Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

kacenka24
31. aug 2009

Vďaka Ereska za Tvoju odpoveď. Veď práveže sa to nezdá ani mne. 😒 Som z toho dosť zmätená... Ak nebudem mať tento cyklus ovu, tak pôjdem znova k Dr. Aj keď neviem, čo mu poviem, keď mi kázal prísť až o tie 3 mesiace. 😖 A kázal mi brať aj Duphaston, len teraz si neviem za nič spomenúť, či som si dobre zapamätala, že to mal byť 11 DC. Máte dievčatá aj s týmto liekom skúsenosť? Brali ste ho zároveň s Clostilom?

shaarka
31. aug 2009

kaci, ja som brala az od 15.DC, ale aj tak ovu nebola, takze nic z toho.
a neboj, pojdes k nemu a zahras sa na hlupu, ze si si merala BT, ze ovu nebola a ze D by si chcela nasadit neskor... 😒

janana
31. aug 2009

shaarka - a ty jsi ten Duphaston brala, když si otěhotněla nebo jsi ho vysadila? A jak to víš, že pak už přes něj ovulace neproběhne?

shaarka
31. aug 2009

janana, prave vdaka tomu meraniu bazalnej teploty vies, ci prebehla alebo nie. dopredu sa to predvidat sice neda, ale spätne sa to da zistit a pripadne na dalsi cyklus zariadit inak.
v teme duphaston som o tom velakrat pisala...
a tento cyklus, v ktorom so otehotnela, som sice nic nebrala (predtym som brala 3 ckly clostil a duphaston) no a cakala som na laparku. a kedze som D nechcela - ved naco mi je menzes? - tak som bola bez hormonov, bez menstruacie a len tak od prirody sa ovulacii uracilo prist niekedy asi na 38. DC.
ved si to precitaj v albume...
😉

poznam len niekolko grafov bazalnej teploty (v teme o Duphastone), ked ovulacia prebehla pocas brania D alebo dokonca este po jeho vysadeni. ale takych je malicko, len zopar. 😒

janana
31. aug 2009

já sem právě s prvním otěhotněla, když sem ho nebrla a to 21DC. Tak to možná bude ono. Zkusím ho teda nebrat.

amisa
autor
1. sep 2009

ereska.. trocha vazne vyjadrenie..o lekaroch.. nemam pocit ze by moj lekar envedel co robim ale pokial nema zena vyslovene nabeh na PCO tak sa cyst netreba az tak obavat. Skor myslim ze treba zvazit diagnozu pacientky a konbinaciu liekov a skusenosti lekara. Ako ti davkoval asi vedel preco ..a inej pacientke mohol dat davkovanie ine, zalezi to od diagnozy. Clostil beru zeny z roznymi diagnozami ale s tim istym cielom a ze to nieje sranda vedia najme lekary. Aby sme mohli prense sudit museli by sme studovat medicinu a bavit sa na vysoko odbornej urovni.

amisa
autor
1. sep 2009

myslim ze skor tu rozpravame skusenosti co sa komu podarilo a co povedal lekar. Recept tu na otehotnenie neda nikto, ale povzbudenie ano.

ereska
1. sep 2009

amisa uz som presla kopec lekarmi viem o com hovorim iba si nas pohadzuju aby mali kazdy nejakych pacientov 😉 a neboj pekne na nas zarabaju niektory len chcu aby sme tam chodili a chodili a ako by im bolo jedno ci to vyjde mam zle skusenosti

amisa
autor
1. sep 2009

ereska to je mozne ze ty mas zle skusenosti..ale to zalezi od konkretneho lekara.. nehadz vsetko do jedneho vreca aj aj viem o com hovorim.

ereska
1. sep 2009

amisa len si myslim ze nieje spravne dat zene hormonalne lieky na tri mesiace a potom ma prist na kontrolu to je troska neprofesionalne

amisa
autor
1. sep 2009

hmm to je tvoj nazor ze nepreofesionalne.. o tomto sa da vies diskusa len ak by sme boli gynekologovia s praxou aby sme tak isto nevyjadrovali laicky a mylne. Ak s tim ma niekto problem ze sa mu tnieco nezda vzdy moze zavolat a konzultovat s inym lekarom. Tehotenstvo a tuzba otehotniet je podla mne velmi komplikovana a komplexna otazka, kde neexistuje jednoznacna cesta a ani jednoznacne sudy inych ciest ktorymi sa clovek vyberie.
Vela z nas na tu kontrolu po troch mesiacoch uz nepotrebovalo 🙂 prisli sme skorej s //.. ale zas no nieje to vzdy.

amisa
autor
1. sep 2009

ospravedlnujem sa za gramatiku..

puclik77
1. sep 2009

caute babule, vidim ze ste sa riadne rozpisali.

shaari: mne nebyvalo velmi zle, vlastne skoro vobec. Iba som mala obcas zaludok ako na vode, ale inak v pohode. A vadili mi rozne vone.

Amiska: A teraz ma chyta tiez mlsna xixi mam obdobie parkov, vajicok, tvrdeho syra....no strasne chute. A smrdi mi vsetko grilovane. Take grilovane maso nemozem ani citit brrrrrrrrrrr.

Ereska: suhlasim s tebou ze niektori lekari si robia co chcu a stoja za dve veci!!! Pracujem vo farmaceutickej firmy, takze viem ze niektori su fakt strasni. Otazka "Co za to?" je uplne bezna. Prepisuju lieky od tej farma firmy, z ktorej nieco maju. Ta ktora ich posle na kongres, da drahe vzorky liekov, zaplati odbornu literaturu, kupi chladnicku alebo zaplati nieco ine.
Ale suhlasim s Amisou ze nie vsetci su rovnaki a nemozem ich hadzat do jedneho mecha. Niektori lekari su pedantni, dokladni a mozes im na 100% verit. Ja mam taku lekarku s ktorou som velmi spokojna. Niekedy prave lekar o ktorom si myslis ze je nevrly, alebo posobi nepristupne je najlepsi odbornik! Je to pripad od pripadu.

Inak skor by som bola za to, aby sme sa tu vzajomne podporovali, povzbudzovali, vymienali skusenosti, podelili sa o prijemne spravy a nedebatovali o lekaroch, lebo je na kazdej z nas, akeho lekara si vybrala.

shaarka
1. sep 2009

nechcem sa vam miesat do debaty, ale predpisat clostil na 3 cykly bez zaujmu pozriet sa, co sa vo vnutri deje, nie je vobec profesionalne. je to nanajvys nezodpovedne a dovolim si tvrdit, ze aj riskantne.

co sa tyka kontroly, tak pre zeny s tazsou formou PCO nie je potrebny vaginalny ultrazvuk hned v provom cykle, pretoze este neucinkuje. ale v dalsom uz ano a takisto a v cykle po vysadeni. u zien, ktore problemy s rastom folikulov nemaju, funguje ihned. poznam zenu, ktora aj pri svojich problemoch mala OHSS dokonca len pri jednej tabletke denne. takze na clostil pozor. to, ze jednej nezaberu ani 3 tabl. denne, neznamena, ze zenu s nizsim davkovanim netreba sledovat. 😒

amisa
autor
2. sep 2009

shaarka ereska puclik..takto sa tu mozme hadat do aleluja.. ja si profesionalitu predstavujem od pripadu k pripadu inak. A myslim si ze niekedy stresy z merani a pozorovani su horsie ako chvilkove nemeranie, ale to je velmi ndividualne. Mozem tiez argumentovat ze poznam zeny ktore sa tak sustredili na otehotnennie ze vlastne neotehotneli a ked sa na to vybodli sup (tim nemyslim shaarku, aby ste ma zle nepochopili). Pracujem tiez velmi blizkom kontakte s lekarmi na Kramaroch. Ako vravi ereska tato tem je pre tehulky aby sa potesili navzajom a povzbudili a pre snazilky ktore chcu nabrat optimizmus navyse. A nie aby sme sudili lekarov, postupy a davali 100% navody.

puclik hlaaasim prve velke pohyby z nedele.. waw bolo to uzasne..a zistila som ze mrna sa budi okolo 7,00. Dnes sa dozvieme ci ciarocka ci palicka 🙂

jzizala
2. sep 2009

dobré ránko, gratuluji k pohybům amisa, je to krásný pocit vid ˇ? 🙂 a držím pěsti aby bylo na dnešní kontrole vše v pořádku .Já jdu dnes také na genetický utz + 3 d a už přesně za hodinu ,takže už jsem dost nervózní a zároveň hrozně natěšená 🙂 tak odpoledne nezapomeň nahlásit jak jste dopadli 🙂

ereska
2. sep 2009

Amisa to nieje hadanie to len vyslovujeme svoje nazory a moj nazor na konkretneho lekara to je ten co jej predpisal tie lieky a som nenapisala ze vsetci su taky bavime sa o tomto lekarovi a ako pise sharka a ma pravdu je to riskantne kazda zena reaguje inak a mas pravdu niekedy je lepsie nesledovat sa ale nie vtedy ked beres hormonalnu liecbu a samozrejme jej prajem aby jej to vyslo na 1 sup 🙂

shaarka
2. sep 2009

pri podavani hormonalnych pripravkov, ktore maju stimulovat rast folikulov, hrozi ovarialny hyperstimulacny syndrom (moze koncit az smrtou! ak sa nepodchyti vcas). takisto pri liecbe clostilbegytom velmi vynimocne zenske telo reaguje velmi silne a vytvori sa mnoho dominantnych folikulov, ktore by vypudili vajicko a keby boli vsetky oplodnene, islo by o nezelane viacpocetne tehotenstvo, ohrozujuce zivot matky a aj plodov.
preto je VELMI DOLEZITE pocas liecby clostilbegytom chodit na vaginalny ultrazvuk, kde Dr vidi, ako vajecniky zareagovali a nasledne po tom sa rozhodne, co dalej. ci nahodou nezakaze mat nechraneny pohlavny styk, alebo ci nasledujuci cyklus davku neznizi, alebo dokonca uplne vynecha.
tolko odborne vyjadrenie na temu - kontrolovat rast folikulov po clostile alebo nie? -

s ostatnym, amisa, s tebou suhlasim. 😉

amisa
autor
2. sep 2009

shaarka ereska mi svoje nazory asi nespojime..ale nevadi.. len sa nehrajme na doktorov, lebo na to by sa potom mohla zalozit akurat tak ina tema. Takze ja uz na tento problem nebudem reagovat. Kedze je toto tema o tehotnych a ich babetkach.

puclik a daju ti aj fotocky? ja idem tiez dnes., ale poobede.. potom vycapim .. Ide tam s tebou aj chlap?
shaarka a ty dnes kedy ides?

shaarka
2. sep 2009

ano, ale v nazve temy je clostilbegyt, tak som myslela, ze to sem patri... 😉
a nechapem, preco nevies napisat, ze ano, baby, mate pravdu, clostil nie su lentilky a zena, ktora ho berie, by mala byt urcite pod dohladom lekara 😀 😀 😀 😀 😀

dnes idem na 12, ale budem tam asi dlho cakat, lebo samozrejme nie som objednana 😒

ereska
2. sep 2009

Sharka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 drzim paste u dokyho a tesim sa vecer ked pridem o 23:00 z prace tak pojdem kuk co nove

amisa
autor
2. sep 2009

shaarka lebo si nemyslim ze mate pravdu, a nemyslim si ze zena ked nieje kadzy cyklus u lekara nieje pod dohladom lekara.. myslim ze mudrovanie niektorych ucastnikov diskusii mnoho bab uz odradilo od navstev aj zaujimavych tem a poriadne domotalo, preto sa snazim upozornit na to. V mojom okoli je niekolko diecat ktore kvoli tomu prestali na konika chodit.

shaarka
2. sep 2009

ok. o clostile a jeho vedlajsich ucinkoch toho asi vela nevies, ale ked ti vadi, ze upozornujem baby na to, aby sa nedali lenivym lekarom odradit od sledovania, tak ok. okrem toho - to "sledovanie" je len jeden jediny UZV cca 12. DC - a to by predsa nemal byt problem ani pre baby, ktore sa nechcu zbytocne sledovat a stresovat.

a vobec nechcem nikoho odhanat od konika, alebo od tejto temy, - a tak sem uz nebudem prispievat.
to, ze mudrujem, by mozno niektorej zachranilo zivot, alebo mozno skratilo cakanie na // - ale ked ti to vadi, viac sem pisat nebudem. 🙂

puclik77
2. sep 2009

amiska ja dnes nejdem k dokimu, ja idem az o dva tyzdne 16.09. To si si ma s niektorou splietla 🙂 Ale to nevadi, urcite daj vediet ako si dopadla a co cakas. Ja tipujem ze cakas chlapca xixi. Uvidime ci som si tipla spravne 😀 Inak este raz gratulujem ku kopancekom, to musi byt super pocit. Aj ja uz by som take chcelaaaaaa 😉

shaarka drzim palce, aj ty daj vediet ako si dopadla 🙂

jzizala aj ty sa dnes urcite ozvi!!!!! som strasne zvedava aj na nove fotecky!!!

amisa
autor
2. sep 2009

puclik fakt.. splietla zo jzizalou.. som ja truhlik.. prepac.. tipujes chlapca? hehhehehe to by si mojmu manzelovy spravila radost 🙂

shaarka ereska - skusme tak ze sanzilkovske podla vas 100% tipy dajte do sekcie snaziliek a vyhneme sa problemom. Ak to tam nekomu bude vadit tam tak vam to napise alebo to nebude citat. Myslim ze shaarka bolo by vhodne aj sa vyhnut hodnoteniu vedomosti z jednej aj druhej strany, lebo navzajom netusime kto ma ake vzdelanie a informacie. Mozno by som ta sokovala. Skusam teda druhy krat uzavriet tuto polemiku tak aby sme sa nemali problem sem vsetky kedy kolvek vratit a pochvalit ci posmoklit si nad svojimi potomkami ci snazenim.

puclik77
2. sep 2009

suhlasim s amisou! rozoberajme lahsie temy, tesme sa z tehulkovania a dobrych vysledkov snazilkovania 😉
Amiska o kolkej dnes ides?

amisa
autor
2. sep 2009

puclik o 14,40 juj uz som od rana na vetvy teda od vcera som na vetvy ale dnes uplne ... ty necitis zatial slabulink motiliky?..ja viem este je casu..ale nnnaaaaaahodou 🙂

puclik77
2. sep 2009

amiska, tak hned daj vediet!!! uz sa aj ja tesim na vysledok 🙂
Ja zatial necitim nic, aj ked sa pekelne sustredim hlavne rano a vecer, ale zatial nic 😒 Iba sa mi uz parkrat stalo, ze ked lezim napr. na chrbate a prudko sa posadim, tak ma pichne alebo zatlaci v bruchu, ako keby som malemu nieco pritlacila. Normalne si musim znova lahnut aspon na bok a potom si pomaly sadat. Ale robi mi to iba ked lezim na chrbate. To som predtym nemala.

amisa
autor
2. sep 2009

ano to poznam s tim vstavanim alebo ked sa vnoci prebudim a chcem sa prudko pretocit a druhy bol tak sa tam cosi mumle.. uz par tyzdnov. Musime byt asi ohladuplne k mrnom 😀 😀 ale ci budu oni k nam ked nas budu kopat neviem 😅

puclik77
2. sep 2009

no tak to je asi prvy naznak, ze v tom mojom brusku nieco je 🙂)) vytesujem sa aspon z takychto naznakov xixi. Aj na tie kopanceky sa uz tesim, aj ked mozno budu boliet ked male trafi rebro, ale to vobec nevadi! 😀