Tehulky z Novej Nádeje. Pridajte sa

maso
15. apr 2008

Tak uz sme v novej teme 🙂 dufam, ze nas tu bude coraz viac 😉

evitkamalicka
6. máj 2008

dobre ranko maminy 🙂

sonicka07
6. máj 2008

ahoj evit. ty si tu jedina taka nebojacna mamina,uz pomali za polovicou 😉 ti trosku zavidim.

nelinka79
6. máj 2008

cafte babule...
soni mna tak picha ked sa zabudnem a prudko sa pohnem ..

evitkamalicka
6. máj 2008

sonicka vsetky musite mysliet pozitivne a nebat sa, aby to miminka citili 😉

nelinka ahojky...to ta bude pichat az do 24tt, to sa roztahuje vazivo

nelinka79
6. máj 2008

evit tak ten nas sa natahuje uz asi týžden lebo ma stale boli brusko ale aspon viem ze tam je...
to mas pravdu treba to brat všetko pozitivne ja sa tiez snazim ale celkom sa mi dari .. ja si hovorim ze najtazsie bolo plodenie a ostatné bude v pohode..

evitkamalicka
6. máj 2008

nelinka presne tak, ja si uz ani nepripustam ze by sa nieco mohlo stat

nelinka79
6. máj 2008

evit a tak to ma byt pretoze všetko bude v poriadku .. trochu ma zacina plasit porod ☹ ale hadam to zas prejde

evitkamalicka
6. máj 2008

ja sa porodu strasne bojim

maso
autor
6. máj 2008

Caute baby, mne je tak nanic, ze ledva vladzem pozerat na monitor ☹ neviem, ako to vydrzim ... som strasne unavena, vcera som tu normalne driemala ... manzel ma obskakuje (chudacik, sam je unaveny a este beha aj okolo mna), robi mi jest a vsetko po mne odklada, lebo ja len prezivam, ledva sa idem osprchovat ... no a ked si pomyslim, ze sa musim dat dohromady pred zajtrajsou navstevou dokiho (akoze napr. oholit nohy), tak mi je nanic 😖
Ja sa porodu nebojim, skor mi bola velmi neprijemna ta zimnica potom, to som myslela, ze padnem na zem, tak som sa triasla 😒

elenamarek
6. máj 2008

ahoj Zuzi drzim palceky,na zajtra,ja sa nebojim porodu,budem mat cisarak,ale tej mucivej bolesti potom,mne nezabrali ziadne oblbovaky proto bolesti a v noci som si trhala vlasi taku bolest neprajem nikomu,keby nebol pri mne muz tak neviem...

evitkamalicka
6. máj 2008

masko aj ja drzim palceky a ty tiez prosim ta na mna mysli, aby babo spolupracovalo

elenamarek
6. máj 2008

Evitka,tiez drzim palceky,hlavne nech babetko spravne otoci aby si vydela ca to bude.

evitkamalicka
6. máj 2008

elenka dakujem 😉

nelinka79
6. máj 2008

ahojte .. evit a masko nebojte bude to v pohode a hlavne v poriadku ..

tak sa priznam tých bolesti sa nebojim ale toho ze ma strasne natrhnu a zmorduju odspodu. Ja som ako dieta padla na bicykli a celu susku som si rozbila ale bohudvaka nemuseli siť a odvtedy som citlivejsia. ja sa bojim hlavne a najviac tohto. ☹ ale hadam to prcek pochopi a mamine neublizi ..

halienka
6. máj 2008

Ahojte bambulky 🙂 Tak mňa ide poraziť, už dvakrát som vám sem písala, raz naobed a raz okolo piatej a oba razy mi to zmizlo. 😖 Aj vám blbol kôň či len mne? Dúfam, že tentokrát to už prejde.
Masko, čítam ako moc ti je stále špatne, ešte ma napadlo, že keď mne bolo tak v tehu špatne, tak som jedla približne každé dve hodiny, aby to bolo znesitelnejšie. Vždy to bola len menšia porcia, lebo väčšiu by som ani nezvládla, ale jedine to ma udržalo "pri živote". Možno aj tebe by to pomohlo. Teda aspoň zmiernilo tú nevolnosť. Držím tebe aj Evitke zajtra na sone palce, verím že všetko bude v poriadku. 🙂
Neli, to snáď neni pravda, mne sa stalo niečo podobné s tým bicyklom, keď som mala 10 rokov. Požičala som si od kámoša chlapčenský bicykel, ale zoskočila som ako na dievčenskom, rovno šuškou na tú tyč. No všetkých svätých som videla a veru mne to museli aj na pohotovosti zašívať aj som bola potom 2 dni v nemocnici na pozorovaní. Ale ak si dáš pri pôrode epidurál - čo ti ozaj doporučujem, lebo som mala minulý rok tú česť - tak by si to šitie nemala cítiť, aj keď ono to bolí ešte aj potom kým sa to zahojí, ale aspoň to šitie nebude "naživo".
Elenka, dúfam že ti čas rýchlo pofrčí, aby si už videla na sone tú malú bambulku 😉 (myslím vytúžené dievčatko) 😵
Sonička, moc to nepreháňaj s tým upratovaním, vieš že sa máš teraz šetriť 😉 🙂
No hlavne nech sa bábenká zdravé narodia 😉 Držte sa všetky babenky moje 😉

elenamarek
6. máj 2008

Halienka si zlatucka ze si k nam zavitala,uz sa neviem dockat kedy budes medzi nami 🙂 j tak sa snazilkuj drzim palceky.

sonicka07
6. máj 2008

ahojte. no,ja som dnes poumyvala okna,pekne,pomalicky.
elenka,to fakt tak boli po cisarskom? ja tiez budem zrejme tak rodit,kvoli tym myomom. mna operovali na slepak,ked som bola mala,tiez ma zasivali na bruchu. nepamatam si,ze by ma to tak hrozne bolelo. co si tam mala nejaky zapal?
ale zas ked sa potrhas,ja tam mozes dostat zapal a nemusis si sadnut aj mesiac 😠 kamoska,co teraz porodila,ma zapal na siti. a potom pri milovani to tiez asi nie je sranda
nech je ako chce. kvoli babetku zvladneme vsetko.

sisipetka
7. máj 2008

Dobre ranko tehulky,
pismenkovanie sa postupne presuva sem do tehuliek a v snazilkach vcera "skapal pes" 😀
Babulky drzte sa, vsetko zvladnete pre tie malicke, aj tie celodenne nevolnosti - juj uz aby sme ich mali vsetky 😉
Sonicka cisarsky je dost bolavy, ale pre mimi zvladnes vsetko. Ja som po cisarskom a bez mimi a prezila som to, aj ked poviem pravdu prve dni som sa pri postaveni a prvych krokoch od bolesti hrozne triasla a zahmlievalo sa mi pred ocami. Ale doporucujem cim skor na nohy (teda, ked ti uz dovolia). JA som stala na nohach po 12 hodinach 1krat - hrozne, ale pomohlo v tom, ze kocka co lezala so mnou vstavala az po 2 dnoch (odmietala od bolesti) a to uz bolo omnoho tahsie a este viac ubolenejsie.
A inac, vyzerali sme ako dve zombie, ked sme presli po chodbe 😖
Ale nebojte sa, vsetko dopadne dobre, to zle ste si uz vycerpali a uz leni slniecka budu nad nami svietit 🙂
...zacinam byt zvedava, ci tu bude viac chlapcekov alebo dievcatiek 😉

evitkamalicka
7. máj 2008

ahojky kocky, uz som doma, babo bolo otocene chrbatikom takze sme nic nevideli 😢 , ale inac vsetko ok, srdiecko nam krasne bije a podla pohybov a velkosti babatka sa nam posunul termin porodu o 12 dni skor takze na 15.9.

elenamarek
7. máj 2008

Evitka,som rada ze je vsetko v poriadku,to tvoje babeno je ale fiskulant,takto vas natahovat,kedy mas dalsi ultrazvuk?

sisipetka
7. máj 2008

Evitka, my sme to zistili az v 26tt, ze bude chlapcek...tak mas este cas 😉 Hlavne, ze ste obidvaja v poriadku.
Elenka, Tebe tiez tie cisielka rastu - 9tt to uz je pekne 😉

evitkamalicka
7. máj 2008

elenka dalsiu kontrolu a ultrazvuk mam 4.6.

elenamarek
7. máj 2008

Evitka,to mas za chvilku.mne zistili 22tyzdni v ten isty den dosli vysletky z amniocentezi,a aj na ultrazvuku povedali ze je to chlapec mala som stoho sok pretoze vsetci mi vraveli aj vestica ze ze dievca,tak teraz uz nikoho nepocuvam pre istotu,volala som doktorke tam ma vytocila ze prvej nech donesem ultrazvuk,na ultrazvuku maju volne az 26maja,tam nemam chodit bez potvdenia,no otras

nelinka79
7. máj 2008

ahojte babule 😀
ja som bola dnes na psychofyzickej priprave. zatial nam len povedali ako to bude prebiehat a všetko okolo a buduci týžden idem znova ..
halienka ja som trafila šrob na riaditkach ale prezila som to a doteraz si pamätam ako som sa bala ist na WC ..des ..

maso
autor
7. máj 2008

Caute baby, idem pocitat, co nove.

maso
autor
7. máj 2008

Ako pozeram, mate dost blbe zazitky s padmi na susky 😀 viem si to vsak predstavit, ja ked som bola mala, tak som spadla, ked som chodila po zeleznom plote, spadla som rovno na susku na ten plot a tiez sa mi zatmelo pred ocami. A este ked som ucila v skolke, tak jedno dieta, ked som sa zohla po nejaku hracku, mi dalo poriadne po suske (akoze zo srandy, ale malo to byt po zadku, len ked som sa zohla, tak to vyslo akurat tam) a stipalo to veru dobre. Nastastie ani raz som neskoncila u lekara. 🙂

Evit, mrzi ma, ze si este nevidela, co to bude, ale zase, ked sa posunul termin porodu, tak fajn, nie?

Co sa tyka tych bolesti, ja som vcera normalne plakala, neviem, co mam jest, zda sa mi, ze polievky mi robia celkom fajn. Manzel robi vsetko za mna, ja len po jedle, ktore mi nachysta, odsuniem tanierik a idem do postele. Vcera som aj rano aj vecer trochu vracala, takze nieco nove 🙄

Dnes mi nastastie celkom znesitelne, dufam, ze mi to vydrzi. Vecer idem k tomu dokimu, tak som zvedava. Elenka, nemam slov, ako ta poslala naprv na utz, co jej sibe? To je co za system? Samozrejme kto je na chvoste systemu? No predsa ty. 😠

Vidim, ze cisarak nie je med lizat, ale co uz mame robit, ked niekedy nie je ina moznost?

sonicka07
7. máj 2008

ahoj masco a ostatne maminy. ja som pred chvilou bola u GP- vseobecny lekar. teda vlastne to bola lekarka. nerobila mi sice ziadne vysetrenia,ale odporucila ma do nemocnice na early pregnancy unit- pre tehulky v skorom stadiu. tak tam pojdem v piatok aj s jej listom a uvidim,ci a kedy mi daju datum na prvy uzv. som jej hovorila,ze idem domov v 10tt,ale radila mi ist este predtym sem na uzv,ze ci je vsetko v poriadku. som rada,ze mala taky nazor. asi preto ze nebola irka. takze ak ju ti ludia v nemocnici budu brat vazne,tak by som babetko mohla vidiet uz niekedy v 8tt co je super.
masco,uz sa citis lepsie?
ja sa zatial citim super,akokeby so ani tehotna nebola,az mi to nahana strach. asi by som momentalne radsej vracala,len kvoli tomu pocitu tehotnosti.

maso
autor
7. máj 2008

Soni, never tomu, ja sa zvyknem citit naozaj hrozne 😖
Tesim sa, ze ti to vychadza na utz este v Irsku 😵 budes kludna pred cestou a uvidis aj baby 😵

sonicka07
7. máj 2008

ved to. dufam,ze je vsetko v poriadku. tieto prve tyzdne su take neiste. a ty si dnes nebola na uzv,ci to len evitka bola?

nelinka79
7. máj 2008

masko mam kamosku ktorej je tiez tak zle a doktor jej predpisal homeopatika. skus sa popýtat lekara.