Tehulky z Novej Nádeje. Pridajte sa

maso
15. apr 2008

Tak uz sme v novej teme 🙂 dufam, ze nas tu bude coraz viac 😉

evitkamalicka
2. júl 2008

ahojcek, tak sme doma z poradne, tlak 120/80, maleho srdiecko 145/min, CS 1-takze sa zatial neotvarame, fundus/spona/ 30 cm-takze zodpovedame 30. tyzdnu, dalsia poradna 30.7. a aj ultrazvuk

elenamarek
2. júl 2008

ahoj evit ty mas ukazkovy tlak,ja vzdy ked pridem k dokimu na kontrolu mam 140/100 atd.ale pridem na interne a mam 120/80,malicky je teda pekne rastie

nelinka79
4. júl 2008

dobré ranko babule ako sa máte?
my sme mali tento týžden trosku maraton po lekaroch... boli sme na 3D / znova/ a nasa hamblivka sa zase schovavala za pupocnik a tak všetko bolo rozmazané tak ideme 16.7. uz treti krat. 🙂
potom som bola s manzelom na cvicení a nakoniec sme dospeli k nazoru ze on pri porode nebude ale jeho mama to istí. Mam velmi dobru svokru takze v tom nevidim problém.
navsteva u mojho doktora prebehla asi tak ze ma chcel nechat doma ale dohodli sme sa ze ak mi upravia pracovnu dobu len na doobedie tak este zavrie oci. včera som sa tu dohodla ze budem pracovat od 7-13tej co je celkom v pohode.

maso
autor
5. júl 2008

ahojky baby,
hlasim sa vam z Chorvatska 🙂 nestihla som sem mrknut kym sme odisli na dovolenku, tak som ako spravna maniacka nasla internetovu kaviaren 😀 no a vlastne - aby som nezabudla:
BUDEME MAT CHLAPCEKA 😀 😀 😀 huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

elenamarek
5. júl 2008

ahoj Zuzi tak predca vyslo Vam to gratulujem tesim sa s tebou.prajem peknu dovolenku 🙂

evitkamalicka
6. júl 2008

masko gratulujem k chlapcekovi 😀 😵

elenamarek
7. júl 2008

ahoj babenky niak tu je tichucko 🙂 ako sa mi mate?

mery.maja
8. júl 2008

ahojte baby prisla som vas sem pozriet ale ako vidim chodite sem este menej ako do nasej druhej temy 😒 chcela somsa vas spytat ci ste niektora nemali alebo nemate problemy v noci spavat lebo ja velmi .Nemate nejaky tip co by mi k dobremu spanku pomohlo?Mozno je to aj tym ze cez den byvam malatna a unavena a stale len lezim ale neviem si pomoct ked nevladzem ani nic robit a som rada ze sedim alebo lezim.
Ak je nieco co vam pomohlo poradte 😉

nelinka79
8. júl 2008

ahojte babule ako vidim dovolenky sa rozbehli a je nas tu malinko ... my sme zrusili dovolenku pri mori a budeme sa kochat krasami slovenska 😀 ...
teda masko tak predsa to bude chlapcek ... gratulujeeeeeeeeeemmmmmm

mery .. ja som tým trpela pri tom mojom hormonovom tehu 😝 a mne teda nic nato nepomohlo ale skus si varit caj z medovky na ukludnenie mozno to pomoze. tie noci ti nezavidim je to strasne a hlavne to vycerpava...

evitkamalicka
8. júl 2008

ja tou nespavostou trpim este aj teraz, ale teraz je to tym ze sa uz neviem poriadne ulozit v posteli, za posledny tyzden mi rapidne narastlo brusko

elenamarek
8. júl 2008

mery aj ja zle spavam od kedy som tehu a tiez som bola stale unavena,ja som si vzdy do vody vytlacila limetku trosku ma to osviezilo,no babenky sem chodia malo musime to tu rozbehnut 🙂 nelinka doktor ti neodporucil dovolenku pri mori?

elenamarek
8. júl 2008

evitka prosim ta porad mi 2skining je normalny ultrazvuk do 22tyzdna? mne to odporucila kamoska a nechcem byt za blbca ked zajtra pojdem dokimu pre lieky aby to nebol klasicky ultrazvuk,uz som sa objednala ze to robia vysetrenie vnutornych organov a ja uz si nepametam ci to bol klasicky do 22tyzdna

mery.maja
8. júl 2008

baby vdaka za radu myslim ze skuim teple mlieco+med a ked to nepomoze budem musiet nejake caje vypytat v lekarni .
chcem ist na ten 3D ultrazvuk mozete mi povedat ze kedy asi sa tam mam objednat v ktorom tt???dakujem 😉

elenamarek
8. júl 2008

mery najlebsie je ist 22tt,a robia ho od 20do 28tt

mery.maja
8. júl 2008

aha takze to mam este kopec casu ja som myslela ze to robia aj skor a potom aj neskor 😕 asi som sa zmylila.
Elenka ty sa chystas??ale predpokladam ze ano 😀

sonicka07
8. júl 2008

majka,kde chces ist na ten 3D, v topolcanoch? ja tam asi zavolam a objednam sa na september,ked budem na sk. stale to odkladam,ale tam vraj robia len v stredu,takze tam zrejme budu navaly.
ja inak spim dobre,aj ked jedine len na chrbte,na boku sa mi neda,tlaci ma potom brusko. ale davam si vankus pod nohy,aby som mala vyvysene a brucho v pohode,uvolnene. mne to vzdy pomahalo aj pri menzese. zobudim sa vzdy az na to,ze sa mi chce ist cikat. a nemam problem zaspat,som vzdy taka unavena,ze uz chodim do postele okolo pol 9.
ako napisala nelinka,najlepsia je medovka,aj moj otec to pije kazdy vecer pred spankom,len sa uisti,ze je vhodna v tehotenstve. a mala by si sa co najmenej zdrzovat v spalni v posteli,telo si potom mysli,ze ma spat cez den a z toho si malatna. do spalne treba ist az vecer a pred spanim skus prechadzku na cerstvom vzduchu.
a inak som sokovana,ze si uz v 10tt,ty ma tusim normalne dohonis 🙂 ved len nedavno si otehotnela. leti nam to docela rychlo,ze?

evitkamalicka
8. júl 2008

elenka ano ten druhy screening alebo teda velky ultrazvuk je od 20-24tt, to by ti mal urobit tvoj gynekolog

elenamarek
8. júl 2008

dakujem evit,tak ja zajtra zanim zbehnem a dohodnem sa a potom to zrusim a preobjednam sa na 3d.ja som nevedela ze to je toto len ma napadlo ked sa to ma robit do 22tt,este ze sa mam s kym poradit

sisipetka
8. júl 2008

ahojte kocky, pozeram, ze pekne rozoberate tehulkovanie 😉
Elenka druhy ultrazvuk je screening vnutornych organov babatka, takze je to ok 😉
Maji 3D ultrazvuk sa najlepsie odporuca medzi 24-26 tt, potom uz je babatko vacsie, takze je problem so zachytenim. ZAroven mozes ist tu v BA na 3D ultrazvuk aj v nejakom 18tt a potom 25tt - robia ho na Zahradnickej v BA v GYNFIV a je to za rovnaku cenu ako iba v 25tt - myslim, ze 2.500 Sk za obidva. Treba sa telefonicky dopredu objednat, aby mali volny termin 🙂
Evitka to spinkanie bude cim dalej tym tahsie, ja som cele tehu musela mat strceny medzi nohami este treti paplon 😀 lebo mi neslo sa nijako ulozit. Mala som problem s lavou nohou, ak nemala spravnu polohu, tak ma boleli cele krize a koleno, a nedarilo sa mi poriadne dychat - ale co neurobis pre mimco - mali sme v posteli 3 paplony 😀

sisipetka
8. júl 2008

Prepacte, ze sa snazim poradit, ale este si nieco pamatam, co som krasneho prezila 😔
Drzkajte sa...

elenamarek
8. júl 2008

sisi si zlata kazda rada nad zlato,ja si uz toho moc nepametam co sa tyka ultrazvukov,vtedy 3dlen zacinali a dokopi som bola pri synovi 3x,ja som vyuzila pri synovi,ten vankus na kojenie super sa na tom spalo,moj muz nadaval lebo cela postel bola len mojich vankusov teraz mam stasie cela postel je moja manzel chrape tak je vystahovany do detskej tak si lebedim sama

nelinka79
9. júl 2008

dobré ranko ...
ja spavam bud na chrbte alebo na pravom boku a to mam tak isto paplon nakrcený pod nohou aby som sa ulozila. na lavej strane neviem spat vobec lebo ma kaja zacne tlacit a dost to boli. ale zatial spavam bez problémov a vecer padam do postele ako mrtvola 😉
my sme boli na 3D prvý krat v 21tt a buduci týžden 26tt ideme uz treti krat lebo nasa hamblivka sa stale schovava .. 😵

evitkamalicka
9. júl 2008

dobre ranko

sisipetka
9. júl 2008

pekne ranko kocky,
Neli obdivujem Ta, ja som nemohla na chrbte vobec lezat - mala som pocit, ze sa zadusim 😝
Ale kazde tehu je ine, lebo babatko ma inu polohu - najlepsie je MM poslat na podlahu a my si nechame celu postel 😀 Takto to milujem, ked MM odide do prace skoro rano a ja mam este hodinu na lezanie, tak poberiem jeho vankus i paplon a cela sa zamotam. KEd mi pride dat pusu na rozlucku, tak ma nevie v tej kope najst 😀 Sem tam potom pobozka cokolvek ine ako moju tvar 😎

mery.maja
9. júl 2008

dakujem za rady 😉
sonicka ano chcem ist na 3D v topolocanoch ved kde inam,vsak 😀 😀 no povodne som este len v 9tt ale ked som zadala sem poslednu mrchu tak mi vyskakuje len 10tt takze tak 😉

sonicka07
10. júl 2008

majka,ja som sa uz vcera objednala na 3.9. neviem sa dockat,uz aby to bolo. chcem zobrat aj mamku zo sebou a samozrejme muzika. stoji to tisicku.
tak nech nam tie ciselka rychlo naskakuju. este nikdy som sa netesila tak na zimu ako teraz.
trapia ma trosku tie myomy a cysta,stale mam take pichanie po stranach. dufam,ze sa nic nestane. ale nie je to nic hrozne. este stale som alergicka na urcite pachy,ale inak sa citim v pohode,uz nie som ani taka unavena.
vcera nam malovali v robote steny a som to skoro nerozdychala....to bol teda smrad. no,idem sa chystat do prace. dnes mam kratky den,tak to rychlo ujde. papa zatial

mery.maja
10. júl 2008

sonicka no nech to stoji co to stoji chcem ist a samozrejme MM chce ist so mnou a ja vobec ale vobec neprotestujem viem aky bol nadseny ked som pred tym priniesla foto zo sona takze teraz bude asi od dojatia plakat 😀
ani nevies ako sa na zimu tesim ja strasne moc len nech uz je tu a nech uz je aj prec 😉 uz nech je novy rok 😀 😀

sisipetka
11. júl 2008

Tehulky nase kde ste? Ved uz nemusite snazilkovat 😀
Kocky troska vam zavidim tieto rozhovory, ale nebojte, prajem aby ste boli zdravucke a mimi prislo na svet v poriadku 😉 Myslim, ze sa este stretneme v tejto teme - ja a zaciatku tehu a vy tesne pred koncom 😎 Opatrujte sa....

elenamarek
11. júl 2008

ahoj Sisipetka,zasa je tu tichucko babenky asi dovolenkuju,tebe odporucili aspon pol roka cakat?a este kolko mas do zaciatku snazilkovania?uvidis vsetky z novej nadeje sa tu stretneme ale uz by to aj mohlo byt,zase to niekde viazne 😎

sonicka07
12. júl 2008

majka,moj muz bol so mnou dvakrat na sone,len babetko bolo este velmi malicke,takze ked ho uvidi v 22tt,to bude uplne iny zazitok. a hlavne sme obaja boli nervozni,ci je vsetko v poriadku kvoli tomu krvacaniu. aj ked za v tom 22tt budu obavy,ci je babetko zdrave. vzdy sa nieco najde. ratam uz tyzdne do septembra a potom do januara... preco to tak dlho trva?
elenka,ty este nevies,co budete mat? kedy ides na sono?
petka,som si ista,ze sa skoro k nam pripojis. ja tu este budem dlho,neboj,to urcite este pokecame spolu... a potom zalozime temu maminy z novej nadeje 🙂 🙂 🙂