Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

veva1
20. júl 2008

poslucha 😉 je zo dna na den uzasnejsi od dnes mame dva zuby 😀

videla som ta navrchu fora tak som kukla ako sa ti dari a za kolko dni pride ten uvrieskany,vonavy,zakakany,vecne hladny batoztek stastia ku tebe 😵

veva1
20. júl 2008

inac ostatne babky prepacte za sa tu vtieram ale u nas v teme niet nikoho a ja mam zrovna cas a chut 😅

pipka
20. júl 2008

fiiiha, selma zubata 😀 😀

no veru, krati sa mi to kazdym dnom...a to ukakane a upistane stastie k nam bocian donesie...takze si ani z porodu tazku hlavu nerobim 😀 😀 😀

veva1
20. júl 2008

jasne porod prejde ,trosku poboli ale fakt sa to da vydrzat,ja by som si to zopakovala aj hned.

pipka
20. júl 2008

ved ja sa nebojim, doteraz to zvladli miliony zien, neverim, ze akurat ja by som to nezvladla... 😉

mirica
20. júl 2008

pipi- ja som Maťka tiež kojila len pár dní - potom som o mlieko prišla a dávala som sunar(vtedy myslím , že ani nič iné nebolo) - no a malý tiež nikdy neboj chorý - teda 3-dňovú nádchu občas áno , ale antibiotiká mal za 14,5 roka života len raz .....dokonca pri imuno testoch mu vyšlo , že má málo protilátok - tak zistiovali , či nemá imuno poruch - zistili len , že má málo protilátok , lebo nebíva chorý , tak ich nemá mať odkiaľ - ináč zistili , že telo na chorobu reaguje rýchlo a protilátky tvorí....tak ma nikto nepresvedčí , že deti na UM bývajú choré častejšie.....je to o tom , že každé dieťa je iné a aj inak reaguje...

poviem Vám ale moju skúsenosť z lekárne- ja som sa išla opýtať , na nejaké lieky , ktoré úplne zastavia tvorbu mlieka - tak mi porozprávala lekárnička , že veľmi veľa mamičiek si pre tie tabletky príde presne s takou skúsenosťou ako ja - v nemocnici koja , lebo ich tam do to nútia a keď prídu domov prejdú na UM

pipka
20. júl 2008

mirica a co ti dali na zastavenie laktacie? Ja si pamatam, ze na zaciatku som nemohla otehotniet, kvoli zvysenemu prolaktinu, co vlastne podporuje tvorbu mlieka a brzdi ovulaciu a brala som na to parlodel, co si si kupila ty? Ci to si mala na recept? 😕

pipka
20. júl 2008

miri a kde su fotky babuliatok? 😕 som zvedavaaaaaaa 🙂

mirica
20. júl 2008

pipka- foto dám , len musím počkať na priateľa- neviem kam tie foto natiahol

nedali mi nič - kúpila som nejaké homeopatiká - názov neviem , lebo som už vyhodila škatuľky 😅 ale boli to tri tobolky , čo sa jedia tri rána po sebe - ešte sa to nezastavilo úplne ale už mám len málinko

pipka
20. júl 2008

ahaaa, cize bez receptu. To som len nevedela, ci ti nieco predpisal lekar, alebo si si kupila sama... 😉

mirica
20. júl 2008

pipi- chcela som radšej sama - lebo proste som nemienila zase vysvetlovať prečo nechcem kojiť 🙄 - každý doki ťa presviedča , že máš kojiť - a ja už by som na neho asi nakričala 😅

pipka
20. júl 2008

uuuplne ta chapem 😉 som strasne zvedava ako nakoniec s kojenim dopadnem ja....mozno budem mat snad ako jedina z tejto temy tolko mlieka, ze budem rozdavat 😅 😀

mirica
20. júl 2008

tak ti budem priať , aby to tak bolo 😀 , teda ak kojiť chceš 🙂

pipka
20. júl 2008

chcem ci nechcem...nejako neriesim...kazde ma svoje pre aj proti...ked mliecko bude, kojit budem a ked nie, mame nakupene krasne flasticky, tak aspon vyuzijeme 😵

mirica
20. júl 2008

😀 😀 tak sa rozlúčim ideme papať 😵

pipka
20. júl 2008

tak paaa a dobru chut 😉

pipka
21. júl 2008

halooo, tehulky a maminky, pekny dnik, kde ste? 😕 🙂

jvo
21. júl 2008

ahojte kocky prepacte ze vam do toho skacem ale neda mi nenapisat pipka tvoja babulka ma termin ako mam ja narodeniny 😀 tak prajem vsetko dobre, mna caka na zaciatku augusta tiez 1.IVF-ICSI, tak dufam ze to dobre dopadne, prajem vela zdravicka vsetkym maminkam a detickam

nana77
21. júl 2008

ahojte dievcata!
citam vasu vcerajsiu debatu o kojeni a uuuupne suhlasim s vami!!! ja som velmi chcela kojit, dufala som, ze sa mi to podari aspon pol roka. akurat, ze to neslo a robila som pre to mozne aj nemozne - pila som caje na podporu tvorby mlieka, vineu, lucku a co ja viem, co este... a nic. a presne ako pise mirica, ked som to spocitala, pri odsavani som stravila denne niekedy aj 6 hodin!!!! a to pri dvojickach niekedy nemam cas ist ani na wc!!! a no a nedavno som telefonovala s jednou znamou, ktora ma dieta asi tak stare ako moji chalani a ked som jej povedala, ze nekojim, tak tiez mala reakciu, ako keby som moje deti mucila, alebo co a hned ma nezabudla poucat, ako musim stale, stale, stale prikladat , no a hlavne v noci!!!!!! lebo este aj teraz by som to mohla rotahat, len keby som prikladala!!! tak som si pomyslela, ze keby mala ona dvojicky a bola by na ne cez den uplne sama, a nemala by to mlieko, ze potom by sme sa mohli rozpravat o kojeni!!!!! tie poucaju, co maju mlieka, ze nevedia co s nim!!! moji chalani su na nutrilone, pekne priberaju a co???

dracik1
21. júl 2008

nana, akurat vcera som povedala drahemu, ze mat jedno dieta je total brnkacka 😀 ........ale ked sa pozriem na tie moje pokladiky ako spinkaju, aaaach, su krasni aj ked som total v noci mrtva 😀 😀 😀
dnes som ranajkovala o 11h a obedovala o 15h, akurat sedim na nete a pozeram na www.dvojcata, co zabera na prdiky a podobne rady..... 😀

Jurko spionko zacal plakat , musim utekat 😀

pipka
21. júl 2008

jvo, tak vsetko naj k narodkam a dufam, ze ti vsetko dobre dopadne a coskoro sa k nam pridas 😵

pipka
21. júl 2008

nana, tak to ma tesi...vitaj v klube 😀
ja som tiez akurat dnes volala s kamoskou, co ma dvoj a stvorrocne deti a stale koji... 🙄 😅 ...no tak to mne nebude uuurcite hrozit, aj keby som rovno toho mlieka mala...a nemyslim si, ze som pre to zla mama...ale zatial dieta nemam, ani mlieko...tak uvidim, co bude o par dni 😅 😀

pipka
21. júl 2008

dracik, tak aby si nepovedala, aj ja som dnes obedovala o pol tretej...a to este ani Hanku nemam 😀 😀 😀 ...ale nejako nebol cas skor 😅

nana77
21. júl 2008

pipka, no veru, uz to mas za par!!! 🙂 🙂 🙂 . moc drzim palce!!! ja som do tejto temy moc neprispievala, ale zato som vas, baby, pravidelne citala, takze co to o vas viem a uz sa tesim na dalsie babatka!!!!!

dracik, su dni, ked o pol tretej poobede si uvedomim, ze som este v pyzame, ze som si este ani zuby neumyla, ani ksichtik, ze jedlo, ktore jem, neviem ci je obed, ranajky, alebo este vecera z predosleho dna!!!! 😀 😀 😀 .
ale ako pises, stoji to zato!!!! ja som stastna, ze nam to tak pekne vyslo a hned na prvy krat!!!! prajem to vsetkym snazilkam a vsetkym kockam, co absolvovali, alebo sa chystaju absolvovat ivf!!!!!

pipka
22. júl 2008

ajojte, tak dnes vas pre zmenu zdravim ukazkovo v case obeda akurat od taniera...robila som dnes marhulove knedliky s tvarohom, tak plnim brusko 😀 😀 😀
po papani hned vyrazam do poradne, tak potom dam vediet ako sme dopadli... 😉

dostalova42
22. júl 2008

Ahojky holky doufám že se k vám mohu přidat jsem 14. den po IVF a testík mi ukázal // . Zítra jedu na UTZ a na HCG .

pipka
22. júl 2008

jasne dostalova, vitaj a drzime palceky 😉

tak ja som uz domka z poradne, vsetko je v poriadku, Hanka ma 2740g a cca 47cm, tak kym porodim, bude z nej maly slonik 😀 prietoky su ok, aj srdiecko som mohla popocuvat, tlkoce o dusu, tak som spokojna. Uz mam papiere na porod, a konzultaciu ohladom epiduralky, tak musim niekedy zbehnut do Ruzinova.
Kto ste rodili s epiduralkou? 😕

zulka29
22. júl 2008

Ahoj Pipi, tebe sa to teda kráti, o chvíľu už máš Hanku doma v postieľke 😉

pipka
22. júl 2008

ajooooj zulinkaaaa 😉
no veru veru, ani sa nenazdam a dojdes ku mne na navstevu kolaudovat babatko 😀

kada
22. júl 2008

ahote babule tak sa hlasim mam sa super bono je perfektny az na tie prdiky nech uz to skonci dost mi to leze na mozok lebo stale reve neplace ale reve 😒
no co uz uz to prezijem este par tt
lumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii super tak uz to mas za sebou
este nam ostala pipka lucka a adrinka tak babule uz nechje to za vami 😵