Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

lauritka
22. máj 2008

🙂 no dufajme, ze to preto ... strasne zlate to bolo ako sa tam tlacili, ukazovali aj stvoricky 😀 maju normlane svoj vlastny zivot hihihih uz v brusku. a kopkaju ta ze ?

veracruz
22. máj 2008

lauritka, mna este teraz picha obcas v podbrusku a mam ho na dotyk citlive... dr. mi dnes povedal, ze to je v pohode, ze to moze pichat 🙂

lauritka
22. máj 2008

juj veri dobree... 🙂 ja som sa len trosku zlakla, ci to nemoze byt nejaky zapal vies.

veracruz
22. máj 2008

pokial k tomu nemas nejaky dalsi priznak, tak je to v poho, to sa telo stale steluje na babo 😀

lauritka
22. máj 2008

veri no nemam nic..ziadny vytok ani svrbenie... len proste citim cele brusko 🙂

dicinka1
22. máj 2008

rastie,rastie 😀 😀 😀 😀 😀 parada

veracruz
22. máj 2008

lauri, tak je potom vsetko v najlepsom poriadku 🙂

mirica
23. máj 2008

Ahojkajte - tak ja som po ďaľšej poradni - doki povedala , že bába sú pekne vysoko , ja som úplne uavretá aj krčok mám ukážkový - povedala , že som na tom lepšie ako prvorodička s jednym dieťatkom 😀 - takže mňa sa tá riziková poradňa asi týkať už nebude.....ale aby nebolo všetko super - tak som z tých antibiotík dostala nejakú mykózu (či čo ) tam dole ☹ tak mi predpísala krémik)

ináč som sa rozhodla , že pôjdem rodiť na Antolskú - ja som sa chcela objednať na tie prietoky do ružinova - niečo také protivné , ako tá sestrička čo to zdvihla som už dávno nepočula...odmietla ma objednať- aj keď tam patrím - že najprv musím ísť k ich doktorovi atď.....a že len on môže rozhodnúť či také vyšetrenie vôbec potrebujem.......no hrôza .........tak som volala na Antolskú - prístup úplne iný - milá a príjemná sestrička - ešte sa mi ospravedlňovala , že ma môže objednať až na 3.6 keď už budem 31tt . Povedala , že mám zavolať doki, či to nebude vadiť , že kedy áno tak ma tam ešte natlačí........

takže keď vezmem do úvahy aj tie návštevy pohotovosti , aj to , že keď som krvácala nechali ma čakať na chodbe 45 min ....tak ma do Ružinova už nikto nedostane 😠

gabika24
23. máj 2008

mirica to je super, že ste ok...
ináč s prístupom niektorých to je fakt sila...
pekný deň babulky 🙂

dracik1
23. máj 2008

mirica, to je fakt sila....sranda, ze ja som mala totalne stastie na vsetko v Ruzinove, od doki, hospitalizacie a tak...dufam, ze ma nesklamu a nebudem na nich nadavat potom....lebo by ma porazilo......
mirica, to je super , ze aj s dvoma babatkami sa tak dobre drzis.....

jee gabi, ty si uz 14tt 🙂
lauri, kopkaju, niekedy tak srandovne, ze sa rehoceme s drahym, vytrcaju laktiky al. kolienka - neviem, co to je ale urcite nieco spicate...ale hlavne vytrcaju chrbatiky....inak su slusne a nekopu tak strasne ako hovoria niektore baby....

dracik1
23. máj 2008

inak si myslim, ze v Ruzinove maju trosku stres, lebo co som bola aj v nemocke, tak tam bol totalny naval......ja si uz buduci tyzden chcem radsej zazmluvnit dokiho, skoda len, ze ten nadstandard sa neda nejako zajednat dopredu...ale keby clovek vedel, ze kedy bude rodit 😀 , no ked nadstandart nebude, nezblaznim sa, snad to nejako vydrzim 😀

kada
23. máj 2008

cafte dracik to ma byt az buduci tt tak to ja uz budem v 38TT tak sa nemusim nicoho bat
a dokimu verim vsak by to nerobil na silu povedal ze je v absolutnom poriadku
ja sa bojim len toho cisaraku nicoho ineho 🙂

veracruz
23. máj 2008

ono to asi zavisi od toho, na koho clovek v porodnici nadabi, ako tak citam... esteze mam cas riesit tieto veci... potom sa len vas popytam, co uz budete skusene mamicky a uvidim🙂

lumah
24. máj 2008

boooože kada, si pamatám, ked si bola v 17tt a teraz!!!! 🙂 Ja som cisarák nemala, ale operáciu, po ktorej mám presne taku istu jazvu aj na tom istom mieste, takže sa ma lekári vždy pýtaju, či som mala cisársky, ja som mala velké problémy-nemohla som sa mesiac narovnať, no niektoré baby to znášali lepšie.
dracik ja nebudem žiadať nadštandard, ten týžden sa to dá vydžať.
dracik mna jeden loptoš kope talk slušne aj sa prevaluje kludne, len ked na nom ležím, tak protestuje a kope do postele a druhý je taký pojašenec, ten aj ten chrbátik vytláča-vyzerá potom moje brucho komicky-polovica normálna a druhá velký hrb-tak ho začnem škrabkať po tom chrbátiku a on rýchlo zduchne. A niekedy ked ležím na chrbáte, sa mi celé brucho vlní. Je to sranda že? Aj ty sa s nimi rozprávaš? 🙂
lauritka to bruško cítiš, lebo sa ti tam bábo uhniezduje.
mirica gratulujem, ja také šťastie nemám, som sa začala v 28tt otvárať. Ja tiež rodím na Antolskej, preto tam chodím aj do poradne. 🙂
veracruz ja si ani dokiho žiadneho konkrétneho nebudem žiadať, 7tisíc je vela penazí a dufam že na Antolskej su všetci dobrí.

dracik1
24. máj 2008

lumi, ja mam s egresmi to iste, jeden slusnak, obcas kopne, zavlni sa a ten druhy kope o 106, vyduva chrbatik , - aj mne brucho vyzera srandovne ale ked ho pohladim tak zmizne...inak ked kopu a zacnem o nich hovorit tak stichnu...je to sranda 😀
lumi, urcire su doktori vsetci dobri ....aj v Ruzinove....je to vela prachov, ale kaslem na ne, denne je teraz v Ruzinove aj 12 porodov a mam z toho trosku strach....ked bude nadstandard volny potesim sa, ked nie, nezblaznim sa....tyzden sa da v pohodke vydrzat....
lumi teba bolelo po cisari mesiac brucho? to je blbe.....ja sa mu asi nevyhnem...aj minule mi doki povedal, ze indicii na cisara mam viac ako dost...ale hlavne jeden krpcek je stale priecne....ale nebranim sa aj normalnemu porodu ak to pojde.....hlavne nechcem rodit jedneho egresa normalne a druheho cisarakom, to by som doktorov prizabila....zasivana dole aj na bruchu .... 😲 pisali aj v nejakej knizke, ze babo sa da nejakym pohmatom otocit...ale nechcem aby na mne niekto experimentoval....rodit prirodezene chcem iba ked budu obaja dole hlavou....inak budem trvat na cisaraku....

zajo79
24. máj 2008

Mirica, si tu niekde? prosim ozvi sa, som v podobnej situacii, mam syna z prveho manzelstva, priezvisko som si nechala po exmanzelovi, z dovodu aby som sa nevolala inak ako dieta. Mam dlhsiu dobu priatela,byvame spolu, cakame babo, maly ho miluje, vsetko je ako ma byt...len je mi tak vselijako ked si predstavim ze nase baby sa ma volat inak ako ja. Ako to vyriesite nakoniec???

lumah
25. máj 2008

jeeej lauritka ty už máš 8tt! 😀
zajo ja som na tom tak isto, akurát že moja dcera z 1. manželstva je už dospelá a nevadí jej, že sa idem znovu vydať. Tiež by mi vadilo volať sa inak ako moje dalšie deti. na tvojom mieste by som sa vydala a zmenila si meno.
dracik mne doki na uzv povedal že su hlavani dole a podla pohybov sa mi to nezda. Neda sa povedat že by ma to v kuse po cisarskom bolelo až mesiac, len mesiac som sa nemohla poruadne narovnať.

gabika24
26. máj 2008

ahojte babule.
aspoň vás pozdravím a idem upratovať, lebo v kuchyni máme taký neporiadok, že až ... - včera sa mi totiž už nechcelo...
tak želám pekný deň 😵

dracik1
26. máj 2008

caute baby, gabi tebe to nejak odsypa...uz si 15tt 🙂
zajo napis mirici IP

kada, ako? este si dufam cez vikend neporodila....

mirica
26. máj 2008

Ahojte všetky , prajem krásny dníček

neviete ako je na tom ceruti? už by mala byť pár dní po pôrode nie?

mirica
26. máj 2008

jéj aj ja už mám 3 na začiatku tt 😵 😵

pipka
26. máj 2008

cafteee tak ja len na skok...

tak nas byt stale jak po vybuchu, hrozne sa to vlecie, uz mam z toho nervy, vsade stale prach a bordel, murari sa tam stale motaju a maju vsade tie svoje haraburdy, tak ani nemozeme upratovat 😠 malovanie sa tiez posuva a to mi maju zajtra prist montovat skrine 😅 😅

ale aj pozitivne spravy mam, uz mame novu autosedacku, tak sa vytesujem 😵
zajtra mam poradnu, tak by som si uz chcela dohodnut nastup na MD a dohodnut porod 😉

ak nepadnem vecer od unavy, tak nakuknem, pekny dnik vsetkym a paaa zatial 🙂

dracik1
26. máj 2008

caute baby....pipi, z toho si nic nerob, kazda stavba sa predlzi.....
ceruti ma asi po porode.... 🙂

kada
26. máj 2008

cafte este som neporodila dracik dam ti potom vediet v stredu na mna myslite
mozno vo stvrtok to budem mat za sebou
strasne sa bojim bojim ☹ 🙂

gabika24
26. máj 2008

kada, držkaj sa. mooooooooooooc, držím palce, uvidíš, bude to ok... 🙂

dracik1
27. máj 2008

kada, neboj, aspon to budes mat za sebou....ja tie moje poklady musim este mesiac opatrovat v brusku, potom budem 37tt neskutocne sa na to tesim....chudatka, akokeby tusili, ze som smutna ...su tichucko.....najradsej by som niekam zmizla von...

ceeruti
27. máj 2008

Ahoj holky,
tak nas dnes pustili..(ALENKA SE NARODILA V PATEK 23.5.V 8:58,VÁŽILA 3630G MERILA 52CM)mala je užasna,porad spinka,nelplace,kojim jen častcne,dokrmuji Bebou.
Jak jsem Vám psala,že mam ty silne poslíky,tak to teda nebyly poslíci,ale ja rodila,ano,3 dny jsem mela silne kontrakce.Ve ctvrtek jsem už nemohla ani chodit,bolesti šilene,ale snažila jsme se to "přejit".Normalne jsme myslela,že me snad trapí prddy,nebo ja nevím co..ale před pulnoci to manžel nevydržel a donutil me jet do porodnice,tam jsem volala s tím,že mam asi nejspís střevní potíže nebo ja nevím co,ale nevm co stím,že jsme byla 2x na monitoru a i pres bolesti tam nic nebylo,že to kontrekce nejsou Takže jsme tam dorazily-napojili na mmonitor a na nem samo NIC Pak me vyšetřila a zjistila,že jsme otevřena a že opravdu rodím..CCA v 06 mi píchlí EPI A předtím vodu-na monitoru kontrakce sem tam a malé Ale ja už postupne nemohla,bolesti šílené,EPI vyprchal a ja se svijela bolestma,tak dali dovnitr sondu malý na hlavicku a najednou s na jinem monitoru objevily kontrakce jako prase Byla jsme sprosta,nadavala,řvala..Říkam,cítím jak mi mala tlaci na konecnik a oni to ne,to se Vám zda..pak se ve me porad hrabal takovej mladej Dr,to už jsem nevydržela a prosila je at už neco delaji,pak prisel starsi Dr a pri pohmatu zjistil,že mala je na stranu,tak ji narovnal a na 6 zatlaceni ji vythl,omdlevala jsem bolestí a ztratou krve,malou jsem po porodu nechtela ani videt,byla jsme hodne vyčerpana po vsech strankach,pak nesla porodit placenta..na sale jsem zustala 10 hodin porad me kontrolovali.Malou mi prilozili a ze me vse opadlo..stala za to.Už se chystali mi udelat cisaře,ale tenhle Dr to urychlil,byl to borec

dagina
27. máj 2008

Ceeruti, strašně moc gratuluji, zvládla jsi to na 1* i přes ty komplikace...., ale máš to zasebou. Ať se vám oběma daří 🙂 .

pipka
27. máj 2008

ceeruti, velka gratulacia, Alenke aj tebe hodne zdravicka a nech ti rastie do krasy. neboj na porod pri tej malej princeznicke rychlo zabudnes. 😉
Kiezby som to aj ja uz mala za sebou... 😅

ja som dnes bola v poradni, chvalabohu vsetko je ok, babo kopka a rastie, vcera ,mala asi stikutku, lebo sa mi cele brusko triaslo 😵 taky srandovny pocit.
Este nas rychlo objednal na posledny 3D, tak v piatok uvidime Hanku v plnej parade, sa tesim 🙂

pipka
27. máj 2008

aaa, ozaj, aspon jedna pozitivna vec dnes v nasom bytiku...uz mame nove skrine, su kraaasne, boooze uz sa tesim ako si budem do nich ukladat veci 😵