej teme a vraj do polnoci mozem (co teda akoze zas nebudem, mozno tak do 8 vecer). a to potom ani pit uz nemozem? to je strasne 😖 ja v noci aj 3 krat pijem. no a potom budem musiet pit tu sladku vodu, sak budem dehydrovana 😖

matula01
4. dec 2009

sabiatko ja som jedla normal do vecera, dokonca som aj pila. Doktor ma iba upozornil, ze den pred testom sa mam vyhybat vsetkemu sladkemu, cize cukor, med, klasicke sladkosit, ale tiez ovocie, lekvar a podobne. A v noci pi iba cistu vodu, ta ti nemoze ublizit.

evitkamalicka
4. dec 2009

sabiatko pit mozes, ale len mineralku alebo cistu vodu, proste nesladene

renatkas
7. dec 2009

Ahojte,

tak ako sa dari? Co nove? Ako ste prezili vikend?
ja som trpela, nic sladke nemozem, mala som namale aby mi v piatok diabetolog nenasadil inzulin,cukor na hranici podavania inzulinu, cholesterol 7,22 takze skoro nic nemozem jest, iba zeleninu. Uz si pripadam ako zajac.

sabiatko daj vediet aku si mala hodnotu, poobede vacsinou lekar obdrzi vysledok... teda moj mal uz poobede
🙂 drzim palce aby boli hodnoty ok.

sabiatko
7. dec 2009

cavte kocky 🙂
tak mam za sebou ten glukozovy test. som kukala jak vela toho glukozoveho prasku do toho pohara nasypala, fakt ze vela. a bolo to strasne sladke, ale dalo sa, som cakala horsie. doki povedal, ze ak budu dobre vysledky, tak mi nezavola a ak zle, tak zavola, tak dufam, ze ho budem pocut a vidiet najskor na dalsej poradni 😀

renatka, to mas tazke, ale aspon budes mat vyzivnu stravu aj pre babatko 😉 ja som kvoli dnesnemu glukozovemu testy zjedla cokoladu este vcera pred 8 rano, aby som dako neovplyvnila tie vysledky. a super, ze ti nemusel dat inzulin, ze si to mozes upravit dietou. sak uz len par tyzdnov, to zvladnes 😉

zabenka21
7. dec 2009

ahojte kocky 🙂 chcela by som napisat za svoju svagrinku,ona nevie moc s konikom narabat 🙂 tak dnes bola u gynekologa lebo sa snazia o mimi,menzes uz mala asi pred 2 tyzdnami,ale boleli ju prsia tak si robila cikaci test.ale cely jej zruzovel tak sla na gyndu a tam jej nasiel v maternici malinkaty nalez,ze uvidi co to je,ze by tehotna byt mohla ale asi len tyzden,lebo cytologia je v poriadku...myslite ze sa im konecne podarilo? ci by mohol vidiet uz tyzdnovy uspech? ja som tak nedockavaaaaa 😀 dakujem za odpoved

matula01
7. dec 2009

zabenka, ja mozem povedat iba z vlastnej skusenosti. Dr mi robil UTZ v den ocakavanej menstruacie a nebolo tam vidno nic. Povedal mi, ze to je este moc skoro. Ale moze to byt naozaj individualne...

zabenka21
7. dec 2009

ale nakoniec ti to vyslo,vsak? 😀 jooooooj ked ja im to tak prajem no najlepsia mamina na svete by bola 😅 ked tam nieco videl a cytologia je v poriadku...nedockava som za nu 🙂 a ty uz o chvilku aj budes rodit🙂 drzim palce,budem na teba mysliet!!!

renatkas
7. dec 2009

sabiatko vidim ze si si odstranila fotky, to pre istotu kvoli niekomu?
ja by som tej sestricke urcite zavolala, ja som zvedava ako blcha a hlavne nedockava 🙂
snad bude vsetko ok, lebo obmedzovat sa v jedeni a hlavne nemoct jest sladke, jaaaaj no este sa mi to nepodarilo dodrzat 😠

zabenka a ty ako? co nove? ono tehotna by mohla byt, poznam babu co mala menzes a bola tehotna. nech si skusi spravit este jeden test a ked bude pozitivny tak tehotna s najvacsou pravdepodobnostou je, potom uz len treba vyckat kedy to bude vidno. Ja som bola na ultrazvuku v 7tt,to uz aj bilo srdiecko 😀

matula este sa drzis? este sa maly nepyta von?

evitkamalicka a ty ako? ranne nevolnosti nie su?

matula01
7. dec 2009

no ja som za posledne dva dni zjedla tolko sladkosti, ze sa asi budem bat ist na poradnu a postavit sa na vahu 😝

renatkas, ja sa zatial drzim, ale obchadza ma to akosi. Bolesti ma chytili rovno pocas skusky a ledva som prisla domov. Trochu som aj krvacala, ale do rana to preslo a teraz uz dva dni zasa nic...Ten chlapec si zo mna robi asi srandu 🙂 Doktor mi povedal, ze sa mi kludne moze stat, ze ho este budem prenasat. Len neviem, ci sa mi este chce 😖 Som z toho uplne nervozna, ani spavat nemozem.

zabenka21
7. dec 2009

renatka ona si test robila ale vysla jej jedna ciarka a celepozadie zruzovelo tak sla na gyndu a tam jej nepotvrdil a ani nevyvratil,ale ze nieco tam je 🙂 tak sa modlim nech vyjde. ja inak teraz len riesim skolu,zajtra pozajtra mam skusky,ale nejak sa na to neucim,lebo mam tak nizky tlak ze som rada ze som.a boli sme s drahym na UTZ a malicke zatial vyzera byt v poriadku 😀 vrti sa,robi kotrmelce a je moc aktivne,ze sa ani nechcelo dat pomerat doktorovi 😅 😅 tak som stastna a verim ze bude zdravucke🙂 a ty sa mas uz lepsie?

renatkas
7. dec 2009

matula ked sa mu nebude chciet von tak to bude mozno aj prve babo roku 2010 😀 este aj peniazky za to dostanes 😀

zabenka jaaaaj ved nech si kupi druhy test, a lekar jej nebral krv na potvrdenie tehu? Kedy budu vysledky?
ja som sa rozhodla dnes ucit, ale vidis zase som skoncila na nete 😀 a rano vstavam o siestej, tak uz asi idem spat. ja mam skusku v sobotu s takou mrchou, snad ma zase nevyrazi. Aj moj robi kotrmelce, s tym rozdielom ze ja ich citim uplne intenzivne, pockaj ked to budes citit aj ty, niekedy si myslim ze mi chce dat priucku alebo ma poslat ze mama chod uz radsej spat a nevyrusuj ma 😀
ja sa mam no ako sa to vezme, anemia, tehu cukrovka, vysoky cholesterol... inak zatial fajn.
Drzim palce na skuske a nestresuj, aby bolo male v poriadku.

zabenka21
8. dec 2009

ranatka sak aj ja jej vravim nech kupi aleona sa boji sklamania tak bude cakat.ale ja nevydrziiiim 😀 .a zapocet v pohode,este sa mi podarilo aj spoluziakovi poradit vacsinu testu 😀 a teraz otazka ci dobre,ale lepsie ako prazdny papier 😉 .drzim palce na sobotu🙂 ja pisem este zajtra a potom ma caka hnusne skuskove :(
Ale ta cukrovka po tehu prejde,vsak? ja mam zas nizky tlak a kazdy den si picham fraxiparine do brucha tak sa tiez nemam nejak uzasne...ae tak sa tesim na to babo ze mi je vsetko ine jedno 😎

renatkas
8. dec 2009

zabenka niekomu ta cukrovka prejde, niekomu ostane... ale vacsinou prejde, tak dufam ze to bude po tehu ok. Ten fraxiparine si pichas do brucha? kvoli tlaku? alebo kvoli comu? ja mavam tlak stale okolo 110/60.

zabenka21
8. dec 2009

renatka ja mam taky tlak stale a cukor nizky stale tak snad ma ta cukrovka nestretne... hej do brucha si picham,to bol iny boj aby som sa pichla sama 😀 . ja mam problemy s krvou(zrazanlivost) a mala som koli tomu v minulesti dost neprijemnosti,takze si teraz picham....aaaa zajtra skuska a hlupa sa nic nenaucila 😀 cela noc predomnou!

renatkas
9. dec 2009

zabenka mas moj obdiv, ja by som si klasickou ihlou pichat nevedela. A nato nie su lieky? Ja mam tiez problemy s krvou, ale asi to nie je take vazne, mam len lieky.
Kedy ides do dalsej poradne? Este vas nepochytilo sialenstvo kupovania veciciek? 😀

zabenka21
9. dec 2009

renatka lieky su ale ja si musim pichat,taka som z toho zdochnuta ze by som prijala PN ku lebo bezvladam pendlovat domov a do skoly...a poradnu mam 21.12,resp. mam ist na krv tak snad si ma aj doktor vsimne 😀 ja by som vecicky uz nakupovala ale chcem si pockat co to bude 🙂 lebo na mimibazare som kupila nejale biele dupacky a take neutralne veci a ta zenska potom napisala ze si to rozmyslela a nepreda to 😒 .tak si radej nakupime sami,ale este pockame🙂 inak dnes som dostala prvu jednotku v skuskovom 😎

sabiatko
9. dec 2009

ahojte baby 🙂

renatka, takych par neprijemnosti som teraz mala a to ked ma nieco uz fakt nastve, tak menim veci, pred 2 rokmi som sa ostrihala na kratko a nafarbila na cerveno 😀 tentokrat som len trocha zmenila album 😝 musime sa v januari stahovat, lebo ten, co nam tu prenajima byt zacal pytat prachy, na ktorych sme sa nedohodli, plus sa tu kazia veci a on nechce opravit a ja proste nemozem zit s babatkom v byte, kde na pol nefunguje sporak, odchadza chladnicka a tecie v kupelke. doteraz opravoval a malovaj moj drahy (zadarmo samozrejme), ale uz sataci. ale nasli sme si novy byt od januara, tak sa tesim... a je krajsi aj 🙂

vam nezavidim tie problemy s krvou, ja by som si veru injekciu nedokazala pichnut, mne je zle aj ked mi beru krv 😖 pred 2 dnami mi kardiologicka nahodila na telo ekg pristroj na 24 hodin, tak same kabliky a krabicka, do ktorej sa uklada info... fakt ze pohodlne 😝 tak som zvedava co vyskuma. robila mi predvcerok ultrazvuk srdca a ze mam trocha selest (chlopne poriadne nezatvaraju), ale ze to neni nic vazne, ze to ma vela ludi, tak ok. a hovori, ze to moze byt aj tehotenstvom.

kukam renatka, ze ty uz 30 tt, uzasne 🙂 ja sa na 30 tt strasne tesim, lebo viem, ze keby sa babatko aj narodilo skorej, tak bude v poriadku 🙂

kukam, ze skuskove v plnom nasadeni, drzte sa baby, kiez by bol uz februar a vsetky skusky za vami 🙂

matula, ty ako? mate sa dobre? ake super by bolo, keby sa maly narodil pocas novorocneho ohnostroju 🙂

matula01
9. dec 2009

ahojte dievcata 🙂

zabenka, tiez ti nezavidim to pichanie...moja kolegyna so pichala do brucha inzulin a prislo mi zle a to som sa na to iba pozerala.

renatkas, aj ja mam v sobotu skusku, ale nejako mi nic nejde do hlavy 😖 S tehotenstvom ako by sa mi mozog resetoval kazdy den 😝

sabiatko, len sa rychlo stahuj, kym mas porod daleko. Ja sa mam stahovat podla najnovsich informacii 19, 20, 21 .12 😀 Tak teraz neviem, ci sa mam chystat rodit alebo balit veci na stahovanie...

A je pravda, ze ten 30 tt je taky psychologicky medznik. Ja som sa neskutocne tesila, ked mi tam nabehla trojka. A dnes pozeram, ze 38 tt....straaaasne rychlo mi to teraz leti.

evitkamalicka
9. dec 2009

ahoj dievcata....ako sa mate? niektore uz mate teda pekne vysoke tt

zabenka21
9. dec 2009

ako samotne pichanie nevadi,len ma hneva ze mi pukaju cievky v ociach tak vyzeram jak na drogach...to si este uzijem do porodu...tak ten februar by som brala! mne sa taaaaak nechce ucit matiku ☹ suhlasim z matulou ze sa v tehotenstve mozog resetuje 😀 ja chcem len jest a spat!

matula01
9. dec 2009

evitka ty sa pochval. Uz mas aj nejake tie nevolnosti? Aj ked ja ti ich samozrejme neprajem. Na UTZ kedy ides?

zabenka, presne tak. Len jest a spat! 😀

evitkamalicka
9. dec 2009

matula k lekarovi idem buduci tyzden, zaludok mi strajkuje len ked je prazdny, takze vzdy si musim dat aspon nieco male

kvapka99
9. dec 2009

Ahojte, tak si tu citam vase nazory, je to zaujimave. Inak aj ja som "tehulka"sice len 4t. A prave dnes som bola u lekara, lebo som zacala spiniť. Predpisal mi UTROGESTAN, mate s tym niektora nejaku skusenost.

matula01
9. dec 2009

Ahoj kvapka,

ja som brala Duphaston a velmi mi pomohol. Teraz musis par dni vydrzat a hlavne sa nenamahat a nestresovat. I ked viem, ze to je velmi tazke. Drzim ti palce, aby sa mimi udrzalo!

renatkas
9. dec 2009

sabiatko drzim palce pri stahovani, snad to bude o nieco lepsie. A ty sa nenatahuj, nestoji to za to aby si riskovala nieco. Ja som este neni 30tt, len tu to tak ukazuje, este mam tyzden 😀

matula a zabenka, tiez mam v sobotu skusku a este nic neviem, nechce sa mi to ani len citat. si niekedy pripadam ze som totalne ohlupla.

evitka kedy ides k lekarovi? uz o tyzden by ste mohli pocut srdiecko, vsak?

kvapka ahoj, nerob si starosti, ked ti to lekar predpisal tak to urcite neuskodi, je to asi na podporu tehotenstva. Babo je planovane? 🙂