Tehuľky od Clostilbegytu. Pridajte sa

amisa
19. máj 2009

Tehiulky od Clostilbegytu - pokračovanie od Léčba Clostilbegytem .. a // pro všechny 🙂 Otvaram novu temu lebo sa nam po liečbe množia aj tehulky 🙂 kto sa este prida? 😀

alzbeta.hod
31. jan 2010

ahojky i já jsem nastydlá.... rýma bolest v krku. Bojím se na to cokoliv vzít abych mimi neohrozila. A ta bolest v podbřišku mě trápí taky chvilkama ale já mám ještě před sebou dlouhou cestu. Ve středu jdu na UZ už se moc těším.

puclik77
31. jan 2010

jane, mne doktorka vyslovene zakazala davat si nieco proti teplote pokial nepresiahne 38stupnov. Ani acylpirin, ani paralen. Tak neviem, ja by som si urcite nic nedavala. Ze do 38 to nie je teplota... takze bud opatrna, ved niektore tehulky maju pocas celeho tehu 37 - 37,3 teplotu a neberie sa to ako nieco co treba liecit.
Alzbetka ja som take prechladnutie iba vylezala, nic som si nedala. Proste som sa potila na sucho bez liekov a bola som doma v teple a vela caju s medom a citronom.

jane86
31. jan 2010

Já s doktorkou mluvila a řekla mi, že při zvýšené teplotě nebo silné bolesti hlavy můžu paralen jednorázově užít jednou denně. Nesmím ho však brát dýl.....On má asi každý doktor také jiný názor. A na příbalovém letáku také píšou, že se smí jednorázově užít...

alzbeta.hod
1. feb 2010

ahojky u mě je poslední týden problém že nic nedokážu sníst. Jen ovoce a jogurty. To jakžtakž strávím ale nic jiného. Je to strašně namáhavý, ráno a večer mám nevolnosti. Takové motání jak když slezu z kolotoče. 😢

jane86
1. feb 2010

Amis pořád nikde.....snad jsou v pořádku 😒

puclik77
1. feb 2010

jane, ja len to som tym chcela povedat, ze podla mna 37 nie je teplota. Ale samozrejme riad da tym, co ti povedala doktorka 😉
neviem kde je amis.....keby ich dnes pustili cisto teoreticky, tak by sa mohla zajtra, pozajtra ozvat. Uvidime 🙂

jane86
2. feb 2010

puclik snad se nám ozve a snad jsou obě v pořádku. 😒

puclik77
3. feb 2010

a amis stale nikde! A to uz je tyzden. No ked jej nahodou robili cisarsky, tak by bola este v nemocnici. A ak je uz doma, tak asi lieta okolo malej a nema cas sa pripojit. No verim ze su OK!!!
Inak vcera som bola v poradni, zatial drzim pokope 🙂 Mala ma uz 2900g, vsetko v poriadku, placenta OK, prietoky tiez, takze pomalicky koncime 37tt. V piatok budem 37tt+0. Len doktor ma trosku strach z mojho srdiecka, ktore sa ozyva teraz pri vacsej zatazi, takze uvidime, co povie kardiologicka, ci vobec doporuci porod prirodzenou cestou, alebo to bude planovana sekcia. Viac budem vediet buducu stredu. To idem aj do poradne, aj kardiologicke aj na rozbor krvi. Ale cislo na lekara mam, keby nieco, takze sa psychicky pripravujem na den D 😉
tehulky vy ste ako dopadli na kontrole? dufam ze vy aj babatka su ok 😉

amisa
autor
4. feb 2010

Ahoj Hlasim sa, tak od vcera uz sme doma. Kedze nemozem sediet, tak len v rychlosti. 😒
V utorok si nas tam nechali, mali sme zly monitor. V piatok pol cipku na vyvolanie, od piatej kontrakcie a v sobotu rano o 3:59 prisla na svet Veronika. Veronika ma 3990g a 53cm. Boli problemy trochu, ale vsetko dobre dopadlo. Nakoniec som rodila bez Epi (nestihli mi ju dat), a nakoniec to bolo aj velmi dobre lebo inak by boli komplikacie vetsie, apson tak povedal doki. Je to to najkrajsie co mame , nasa krasna princezna. 🙂

puclik77
4. feb 2010

Amiska, to je super ze si sa ozvala a uz ste doma!!!!! Strasne moc sa tesim s vami z vasej bambulky. Mas to za sebou a je hlavne ze ste zdrave a v poriadku!!!! Ozaj sa velmi tesim a strasne moc vam gratulujem!!! Tusili sme, ze uz sa nieco deje, ked si sa neozyvala 😉 Veronika je nadherna, krasne fotecky si dala do albumu. Dufam ze budes priebezne doplnat a hlasit sa ako sa mate. Opatrujte sa a nech malicka pekne papka a pribera 😉

puclik77
4. feb 2010

A este Amis, vsetko najlepsie k Veronkinym dnesnym meninkam 🙂 Drobecej sa ma, este nema ani tyzden a uz ma meniny xixi.

jane86
5. feb 2010

Amis já také moc gratuluji. Malinká je nádherná. To nejhorší už máte za sebou a teď už se spolu budete jen těšit. Tak si pěkně užívej mrňouska a občas se ozvi. 😉 papa

amisa
autor
8. feb 2010

Ahojte babule, uz mozem kustik aj sediet tak sa ozyvam. Dakujeme za gratulacie. Ako sa mame tehulky? Jane este je ti stale blbo aj alezbetke.hod?
Puclik a ty stale drzis po kope? uz to mate fakt len za par. Myslim na vas nech to mate co najbezbolestejsie za sebou. Uvidis porodom to cele rodeo len zacina. Mala vcera vystrajala ako najata ale dnes je ako anielik. Inak rada do porodnice: pytaj sa co najviac sestriciek z novorodeneckeho a kludne ich otravuj a behaj tam s babom za nimi. Postupy nasich mam niesu najvhodnejsie, a tieto zenske uz poznaju finty ktore by si doma len pomaly nachadzala.
Ja som si zazila od babyblues az poprdikove problemy v porodnici a velmi mi pomohli. 🙂

jane86
8. feb 2010

Ahojky, tak se hlásím . V sobotu končím první trimestr tak snad bude vše v pořádku. Už jsem dostala těhu průkajdu. testy na genetiku dopadly dobře a vše je zatím v pořádku. Jen mě pořád trápí ty nevolnosti, ale lepší se to, tak doufám, že to přejde uplně. 😉 A co nového?
Amis jak zvládáš roli maminky? A dej nám sem zase nějaké fotečky. 🙂

puclik77
8. feb 2010

amiska,
som rada ze si napisala, bez teba je tu nejako smutno 😒 Super, ze ti je uz lepsie a ze ste v poriadku. Ja este drzim pokope, v stredu idem zase do poradne a na sono. Aj na utz srdiecka, lebo mam selest a mozno to bude planovany cisarsky rez. Uvidim co povie kardiologicka. Mala sa tam zatial drzi, aj ked keby sa vypytala na svet teraz hned, asi by to uz bolo uplne v poriadku, sak som dnes uz 37tt + 3, cize pohoda. Stale mi tak byva zle, aspon raz za den. Dnes ma priserne boleli krize, tvrdlo mi brusko, take falosne kontrakcie, ze sa mi vykrivilo cele brusko. Neviem ci to nieco znamena, ale mam pocit ze to je stale viac a viac. Len je to nepravidelne, cize to zatial akcne neriesim. Lekara uz mam zazmluvneneho, zaplateneho, vsetko doma nachystane, tak sa iba tak kotulam doma a uz ani moc nikam nechodim. Asi by sme mali poriadne oslavit Valentina aby sme to trosku pohli xixixi. Amiska mala si aj epidural? Ja ho este nemam zaplateny, lebo neviem ako budem rodit. V stredu sa dufam ze rozhodne, tak si to podla toho zaplatim. Jane ma pravdu, pridaj fotecky malej princeznicky 🙂
Jane gratulujem k tehu preukazu 🙂 Neboj, nevolnosti pozvolna odidu a bude dobre....potom sa uz len brusko bude zvacsovat a budes tehulka aj cez oblecenie. Uz to je na tebe vidiet?

jane86
8. feb 2010

V oblečení ještě ne, ale doma bez oblečení 😀 už trochu jo. Jak pořád zvracim přibrala jsem jen 1kg. Tak ti držím palce ať tobě a tvému miminku dopadne vše OK. 🙂

amisa
autor
9. feb 2010

puclik.. no nechcem strasit..ale bud pripravena kazdu chvilku , moje tak boli par odin pred porodom. Hlavne sed doma a uz cakaj.
Epi som mala zazmluvnenu ale nestihli mi ju podat. cely porod bol ku koncu taky akcny, ze sa toho vela nestihlo. Takze som si to odskakala cele. mojmu porodnikovy mozem ruky nohy bozkavat aj za to ze aspon to konecne sitie bolo skoro uplne bezbolestne a to ti poviem ze vysivku mam od krcka po ritku 😒 nepomohol ani nastrih. Mala nerotovala a mala pupocnik okolo krku, ja som sa nechcela otvarat, a koniec prvej doby porodnej po spusteni plodovej vody som nevedela rozdychat. tlacila som ked som nemala, ale ze vraj nakoniec to bolo aj dobre ze som tak robila teda skor moje telo ma neposluchalo a dobre ze som bola bez Epi, ze vraj inak by ju museli vakouvo vytahovat, lebo nik neocakaval ze bude taka velka, ze je tak tvrdy a dlhy pupocnik. Najvetsia sranda bola ked som mala tlacit a sestricky na mna ze zle tlacim a doktor ze prave naopak dobre tlacim, a najvetsia ulava ked bola vonku zacala som sa smiat 😉. celkovo bolo to velmi fyzicky narocne tak puclik vela oddychuj a kym pojdes do porodnice pi cosi sladke aby si mala viac energie.

jane este zvladas aj netehotenske oblecenie? mna gate neprijemne tlacili v tvojich tyzdnoch a to som praveze schudla.

puclik77
9. feb 2010

amis, ked to tak citam, tak mam zimomriavky..... jooooj asi si rada ze to mas za sebou, ze? Zajtra idem k porodnikovi, tak som zvedava co mi povie. Dufam ze sa na mna aj pozrie, lebo minule som nebola na koze, takze neviem ci sa uz nahodou neotvaram po tychto kontrakciach. Ved ich mam aj v noci, normalne sa na to zobudim. Zda sa mi to, ze to je viac a viac a razi mi to aj do krizov. Dnes ich aj ratam a zatial som od rana naratala 22x. Co sa mi zda uz dost vela, nie? Su take, ze mi uplne vykrivi brusko a mam pocit ze mala je tam uplne v krci, lebo sa mi vzdy urobi jeden alebo dva hrboly.
Inak neviem ako ty si bola, ale ja uz len chodim ako odtrhnuty vagon, som nervozna lebo uz nic nevladzem urobit...no je to take divne obdobie. Vcera som piekla babovku a tu vonu som citila este vecer v posteli, normalne som myslela, ze sa z toho povraciam, brrrrr. Epi este nemam zaplatenu, lebo zajtra sa ma rozhodnut ako teda pojdem rodit. Co a ako to bude s mojim srdieckom. Ci to zvladne, alebo nie.
jane, ved zajtra dam vediet ako som dopadla, sama som zvedava ako mala narastla a co mi povedia na vysetreniach.

amisa
autor
9. feb 2010

puclik kolko minut mas medzi kontrakciami? malej citis pohyby? dievca ty to mas za par..mozno hodin.. som zvedava co ti povie doki, ked sa v tebe posprta tak sa domov mozno len rychlo vratis pre veci. Puclik a nemaj zimomriavky, nejak to predychali nase mami aj mi, tak co by si to nezvladla. Na srdiecko budu v nemocnici davat pozor neboj 😉 a ked mas este k tomu plateneho dokiho.

puclik77
9. feb 2010

amis, toto som neratala. Neviem, zda sa mi to dost nepravidelne. Niekedy aj hodinu, niekedy par minut. Raz mi to brusko stvrdne tak do vykrivenia a niekedy mi stvrdne cele bez hrbolu. Aj ja som strasne zvedava co povie doktor. Dnes v noci nech to este vydrzi, lebo som sama doma, moj drahy ma nocnu. Inak aj v noci sa zobudim na to, ze mam tvrde brusko a velku hrcu do jednej strany. Dnes som 37tt +4, takze by drobec keby sa narodila, uz by mal byt v poriadku, nie? Sak to je skoro uz 38tt. Aj teraz mam tvrde brusko, ale nie tak extremne, tak normalnejsie. Ako keby to boli dva druhy kontrakcii. Ako budem citit tie ozajstne?

puclik77
9. feb 2010

mala sa hybe tak ako krtko pod kobercom. Hybe mi celym bruchom, alebo vystrci asi nozicku alebo nieco.... urobi hrcku a tak. A niekedy tak zvlastne pulzuje. Naskakuje mi pravidelne brucho. Ako keby mala stikutku. Niekedy aj 2-3x za den. Pohyby sledujem, lebo aj doki sa ma pytal ci citim pohyby. Niekedy vyvadza rano, niekedy vecer, niekedy je cely den kludna...

amisa
autor
10. feb 2010

puclik neboj ved uz si v 38tt to je Ok.. a ci rozoznas co su prave kontrakcie? nooni budu take naliehave ze na to prides len si potom rataj casy medzi zaciatkami, aby si stilhla v klude vsetky pripravy naporod v porodnici, a neuhanali ste tam ako splasene kone. Som velmi zvedava co an to tvoj doki. 😉 🙂

jane86
10. feb 2010

amis zlobíš nás co nějaké ty fotky Vaší princezničky ? 😉

amisa
autor
12. feb 2010

jane ani sme velmi dalsie nove nestihli spravit..ale cez vikend porobime, fesanda nam uz odpuchla a kusok odsisatela. Hadze take rozkosne ksichtiky ze az. Iank ako ty a druhy trimester? 😉
Inak ja som teraz grogy, moje travenie vypoveda sluzbu. tak ma svokra s manzelom stopu ako hus 😖
Puclik je kde? hadam uz v porodnici, vyzeralo to nadejne. 😉

puclik77
12. feb 2010

ahojte tehulky a maminky,
tak dnes ma pustili z nemocnice. V utorok v noci sme isli do nemocky, ze asi to vypuklo. Kontrakcie sice nepravidelne, len brucho tak tvrde, ze som uz malu necitila ci je OK alebo nie. Vobec som necitila pohyby. Toho som sa nalakala najviac. Takze sme isli, bola som otvorena na 2 cm a chceli ma poslat domov, ze sa este nic nedeje. Lenze v utorok v noci som bola sama doma, drahy prisiel pre mna z prace, tak som sa bala ostat zase sama doma, keby to nahodou pokracovalo. Nechali si ma v nemocnici a v stredu v noci to zacalo znova. Bola som rada ze som tam, lebo keby som bola doma, asi by sme sa tam zase vybrali. Otvorena na 4cm, dr povedal ze este 1cm a ideme rodit. Lenze po nejakych 3 hodinach to ustalo a krcok sa znova stiahol na 2-3cm. Stvrtok uz nic a dnes ma pustili domov. Ze keby nieco, hned mame prist. Monitor bol dnes OK, mala spokojne kopka dalej, takze uvidime, kedy sa rozhodne naozaj prist na svet a nie vodit maminku a tatinka za nos xixi.

amisa
autor
12. feb 2010

jezkove oci ty si teda tesne pred rozpadom.. uvidis uz to pojde ako po masle. 🙂 budem na vas dvoch mysliet

puclik77
12. feb 2010

amis, moj doktor mi to optimisticky povedal: ked som na 3cm, to uz mam tretinu porodu za sebou. Potrebujeme 10cm 🙂)) Dobre, co? Tomu sa povie optimisticky postoj, no nie? Teraz som vazne zvedava, kedy ma to drapne.... trosku sa bojim falosneho poplachu, ale snad to bude uz premiera, ked generalku mam uz za sebou 😉 Budem sa tesit na nove fotecky vaseho zlaticka. Napis ako sa mate, ako to zvladate, ako sa citis, ci este boli, sak vies co 😉 a ako s malou.... urcite vam robi radost, ze? 😉

jane86
13. feb 2010

Ahojky, puclik myslim na tebe ať ti vše dobře dopadne - a věřim že určitě dopadne 🙂
Amis a co malinká?
Já dnes začínám 2. trimestr tak teď už snad bude vše OK a i ty nevolnosti by se mohly zlepšit 😢

amisa
autor
13. feb 2010

jane gratulujem k uspesnemu ukonceniu prveho trimestra
puclik sup sup..nech je uz mrna vonku

puclik77
13. feb 2010

amis zacinam mat pocit, ze nasa slecna bude ako vasa. Najpr som sa s nou dohodla nech vydrzi aspon do 38tt a potom ze uz moze vyliest a teraz sa jej tam asi zapacilo a troni si tam ako taky maly cudzopasnik xixi. Ked som bola v nemocnici bola tam holka co 7dni prenasala, uz jej to vyvolavali a hovorila ze uz vobec nevladze. Nemoze spat, sediet, chodit, ze strasny pocit..... Uz nevedela co so sebou. Dufam ze ma nas drobecek takehoto usetri a narodi sa aj kustek pred terminom 🙂 Napr. zajtra heheheh
Jane to je super ze uz si v 2. trim. uvidis ako ti to rychlo ubehne....a potom zacne ten 3.asi najnarocnejsi. Podla mna najtazsie mesiace su 8.9. ked uz babo iba pribera a brusko je tazsie a tazsie.