Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

pointka
13. jan 2009

hava mam sa dobre, i ked som stravila cele predvianocne a povianocne i novorocne obdobie v nemocnici - 15 dni s krvacanim, nic mi vsak nezistili, babo je OK.
veru ten cas leti, ved ty uz zanedlho rodit budes 🙂 ja uz zacinam trosku stresovat s vecickami, vybavou a nabytkom pre babo, aby som to vsetko stihla, ale este mam casu dost 🙂
skus tu dietu, mozno tiu babo alebo placenta tlaci na zlcnik, pomozu snad lahsie jedla 🙂

katy2
13. jan 2009

ahoj, pointka 🙂
som rada, ze sa mas lepsie.... aj ja som bola v nemocke, sice len 10 dni ale aj tak ma to riadne vystrasilo... a krvacala som aj po prichode domov.... ale uz je dobre.....

pointka
13. jan 2009

ahoj katy 🙂
videla som, ze si bola v nemocke. viem, ty si mala hematom.
lenze ja som nemala hemtom, iba infekciu, co mi liecili 4mi antibiotikami, nejaky zapal a ku koncu mi zistili nizsie polozenu placentu, ktora podla posledneho utz uz stupa.
ja spinim stale, uz to sice nie je cervene, ale hnede a je toho menej, ale je to stale este. Uz by to mohlo prestat ☹
videla som, ze sa chystas na morfologicky UTZ, ja idem vo stvrtok pre vysledky AFP (trosku som nervozna 🙂), 29.1. tiez morfologicky UTZ a 6.2 idem na 4D tak sa uz tesim 🙂

katy2
13. jan 2009

tiez si svoje musis preskakat ☹ ja som krvacala aj potom, ako mi hematom zmizol....
drzim ti palce, na vsetky vysetrenia, nech vsetko dopadne ako ma... teda vyborne.... aj ja cakam na vysledky z AFP.....

pointka
13. jan 2009

kolko sa caka u vas na AFP?

katy2
13. jan 2009

pintka, na vysledky sa caka asi 2-3 tyzdne..... 🤐

tinucha
14. jan 2009

Ahojte.
Tak ja ešte stále 2v1, ďalšia kontrola 22.1., ak dovtedy neporodím. 🙂
Písali ste tu o monitore dychu. Počuli ste o tom, že ak vyberiete detičkám Union poisťovňu, že dostanete na pol roka monitor dychu zadarmo? Ja som o tom čítala tu na koníkovi, len ešte musím zistiť, či je to naozaj tak. A tiež musím zistiť ako je to s očkovaním, čo preplácajú a čo nepreplácajú a tak.

Katy, Pointka držím palce, aby boli výsledky OK. 🙂

tanitta
14. jan 2009

Ahojky..
Tinus .. ty nemozes spavat??? 😵 ...
my sme mali tazky vecer vcera... od 20°° bol hore do 0.30 ...nonstop.. stale plakal..vkuse by v tom case len jedol... 😕 ...ved sme zjedli nieco cez 2dcl mlieka...to trhol rekord.....potom bol hore o 4.30 a o 8°°...ale len na papanie a ja na odsavanie.....no idem dospavat... paa

pointka
14. jan 2009

Katy wow 🙂 u nas sa caka 2-3 dni 🙂
ja som len v pondelok dala krv a zajtra idem pre vysledky.
Tinucha diky 🙂 ja tebe prajem co najlepsi porod a zdrave babo 🙂

katy2
14. jan 2009

pointka, tak to ste rychli..... ja sa nacakam... ale v piatok budem volat po vysledky, lebo mi brali viac vysetreni, medziinym aj na kultivaciu, lebo som mala nejaky zapal.... tak som zvedava, co sa dozviem....
tinus, drzim palce, uz sa ti to veeeelmi krati..... 😵
tanitka, to chce asi strasne vela sily, trpezlivosti a energie, kym si najdete ten spravny rezim a rytmus.... Prajem vela sily....

pointka
14. jan 2009

katy aj mne robila este kultivaciu, cyto aj biochemiu, dokina vravela, ak budu vsetky vysledky OK, uz si moje krvacanie a spinenie vsimat nebude.
Asi preto to u vas trva tolko, lebo to mozno robia len tu v BA, neviem. Ale som bola prekvapen, ked dokina vravela, ze to trva 2-3 dni.

veracruz
14. jan 2009

caute tehule,, ale vam tie tyzdne pribudaju 🙂

hava77
14. jan 2009

ahojte kocky, to cakanie na vysledky je niekedy na nervy....ja som si volala vcera za kultivaciu a vsetko ostatne a ze mam vsetko v poriadku...tak z coho mam ten uplne zlty vytok netusim 😝
veracruz no ze sa aj ukazes 😉 prihod dake nove foto malej 🙂 🙂 🙂 nech sa potesime 😉

ked tinu pise o poistovni, tak ja raz neviem v ktorej maleho poistit....poradte prosim....... ☹ ktora je na tom najlepsie 😉

veracruz
14. jan 2009

ahoj havka, my sme poistili v dovere... aj som to trochu studovala, ale nakoniec som vybrala podla pocitu a odporucania kamosiek s detmi 🙂

tinucha
14. jan 2009

Havka, ja som dnes písala mail do Unionu, chcela som presnejšie vedieť ako je to s tým monitorom dychu a pýtala som sa aj na ďalšie veci. Normálne som v šoku, že mi hneď aj odpísali a k mojej spokojnosti. Pediatrička, ktorú sme si vybrali s nimi zmluvu má, tak asi využijem tú možnosť požičania monitoru a dáme malého poistiť v Unione. Veď prinajhoršom sa dá poisťovňa v septembri zmeniť, ak by sme neboli spokojní. Ale ešte sa plánujem na Union opýtať aj pediatričky, keď k nám príde na 1. návštevu, ako je s touto poisťovňou spokojná ona ako lekárka.

veracruz
14. jan 2009

tinus, presne tak, poistovna sa da zmenit🙂

hava77
14. jan 2009

uz som vam nestihla odpisat, lebo som sla na sono....maly je ok a ma priblizne 1200g 🙂 🙂 🙂
vera a co ma dovera lepsie? mari sa mi ze oni preplacaju tie pneumokokove injekcie a este nieco?
ten union ma super ze zapozia tie monitory.....ale maju este nieco? no ja este musim zistit s kym ma dr. zmluvu 😅 , ale hlavne ku ktorej dr. budeme chodit 😅

tinucha
15. jan 2009

Havka, oni (z Unionu) mi napísali, že preplácajú všetky povinné očkovania. Ešte hodím reč s lekárkou, keď príde po návšteve z pôrodnice k nám.

tinucha
15. jan 2009

Tu somnašla, že očkovanie proti pneumokokom poisťovne hradia. http://www.zzz.sk/?clanok=4268

fedra
15. jan 2009

Ahojte, ja hlasim prichod z poradne. Krasne rastieme, drobcekovia maju 1,87kg a 2,1kg.
Inak krcok drzi, takze dufam, ze nejaky cas este 3v1 vydrzime 🙂

katy2
15. jan 2009

ahojte 🙂
fedra, gratulujem... len tak dalej..... 🙂
tinus, ty ako? uz sa ti to az velmi krati 😵 drzim palce... a kde budes rodit?

tinucha
15. jan 2009

Ďakujem Katy. 😉 Idem rodiť do Šace. 😉 🙂

Fedra super, len tak ďalej. 🙂

katy2
15. jan 2009

a ako sa citis, ked sa ti to uz tak velmi blizi? 😵

fedra
15. jan 2009

tinus ... tebe sa to uz teda riadne blizi 🙂
super, ze to takto tahas bez komplikacii ...

tinucha
15. jan 2009

Katy cítim sa dosť pohodovo, až ma to prekvapuje. Na pôrod sa nebojím (možno keď už pôjdeme v deň D do pôrodnice, takmi to dôjde), skôr sa teším na drobca. Už sa ho nevieme dočkať. Všetko máme prichystané, tak len čakáme, kedy to príde. 🙂
Fedra malé komplikácie sú aj boli, v 30.tt mi lekárka povedala že mám už iba ležať s nohami hore, že hlavička veľmi tlačí na kŕčok a ja som veľmi neležala, aj keď som nič ťažké nerobila a nič sa nestalo. Možno ešte budem prenášať,ale to by som nerada. trošku ma straší tá plynová kríza, dúfam, že keď sa malí narodí bude ešte teplo aj elektrina. 😒

hava77
15. jan 2009

caute....teda fedri to uz si v celku pekne vahy a toboz ked ty si tak malo pribrala 😉 ....citalala si si vcera v teme ze union zapoziciava monitory dychu?
tinuska dakujem za odpoved, asi tiez zacnem okolo toho vrtat....no tebe uz len budeme drzat palce 🙂 na porod aj na plyn. krizu 🙂 🙂 🙂

hava77
15. jan 2009

a este som sa zabudla vcera pochvalit ze mam zdvihnutu placentu na 3,6cm....jupi 🙂 🙂 🙂 takze nebudem mat cisarsky 🙂

fedra
15. jan 2009

ahoj havka ... ano citala som vas
a fakt zacinam rozmyslat, ci ich tam nepoistit. Asi by som mala zacat nad tym uz rozmyslat ... a aj o pediatrovi.
mne to este stale nejako nedochadza, ze mozno za taky mesiac tu uz drobcekovia budu 😎
A blsky su dokonca o tyzden vpredu ... takze od uplneho zaciatku ako chodime na utz maju plus 1tt oproti MP

hava77
15. jan 2009

fedri aj mne zacina pomaly "svitat" ze mozno uz za 10-12 tyzdnov.....no ale este ma nechyta panika a to je dobre 🙂 😀

veracruz
15. jan 2009

havka, mala som pocit, ze preplaca viac ockovani...
tinus, drzim palceky, tebe sa to uz ozaj blizi... a ked sa to rozbehne, tak na strach ani nepomyslis 🙂