Tehulky z Novej Nádeje. Pridajte sa

maso
15. apr 2008

Tak uz sme v novej teme 🙂 dufam, ze nas tu bude coraz viac 😉

mery.maja
29. júl 2008

vsetko uz pripravene pre Adamka??uz len na neho cakate,vsak?tak ti zavidim ze uz si na konci skoro a uz sa nebudes musiet nicoho bat a strachovat,dufam ze aj nam vsetkym to tak rychlo ubehne

evitkamalicka
29. júl 2008

mery vsetko pripravene, uz aj taska zbalena...zajtra mame poradnu a ultrazvuk

mery.maja
29. júl 2008

uz mas aj tasku zbalenu?? 🙂 no ty si sikovnica tak uz len aby sa zacal pytat na svet 😵

evitkamalicka
29. júl 2008

mery veru cez vikend som si zbalila, aspon potom nebudem stresovat co skor...a vy sa mate ako?

mery.maja
29. júl 2008

evitka chcela som sa ta spytat bolo nieco co si vyslovene nejedla alebo si jedla vsetko ale s mierou,sorry za taku priblblu otazku 😅

mery.maja
29. júl 2008

mame sa celkom dobre oddychujem,uz mi nebýva ani tak nevolno ale tieto teploty ma ubíjaju 😝

evitkamalicka
29. júl 2008

mery ja som papala a papam vsetko na co mam chut, nic si neodopieram...no o tomto teple ja radsej pomlcim, ja ledva zijem

elenamarek
29. júl 2008

Mery,zevraj to uz vydia od 15tyzdna,len mne nesedia tyzdne zevraj som 2pozadu takze niesom v 21 ale v 19tt,len malinke spinkalo ked mi robil ultrazvuk tak ho vydel zboku malo vypodlozenu hlavicku rucickou a od hlavicky,tiez som zvedava kolko bude chlapcov a kolko dievcat,len som si precitala decembrove babetka a dievcat je len par a sami chlapci,

mery.maja
29. júl 2008

mne tiez sestricka povedala ze mozem jest vsetko pokial to bude s mierou nemusim sa v nicom obmedzovat akurat cigarety alkohol a kava ale to je samozrejme 🙂

takze to nabuduce ked pojdem na poradnu teoreticky by mi aj mohli pozriet ze co cakame 😵

evitkamalicka
29. júl 2008

mery mne lekar kazal pit aj kavu jednu denne, lebo mam nizky tlak

elenamarek
29. júl 2008

Evitka,mas rukavicky,ciapocku,postolky,odporucam par plienok,a hlavne vlhcene obrusky tie nezabudni,ja si nachystam aj naike oblecko ked som rodila tak cez vykend nemali nahradne tak som volala domov a dala som svoje, a tebe by som poradila tie jednorazove nohavicky super vecicka,odsavacku,klobuciky na prsniky,a kupit si homeopatikum CH5 na podporu laktozi to len cmulas a super na mliecko je to v takom sulceku stoji to 70sk super vec

elenamarek
29. júl 2008

Evitka aj ja idem scvoknut od toho tepla a to nam nesiel poriadne tlak vody tak som isla zosalet,ale dnes to konecne opravili tak si mozem davat sprchu 10xdenne

evitkamalicka
29. júl 2008

elenka ja mam zoznam z porodnice v ktorej budem rodit:
Výbavička do pôrodnice
/NsP sv. Lukáša Galanta/

Občiansky preukaz + sobášny list + kartička poistenca!!!!!!

Nočnú košeľu a župan – NETREBA!!!

Pre mamičku:

• vložky vatové- obyčajné / 4-5 balení/
• podprsenka pre dojčiace matky
• toaletné potreby / aj WC papier/
• papuče
• príbor + pohár
• teplomer
• jednorázové žiletky
• malá klyzma / YAL / 2 ks- nie povinne!/

Pre bábätko:

• plienky bavlnené- 5 ks
• plienky PAMPERS- 1 balenie
• ortopedické nohavičky- 1 ks
• košielka- 1 ks
• kabátik- 1 ks
• dupačky- 1 ks
• čiapky / tenšia a hrubšia – 2 ks
• zavinovačka / perinka/ - 1 ks
• deka malá – 1 ks
• rýchlobežka / alebo digitálny teplomer/ - 1 ks
• hygienická výbavička / aj vatové tyčinky na čistenie uška/
• benzín- alkohol alebo Spiritus dilutus / na dezinfekciu pupočníka/

mery.maja
29. júl 2008

evitka aj ja si davma kavu obcas tiez mam nizky tlak, a naco su tie jednorazove ziletky??teda viem naco ale je to potrebne ak sa oholis doma?

evitkamalicka
29. júl 2008

mery ja sa oholim doma, takze ziletky neberiem

mery.maja
29. júl 2008

som si pozerala par videi tu na konikovi z porodov....ty si si to nepozerala?

evitkamalicka
29. júl 2008

mery aj ja som videla jeden normalny a jeden cisarsky a stacilo, radsej na to ani nemyslim

mery.maja
29. júl 2008

tiez sa mi niektore tie zabery zdali nejake prehnane alebo ako to nazvat 😕 radsej si pockam na realitu a budem to riesit az potom 🙂

evitkamalicka
30. júl 2008

ahoj kocky...tak som doma z poradne a nedopadlo to prave najlepsie, sice sa neotvaram, ale brusko tvrdlo aj u lekara o 106 a navyse mam zly tlak - vysoky, takze som bola hned aj na internom na EKG, tam vsetko ok, vraj to je bud z tepla, z toho bruska, alebo z toho ze malo pijem, takze musim lezat alebo aspon co najviac oddychovat a papat magnezium a v piatok znova na interne, ak by mi bolo zle mam okamzite utekat na pohotovost....malinky je ok, uz ma okolo 2100g a dalsiu poradnu mame 13.8.

nada.hope
30. júl 2008

Evitka nebojkaj všetko bude v poriadku 😵

evitkamalicka
30. júl 2008

nadka ahojcek

nada.hope
30. júl 2008

evitka adamko nedstihla som vás, ☹ neva dávajte si na seba pozor 😵 😵 😵

evitkamalicka
31. júl 2008

dobre ranko sa praje 🙂

maso
autor
31. júl 2008

Ahoj Evit,
aom tu nejaku chvilu nebola a normalne ste sa tu rozpisali 🙂 davaj na seba pozor, nech este potiahnete nejaky ten tyzden, este aby stihol Adamko nejake pol kilo pribrat 😵

Mna ten moj malicky dnes vytrvalo stucha 😀 mozno pocul tatinka, ako sa mu prihovara ... uz sa neviem dockat, kedy ho budeme citit, ako kopka, aj zvonku 😵 Ja idem na morfologicky UTZ buducu stredu, neviem sa uz dockat, som zvedava, co nove a dufam, ze vsetko bude ok. A tiez som zvedava, ci sa posuniem o dva tyzdne dopredu, takze termin by sa presunul z 23.12. na nejakeho 9.12., co by som len uvitala, ved ma je dost a ked ho uvidime skor, tak sa len potesime 😵

Som opat prisla na chut zeleninke, vcera som robila taku zapecenu zeleninku a veeeeeelmi nam to obom chutilo, tak sme dnes rano vybehli na trh a nakupili vela zeleniny - tesim sa, ako si uvarim kukuricne klasky 😀 mnam ... a zase koncim pri jedle 😀 😀 😀

elenamarek
1. aug 2008

ahoj babulky 🙂 Zuzi,to je sranda tak tebe babetko je popredu,moje po zadu,mala by si dobry termin na vianoce by si bola doma,to zase ja by som synove narodky moju30tku a sylvetra by som stravila v nemocnic,to uz by bol 2novy rok a jedny vianoce v nemocnicii ☹ Evitka drz sa 🙂

maso
autor
1. aug 2008

Elenka, ved ak to ma dopadnut dobre, tak to predsa stoji za to, nie? 😉 😵
Nikde nie je napisane, ze sa ti este termin nebude posuvat a ze tehotenstvo bude trvat 40 tyzdnov, moze to byt 41 ale aj 38 alebo 37, tak sa nechaj prekvapit a radsej dopredu nebud smutna 😅

elenamarek
3. aug 2008

Ahoj babenky 🙂 Zuzi jasne hlavne nech je zdravucka.Uz malujeme a to manzel chce stinut do stredy nech vybehneme na hory na 5dni.V piatok som zbehla do Pandorfu malinkej som neodolala a nakupila adidas supravicky a nike nohavky boli dobre akcie este som jej k nim objednala adidas capacky musim nafotit fakt su zlatucke.sice mam po synovy adidi asi 5capacky ale nechcem davat nic chalanske snazim sa vsetko ladit do ruzova,je mam objednany nadherny set do postielky tiez dam foto.len ten kocik ma stve mamina mi kupila bez vedomia modry s cervenym paskom tak som nahnevana doma mam 2 po synovi modre ☹ a manzel ani za svet nechce kupit novy cam kortina ruzovy je nova kolecia do vianoc by mala byt aj trojkolka v ruzovom.

maso
autor
4. aug 2008

Ahoj Elenka,
dala si mi dobry typ, urcite sa na jesen chcem pozriet do Pandorfu aj ja 😀 potom napis, ked budu fotky v albume, nech si to pozriem 🙂 ja som sa teraz trochu pribrzdila s nakupovanim, lebo sa mi zda, ze uz toho mame dost (myslim oblecko), este nam treba latkove plienky, fusak, kocik a monitor dychu. No a ked porodim, budem riesit odsavacku 🙂 Ale viacero ludi mi planuje kupovat (teda nie mne, ale Brankovi) vecicky, tak preto som sa stopla.
Ty kokso - ja by som bola tiez nahnevana, keby mi mama kupila kocik!!! Bola by som nahnevana na hocikoho, keby to urobil a hlavne, ked mas uz plne zuby modrej! 😠 😠 😠 je to od tvojej maminy sebecke, ved to si chce predsa mamicka vychutnat sama ...

Dolezita vec pre EVITKU: VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM!!!!! 😀 😀 😀

evitkamalicka
4. aug 2008

masko dakujem pekne 😀

nada.hope
4. aug 2008

evitka skoro som na Teba zabudla Všetko najlepšie k narodeninkám, maličký adamko bude pekný darček 😵 😵 😵 nech ste zdravučkí