Tehulky z Novej Nádeje. Pridajte sa

maso
15. apr 2008

Tak uz sme v novej teme 🙂 dufam, ze nas tu bude coraz viac 😉

elenamarek
9. máj 2008

tie moje preklepi baby sory za chramatyku ja som disgrafik uvedomim si chybu az po odoslani tie moje icka

evitkamalicka
9. máj 2008

elenka to je fakt individualne, v tehu knizke je to ale pisane ten druhy ultrazvuk medzi 10-14tt, mne zo zaciatku robil stale, viac ma kontroloval kvoli potratu

elenamarek
9. máj 2008

Evit,no koment mas super dokiho,moju ani nezaujmalo ze som decembri potratila

evitkamalicka
9. máj 2008

ja mam lekara perfektneho, fakt sa nemozem stazovat, sprava sa velmi profesionalne ale na druhej strane aj priatelsky, vzdy sa na kadeco pyta, ci ma nieco neboli, ci nahodou nekrvacam, ci sa citim dobre a tak

sonicka07
9. máj 2008

elenka,tu je to ovela horsie ako na sk. pokial nemas nejaku zlu zdravotnu historiu a rodis prvykrat,tak sa o teba nezaujimaju az do 20tt!!!!! to mas prve a posledne sono,ktore je hradene,cize nemusis platit. inak mozes ist aj sukromne,ale to ide do tisiciek eur. takze nic pre mna,bohuzial. ale dufajme,ze tento krat to uz bude lepsie a budem mat viac uzv kvoli tomu potratu. tu je dost blbe,ze nemaju gynekologov ako u nas. ti su len v nemocnici alebo sukromne a musi sa objednat aj 2 mesiace dopredu. takze ked som napriklad mala infekciu,tak som isla k normalnemu vseobecnemu lekarovi a ten ma normalne vaginalne vysetril. no a samozrejme za vsetko sa musi platit,ako inak. ☹

elenamarek
9. máj 2008

Soni,uz aj u nas,to tak pomali bude,porusili porodnice,a v Ba sa spoliehaju ze su mamicky solvetne tak je to sami sukromny doktor,sukromne centrum,jed sa chces normalne objednat tak cakas minimum 4tyzdne na sono,a ked som povedala ci sa neda skor zaplatte si vedla v budove maju stoji to 690sk,dokonca aj moja doktorka neni sukromna a ked jej nedas kasle na teba,ja jej aj dam a vydis kasle aj tak.mala som vyhliadnuteho velmi prijemneho ale jedno sedenie u neho vyde cez3000sk,a ked si spocitam kolko ich bude a porod 20000sk,tak bohuzial na to nemam u nas pracuje manzel ja som na neplatenej materskej sice pracujem doma tiez inac by sme s manzelovho platu nevisli.a dokonca mam aj vsetko nakupene,ale sukromneho si nemozem dovolit,este som rozmyslala nad novym centrom v Ba platia tam tehotne 3500sk,tak asi skoncim tam este raz sa skontaktujem s mojou doktorkou a ak nebude zmena tak ju menim.aj tak ked si spocitam co ma vyde porod a navstevi u doktora a sestricky na porodnickom tak mam dost.uz mam skusenosti rodila som pred 3,5rokom,uz vtedy ma to vyslo do 20000sk

elenamarek
11. máj 2008

ahoj babenky,mam za sebou tazku noc,zacala som krvacat,ale zatial srdiecko byje dali dali mi duphaston.tak drzte palce

sonicka07
11. máj 2008

elenka,uz som pisala do novej nadeje,drzim ti palceky,aby bolo babenko silne. drzkaj sa. tak to som nevedela,ze je takato situacia na sk. ja myslim,ze u nas v topolcanoch je to este ok,ale rodit budem asi tu v irsku. za prve sa bojim letiet domov vo vysokom stadiu tehotenstva a potom si neviem prestavit,ze by sme neboli spolu s manzelom nejake tri mesiace. a potom vybabovanie papierov tu v irsku trva aj pol roka,ale ked sa babo narodi tu,tak je to automaticke. myslim teraz na pridavky atd. no,ved uvidim,aka bude starostlivost. idem tam v uto s tym listom od lekarky a uvidim,na kedy ma objednaju.
zatial sa citim dobre,len som stale hladna a unavena 😉 drzkaj sa

elenamarek
12. máj 2008

ahoj babenky 🙂 zatial vas zdravim idem zavolat doktorke som zvedava co si vymysli teraz ultrazvuk uz mam z pohotovosti

evitkamalicka
12. máj 2008

ahojky kocky

neviete co je s maskom?

elenamarek
12. máj 2008

Evitka ahoj tiez sa bojim co sa deje zvikli sme si pisat cez IP,ale neodpoveda,snad aspon u nej je vsetko ok,tesili sme sa ze spolu budeme mat babetka a ze sa stretneme v porodnci a od stredy ziadna sprava

nelinka79
12. máj 2008

ahojte babule .... je tu niekto?
elen drzim palceky ...

maso
autor
12. máj 2008

Cauko, ja som tu ... idem kuknut, co ste popisali. 🙂

maso
autor
12. máj 2008

Boli sme v stredu u dokiho, videli sme bit srdiecko, vsetko je ok a sedi to, som asi v deviatom tyzdni 😵
Zajtra rano idem na krv a 4.6. dostanem tehu knizku (Evit, tusim ideme zase na rovnako, nie? 😀 )

Neli, aj nam sa paci Implast Bolder 4. Aku farbu chcete? Idem kuknut aj Evitkin kocik ...

maso
autor
12. máj 2008

Prepacte mi inak, ze som sa dlho neozvala, bolo mi fakt blbo, manzel sa o mna staral ... ani som nevyliezala z domu, v piatok a v sobotu som nebola v robote, nic ma nebavilo, ani casaky, ani telka, manzel aj varil, proste konmpletny servis, ja som len skuvinala na posteli 😖 az sa mi slzy casto hrnuli do oci ... dnes uz som v robote, zatial to celkom zvladam ... 😅

elenamarek
12. máj 2008

ahoj Zuzi,normalne si ma naplasila ze sa niec stalo.

maso
autor
12. máj 2008

😅 nie, ale mohlo by sa stat - mohli by mi prejst tie hrozne stavy, ked ma ide porazit 😀

nelinka79
12. máj 2008

masko ja by som chcela ten bolder kocik v tyrkysovej farbe ... zatial sme rozhodnutý pre tento aj ked sa mi velmi pacil xlander ale ked som ich v obchode porovnala tak bolder je omnoho lepsi. ma ho aj kamoska oproti v cinzaku a je s nim spokojná..

maso
autor
12. máj 2008

Super, aj my by sme ho chceli 🙂 aj ked este nevieme, ktoru farbu, ale asi cierny s kvetmi ... este sa uvidi.
Myslis, ze vopcham aj rocne babo vo fusaku do vanicky? 😅 Asi tazko, ze?

nelinka79
12. máj 2008

masko vanicka je dost velká a hlavicka sa do polohovat co je super ... mne sa zdala fakt velká tak si myslím pokial nebude vas prcek valibuk ale normalne babo tak sa zmesti..
ja chcem kocik tyrkýsový aj keby to bol iný typ a smotanové doplnky..teda decku 🙂

nelinka79
12. máj 2008

masko este mam zakernu otazku vy chodite pre tehu veci aj do polska?

maso
autor
12. máj 2008

😵 jasne ... teda dufam, ze nebude valibuk 😀 ale keby bol, tak nevadi, hlavne nech je vsetko ok

Nie, v obchode nemam nic z Polska - moj vlastny predsudok 😅 aj ked natrafila som uz aj na dodavatela, ktory vyzera ok, ale nateraz mam dost dodavatelov, takze zatial to nechavam tak 🙂 mame veci slovenske, ceske a madarske

nelinka79
12. máj 2008

ja som sa len pýtala preto ci nevies ako je to s kocikmi v polsku pretoze aj tento bolder je v podstate z polska..

evitkamalicka
12. máj 2008

masko ahojky...ano ideme zas rovnako toho 4.6.
😀

evitkamalicka
12. máj 2008

nelinka v Polsku sa uz kociariky neoplatia kupovat, za prve sa ceny uz dost rovnaju nasim a za druhe nemas na to zaruku

nelinka79
12. máj 2008

evit dik ... juuu ty uz tam mas 23tt to je super ...

evitkamalicka
12. máj 2008

neli mam ale to len preto lebo mi posunuli termin porodu, ale v skutocnosti sa ja radsej riadim tym povodnym

maso
autor
12. máj 2008

Ja viem Neli 😅 ale mne sa tak paci,. ze to risknem a budem ho kupovat na Slovensku, tak bude zaruka 🙂

maso
autor
12. máj 2008

ale pozerala som aj temu polske kociky a tazko povedat, tam baby rozoberali skor kociky z Polska z trhov apod.
A vidis, aj znacka Canpol babies je polska a z tej znacky mam spodne pradlo, takze predsa nieco polske 😉

sonicka07
12. máj 2008

masco,som na teba myslela... som rada,ze si ok,aj babetko. nemas uzv snimku? mne stale nie je zle,uz sa dost obavam... zajtra sa idem objednat na sono. dufam,ze to bude do troch tyzdnov. mozno je to aj tym,ze sa stravujem lepsie ako ten prvykrat. vtedy som v robote mala dost maly vyber jedla,boli to vacsinou tazke jedla,lebo na ranajky tu v irsku vsade maju len ten ich irish breakfast- parky,vysmazane vajcia,slanina,fazula a hurky. oni to miluju a jedia to kazde rano. no a z toho mi byvalo dost zle. teraz papavam zeleninku,ovocie,polievocky,salatiky,cestoviny... no,musim dufam,ze to bude v poriadku.