Tehulky z Novej Nádeje. Pridajte sa

maso
15. apr 2008

Tak uz sme v novej teme 🙂 dufam, ze nas tu bude coraz viac 😉

evitkamalicka
18. apr 2008

nelinka ja som bola na tom screeningu kde sa meralo to NT prejasnenie sije na vyvojove vady v 12tt+1, v 16tt to je zas nieco ine...dnes mam akurat volat na tie vysledky AFP po 11tej, tak sa bojim velmi

nelinka79
18. apr 2008

evit neboj všetko bude v poriadku.. zbytocne sa neplas všetko bude v poriadku ked tak pekne davas pozor na mimi 🙂

no mna zas včera naplasili ostatné novembrovky.. niektoré idu na NT a niektoré nie.. mne sestricka povedala ze mne budu robit vysetrenia až v 16tt a doktor ma kontroloval a povedal ze som v poriadku a nenakaźal ziadne iné vystrenia.. tak teraz neviem ci tam volat alebo nie.. ako sa robi to NT vysetrenia..
ja moc odbornu literaturu necitam len ked nieco potrebujem aby som sa zbytocne neplasila a aj tak ma naplasia iný..a teraz neviem co robit..

evitkamalicka
18. apr 2008

neli tak to je zvlastne, lebo to NT meranie sije sa musi robit prave medzi 11tt az 13tt+6, vtedy tam je viditelne to co potrebuju...to sa meria sijove prejasnenie, taka strbinka v siji babatka ak je velka do 3mm tak je to ok, ak je vacsia tak hrozia nejake vyvojove vady, musi sa to robit v tom case, lebo neskorsie to uz jasne ze bude vacsie

nelinka79
18. apr 2008

tebe to automaticky navrhol lekar?

no tak teraz neviem ..

evitkamalicka
18. apr 2008

neli ano, to patri k standardnym vysetreniam, skus si pozriet tehu knizku, tam to tiez je medzi vysetreniami

nelinka79
18. apr 2008

teraz som v 11tt+4 takze to stiham ... ja mu zavolam .. budem bojovat .. toto vysetrenie robi lekar alebo ho robia v nejakom centre?
dufam ze ti nevadi ze sa tolko pýtam ...

evitkamalicka
18. apr 2008

to sa robi ultrazvukom, moj lekar ma ultrazvuk takze mi to robil on...ale ak tvoj ultra nema, tak ta asi niekam posle...je to v tehu knizke v prvom screeningu a taktiez aj vzadu kde su ultrazvuky je to napisane, tak nechapem preco ti to nebudu robit...niektorym babam prave na zaklade tohto vysetrenia uz nerobia v 16tt tie AFP testy

nelinka79
18. apr 2008

evit klobuk dole ty si jak knizka 😉 ... AFT testy to su tie na downov?

evitkamalicka
18. apr 2008

neli hej to su na downov, razstep chrbtice tusim a este nejake trichozomnie ci co, to presne neviem...ja sa len ukludnujem tym, ze by mi snat dr. zavolal skor keby boli zle vysledky

evitkamalicka
18. apr 2008

nelinka a neboj sa, nie som az taka mudra, to sa dozvedam len postupne od lekara

nelinka79
18. apr 2008

ja si pripadam jak krkavcia matka.. nic nestudujem a robim co mi povie doktor.. aj teraz povedal ze všetký vysledky mam ukazkové, mimi v poriadku tak som to dalej neriesila a ani ma nenapadlo sa opýtať na nejaké vysetrenia a teraz neviem co mam robit. ci mu volat alebo to nechat nanho ved on je doktor vie ako som na tom.

evitkamalicka
18. apr 2008

nelinka ak ti to nenavrhol, tak asi vie co robi

nelinka79
18. apr 2008

evit tak to dufam lebo fakt som z toho trochu mimo .. ked to MM tak ten bude stresovat už jak keby som ho videla. Vždy ked mi vola tak sa pýta ako sa citim ci mi nieje zle tak neviem ako by reagoval na toto.

evitkamalicka
18. apr 2008

neli ved manzelovi to hovorit nemusis

nelinka79
18. apr 2008

to sa ti lahko povie ked zo mna to vždy vyletí aj ked si hovorim ze mu to nepoviem ☹ ale budem musiet udrzat jazyk za zubami ..

evitkamalicka
18. apr 2008

neli ved uvidis co ti budu robit v tom 16tt, tak uz len cca polhodka a volam 😲

nelinka79
18. apr 2008

evit ja zas o 11tej koncim v praci ale napis ako si dopadla ja si to doma precitam..

evitkamalicka
18. apr 2008

kocky takze vysledky mame ok, huraaaaaaaaaa 😀 😀 😀

sonicka07
20. apr 2008

tehulky,ake ste mali prve priznaky alebo pocity tehotnosti? ja sa snazim spomenut si,ale jedine co si spominam,ze som mala taky pocit plnosti hned od zaciatku. lenze vtedy som sa na to tak nekoncentrovala,takze az meskanie menzesu mi nieco dohovaralo.... lenze teraz sa dost sledujem a chcela by som hned vediet,ze ci sa podarilo alebo nie.

elenamarek
20. apr 2008

Ahoj Soni,mne meskala mrska ani nie tyzden a uz som citila ze som tehu uz som si robyla 5testikov,moje priznaky bolela ma hlava,mam citlive prsniky,unava atd. kup testik drzim palzeky

nelinka79
21. apr 2008

evitka gratulujem k testikom ..

evitkamalicka
21. apr 2008

nelinka dakujeme 😀

maso
autor
21. apr 2008

Ahoooooooj 🙂

elenamarek
21. apr 2008

Ahoj babenky,ja som si dnes dala slabu kavicku.a idem pomalicky potriedit vecicky ma nakupene na 5deti

evitkamalicka
21. apr 2008

no ahojky maminy...tak ako sa mame?

maso
autor
21. apr 2008

Evitka, gratulujem ..... a su usmevom vykrocite s babatkom do dalsich tyzdnov, ze? 😵

Soni, ja som tentokrat nemala citlive prsniky, ale prestalo mi chutit mlieko a mala som jeden den bolesti hlavy (naposledy tiez na uplnom zaciatku tehu). Ja nemam prsia citlive ani teraz a ani zle mi nastastie nie je 🙂 musim si zaklopat.
Evit, Nelka, bolo vam zle?

maso
autor
21. apr 2008

Ja som uuuuplne v pohode, az sa sama cudujem ... akurat grgam a mam vetry, ale da sa to zvladnut 😀

evitkamalicka
21. apr 2008

masko to teda hej, tak mi odlahlo ze sme zdravuckí...mne zle nebolo vobec, len obcas mam take stavy ze mi nechuti

nelinka79
21. apr 2008

ja som konecne po obede ale nejak mi nesadol chutil tak divne 😝 tak som zvedava ako to rozdýcham..

masko mne zle nebolo len ma bolela hlava hned ako som otvorila oci nejak tak ako ked preflamujes a prepijes celu noc.. ja som tomu hovorila poopicné stavy, MM sa smial ze nemam tolko zurovat 🙂 ale to bolo tak dva týždne a viac nic..

maso
autor
21. apr 2008

no ... dufam, ze aj ja to takto v pohode zvladnem ... 😵