Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

puclik77
11. nov 2009

amiska, ved sa chcem spytat v piatok v poradni, ze co to ma byt. Pijem tak 2-2,5litra denne, viac nezvladam... Myslis ze je to malo?! Asi zacnem chodit konecne cvicit. U nas v Stupave je jedna fyzioterapeutka, ktora by sa mi venovala osobne alebo este s jednou tehotnou. V piatok sa dozviem viac. Bolo by to super, lebo by sa mi aspon mohla casovo prisposobit, ked som stale v praci ako blazon...
jane, ked tebe nic nenasli, tak potom manzela nech vysetria. A hlavne nemas napr. alergie na jeho spermie? Take vysetrenie sa robi len v Prahe ale da sa to liecit.

amisa
autor
11. nov 2009

mozno aj nejake to cvicenie an lepsie prekrvenie by bodli..veduvidis co povie lekar.
ja pijem urcite viac..ale to je prudko individualne.
Ja mam dnes len 15,5 dna v praci a potom ma tu uz v praci nik neuvidi 🙂, len ak nejake papeire dovybavit a kolegov kuknut. 😀 keby ze sa rozhodnem na skorsiu matersku rak uz len 5,5 dn waaaw. Ja sa tak tesim.

puclik77
11. nov 2009

jeeeeeeeeeeeeej, ty sa maaaaaas. Ja este do Vianoc 😠 A mam pocit ze firma chce zo mna vycucnut aj to posledne. Aj ked sa nechcem nechat, tak stale chodia ulohy a vobec nikto neberie ohlad, ze som tehu. Asi to beru, ze ved nepracujem s lopatou, tak co chcem..... Je to des! Moja nahrada tu bude az od 01.12.2009, takze si tu este posedim. Ale ked nastupi ta nova, tak uz nehnem ani prstom.... nech si uz robi sama!
Inak odo dnes do 22.12. mi ostava este 27 prac. dni. Dufam ze to rychlo ubehne!!!!

amisa
autor
11. nov 2009

to je super , uz ani meter nam nieje treba.. staci pravitko 🙂 na ODSTRIHAVANIE 🙂

puclik77
11. nov 2009

nooo uz sa tesim! Inak uz zase ako sa blizi poradna zacinam byt taka nesvoja, ci bude mimi v poriadku. Aj ty to tak vzdy mas? A inak ma asi bude cakat aj ten cukrovkovy test v dohladnej dobe.
Inak pozeram ze uz si 30tt...to je sila, len tot sme boli 8tt a 13tt alebo 12tt a 17tt strasne to leti!!!!

amisa
autor
11. nov 2009

ja ani nie..ked uz vime ze by mala keby sa cokolvek stalo a prisiel by porod asi prezila ze ma tu sancu..tak som kludnejsia. Len ma vzdy kustik zamrazi ci drzime pokope. A bojim sa ci nema nejake infekcie ci kavsinky..aby mala dochadzala co do najmensieho kontaktu s liekmi. Babmbulka ma presviedca, ze sa ma dobre..lebo jej najnovsim sportom je vytlacanie chrbatika do mojej brusnej steny a kopanie do rebier zaludka a stuchanie ruciciek do mocoveho mechura. Ale zas v noci uz taky brodel nerobi. Stale je dole hlavickou , dufam ze tak vydrzi.
V robote sa nenechaj zdierat proste povedz ze nevladzes a na cvicenie a pripravu mas pravo aj pocas pracovnej doby pustit ta musia. Proste sa nepremahaj . Co ti spravia? Vyhodia ta? Na cvicenie na kramare chodia uz aj baby v tvojom tyzdni a je to tam zadarmo, vobec tam nemusis ist rodit, trva to zhruba 45 min.
Leti to velmi velmi rychlo.. az neuveritelne 😀

puclik77
11. nov 2009

amiska a da sa to oddelit? Cvicit by som chodila u nas v Stupave a predporodnu pripravu na Kramare, ak by sa dalo. Kam/komu mam zavolat a prihlasit sa? Nechcem to nejako zanedbat, lebo som nikdy poriadne necvicila a bojim sa aby som ten porod potom hlavne fyzicky zvladla, ked som taka cajova 😒
To je super ze sa mate aj s babatkom dobre 🙂 My sa asi tiez mame dobre, niekedy ma mala kopka menej, akoby spinkala a kopne len ked meni polohy a niekedy viem ze je hore a vyvadza o 106 😉 Este tam ma vela miesta, tak sa tam asi vrtielkuje ako cervicek 😀 Dnes som sa dohodla s kamoskou, farmaceutkou ze mi da pripravit porodny balicek do porodnice (vlozky, podlozky, nohavicky aj masticky/kozmetiku pre babatko a tak...) aspon toto mam zabezpecene.
aky to je pocit, ked ta mala tlaci chrbatikom? Sak to asi citis kazdy stavec, nie?

amisa
autor
12. nov 2009

puclik u pani Jandovej na kramroch je vsetko v jednom..ale hadma viac cvicenia ti neublizi..urcite z toho nebudes mat svalovicu 🙂. NA pripadne otazky sa na nu obrat meilom: katarina.jandova@kramare.fnspba.sk
Odpise vetsinou do druheho dna.
S tim chrbatikom no stvace si necitim ale citim jej chrbatik na svojom brusku a tlaciiii o dusu.
Spravia ti porodny balicek ? super..napis co to obsahuje.. aby som vedela co si zabezpecit pripadne co by mi este chybalo.
Inak dobre rano 🙂

jane86
12. nov 2009

Ahoj amiso. V prosinci 08 jsem vysadila HA. Od té doby nepravidelná MS takže užívám utrogestan pak anovulační cykly na clostil jsem reagovala OK , ale stejně nic. Manža je v pořádku, ne teda uplně na 100% , ale kdo dnes je. Je prostě v normě. Takže nevím kde je pořád problém. příští cyklus začínám zase s clostilem a dostanu i pregnyl tak mi drž palečky. Moc to potřebuju. ☹

amisa
autor
12. nov 2009

jane ako je to blbe co poviem ale zober to pragmaticky, mnohy ludia su zdravy a saza sa a babetk sa im podari az o rok ci dva.. takze asi to chce cas. Ak sa da skus sa na to co najmenej upinat..lebo si len pohorsis kvoli nervom. Zas az tak dlho sa nesnazite.. ja viem lahko sa mi too hovori, ale neboj nesmierne vam drzim palce. Vykasli sa na bazalne teploty a na plodne a neplodne dni.. hlavne znasilnuj manzela 😀. Kamoska oehotnela dva krat (obe detuchy su uz na svete) cez menzes co jej hovoril lekar ze z toho uz nic nebude. Mi sme mali ovulku posunutu o tyzden .. nikto nevie preco. Cize niekedy encyklopedicke mudrosti neplatia 🙂 Aj ked mnoho bab ti bude davat mudre rady a presne postupy a podobne. Ale ved som ti to uz raz v jednom meili opisala svoju cestu.

puclik77
12. nov 2009

amiska, diky moc za mailik, napisem jej. Este sa mi podaril ziskat jeden kontakt v Samorine, dala mi ho kolegyna, ktora tam tiez chodila. Ale je to na opacnu stranu zo Stupavy, takze od ruky 😒 Co sa tyka toho balicku, tak ked ho budem mat, dam vediet co tam je 🙂 Pripadne ak by si chcela, dam urobit aj Tebe. Ved to sa este dohodneme, aj na dodanie /mozno ta konecne spoznam aj osobne 😀/ To musi byt sranda, ked jej citis chrbatik xixi. Inak uz viem co je kopnut do mocoveho mechura. Hlavne ked sa mi chce cikat a zacne sa mrvit...to je "parada" 😀
jane uplne suhlasim s amisou. Napr. jedna moja kamoska sa snazi uz 5 rokov, obaja su zdravi, nic im nenasli a predsa sa im nedari a nevedia preco..... Priroda je proste silna. Ci v dobrom alebo horsom. Aj ja si myslim ze moc tlacis na pilu. Tiez som pocula o tom, ze sa da uplne v pohode otehotniet cez MS! Ja kebyze nedostanem pregnyl, ktovie kedy by som mala/nemala ovulku. Mozno vobec, mozno iba den pred MS....kto vie. Podla mna sa treba milovat vtedy ked je chut (cize stale 😀 ), nie ked by mali byt plodne, neplodne dni.
Drz sa!!!

jzizala
12. nov 2009

ahoj holky ,jdu jen tak narychlo pozdravit.Ani nestíhám dočíst. Tak my už jsme s malou doma a užíváme si klidu a pohody. Ale protože bydlíme v novém domečku tak tam ještě nemám PC,takže tu nebudu tak často.
V pondělí jsme byly na poradně a pan doktor nás moc nepotěšil. Prý se začínám trochu otvírat ,takže mi nařídil klidový režim a piju magnezium. Ale já na sobě nic necítím. Je mi OK. Malé pořád domlouvám že musí ještě do ledna zůstat v bříšku a je to určitě hodná holčička a poslechne mě 🙂

doufám že jste všechny bez problémů a bříška rostou. Fakt nestíhám dočítat ,tak nevím 😀

tak zatím papa opatrujte se a já se zase ozvu až se dostanu na pc.

puclik77
12. nov 2009

ahoj jzizala, to som rada ze si sa ozvala, vyzera to, ze uz si piseme iba dve s amisou a obcas jane. Rychlo si zariad domov PC aby si mohla zase s nami pisat 😉 Hlavne ale oddychuj a nepresiluj sa, ked mas mat klidecek. Ja idem zajtra do poradne, tak som zvedava co bude. Malicka ma kopka o 106, niekedy menej, akoby sa len otocila a niekedy da taku ranu, ze ma az prekvapi aku ma uz silu 😀 Ale tesim sa z kazdeho jej kopanceka 😀
Akurat sa mi vcera vyhodil jacmen v oku, tak mam kvapky aj masticku na noc, dufam ze to malickej neublizi. Ze vraj by nemalo. Je to len lokalne ATB. Rezalo ma uz cele oko, tak som radsej isla na ocne.
Opatruj sa, oddychuj a davaj pozor na drobecka 😉 a skoro nam zase napis!

amisa
autor
13. nov 2009

ahojte baby 🙂
z prveho momentu soms a zlakla ze Jzizala nam uz porodila 🙂 tak to vyznelo..az ptom mi trklo v hlave ze sa konecne prestahovala 🙂 Si uz na materskej? velmi si otvorena? nech vydrzis aspon do vianoc.

puclik tak uz ti dala vediet kde je mocovy mechur 🙂 heheheh ze strasne "mile" hlavne ked nieje nablizku toaleta.
Jacmen? to si kde nachytala? si velmi upratovala alebo co?
Ten porodny balicek moze byt zaujimavy a kolko by stal a co by v nom bolo (myslim ci ja vsetko pre babeto a tak)? No jase stretnut by sme sa mohli 🙂

Inak vsimli ste si ako nam pekne naskakju tyzdne?

mala si vrtielkuje o 106 a vcera na mna vypucla asi prdelku aj s chrbatikom.. taka bola rozkosna. Baby nezda sa vam ze deti preferuju jendu stranu bruska..napriklad moja je skoro vyhradne na pravej strane.

amisa
autor
13. nov 2009

ja si v robote citam novu Mama a ja a Dobre jedlo (vianocne) a taaaaak sa nudim 😅 uz mam vymyslene nejake kolaciky na Vianoce dufam ze si ich este vychutnam 🙂 mnam ..ja priberiem uz asi aj z pozerania obrazkov..

amisa
autor
13. nov 2009

este som zabudla napisat ze nakoniec z MIrage ako novej tehulky sa tak skoro tesit nebudeme (plodik sa prestal vyvijat este v prvopociatkoch), ale Janana z Clostilbegytovych snaziliek nasla //. Pevne dufajme ze to bude v poriadku. A vyzera to tam na par dlasich nadejnych..tak im drzme palce.

puclik77
13. nov 2009

ahoj amiska,
dnes som bola v poradni, nasa malicka sa ma dobre, spulila pusinku na nas a mala hore nostek a buclate licka. Take vypapkane miminko 😀 Uz mame 621g, pani doktorka povedala, ze je vsetko OK. V stredu idem na cukrovkovy test, mozem si zobrat citron, tak dufam ze sa z toho nepovraciam xixi. Inak mam +5kg 🙂 A nas drobecek je ulozeny priecne. Nozky na jednom boku a hlavicku na druhom. Dufam ze si to rozmysli a otoci sa ked bude treba. Co sa tyka toho balicku, tak neviem presne co tam zabalia, lebo ho este nemam, ale kamoska hovorila mi to jej kamoska z lekarne zabali tak, aby tam bolo vsetko co budem potrebovat. Ved ked si to objednam, tak ti dam vediet co tam vsetko je a povies mi, ci aj ty taky chces, oki? Ja som mala dnes tiez taky klideckovy den a rychlo mi to ubehlo. Ale to bolo tym, ze som cez obed bola v tej poradni. Zajtra odchadzame do Tatier az do utorka, takze sa uz tesim na taky predlzeny vikend. Opatruj sa a ozvem sa, ze sa vratim 🙂 pekny vikendik zelam 😉

amisa
autor
13. nov 2009

krasna babika 🙂 612 g :0 to nieje zle 🙂.. nemas fotku mailnkej?
mi mame dnes od obeda nejake podivne pohyby akoby sa pretacala v bruchu..az sa mi zle dycha a zaludok mam velkosti tak na jeden jogurt. Dufam ze budem moct v noci spat. Brucho mam velmi napete.

Inak Teraz namd osiel domov FUSAK emitex combi, cokoladovo/ bezovy a je krajsi ako na obrazku 🙂
http://www.emitex.cz/k-zimni-pytel-combi.php
nasla som ho na mimibazare a dovoz zdarma..tak som teda este aj usetrila...taka som na seba hrda. Predvcerom som nasla inzerat a dnes ho mam doma. 😀

janana
16. nov 2009

Ahoj těhulky! Jsem třetí cyklus po Clostilu a už týden mám pozitivní těhu testy. ten dnešní mám v albu - poprvé vidím obě čárky skoro stejně silné. Tak snad se mohu radovat, že i mě Clostil pomohl a přidat se k Vám. 😉

amisa
autor
16. nov 2009

😎 janana velmi velmi gratulujem.. a drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo.. 😀 mas aj enjake priznaky, alebo si jedna z tych stastnejsich co im nic nieje? 😉

amisa
autor
16. nov 2009

este otazka kedy ides k dokimu? potom mi posli udaje do tabulky..uz davno tam nik nepribudol 🙂

janana
16. nov 2009

amisa - díky. Snad bude vše v pořádku a zapíšu se k Vám do tabulky. Jinak příznaky nemám žádný, občas mě trošku píchne v břiše, a ráno a večer mám žaludek jak na vodě, ale to je vše. Mně teda nebylo nic ani při prvním dítěti.

spagatice
17. nov 2009

Ahoj holky, mám na vás otázku, možná se vám bude zdát předčasná, ale mě by to zajímalo 😉
Přemýšlíte některá už o druhém dítěti? Nebo je tu některá, které při prvním pomohl clostilbegyt a už se jí povedlo i druhé dítko, nebo se o něj pokouší? Docela by mě zajímalo, jestli druhé otěhotnění půjde ještě hůř, nebo jestli se může stát, že otěhotním bez problému. Samozřejmě beru v úvahu jen PCO, žádnou jinou překážku. Jde mi o to, že se rozhoduju mezi mateřskou tříletou a dvouletou. Ráda bych na tu dvouletou, ale bojím se, abych stihla otěhotnět do těch dvou let. Moc vám děkuju 😉

amisa
autor
18. nov 2009

ahoj spagatice.. heheh no uvidime. Aj ja by som chcela stihnut dve deti za tri roky porodit.. aspon mame taky plan s manzelom🙂. Ja som PCO nemala tak uvidime.
janana tak to mas dobre🙂 drzim palce este raz.
Baby tento predlzeny vikend bol pre mn dost zatazkavajuci, rozlietany tlak , dychavicnost, malej hodiny vrtenia a natahovania. Asi sa znova otocila hlavickou nahor. Problemy zo spankom, so sedenim, s lezanim, par krat som si aj porevala kvoli somarinam. A znova Kvasinkyyyyy!!! ja to prdnem cele, ja chcem rodit!!

puclik77
18. nov 2009

ahojte tehulky,
vidim ze ste sa trosku rozpisali a hlavne sa pridala asi nova dalsia tehulka.
Janana gratulujem!!! Dufam ze to vyjde a vsetko pojde ako po masle.

amiska, ja som na to podobne a to som o 5tyzdnov menej! Cez vikend sme boli v tatrach a boli sme lanovkou na Skalnatom Plese a poviem ti ze ziadna sradna. Chcela som vystupit za jazdy, lebo som nemohla dychat, strasny pocit. Len 1750m n.m. a nemohla som sa poriadne nadychnut. Teraz ma zase taha brusko, ze vraj som sa od minuleho tyzdna zvacsila. Inak ma bolia krize, chrbat, kusok prejdem a uz fucim...no je to sranda. Neviem co budem robit do konca februara ☹
Inak ten fusak je super!!!! Vyzera velmi pekne a prakticky! A ako to ze zase kvasinky? Zase ta pali a stipe, alebo ako vies hned ze ich mas? Skus tie laktobacilove cipky floragyn. Ja si dam preventivne jeden tak á 2 tyzdne a zatial klop klop. A umyvam sa s laktobacylovym mydlom floragyn. Alebo treba preliecit aj manzela.

spagatice neviem ci druhe dieta. Chcela by som to stihnut do 35tky ale uvidime ako zvladnem toto prve tehu.

janana
18. nov 2009

Ahoj holky! Tak v pondělí mě čeká UTZ, tak snad bude vš v pořádku.
puclik77 - díky za přivítání.
spagetice - řešila sem úplně to samé a dneska jsem ráda, že sem si dala 3 roky. Vůbec se nám nedařilo zadělat na druhé, o to horší by to bylo, kydyby mě ještě tlačil čas. I tak bych to nestihla, 2 roky uplynuly v říjnu a to jsem těhu ještě nebyla.

puclik77
18. nov 2009

janka, tak daj urcite vediet ako si dopadla, budeme na teba mysliet a ja uz konecne nebudem najmladsia tehulka 😀 (teda s najnizsim poctom tyzdnov za sebou!) 😉

puclik77
18. nov 2009

inak este som zabudla, dnes som bola na test gestacneho diabetu....voda v pohode, lebo som si tam dala citron, bolo to ako ked si doma viac osladime cajik, ale to 2hodinove cakanie a ten pocit hladu bol strasny. Myslela som, ze tam uz okusem stolicky....uz mi zacinalo byt zle ☹ Ale mam to za sebou a hlavne aby to dobre dopadlo 😉

amisa
autor
18. nov 2009

puclik: no teda a to si nebolo este ejnak vysoko.. skalnate pleso 🙂 ako tam bolo? peken pocasie ste mali? stim chrbato, je to fakt krute ale skus cvicit, ak enchodis nikde skus aspon maccku, pretacanie kolien a hlavy lezmo, a dvihanie panvy v leze s pkrcenymi kolenami.
fusak je podla mna super prakticky a pekny ak berem do uvahy cenu (53E), urcite su aj extra fajnovejsie fusaky ale tam je cena vetsinou vysoka uz len kvoli znacke a nie az tak kvalite.
Tie kavsinky? no svrbi to..vytok nemam velmi..lento neprijemen svrbenie..ale doki mi uz druhy krat po sebe dal polygynax po liecbe chvilku klud a potm sa to zas vratilopo tyzdni zhrub a to sme s manzelom mali skoro alebo uplne celibat.. co mi pride k nemu dost krute. Cipky laktobacilove beriem ale ziadna zmena (mladion) uz mam pocit ci niesu nahodou cipky kontaminovane ze uz ich amm vyse mesiaca otvorene aj ked podla navodu.
Inak aj ja som pila curovu vodu s citronom a bolo toprijatelne len potom tie dve hodiny..som myslela ze im tam od hladu odpadnem.

janana budeme na teba mysliet a netrpezlivo cakat na vysledok ci tam bublinka je

puclik77
18. nov 2009

amiska, bolo inak super, len ked som presla par metrov, bola som zadychana ako slon 😀 Musela som chodit pomalicky a oddychovat kazdych par metrov, lebo som nestihala s dychom 😒 Skusim teda aspon tie cviky co si napisala. Inak zajtra idem do Samorina jednej pani na taku tu pripravu. Idem tam uplne neplanovane, lebo ma tam vezme jedna kolegyna, ktora mi to po znamosti vybavila. Uvidim co to bude, pak dam vediet. 😉
Inak co sa tyka kvasiniek, podla mna su tie kvasinky uz odolne a vytvorili si rezistenciu na polygynax ked sa ti to vracia a pomoze len docasne. Podla mna, by si mala dostat uz nieco ine co zaberie dlhodobo a poriadne. Pojdes s tym na gyn? Inak dnes sedim na fit lopte v praci a tusim to trosku na ten chrbat pomaha 🙂