Tehuľky po IVF. Pridajte sa

lucia121
3. dec 2007

Zakladam tuto temu pre vsetky,ktorym to konecne vyslo, ale aj pre tie, ktore sa na IVF chystaju, a dufam, ze nas tu bude velmi vela 🙂

kada
29. jan 2008

dai mne by tobolo jedno len aby boli dzrave a uverim az v tedy ked o budem drzat v naruci a pojdem s nim domov
lumi uz sa tesim na foto 🙂

daiquiri
29. jan 2008

To je jasný, hlavně ať jsou miminka i my v pořádku 🙂
Já se normálně těším i na porod 😀

kada
29. jan 2008

aj ja sa moc tesim nech uz to je tu ten jun aby som nahodou nieco nezakrikla

lumah
29. jan 2008

Ako som slubila, foto už mám v albume. 😀

evelyin
29. jan 2008

Ahojte baby, nechcem vám tu rušiť diskusiu, ale takú tému som tu nenašla a nechcem ju zakladať:
zaujímalo by ma, koľko vás IVF celkovo vyšlo a na koľký pokus sa vám podarilo otehotnieť?
Išli ste na UO niektorá aj z toho dôvodu, že ste obaja zdraví ale nedarilo sa vám dlho otehotnieť?

lumah
29. jan 2008

evelyin tá posledná tvoja veta bol môj prípad-obaja zdraví a nič. Mala som soft-teda lahky protokol a otehotnela som na prvý šup-dokonca dvojmo. 😀

evelyin
29. jan 2008

No pekne. A koľko ťa to celé stálo? Nechala si si oplodniť a zmraziť toho viacej - do budúcnosti?
A ako dlho trvalo od prvej návštevy CARu do IVF?
Aké vyšetrenia to musel tvoj gynekolog pred tým urobiť , než ťa tam môže poslať?
Mám za sebou MA /prirodzené oteh.,pred 1,5 roka/
Ja mám urobený hormonálny profil, užívanie clomhexalu /bol to pokus bývalého dokiho-ovulujem normálne
aj bez neho/, teraz nedávno laparku - odstránené zrasty , priechodný 1 vajcovod, druhý nevedia, endokrinológia
Musím podstúpiť aj imunologické vyšetrenie? že vraj to príšerne dlho trvá, z okolia čo som počula - pol roka. 😝

evelyin
29. jan 2008

Baby , koľko vás to vyšlo , aspoň približne? 10 - 20 alebo 30 tis.?
Teda koľko ste platili mimo toho čo cvakala poisťovňa?

lia
29. jan 2008

eve 😀 ,ty nasilnik 😀

evelyin
29. jan 2008

Lius, prečo násilník,začínam uvažovať , ako budem postupovať ďalej, keď sa nepodarí ani tento rok..

lia
29. jan 2008

odpoved u nas 😉
a kam by si isla do CAR??

tija28
30. jan 2008

Ahojte tehulky,
ja som uz 11-ty den po IVF a od vcera vecera mam strasne bolesti v podbrusku, akoby som mala dostat mrchu (presne tieto bolesti mam kazdy mesiac, ale len prvy den mrchy). Je to priserna bolest, a myslela som si, ze ked sa rano zobudim uz tieto krce mat nebudem, ale teraz je to este horsie-neznesitelnejsie. Aj som si spravila rano testik, ale bohuzial len s jednou ciarkou.
Mala niektora z vas taketo bolesti hned po niekolkych dnoch po transfere a podarilo sa jej to ?
Ja uz zacinam mat pocit, ze je to naozaj len predzvest mrchy. Nejake ine priznaky tehu vobec nemam, prsia mam sice dost citlive, ale to aj vzdy, ked mam mrchu. Tak fakt netusim ako som na tom......prosim poradte

angi33
30. jan 2008

evelin,my sme platili 25 tis.a ked do toho pripocitam aj cestu tak + 5 tis.no ale vtedy ma to nezaujimalo,sice sme na tom financne neboli najlepsie.bohuzial nám to nevislo.

dracik1
30. jan 2008

cau lumi, este som sa ta chcela opytat, ake vysetrenia ti robil? co ti lekar hovoril?

evelyin, neviem, ci este prides, nam sa to podarilo tie na 1 x , stalo nas to cca 25-28 tisic, mame este 4 mrazaciky, ale obaja sme zdravi, len sa nam dlho nedarilo

tija, mozno je este skoro na test.......aj mna strasne bolelo brucho ako keby som mala dostat kramose, tusim este viac / aj ja mavam strasne krce v bruchu kazdy mesiac pred kramosmi a hlavne v noci/....a nedostala som ich....iba som bola unavena a vtedy som to zacala tusit.....ale nic nie je stratene, boli aj baby, ktorym test neukazal nic a su tehu, drzim palce 🙂

kada
30. jan 2008

cafte tehule a zase tu nikto neni 🙂 no nic vsak ja si na vas pockam 😀

evelyin
30. jan 2008

Ahojte 🙂
Angi, ty si teraz tehotná: to sa vám IVF nepodarilo a potom si spontánne otehotnela? 😕
NA IVF vkladajú už niekoľko dňové oplodnené vajíčko, že? Vlastne je potom otázne, či sa uchytí alebo nie..

Dracik, ešte sa chcem spýtať, pri prvom IVF ste si nechali zmraziť oplodnené vajká a vložili vám jedno,
alebo sa ich dáva viacej na prvý pokus?Ešte ma zaujíma, povedali ste to rodine, známym a podobne,
že ste boli na UO?Ďakujem. 🙂

mondour
30. jan 2008

Ahojky muzu se k vam pripojit.Taky jsem po IVF

mondour
30. jan 2008

Cekam dvojcatka,obe holky

mondour
30. jan 2008

No nic zkusim to pozdeji asi uz tu nejste

pipka
30. jan 2008

ajojte tehulky, mam otazku...
je tu nejaka tehulka, ktora ma Rh faktor - a partner Rh+ ? Ak ano, co vam na to povedal, pripadne, co s vami robil dr. ?

kada
30. jan 2008

mondour tak ti gratulujem ze cakas ddve babule 😵

muz pozi. nic len sa to kontroluje v krvi to je vsetko
mondou jesne ze sa mozes pripojit mi budeme len radi

dracik1
30. jan 2008

jeee pipi, ja mam 0 negativ a drahy ma A pozitiv....lekarka mi zobrala krv na protilatky...neboj sa, ze vraj je to horsie pri druhom babetku 🙂 , ak to bude zle....tak ti picnu pocas tehu nejaku injekciu 🙂 a po porode dalsiu.....
evelyin, ano na ET - embryotransfere ti vkladaju uz oplodnene vajicko / 2 dni alebo viac- to sa dohodnes s lekarom/, nam vlozili dve embrijka, cakame dvojicky, ostatne 4 embrijka mame zmrazene....lekar ti vsetko vysvetli....o mne to vedeli kamosky a mama 🙂 ostatni nemusia vsetko vediet, nie?

ahoj mondour, tak super dalsia tehulka medzi nami.......mondour, aj ja chceeeem dievcatka....ale tusim, ze obe moje babatka budu chlapci 🙂

angi33
30. jan 2008

Evelin,áno teraz som tehotná v 18 t.spontánne som otehotnela.Z manzelom sme sa odvtedy rozisli,nezvládly sme to.Mám iného partnera od ktorého som po dvoch mesiacoch otehotnela.Velmi sme stastny a dufam ze bude vsetko v poriadku.Ked som bola na IVF tak mi zobrali 8 vajicok z toho 4 sa zacali delit,potom 1 odumrelo,zostali mi 3.A 3 dni po odbere som mala transfer,vsadili mi 2 embrijká.ktoré sa mi neujali .A to jedno embrio co som mala zmrazené po pár dnoch sa tiez prestalo delit.Ale neboj,toto je len moj pripad, boli tam so mnou kocky ktorym sa to hned na 1 krát podarilo. 🙂

pipka
30. jan 2008

kada, preco mas v pase, ze neviete pohlavie, ked si nam v snazilkach pisala, ze to bude chlapcek? Haa? 😕 😵

dracik1
30. jan 2008

pip, co si taka prisna 😀

pipka
30. jan 2008

dracul, ved som ucitelka, nee? 😀 😀 😀

dracik1
30. jan 2008

a precitala si si s tou krvou? ty mas 0 negativ?

pipka
30. jan 2008

dracik, ja mam A- a drahy ma urcite+, len teraz neviem ci B alebo AB 😒 A akurat v novej Mamine citam o tom clanok, co to vsetko moze sposobit, tak klasicky podla tvojho vzoru chytam paniku 😅

evelyin
30. jan 2008

Baby ja mam asi A+ a moj muž B-, myslíte že by aj to mohol byť dôvod prečo po potrate nemôžem znovu otehotnieť? AKo to je s tými krvnými skupinami, neviete niekto ?

dracik1
30. jan 2008

nepanikar, dnes za ery modernych liekov je to hracka a myslim, ze aj ta najmensia komplikacia 😀 .....