Tehuľky na pokec. Pridajte sa

lusi131
11. okt 2009

Ahojte tehulky-či už ste prvorodičky alebo už nejaky ten pokladík doma máte 😉 ,
chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa jednak nevedia zaradiť do nejakej témy alebo sa nevedia zapojit, lebo väčšinou sú už baby v jednotlivých temách zohraté-píšu si už dlhšie, alebo ktoré rovnako ako ja nemajú až tak moc času na písanie a zmeškali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod....ale napriek tomu, by si radi občas s niekým pokecali, poradili sa, povzbudili sa, porozoberali všetko možné i nemožné čo nás tehulky trápi... 🙂, kto sa pridá????

sabiatko
16. nov 2009

ahaaa, no tak to je potom dobra sprava, tak to si urcite tehu a vsetko je ok 🙂 nabuduce ti uz doki aj urcite ukaze babtko, to uz bude taky malicky cloviecik 🙂

renatkas
16. nov 2009

Ahojte.

Ja som mala dnes dovolenku, bola som v skole, takze jedno A-cko mam za sebou, vecer som bola na skuske este jednej a to som asi neurobila, takze v januari sa tam budem trepat a funet s velkym bruchom na opravnom termine 😀
matula ja 2.rocnik bakalarskeho zatial, keby som nebola hlupa uz som mohla mat jednu skolu davno ukoncenu, ale to som zanechala studium, sa mi nechcelo ucit.

sabiatko placentu neries, ked ti lekar nepovedal nic tak sa na to nepytaj, zbytocne by si sa stresovala 😉

peppe aj ja gratulujem k tehotenstvu 🙂 priznam sa netusim co znamena ta velkost dutiny, mne to lekar nehovoril. prvy krat som tam bola v 7+4tt a to mi uz hovoril rozmer krpca, mal tusim 1,25 cm a uz bolo pocut aj srdiecko.

Evitka drzim palce aby to tento mesiac vyslo 🙂 Adamko poslucha?

renatkas
16. nov 2009

sabiatko ta postielka je pekna. Ta drevena ma aj stahovaci bok? Kolko platis postovne?

evitkamalicka
16. nov 2009

Adamko poslucha, dokonca moj maly sikovnicek uz druhy den kaka vylucne len do nocnika, normalne caka kym ho nan neposadim

pepppe
16. nov 2009

dakujem babenky 😉 noo vsak povedal,ze ked tam pridem dostanem tehu knizku,,,jupiiiiiiii:D uz aby to bolo.noo hadam mi ukaze aj babatko,inak ho tam roztrham,,hehe

sabiatko
17. nov 2009

renatka, gratulujem k A-cku, to sa v mojom indexe moc casto neobjavilo 😀 a druha skuska pocka do januara, ved je jedno kedy ju spravis, hlavne aby bola. no a mozno si ju aj tak spravila 😉 inak to postovne je zadara, ak nakupis veci nad 60 eur, co sa teda v mojom pripade rozhodne stalo 😀 prevodom na ucet neplatis vobec nic, ale ja som si to dala na dobierku a to sa platia 2 eura. ak si este nenakupila, tak sa tam popozeraj, maju tam dobre a lacne veci. neviem, ci ta postielka ma stahovaci blok, to sa tam nepisalo, ale tak asi nie. ale pred vianocami si to vsetko ideme vyzdvihnut na slovensko, tak ti potom mozem dat vediet.

evitka, sa tesime z adamkovych pokrokov 🙂 inak musim povedat, ze ked v takomto veku uz vie sam chodit na nocnik, tak to je uplne ze sikovny 😎

matula01
17. nov 2009

Ahojte 🙂

konecne som sa sem dostala. Gratulujem k Acku!! Ja som tiez dnes jedno dostala. Tak som taka kludnejsia. I ked to najhorsie bude v januari a to naozaj neviem ako zvladnem 😒

evitka, tak to je nazozaj uspech s Adamkom. Chlapcom sa vacsinou nechce.

sabiatko, tusim mas uz nakupovaciu maniu 🙂 Ja s nakupmi pomaly koncim.

Inak ma zacina palit zaha, ale naozaj brutalne. V noci musim zaspavat po sediacky. Ked si predstavim, ze toto budem mat uz do konca tehu, tak mi moc do smiechu nie je 😖

evitkamalicka
17. nov 2009

baby prvy den som si myslela, ze je to len nahoda, ale dnes je uz treti den a len do nocnika

renatkas
18. nov 2009

Ahojte,

dnes som bola na merani cukru, tak dufam ze vysledky budu ok.

sabiatko popozeram tie vecicky na tej stranke, my postielku este nemame a oblecenie, tak toho mam taku kopu ze neviem kde to dam, to vsetko je nove co sme podostavali. Vcera som sa rozhodla ze to idem vsetko poprat, no ale vyprala som len biele a tmave - na 3x lebo sa mi to nezmestilo do pracky a este tam mam take 2 davky prania farebneho 😀 A to este aj moja mama ma nejake veci doma, svokra tiez, maly to ani vsetko nevynosi 😀 ale som rada, aspon na niecom usetrime.

matula ja mam teraz zase 25.11. rodinne pravo, tak to sa fakt tesim 😒 myslela som ze do vianoc zmaknem vsetky skusky a bude pokoj, ale asi sa to nepodari.
A s tou zahou, tak ja to mam v poslednom case stale, hned ako si lahnem tak to je brutalne. Uz neviem co s tym, iba mandle vyjedam ale uz ani to nezabera.

evitkamalicka to je skvele, malemu sa to asi zapacilo 😀 asi sa pri tom citi ako dospelak 😀

zabenka21
18. nov 2009

ahojte zienky🙂 len sa chcem pochvalit ze drobcek sa ma dobre🙂 boli sme dnes na UTZ🙂 len mam este pred sebou milion vysetreni koli krvi tak neviem ako to urobim so skolou ked mam testy:( peppe,gratulujem 🙂 a ta velkost je dobra,aj ja som taku mala 🙂)

matula01
19. nov 2009

Ahojte 🙂

vcera som tu moc nepobudla. Strasne mi tvrdlo brucho pri sebemensej namahe. Ale dnes to zatial vypada OK, tak to bolo mozno iba z unavy. A maly ma asi chripku, tak som z toho dost nervozna ☹ Nerada by som ju chytila. Tak teraz neviem, ze co s nim.

zabenka a ty mas este kolko tej skoly? Koncis tento rok, ci este nie?

pepppe
19. nov 2009

zabenka to je super,ze sa ma male dobre🙂co ty chodis do skoly?nooo skoda,ze ma doky objednal az na december aj ja chcem vediet uz viac o malom🙂

matula01
19. nov 2009

peppe, ja som sa tiez straaasne tesila na prvy UTZ a ked som tam videla ten hrasok, tak som bola velmi stastna. A december je tu uz o chvilu a myslim si, ze tvoje mimi uz bude mat zopar centimetrov.

pepppe
19. nov 2009

waaa uz aby to bolo,ale tak idem tam 8decembra,cize to uz mam za chvilku,vies len su to take pochybnosti,ci je vsetko ok ,,,ale to mala a ma urcite kazda tehulka

matula01
19. nov 2009

no to je pravda, ja som nervozna medzi poradnami dodnes 😝 Na jednej mi povie, ze je vsetko OK a ja uz o tyzden stresujem, aby bola dalsia poradna, lebo chcem vediet, ci sa nahodou nieco nezmenilo 🙂 A to som si myslela, ze pri tretom to budem brat uz nejako flegmaticky.

pepppe
19. nov 2009

noo oa vidis stale su stresy🙂a co to chodis kazdy tyzden na poradnu? nooo uvidim co ten moj doktor,bo je mne sa zda byt taky nudny,ze mi toho vela nepovie

renatkas
19. nov 2009

Ahojte.

Zabenka ake vysetrenia myslis, tie kvoli tomu zlemu EKG?
Vidim ze pribudla dalsia fotka do albumu 😀 tusim si aj ja urobim nejaky ten albumik 🙂

Ja mam cely cerveny prst z toho ako mi vcera brala sestricka tu krv, sa mi to asi zapalilo 😒

matula neviem co to bol vcera za den, ale aj ja som si musela davat magnezium 2x a maly kopal ako o zivot, to som este nezazila, tusim nebolo 5 minut ze by ma poriadne nekopol 🙂 ale som rada, aspon viem ze je ok.

ozaj a preco sa v tretom trimestri nemoze spavat na bruchu? mna to priserne boli ked lezim na boku a maly ma kopne.

pepppe v ktorom tyzdni ides do poradne? tusim v 12tt sa robia nejake odbery kvoli NT hodnotam, jaaj uz si ani nepamatam 🙂 neboj vsetko bude ok a maly sa ma urcite super.
ja idem 2.12., uz sa neviem dockat kedy uvidim maleho, snad teraz sa ho podari poriadne zachytit na foto 😀

pepppe
19. nov 2009

nooo to budem podla lekara asi v 8....podla toho tu by som bola v 9tt,,,,takze uvidim co mi povie,presne v ktorom som tyzdni,bo ani sama teraz neviem,,,,nech uz je teda december,bude to supper aj pre teba aj pre mna 😉

sabiatko
19. nov 2009

aj ja sa vzdycky strasne tesim na sono, ze uvidim maleho 😵 a presne sa po nom aj bojim, ci je zas vsetko ok. ale tak kym kope, tak viem, ze je dobre 🙂 to s tym lezanim na chrbte som citala, ze potom ti babo tlaci na dutu zilu, ktora ho zasobuje a ze by sa malo spat skorej na lavej strane, aby ti poriadne pracovalo srdce... no ja neviem, ja som sa kvoli tejto info uz par dni poriadne nevyspala 😝

december je tu coby dup, prve ultrazvuky su take zaujimave, to babetko vyzera este tak smiesne, maly ufonik 😀 my co mame fotku z 12 tt, tak tak adamko vyzera jak maly casper, ten duch z rozpravky 😀

renatkas
19. nov 2009

sabiatko, ty si cislo, ze ufonik alebo casper 😀 nahodou, my sme boli v 12tt celkom pekni, na obycajnom ultazvuku sme vyzerali lepsie ako v 24tt 🙂 lebo teraz je maly uz velky na obyc ultrazvuk tak ani neviem kde ma hlavu a kde nohy, v 12tt som ho videla celeho.

pepppe ani si neuvedomis a uz budes mat za sebou polovicu tehu, ako ja 😀 ten cas tak leti 😀 Das si zistit aj pohlavie z krvi? Alebo pockas na ultrazvuk?

zabenka21
19. nov 2009

joj matula ja som len druhacka na dennom bakalarskom.stara vrazda v nizkom rocniku 😀 a vysetrenia s krvou lebo mam zlu zrazanlivost:(a este na skrining v dvanastom tyzdni

pepppe
20. nov 2009

juj babenky,uz sa neviem na to dockat 🙂 ked budem mat take krasne brusko,,,heh noo ja chcem vediet .co to bude.......chceme dievcatko,tak casom uvidime,ci to tak aj bude 😉

renatkas
20. nov 2009

ahojte.

zabenka ako sa dari? vasi stale este nezmenili nazor?

pepppe neboj brusko bude raz dva 😉 ja sa prave zabavam na tom ako sa maly prevaluje, cele brucho sa mi hybe. A vcera mal stikutku, asi 10 minut 🙂
Ja som od zaciatku tvrdila ze to bude chlapec, bola som o tom presvedcena podla toho ako som si ratala oplodnenie, tak to musela byt rychla spermia a preto som ani nic ine nepripustala, len ze to bude chlapcek a vidis 🙂 ale aj tak mam pocit ze vsetci v mojom okoli rodia dievcatka, aj tu vo fotoalbumoch su same dievcatka 😀 ale hlavne aby to bolo zdrave, nie?

sabiatko
20. nov 2009

renatka, tak to je dobre, ze sa rodi vela dievcat, aspon budu mat nasi fesaci siroky vyber 😀 inak to ako citis, ze ma babo stikutku? neviem, ci by som to dokazala rozoznat od jeho stuchancov. no a pred par dnami, ked sa adamko zasa hmyril, tak to bolo take smiesne, lebo na pravej strane sa mi spravil taky maly hrb 😀 to bola asi jeho hlavicka. je sranda sa kukat na take capate brucho 😀 ja som si inak tiez od zaciatku myslela, ze to bude chlapcek, ale podla oplodnenia by to malo byt vraj dievcatko, ale tak pipik bol jasny na monitore, to sa uz nezmeni.

pepppe, neboj brusko bude, to je iste 🙂 a ci bude aj dievcatko, tak to sa dozvies uz za par tyzdnov, to je taky napinak sledovat monitor, co sa tam ukaze 🙂

renatkas
20. nov 2009

sabiatko manzel si najskor myslel ze je to jeho srdiecko, ale viem ze tlkot srdiecka ma ovela rychlejsi tak to nemohlo byt ono, potom som skusala ci to nebude moj tep ale aj ten mal inu pravidelnost, proste to boli take stuchance na jednom mieste v pravidelnych intervaloch, ale fakt vyslovene pravidelne. Tu na konikovi som nasla ze je to mozne, sa na to spytam aj lekara. Kopkanie som uplne vylucila, lebo ani keby velmi chcel tak by to nevedel robit tak rytmicky vkuse 10 min.
A ten hrb, ano mavam to aj ja posledne dni, brucho uplne doboku az kym ho nepohladkam, potom sa presunie 😀 asi ma vystrcenu prdelku 😀 ale mozem ti povedat ze niekedy mi to je az neprijemne ako sa mi to brucho vyduva.

zabenka21
20. nov 2009

renatkas: nasi v pohode len otec sa s tym tazko zmieruje,ale zvysok sa tesi 😉 inak sa dari,len mam problemy s poistovnou,takze si v CR budem musiet vsetko platit sama,som zvedava z coho ☹ . takze budes mat dievcatko? ja som moc zvedava co to bude,chceli by sme chlapca,ale suseda privolava dievcatko 😀 😀 😀 no ved to je jedno,hlavne ze je v poriadku 😵

pepppe
20. nov 2009

noo hej to sa dozviem za par tyzdnov,ale sa uz neviem veruze dockat.....malu leusku chceme,,ale aj chlapcek moze byt,,,,vsak to je podstate jedno,len nech je zdravuckeeeeeee 🙂 ale hadam tam dal priatel dievcatko 😀

matula01
21. nov 2009

Babulky pisem len tak na rychlo.Vo stvrtok som skoncila v nemocnici.Zacal sa mi skracovat krcok a tvrdnut brucho.som stale na infuzkac4h.drzte paste.

pepppe
21. nov 2009

matula drzkaj sa ......... 🙂

sabiatko
22. nov 2009

mati, tak to je neprijemne. dufam, ze si uz na tom lepsie a si doma. neboj, sak uz aj keby to nahodou prislo o kusok skorej, tak neva, babatko je uz velke 🙂 tak sa teda drzte 🙂

tak ja mam zase male novinky... posledne dva dni jak lezim na boku, tak ma na tom boku adamko kopka a normalne ma to stekli 😀 no a to chcem akoze spat, ale on ma takto natahuje 🙂 sa vam tiez stalo? som netusila, ze ma babo okrem kopania este aj steklit moze, hehe 😝 este cakam na tu stikutku, zatial som ju nezaregistrovala, ale tak hadam budem mat aj tento zazitok 🙂 je to sranda byt tehotna...