Tehuľky po KET. Pridajte sa

takyna
15. júl 2008

Ahojte kočky 🙂 , otváram túto novú tému pre inšpiráciu všetkých nevydarených IVF-kách a ako nádej pre všetky budúce mamičky s KET-ka a tým pádom chcem vyzdvihnúť všetkých našich nádejných mrazáčikov, ktorý čakajú 🙂 a túžia, aby sa z nich stali krásne bábetká pre všetky budúce super kočky s koníka 🙂 😵 🙂 , takže kto má chuť a za sebou prípadne úspešné KET-ko budem rada , keď prispeje do tejto témičky 😵 🙂 😵

tanitta
8. feb 2009

Ahojky...
tak maly mi zaspal nakoniec okolo 23.30 to boli zase revy paanecku 😅 ... uvarila som cistec po navsteve a bol klud...len co som ocka pretrela... ja fakt neviem ci je to nahoda alebo fakt...dnes rano anjelik dobry z neho kukal usmieval sa zaspinkal bez reci 🙂)...
Taky.. mne on vobec nechce na tie baranky na brusku on reve a reve zabori nos do deky a hotovo... vcera krasne zodvihol na brusku az sa prehol v chrbatiku na chvilocku... a potom dost...viac mi drzi na tom lietadielku...
Havka.. ja som mala take bolesti ale na pravej strane pod rebrom...ani pretocit...ani sediet ani lezat 😕 ...predsa to babetko ma teraz okolo 2kg natahuje sa kde kade...ale netreba nic podcenovat...vies... ja som uz skoro rodila casovo oproti tebe...v 34+1..
...paa....

hava77
8. feb 2009

tanitka, mojej znamej takto plakal stale maly a isli k liecitelke a ta povedala ze ma pretocene crievka 😒 dala nejake byliny alebo co a za tyzden bol maly ok. lekari oredtym nic nezistili....ja velmi na take neverim....no ale jej to pomohlo 😅

takyna
autor
8. feb 2009

Tanitka niektoré babetka radi spinkaju aj na brusku, niektore nenavidia tuto polohu, zvyknu plakat riadne pri tom, takze maly Adamko patri do tej druhej kategorie, ale to ta nesie odradit, proste po par minutkach , aj ked si poreve ho otoc na brusko, nech sa potrapi trosku pomasiruj mu chrbatik, potom ho zober na rucky pomohkaj ho a tak..., on si zvykne 🙂
to s tym cistecom to fak neviem to som nikdy nepraktizovala, možno to fakt zabera, možno je to nahoda.
On je predsa ešte dosť maličky , navstevy ho mozu rozrusovat, hlavne ak je citlivejší , a to on vyzera, že je.
Predsa nove tvare, hluk to je rôzne u deticiek, moja Dida napríklad zaspávala pri rádiu, hudba jej vôbec nevadila, a pri mojom bratovi ani mucha nemohla preletieť 🙂

fedra
8. feb 2009

ahojte ... tani, no mas to vesele s drobcekom 😅
A co je vlastne ten cistec ????

Havka, ja mam niekedy hroznu bolest na pravej strane v podbrusku. V mieste kde ma nase chlapciatko hlavicku. Niekedy ked sa hybe, musi na nieco zatlacit, ale niekedy mi az slzy vybehnu od bolesti. Maju uz drobciatka malo miesta, mne lekar robil aj utz, ale vsetko bolo v poriadku ... uz sa len zasmial, ze to este chvilku treba vydrzat

dracik1
8. feb 2009

katy, gratulujem k dievcatku 🙂

tani, aj nas Jurko bol po kazdej prechadze ako vymeneny, plakal, bol nervozny, som mu musela pretierat oci, lebo kazdy nazizal do kocika, ze jeeedvojicky a co su to 😀 ...blablabla
tani, vidim, ze to beries s humorom, to je dobre, neboj sa, ono to zachvilku pominie, u nas boli nervy hlavne vecer okolo 18 a 19 a v noci, tak okolo 2-3 rano, ked dostavali decka jest, potom priserny rev, niekedy aj 1,5...ach tie chlapcenske bruska... 🙂

zulka, no, ta nevolnost by sa uz mohla pomalicky prejavovat 😀 , co ja som sa navracala kym som prisla do roboty, popri Kuchajde ma vzdy tak 3 x naplo, ledva som dobehla do roboty , prve kroky do zachoda, ked bol obsadeny, veru aj do umyvadla 😀 , fuj ale som prasiatko

tanitta
8. feb 2009

fedra...čistec je tzv...... Očianka lekarska...http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php... .... vela vygooglis ...

alebo citujem este: V ľudovom liečiteľstve sa pri stavoch uhranutia povarí otiepka vňate čistca, nechá sa postáť, naleje sa do lavóra a odvarom sa obmývajú oči a tvár. V prípade, že ide o zočinu, v lavóri sa vytvorí zrazenina.

Dracik... u nas to brusko nebude asi 😒 ...sak prdi jak cert 😅 ... prave sme ho supli do postielky a zapli kolotoc ma to uspach tak na 10min ....rachoti to toci sa to... 😀 ..

Taky... past koniky by asi nemal hned po najedeni vsak??? ...

takyna
autor
8. feb 2009

Ahoj Tanit, nie past koniky po najedeni nie je efekt, bude mat tazobu a nebude sa mu to lubit, 😝 , pred jedlom skorej mozete past koniky, ako som ti vyssie napisala, rada by som vas videla napis mi meil, alebo IP, nech ste ok a aj budem fakt stastna. 😵

renusa
9. feb 2009

Katy, Pointka, gratulujem k dievčatkám 😵

zuzla80
9. feb 2009

Ahojte kukučky 🙂
Katuška gratulujem k Haničke a hlavne k super výsledkom. No vidíš, že je všetko v poriadku - opäť nejaký lekár musí vystresovať tehuľku.
Pointka aj tebe gratulujem k dievčatku, nech sa vám takto pekne darí až do konca
Takynka sa mi páči ako ste sa fajne odreagovali, aj to občas treba, aspoň človek príde na iné myšlienky. Nech ten pracovný frmol rýchlo pominie 😉
My sme si tiež urobili sobotný večer filmovým - boli sme na Pokoj v duši - a jednou vetou by som povedala, že film zachytáva typický život na Slovensku - veľmi sa mi páčil, aj keď bol trošku smutný. Ale niekedy je život aj o tom.
Táni verím, že sa tých mojích D1 dočkáte, keď už mi tak všetučky držíte palce, tak to už proste musí výjsť 😉 A ako som ti písala už predtým, tak my máme tiež len dobré skúsenosti s čistcom. A malým detičkám sa často stáva, že sa na nich ľudia, možno aj nechtiac zapozerajú. Tak sa držte a pekne cvičte 😉 🙂
Havka, Renuska pozdravujem 😉

tanitta
9. feb 2009

Dobre ranko...babmulky 😉
ten nas tajtrlik do pol 3 hore vymyslal 😅 ...sa mu vyhrazam ze ked nebude spat tak baranov pojde past 😀 ...preistotu spi 😎 ...
Zuzla.. kolky si po et?.. boze ja by som ta uz nahnala cikat 😀 ...
Renuska.... ahojky...s R. si sa uz def rozlucila? 😉 ... ci este aj na nejake utz chodis?

renusa
9. feb 2009

Tanitka, ja som sa tam rozlúčila hneď po ET 😎 Ja som tam bola všeho-všudy 3x.....konzult., punkcia, ET 😀 inak chodím k svojej dr.
Zuzla, kedy plánuješ testík??

kvetka2
9. feb 2009

ahojte tehulky a maminy 🙂
ja mám teraz trošku menej času a občas ma tí naši drobci skúšajú 😅
my sa ešte stále liečime, detičky si doniesli z nemocky nejakého bacila, tak ešte musíme papať atb, inak nemajú ani teplotu len silné soplíky a vo výtere im zistili rovnakých bacilov 😅 😖 nšťastie sa to už zlepšuje, už by som s nimi rada išla konečne aj na prechádzku, ale bol zlý čas ,ale snád sa už konečne vyhcystáme.
Tanittka, čítala som ,že Adamko je občas nočný vták 😉 to moje zlatinka teraz vymýšlajú tiež- na striedačku. Túto noc som spala asi 1 hodinu, lebo malá nemohla od večera do pol 3:30 zaspať len sa hmýrila v postielke, ukludnila sa len na rukách, ale stále vypliešťala očká a chvílami plakala. Medzitým sa 2x pokakala 😎 takže bruško to asi nebolo z trávenia. Vážne uvažujem, že skúsim ten čistec. Dá sa to kúpiť v lekárni? Ja s týmto nemám žiadne skúsenosti...
zuzlík ahoj- budeš aj testovať? moc držím palčeky aj s detičkami

fedra
9. feb 2009

jeeej .... ahoj kvetka 🙂
vidim, ze s detickami sa teda asi nenudis .... ale aj tak ti zavidim /v dobrom/, ze ich uz mas doma a mas to za sebou. mna to este len caka ... ja som stale doma, vo stvrtok mam kontrolu, to budem 35+4, tak som zvedava co mi doktor povie. Este by som rada tyzden/dva vydrzala, no uvidim ... je to tazke, uf.
Dufam, ze drobcekovia sa rychlo daju do poriadku .... 😉

zuzla80
9. feb 2009

Jéééé Kvetuška ahoooj, veď my úplne chápeme, že teraz ti na nás moc času neostáva, deťúrence ťa momentálne viac potrebujú 😉 Inak som ráno počúvala, že v noci bol "silný" mesiac a túto noc bude spln - a vraj veľa ľudí malo problém so spánkom, tak možno aj na vaše detičky to vplývalo. Ja som tiež túto noc nevedela ako si spať, možno to bolo fakt tým mesiacom, keďže ani Adamkovi ani Terezke sa nejako moc nechcelo 😉

Baby testovať bude možno až sobotu/nedeľu, tak držte všetko čo môžte. A Táni dnes som 6 deň od ET.

pointka
9. feb 2009

Zuzla diky a ja tebe drzim palce na testy, aby si sa sem uz oificialne pridala aj ty 🙂

mirica
9. feb 2009

zuzli - až v sobotu??????....však sa do vtedy zbláznim od zvedavosti 😅 .......ja držím nohy, ruky ....prskám tehu vírusíky....aj deti som nechala oprskať monitor 😀 .......neexistuje , že by si // nemala

gabika24
9. feb 2009

ahojte babulky... nejako nestíham - a to sú malí lepší 😅 asi som zlenivela...

zuzli - držíííííííííííííííííííííííííííííím - až ma kŕče chytajú 😀 😀 😀

fedra, pekne držíš, ešte drž 😉

kvetka, pekne sa liečte 😵 , mirica, pointka, krásne vám tam svietia tie tt

takynečka ahooooj - aj všetky ostatné babule 😵

fedra
9. feb 2009

gabika ahoj .... ako sa maju chlapcekovia ?
Dufam, ze sa vsetci drzite. Ja sa snazim este potiahnut, no vsetko uz tlaci 😝 , ved to poznas

tanitta
9. feb 2009

Kveti.. no ahojky;).. veru to je taky telocvik pri tych drobcoch;)... inak ako si na tom vahovo??;).... ja uz som pod kg co som mala pred tehu 😀 .. ten cistec normalne v lekarni stoji asi 60,- ale da sa aj zbierat... neviem ako vizera ja dostavam horsky;)...

zuzla80
10. feb 2009

Miri ty si podarená 😀 😀 - tak to proste musí výjsť, toľko prskancov 😉 😵 Hlavne ty sa dnes drž u doktorky, verím, že prídeš s dobrými správičkami. Veľmi na teba myslím 😉

Gabči nevie síce, či Gabriela je tvoje skutočné meno, ale dnes je Gabriely, tak ti aspoň takto prajem, aj keď možno len k virtuálnym meninkám, všetučko len to najlepšie, nech ťa detičky poslúchajú a hlavne nech ste všetci zdravučký 😵 🤐

tanitta
10. feb 2009

cauky bambulky...
baby my sme sa normalne dnes vyspali 😀 .....zaspal siceko vzdy horko tazko s revom o 1°°noci ale buvkal do 6°°najedol a spi stale 😎 .. tie vyhrazky s baranmi asi zabrali 😀
zuzla... ako sa citis tehulka?...
a co zulka???... to tvoje volnosti-nevolnost?? 😉

hava77
10. feb 2009

ahojte 🙂
zuzli dufam ze testnes skor ako si pisala, lebo mi sa uz nevieme dockat 🙂 ved ti vsetky poctivo drzime prstiky....ja vsetkych 40 😀

mirica daj vediet ako si dopadla, velmi ti prajem aby bol hematom v cudu a maly drobcek si tam poskakoval 🙂

tanitka ak ti bude maly takto spavat tak zacnes stresovat ze ci mu daco nieje 😀 ...ale som rada ze ste sa vybuvali 🙂 nakoniec mozno nanho zabral ten spln 😉

gabi vsetko naj k meninam 😵 😵 😵 😵 nech drobci aj manzel pocuvaju 🙂

fedra
10. feb 2009

baby, chcela by som sa s vami poradit.
Moj gynekolog preraba ordinaciu a tak tento tyzden este ordinovat nebude. Objednal ma az na koniec buduceho tyzdna, to budem koncit 37tt a bola by som bez kontroly 4tyzdne ... trochu sa bojim. Rozmyslam, ci neskocit radsej na pohotovost sa dat skontrolovat ... co myslite ?

tanitta
10. feb 2009

Fedri.. no ja neviem...ku koncu tehu sa kontroluje kazde 2t.... ako sa citis?...uz si dost daleko v tt...coho sa bojis?... pohyby citis?...ide o to ci sa nezacinas otvarat skontrolovat... tvrdne ti brucho?....ja som sa sice takto daleko nedostala... ale pokial sa citis dobre dla mna by to nemalo vadit taka pause ale to je len teoreticky....prakticky ale vies ako to je pre pokoj duse by som ale v reale sla...tazko je to takto posudzovat....a ci ist ci nie....takze chod 😵

zuzla80
10. feb 2009

Jééééj Táni aký ste krásnučky a aký bucľatý 😀 Nečudo, že mu každý deň musíš robiť čistec 😉 Krásne fotky

Fedri ja by som asi nechcela byť v neistote, takto tesne pred pôrodom. Určite som skočila minimálne na pohotovosť prípadne si zaplatila, hoc ako samoplatca utz u iného lekára. A vlastne on ti nič nepovedal, len že máš prísť o mesiac na kontrolu? Ty ešte nechodíš k pôrodníkovi do nemocnice kam budeš rodiť?

Havka ďakujem za 40prštekov 😀 Budem sa snažiť nesklamať ale asi až v sobotu 😉 🙂

takyna
autor
10. feb 2009

Ahojte tehule, maminy a budúce maminy 😉

Fedra preobjednaj sa k novému gynekológovi, ani nevieš aké je potrebné a HLAVNE tehulku s dvojíčkami pozerať pravidelne v tvojom týždni tehotenstva, nieže by som ťa chcela strašiť, ale je to nebezpečné ostať 4tt bez kontroly s detičkami, placenta je už dosť vyšťavená, nechcem aby sa nedajbože tebe a bábikám prihodilo

Zuzlíček myslím na teba, aj keď robím, ale dobrá správa je , že asi presunu DANOVé Priznania na apríl, jún
to by bol vegáč
😀
😉

Táni Adamko je riadny pucko, ale krásnučký 🙂

takyna
autor
10. feb 2009

A ešte Fedra ako Tanitka písala, musíš teraz riadne sledovať pohyby bábetiek , každý ich musíš cítiť, akonáhle by bola nejaká pauza .páliť treba na pohotovosť

zuzla80
10. feb 2009

Takynka ja viem, že na mňa aj ty myslíš 😵 No práve ráno v správach som počúvala, že by daňové mali posúvať z marca na apríl a jún. No Tak by si si aspoň oddýchla, nielen ty, ale všetky účtovníčky.
Taky a ty pracuješ na živnosť, či si normálne zamestnaná?

Inak Tinku s Filipkom by mali dnes pustiť domov, tak možno sa čoskoro ozve. Filipko by mal byť už v poriadku 🙂

takyna
autor
10. feb 2009

Ahoj Zuzlík, áno som na živnosti 🙂 , presne som sa chcela na Tinusku spýtať, telepatia 😵

zuzla80
10. feb 2009

Včera ich ešte nepustili, ale už bol malinký s ňou na izbe, takže už by mal byť v poriadku. Zo včera mám takú info, že ju mali dnes pustiť, ale neviem naisto, či ich pustili. Veď ona sa určite príde s Filipkom pochváliť.