Tehulky z Novej Nádeje. Pridajte sa

maso
15. apr 2008

Tak uz sme v novej teme 🙂 dufam, ze nas tu bude coraz viac 😉

elenamarek
27. aug 2008

nelinka drzim palceky s domcekom. 🙂 mna zase od septembra caka ranne vstavanie syncek ide na 3mesiace do skolky,ale zasa cez den si odychnem a porobim v klude. 🙂

sonicka07
27. aug 2008

babenky,tak ma napadlo,ze sa tu dlho neukazali merymajka s nadkou? neviete co je s nimi? dufam,ze su ok.
evitka,tak to uz mas fakt za par. moj muz zahlasil,ze na vianoce budeme doma,ved co keby ma chytil porod. 😉 ja si skor myslim,ze u prvorodiciek je to skor neskor ako skor. tak uvidime,ale na viamoce byt v nemocnici,to by som nerada. to tusim masco ma taky termin aj elenka. papa

mery.maja
27. aug 2008

ahojte ,

sonicka ja sem chodim obcas nakuknem ale velmi nepisem som nejak zlenivela ale moc casto tu ani niesom.Inak som v poriadku a aj babo akurat ma obcas niekdo nastve heftom typu ake mas male brusko a podobne 😝 lezie mi to na nervy.
Takze sa chystate o chvilku tusim na slovensko,nie??My ideme v stredu buducy tyzden na 3D sono tak sa uz vytesujem ze co a ako...mozno nam aj povedia ci cakame dievcatko alebo chlapceka,uz sa fakt velmi tesime 😵

elenamarek
27. aug 2008

ahoj babenky 🙂 Sonicka ani mi nehovor syn sa narodil 29decembra,ja som 30decembra,takze narodky sylvester a novy rok v porodnici,minuli rok stedry den a 25a26 v nemocnici,teraz mam termin na 23decembra a 30dec.ma 30tku a syn 29dec.4roky,tak moj manzel je vyteseny jak nikto zasa sviatky v nemocnici ja sa to pokusim potiahnut na novy rok.Mery aj Soni oby dve tusim mate ist na 3D tak som zvedava co budete mat?musite dat vediet,ja mam 3sep.testy na cukor a 3d som sa este neobjednala bolo plne,tak skusim zavolat v septembri

nelinka79
28. aug 2008

dobré ranko....

mery to s tými znaleckými posudkami bruska poznam jedna mi povedala ze je malé a za rohom druha je aké ho mam velké. proste to ignoruj pretoze kazdej brusko rastie inak.

elen vyzera to tak ze uz aj manzel je rozhodnuty pre ten domcek a sme sa dohodli ze ak nam murar v nedelu povie ze dom je bez problemov tak ho berieme. chceme však aby nam to pozrel jeden murar co opravuje domy ci je všetko v poriadku aby sme sa potom neprekvapili. Manzel uz vypytal včera list vlastnictva, dnes ide volat do banky co este treba a cez vikend ideme k pravnikovy kvoli kupnej zmluve. takze ked sa podari tak na konci septembra sa stahujeme.. 😀

evitkamalicka
28. aug 2008

hoj hoj hoj 😀

nelinka79
28. aug 2008

caf evit no uz som rano rozmyslala ze ako sa darí 😀

mery.maja
28. aug 2008

Neli no je to presne tak a nieje to velmi prijemne ked mi niekto povie ake mas male brusko ja ked som bola tehotna ako ty uz som mala dva krat väcsie 😖 😖 koho to zaujima potom nic ine nerobim len sa sledujem a nahovaram si ci je naozaj vsetko v poriadku 😝
Evitka no co este ste doma?

evitkamalicka
28. aug 2008

mame sa fajn, vcera som sice bola z tej poradne taka ubolena rozhegana, ale inac dobre...brusko tvrdne

nelinka79
28. aug 2008

mery vobec sa neboj všetko je v poriadku hlavne sa moc nekontroluj teda myslim az tak prehnane aby si nebola zbytocne v strese.. s tými malovelkými bruskami nas to caka az do porodu 😉 ja som vždy hovorim ze keby sa dalo tak mimi nosim v sedemdecovom pohary 😀

evit mam jednu otazku robila si si masaz hradze?

evitkamalicka
28. aug 2008

nelinka nerobila, ani som nad tym neuvazovala

nelinka79
28. aug 2008

evit ja nad tým uvazujem ale uvidim ako sa rozhodnem ... ozaj neviem ci si pocula ale svagrina mi hovorila ze odskusala ked mala problemy davat si do podprosenky kapustove listy.

evitkamalicka
28. aug 2008

tak to som teda nepocula

mery.maja
28. aug 2008

ty si teda cislo ze v sedemdecovom pohari tak to by ma nenapadlo 😀 😀 😀 buducu stredu ideme na to sono tak sa strasne tesime ze budeme vidiet mimi v akcii uz aby tu bola streda 😎

nelinka79
28. aug 2008

mne to ked to hovorila tiez som pozerala ale ze to funguje..ked mas moc naliate prsniky ze si treba davat do podprsenky normalny kapustovy listy do kazdeho kosika je to pomaha pri zapaloch a všetkých problémoch pri kojení. jej to zabralo a povedal ze pri druhom bude si tie listy davat automaticky.. tak asi aj u nas bude v ladnicke po ruke kapusta keby daco...

sonicka07
29. aug 2008

majka,ahoj. tak to je super,ze si dala o sebe vediet. ty mas v stredu 3D? ved aj ja!!!!!!! ja idem o pol 1,beriem aj mamku,lebo muz bude doma u rodicov. mozno sa tam stretneme. aj ja sa uz neviem dockat. aj ked dnes som videla babetko, ma uz skoro 19cm a 500g. najviac som sa bala braniu krvi,ale nakoniec som to statocne zvladla. este mi budu brat aj v 28tt. uf
tkaze zajtra balime a v ned rano letime na sk. to sa tu neukazem dva tyzdne. ale mame tak nabity program,ze si to zrejme ani neuvedomim,ze dva tyzdne bez modreho konika. haha tak keby som sa tu zajtra neukazala,tak vas vsetky zdravi,drzte sa,maminky aj babetka.

maso
autor
30. aug 2008

ahojte babule, hlasim sa aj ja po malej odmlke 🙂 sme na tyzden v Piestanoch, najskor na chate a teraz som u svojej babky
ja idem tiez buduci tyzden na 3D, ale vo stvrtok, v stredu mam poradnu - neviem sa dockat
Evit, ale ti zavidim ten 38tt. 😀

mery.maja
30. aug 2008

Sonicka ty budes na 3D v topolcanoch v stredu??to je super tak to ja pojdem hned asi po tebe lebo my sme objednani na 13:15 😀 😀 😀 juuj tak sa tesim,mozno ze sa tam ozaj stretneme.
Inak este ani neviem kde to je ,to je na tom poschodi ako je porodnica???alebo kde?

sonicka07
30. aug 2008

majka,tak to je fantazia. to urcite ides po mne,lebo to trva asi 45 min. skoda,ze nebude cas pokecat,ale aspon sa pozdravime. je to na tretom pochodi,gynekologia,nova nemocnica. ja tiez presne neviem,ale spytam sa,ked tam budem. ked som sa dokazala vysomarit v irskej nemocnici tak v topolcanoch to urcite zvladnem. si neviete predstavit,cez kolkych ludi musite prejst,aby ste presli vsetkymi vecami v irskej nemocnici. a to nie su specialne vysetrenia,len sono,krv a rozhovor s lekarom a porodnou sestrou. ale len na recepcii som musela cakat pol hodinu,kde sa ma tiez vypytovali kopec otazok. bola som objednana na 12 a odchadzala som z nemocnice o 3! a to som vraj mala este stastie,ze normalne to trva dlhsie. 22.9.zacinam antenatal classes,kde vlastne pripravuju mamicky na porod. a za 7 tyzdnov idem na kontrolu do nemocnice,ale sono uz asi nebudem mat,pokial nebudu problemy.
masco,majka,elenka,evitka,nelinka ahoooj!

nada.hope
30. aug 2008

Sonicka aj ja som tu 😵 😵 😵 😵
Evitka tak ty už finišuješ, ako keby to bolo len včera čo si nám všetkým oznámila, že si našla // čiarky, ten čas beží strašne rýchlo, za chvílu to budeš mať za sebou.
Nelinka bude tiež už pomaly baliť kufor do nemocnice, a za nou masco s elenkou a ja sa s majkou možno stretneme na pôrodnici 😵 😵 😵 ale iba možno, predsalen je popredu pár dní 😵

evitkamalicka
30. aug 2008

ahoj kocky...akurat sa mi podarilo zohnat homeopatika na ulahcenie porodu, tak som zvedava ci to v kombinacii s tym cajikom pomoze, len este musim zistit ako sa uzivaju

mery.maja
30. aug 2008

Soni to je nahodicka 😵 Dufam ze obe budeme nadsene zo sona 😎 som zvedava ci nam uz povedia co cakame ci dievcatko alebo chlapceka,dufam ze sa to uz bude dat aj v mojom pripade rozoznat 😉
Mozno budes prekvapena topolcianskou nemocnicou je to tam troska prerobene ved sama uvidis.No ja mam dost ked musim cakat u doktora niekde dlhsie ako hodinu a to uz ma chytaju myslienky na odchod 😀 😀 😀

sonicka07
30. aug 2008

majka,ja som sa pytala na pohlavie teraz v piatok,ale na normalnom sone to nebolo dobre vidiet. a to som uz 22tt. ale mozno na tom 3D to bude. ved uvidime. ja by som rada vedela,ale nezblaznim sa,ked si pockam este 4 mes. lebo toto je uz moje pravdepodobne posledne sono. inak som hodila fotku babenka. sa tam riadne vyvaluje 😉 po dovolenke sem hodim fotky z 3D. majka,pa v stredu. a ostatne dovi o 2 tyzdne.

nelinka79
1. sep 2008

evit ahojcek ako sa volaju tie homeopatiká?

evitkamalicka
1. sep 2008

nelinka tie co sa beru pred porodom Arnica montana 9CH a tie co pocas porodu Caulopyllum 5CH

nelinka79
1. sep 2008

a to co sa berie pred porodom ako by mali fungovat? co by mali robit?

evitkamalicka
1. sep 2008

nelinka berie sa to 7-10 dni pred terminom ale moze sa aj skor, ulahcuje to otvaranie a urychluje porod a tie druhe pocas porodu su proti bolesti

nelinka79
2. sep 2008

dobré ranko 🙂

evitkamalicka
2. sep 2008

dobre 🙂

nelinka79
2. sep 2008

evit ako sa mate? Adamkovi je este v brusku dobre? 🙂