Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

katy2
16. feb 2009

tesim sa s vami 😵 rychlo to tvoje tehu ubehlo...... a uz mas malinkeho doma.... nech pekne rastie a robi rodicom len radost 🙂

zulka29
16. feb 2009

Zuzlik, druhy tam nebol, takže z toho to nie je... 😔 ...a dakujem zlatko, ty si tá ktorá ma má teraz uteľovať 😔 život je ako píšeš nespravodlivý 😒
Tinucka, Katy, Tani...musim verit, uvidime. Zatial sa to ustalilo, tak uvidime...ufff...

katy2
16. feb 2009

zulka, drz sa!!!! vidim, ze si si nahodila spat tt 😉 treba ymsliet pozitivne... aj ja som bola v nemocke s krvacanim... a mala zabojovala..... strasne na teba myslim....

tanitta
16. feb 2009

Zulka.. tie tt ti pri tom mene pristanu...uz tam nechcem vidiet snz 😉 ...
mam nove fotosky v albume 😵

zulka29
16. feb 2009

Tainitka, krásny je ten váš chrobáčik 😵

Katy, vela kociek m utesuje, že krvácalo, tak musím veriť že aj ja budem patriť k tým šťastným ss dobrým koncom 😅

zuzla80
16. feb 2009

Zulik ani neviem prečo, ale ja tento neúspech beriem akosi s väčšou pohodou. Neviem, či už som voči tomu akási viac odolná alebo čo, ale zas aby som sa nehrala na tvrďasku, tak sa priznám, že som si aj poplakala, ale vďaka môjmu drahému to znášam akosi lepšie. Len hlavne ty sa drž - proste to už musí konečne výjsť. Ja dúfam, že to Brno u nás zaboduje úspešne😉

Táni krááásne fotečky - rastiete ako z vody 😉
Katy, Tinka asi už nieje prečo držať palce, teda len pre toto kolo 🙂 Mrcha je už za dverami, takže asi ani na krv zajtra nepôjdem. Ale ste zlaté a Tinušik drobec je krásnučky 😵

gabika24
16. feb 2009

ahojte.
zuzla, ja ti aj tak držím palce - hovor si čo chceš 😉 - pokiaľ nemáš oficiálne potvrdené, že nie si tehu, pre mňa tehu si - teda moooooooooc si to želám.

zulka, neblázni, normálne som na teba myslela celú noc , aj sa mi snívalo, že vám už bilo srdiečko, a čo to čítam... to bije. takže je to ok, držkaj sa, aj ja som krvácala a tu sme - a je nás dosť 😀 😀 😀

pekný deň, idem sa naraňajkovať, lebo som to akosi nestihla - boli sme s malou u doktorky - zas... tak mala chrípku a má trochu chytené priedušky. dostala antibiotiká. je smutná, lebo nemôže do škôlky...

všetky sa držkajte 😵

juja
16. feb 2009

no čauko kočky....no dnes čítam trošku lepšie správy aj keď si viem prestaviť ešte lepšie a veľmi by som si želala si ich prečítať.... včera som teda nemala ani silu niečo písať po tom čo som si tu prečítala 😖
Zulka chvaaaala pánu bohu, že dnes je od teba o 100% lepšia správa ako včera ....veľmi sa teším, že drobec to nevzdal, a srdiečko bije 😵 😵 ....super, len sa držkajte a ležať, ležať, ležať,... to krvácanie prejde a bude dobre, len sa šetri a nemysli negatívne malý je bojovník a po tomto všetkom to už nevzdá ver tomu...aj keď budeš musieť ležať a šetriť svydržíš ... tehu trvá 9 mesiacov a keď si to tak vezmeš čo to je tých "pár" mesiacov v celom tvojom živote , hmmm 😉 ...oplatí sa 🙂
Zuzlík ani neviem čo napísať...mám zmiešané pocity a tak ako píše Gabika pokiaľ to nebudeš mať potvrdené z krvi, tak nádej je, aj keď na teste bol opäť len duch....ja fakt neviem moja .....tak moc ti to želám, veď vieš...

..idem si troška oddýchnuť (došla som domkov z práce) ešte vás kuknem ...zatiaľ všetky pozdravujem.. 🙂

pointka
16. feb 2009

Zulka, ukludni sa hlavne!
Ja som lezala od 13tt do 16tt v nemocnici a krvacala som jasnou cervenou krvou ako keby ma zarezali. Za pol hodinu som prekrvacala 4 vlozky a tiez som nemala ziaden hematom a ani nic. Nic nezistili doteraz!
Pozri a babo mam v poriadku. Ja som to tiez uz vzdavala, ale naozaj mi pomohla rodina, hlavne manzel a pomohli mi aj baby, co boli so mnou na izbe. Musis verit, ak babo zije, este nie je nic stratene, naozaj!!!

Drzim ti velmi palce!

hava77
16. feb 2009

caute kocky, zulka to je dobra sprava 🙂 gratulujem k srdiecku 🙂 predsa len je to bojovnik/cka/ ked zvladol -180stupnov...takze krvacanie jho nepremoze 😉

zuzli na ten test by si predsa len mala ist, ako pise gabika

hava77
16. feb 2009

tanitka maly je krasnucky 🙂 😵

takyna
autor
16. feb 2009

Tanitka dakujem za fotky, ste tam uzasne peknucky 🙂 , ale ty si uz ako cverna, riadne chudnes 😵
Zuzla nevzdavaj sa , krvacali sme skoro vsetky a udrzalo sa to, verim, ze dopadnes vyborne, nesmies byt taka s toho zaskocena, ze si tehotna, ber to ako fakt, ja som tiez taka bola , a nedopadlo to dobre...ver mi , ber to ako sucast tvojho zivota a bude dobre 🙂 drzim ti palce.
Zuzlik chod na tu krv,.nader umiera posledna.........

Mavajte sa tu zatial pekne, pa

zulka29
16. feb 2009

Baby, dakujem vam vsetkym za podporu, velmi ste mi vasimi pismenkami pomohli a vliali nadej 🙂.

tanitta
16. feb 2009

dik kocky za pochvaly;)...
Takynecka.. na tych fotkach nie sme rysavy...to tak zoner upravil 😎 ... sme blondavy 😵 .. od cverny este daleko...tak zatial take lano je to 😉 ... pa idem kupkat reve jak pilinak 😀

zulka29
16. feb 2009

Gabi, to fakt sa ti o mne snivalo? 🙂 to je sranda... Ty si tiez tak trosku carodejka 😉

gabika24
16. feb 2009

zulka fakt. tak som na teba intenzívne myslela a na bobáčika v tvojom brušku, nech tam je aspoň jeden, no a vidíš. tak hlavne pokoj. veď vám toľko ľudí drží palčeky, že až 😉
pekný večer všetkým 😵

fedra
16. feb 2009

ahojte baby, tak ja sa hlasim este z domu 🙂
Dnes mi robili vsetky vysetrenia sveta ... prietoky, utz, srdiecka, krcok este stale drzi, neotvaram sa. Dalsia kontrola v pondelok 😅 /to fakt este to brucho ma rast ???/.
Drobci su v poriadku, chlapcek ma 2,5kg a babulka 2,8kg

zulka ... to je super. Neboj, drobec to nevzda 😉

hava77
16. feb 2009

fedri to je dobre 🙂 aspon pre drobcov, no a ty to nejak budes musiet vydrzat 😉
a to brucho? 😀 no vsade sa pise ze drobci priberaju ku koncu 250g za tyzden 😎
tak pekne oddychuj nech to este potiahnes 😉

tanitta
16. feb 2009

fedri.. ty sa chystas rodit doma? 😀 😉 .. ale su uz pekne vahovo a aj dobry tt...
drobec je v hajanoch uff...po dlhooom placiiii....ja dodojkam a idem tiez....ale vzdy ked lahnem tak zacina druhe kolo 😅 ....

fedra
16. feb 2009

havka ... no ved prave, to asi budem prosit buduci tyzden nech si ma tam uz nechaju 😝
Inak dnes som uz zo sebou mala aj pobalenu tasku v aute ... no priviezli sme ju spat 😀
Teraz mi zas bude trvat 2 dni kym sa dam do poriadku, mna vzdy po vysetreni hrozne boli lonova kost, bwe. Chlapciatko uz ma hlavicku velmi nizko a tlaci

tani, no mozno bude dnes dobrucky a necha maminu vybuvat

zuzla80
17. feb 2009

Babule len pre info : (kopírujem)
dnes bola pevne rozhodnutá na krv neísť, ale po Gabikinom a Lenkin mailiku som nakoniec šla, takže tak ako som predpokladala, beta hcg menej ako 0,1 čiže negatívne. Ale ste zlaté, že ste aspoň vy do poslednej chvíle dúfali

gabika24
17. feb 2009

zuzla 😢

fedra, dobre držíš... tak sa držkajte 😵

tanittka, my sme papali aj o 1.00 - teda jeden - už to nerobili - prespali v noci - od nejakej 22.00hod. aspoň do 5.00hod. teraz sa to jednému vrátilo - rozpapal sa, beťár - bol o pol kila ľahší od druhého, lebo papal menej a viac grckal - ale týmto tempom sa asi čoskoro vyrovnajú 😉

hava77
17. feb 2009

zuzli, je mi to luto.....

fedri ja som tiez po vysetreni vzdy bolava a priznam sa ze aj nervozna, ci to nieco nespusti 🙄

tnitka ako ste dnes buvali? 😉

zuzla80
17. feb 2009

Babulke nech vám to nieje ľúto. Proste život je boj a proste verím, že Brno bude pre nás tutovka 😉

Hlavne vy sa držte s drobčekami, či už v brušku alebo v náručí.
Fedri držím palce, nech to máš o chvíľku hlavne s čo najmenšou bolesťou za sebou 😉

tanitta
17. feb 2009

ahojky.. Zuzla...mas dalsi plan a to je dobre... 😉
Gabi.. no ved uvidime ked budeme zase o nieco starsi co ako bude 😅
Havka... spal od 21°° do 1°° napapal sa a spal do 4.30 a odvtedy mal velke oci do 6°°... a spal odvtedy do 9.30 napapal sa a spal do 13.30....a teraz spi vonku na lufte 😀 uz dobru hodinu ej pride ten vystipany 😎

hava77
17. feb 2009

cerstvy vzduch mu urcite prospeje 🙂

tanitta
17. feb 2009

havka.. no veru prospel 😀 ...take oci som este nevidela 😎 ...ocko sa mu venuje a ja dojkam 😵

takyna
autor
17. feb 2009

Ahojte tehule, mamule

Takže takto sme dopadli na Úrade dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou 😠 😠 😠 😠 😠 😠 takže takto to u nás funguje!!!!!!!!!!!!!

Úrada pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou popočka B.Bystrica, -ďalej len Úrad/ bolo dňa 3.10:08 doručené Vaše podanie v ktorom ste žiadali prešetriť správnosť poskytnutia zdravotnej starostlivosti Vám, ako pacientke v gynekologickej ambulancii MUDr. Petrovičovej dňa 19.9.2008.

Úrad prešetril Vaše podanie postupom dohľadu na mieste, ktorého podmienky sú uvedené v zákone č.581/2004 Z.z. a zistil následovné.
Vaša návšeteva v ambulancii MUDR. Petrovičovej nebola 19.9.2008, ako uvádzate v podaní, ale 22.9,2008, čo potvrdzuje záznam v zdravotnej domumentácií, predpis lieku v ten deň aj uplatnenie receptu na liek v lekárni.

Podľa záznamov vo Vašej zdravotnej dokumentáciii Vám lekárska dňa 22.9.2008 predpísala liek Nystatin/antimykotikum/ nakoľko mala informáciu o Vašich ťažkostiach od ZDRAVOTNEJ sestry a vedela, že užívate ATB-Penicilín. Svrbenie, pálenie a citlivosť genitácii patria medzi príznaky makózy, ktorá je veľmi častá pri užívaní antibiotík. Nasadením lieku Nystatin rozhodne nedošlo k poškodenie Vášho organizmu ani organizmu dieťaťa. Iné ťažkosti v domumentácií zaznačené neboli. Lekárka Vám predpísala liek, ale akutálne ste VYŠETRENNá lekárkou neboli. V podaní ste uviedli, že liek ste začali užívať, ale nezabral. Vo Vašom vlastom záujme bolo vhodné lekárku opať navštíviť, alebo aj pohotovostnú službu, pokiaľ ťažkosti pretrvávali napriek užívaniu lieku. Dna 30.9,2008 /t.j.8dní od návštevy u MUDr. PETROVICOVEJ/ste v ranných hodinách vyhľadali pomoc na urgentnom príjme Roosveltovej nemocnice. Došlo k predčasnému pôrodu dieťatka v 23.tt a aj napriek úsiliu lekárov sa ho nepodarilo zachrániť, čo je nám nesmierne luto.
Vykonaný dohľad nepotvrdil skutočnosť, ktorú uvádzate v podaní, že predčasný pôrod bol vyvolaný a spôsobený tým, že Vás lekárksa MUDr. Petrovičová nevyšetrila, ale len predpísala liek.
Napriek tomu, zdravotná starostlivosť Vám poskytnutá v gynekologickej ambulancii MUDr. Petrovičovej nebola v súlade so zákonom č. 576/2004 Z.z. a to v tom, že lekárska Vám predpísala liek, ale fyzicky Vás nevyšetrila. Je ale pravdou, že poznala Váš ZDRAVOTNÝ STAV nakoľko podľa záznamov v zdravotnej domumentácii ste pravidelne ambulanciu MUDR. Petrovičovej navšetevovali.
Úrad uznal Vaše podanie v uvedenom bode ako opadstatnené a voči poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti prijme opatrenia podľa osobitných predpisov.

takyna
autor
17. feb 2009

Na tento lajster papiera sme čakali 5 mesiacov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1/ stačí keď si dáte vyhladat MIKÓZA pri tehotných na nete je to veľmi nebezpečná infekcia , ktorá môže sposobiť predčasný pôrod. VTEDY SOM TO NEVEDELA, TERAZ TO Už VIEM, a oni to napíšu aká keby sa o nič nejednalo.

2/ Doktorka ma ani nevidela, iba sestrička so mnou komunikovala......čiže opetovne som mala navštíviť sestričku, ked mi problém neustupoval.

3/ ani návod liekou ako sa uzívajú mi nebol vysvetlený , iba v príbalovom letáku, bez dlzky uzívania ako sa to má brat, ani o kontrole mi nikto nic nepovedal, v materskej knižke ani len záznam nebol

4/ doktorka akože vedela o mojom zdravotnom stave....čiže pri dcére som ju upozornovala, že som bola zašívaná v 5/m tehotenstva, som po uMELOM OPLODNENí, ležala som s hematómov v nemocnici s krvácaním, ani napriek týmto varovným signálom nepodstupila ochotu ma pozrieť, a riešila to len receptom po sestričke

a je EšTE TOHO kopa, ide mi srdce roztrhnut ,,,,,,taká som nasratá to je riadna tu SPRAVODLIVOSť,

HNUS, GRC,,,,,,,,,A dieťatko nám nikto nevráti.......

4/ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

babulka123
17. feb 2009

takynka je mi to velmi luto.. prosim ta ak sa bude dat daj vediet ake opatrenia boli vyvodene.. v zivote by som k takej dr. ani len nepachla... je to strasne...