Tehulky z Novej Nádeje. Pridajte sa

maso
15. apr 2008

Tak uz sme v novej teme 🙂 dufam, ze nas tu bude coraz viac 😉

elenamarek
12. júl 2008

ahoj sonicka,ja este neviem,mala by som ist 22.7.ale to bude 2skrinig neviem ci mi povedia,a na 4d sa chystam v 24tyzdni,kvoli tomu ze mi doktorka na ultrazvuku hovorila ze som podla velkosti plodu 2tyzdne pozadu,tak uvidim co povedia teraz u doktora som bola ale nebol tam je na dovolenke

sisipetka
13. júl 2008

Elenka, mne dali pol roka cakat a ten uz skoncil. Je to aj radostne aj smutne, lebo Petko uz mohol mat 6 mesiacov 😔 Mam noveho doktora, u ktoreho som bola minuly tyzden a povedal, ze sa nemam vobec bat a kludne sa mozem pokusat o babo. A ked sa do septembra nic nepodari, tak skusime tomu pomoct, pozrieme ultrazvukom atd. Je prednostom na katedre gynekologie a porodnictva, tak si myslim, ze uz ma toho v zivote dost za sebou, aby ma nechal kludne otehotniet. Akurat tolko, ze budem rodit cisarskym, ale to zvladnem....Ja som mala tiez malicke o 2 tyzdne omeskane, na 3D som isla v 25 tt a malicke bolo podla toho len 23tt. No a nakoniec to dobehol, resp.vraj aj predbehol a mal ist skor von, ale kedze mi nikto na poradni posledne tyzdne nerobil utrazvuk, tak si to nemohli vsimnut.....Ale to tu nebudem rozoberat, ved vas nemozem strasit. Beriem to ale tak, ze teraz, ked mame kazda zle skusenosti, tak si doktori daju vacsi pozor....
A ked budete vediet, co cakate, tak sa rychlo pochvalte, je tu teraz prevaha CH:D - 2:1 😎

nelinka79
14. júl 2008

dobré ranko babulky ... aký ste mali víkend?
ja v pohode a klude lebo u nas bracho aj s Paulinkou / 2 roky / na celý víkend. no len v nedelu kaja nevedela co so sebou trochu mi dala zabrat. a dokoncila to tým ze vecer sme mali chut na melon tak sa tatino obetoval a o 9tej bezal kupovat melon 😅

evitkamalicka
14. júl 2008

ahooooooooj 😀

maso
autor
14. júl 2008

caute baby, ja uz som spat z dovolenky 🙂 a musim povedat, ze tam bolo poriadne vela tehuliek aj s velkymi bruchami 😀 a ziadna z nich nemala zakryte brzusko 😠
dovolenku sme si vychutnali, akurat sa mi blbo plavali prsia 😀 tak som mala so sebou vacsinou nafukovacku ... pribrala som dve kila 😅 a zacala som vlastne piaty mesiac 😎

ja som tiez stale unavena, aj tam som kazde poobedie spala hodinku az dve a vecer som niekedy zalahla aj o deviatej 😀 ale nastastie v noci spim dobre, ked neratam, ze niekedy idem na wc aj styrikrat ... a spavam na obidvoch bokoch, na chrbte sa mi nedy, lebo potom ma bolia krize (na nafukovacke som mohla lezat na chrbte)
... my ideme na prve 3D sono vo stvrtok, tak sa neviem dockat ... a este som zabudla: triple testy nam dopadli dobre 😵 .... no a vyzera to tak, ze nas syncek sa bude volat Branko (po MM) 😵 dufam, ze sa chlapcek na 3D potvrdi

elenamarek
15. júl 2008

ahoj Zuzi,kolko si pribrala zatial od zaciatku tehu?ja pri svojej maxi vahe ved vies 1kg.babenky mne uz sa 3x stalo ze som mala kontrakcie a po chvile prestali vzdy som ale pred tym to dost prehnala v upratovani,v knizke je napisane ze moze sa to stat ze telo sa pripravuje ale neni to niak skoro?

maso
autor
15. júl 2008

Cau Elenka, ja mam skoro +5kg 😅 a co sa tyka tych kontrakcii, vobec s tym nemam skusenosti, kedze ja som ich nezazila prirodzene, len po vyvolavacke pri minulom tehu ...

elenamarek
15. júl 2008

ja som ich pri synovi nezazila vobec 🙂 ja som sa ni neotvarala,no vcera som sa zlakla mal som ich asi 5 ale ta posledna bola hrozna.ale vzdy si lahnem a snazim sa dychat a prestane to.Zuzi to si moc nepribrala ved si v polovicke,mne si nastastie bere babetko energiu s mojich kg,ale brusko mam jak keby som cakala dvojicky,moj manzel sa smeje ked budem 38tt tak sa nezmestim do vytahu ked pojdem do porodnice 🙂

maso
autor
15. júl 2008

😀 😀 😀 aj ja mam velke brucho - pozri fotku v albume 😀

skus sa na kontrakcie spytat v nejakej teme, alebo cinkni doktorovi - netusim, ci je to normalne, ale nieco zle 😕

elenamarek
15. júl 2008

Zuzi pekne tiez rastie,ale mas uzasne plavky take chcem 🙂 strasne sa mi take pacia,len Ekosik je problem zahnat a este aj moju velkost.ja zajtra nabehnem dokimu uz nemam lieky bola som u neho aj pred tyzdnam a pan doktor mal 3tyzdne dovolenku,ved preco nie,a telefon na neho nemam,ja som objednana na 2skrining do gin fivu k Drabekovi aj sa snim dohodnem na 4D

maso
autor
15. júl 2008

Vies co, najvacsie su 42, ale ked ti poviem, ze tie moje su cislo 38, tak neuveris 😀 😀 😀

kedy ides do Gynfivu? ja vo stvrtok 🙂 k Papconovi

elenamarek
15. júl 2008

ja 22 buduci utorok,ja som chcela Drabeka,aspon ho spoznam zevraj cisaraky robi spolu s Drabom,tak nech viem co je zac.

maso
autor
15. júl 2008

jaaaj, jasne ... inak, si si ista, ze po prvom cisaraku vzdy nasleduje dalsi? rozpravala som sa s jednou mamickou a vravela, ze po cisaraku moze v pohode byt normalny porod ... alebo to ti uz dopredu povedali, ze v tvojom pripade len cisarak?

elenamarek
15. júl 2008

Zuzi,ano ja mam uzku panvu a aj niak deformovanu,a hlavne aj moje koplikacie s tlakom,a ja som sa ani neotvorila nic

elenamarek
16. júl 2008

ahoj babenky niak tu je tichucko ☹ ja som bola u doktora,nemusim uz brat duphastan,ani kys.listovu,triple testy su negativ tak super,neotvaram sa,teraz pojdem az v auguste.a tie kontracie mam sa setrit

sisipetka
16. júl 2008

Elenka tak to je super spravicka, tak nech to ide takto pekne dalej.
a pre vsetky kocky plati - setrite sa, vela oddychujte a papkajte zeleninku ovocie, nech mimi pekne rastu 😉

sonicka07
16. júl 2008

elenka,setri sa veru. uz ziadne upratovanie.
inak super,ze vam obom vysli negativne testy. mne ch zrejme nikto robit nebude. v irsku sa to nerobi a ked pojdem na sk,tak to uz bude neskoro. vidiet aj z 3D sona,ci je babo zdrave? to idem v 22tt.
peti,neboj,zelenku papkame,aj ked mne viac chuti ovocie,hlavne broskyne a jahody. to si stale kupujem. dnes som mala prvykrat taku slabucku kavu,dufam,ze malemu neuskodi. ale dostala som na nu hroznu chut.

elenamarek
16. júl 2008

sisi dakujem,sonicka ano aj s 3d sa da zistit ci je babetko zdravucke ale pravda je nikdy si ziadna znas nemoze byt ista ci bude babetko v poriadku to sa ukaze az ked sa narodi,ja si davam 1kavicku s mliekom denne,a zacala som pit pohar niecoho takeho ako zincica nech mi lebsie travi ja nesnesem mlieko ani jogurt ale toto chuti jak bryndza.a zevraj jedna kavicka denne je ok,ked som sa pitala,ja inac bez nej som unavena uz od rana.ja sa dohodnem buduci utorok na 4d kedy by to bolo najlebsie

maso
autor
17. júl 2008

Soni, aj ja som mala tento tyyzden dvakrat kavu 😅 ale nenormalne som si ju vychutnala ... 😀
3D je velmi dobre na zistenie obrovskeho mnozstva zlych veci (blbo to asi formulujem, ale viete co myslim, nie? 😅 ) my ideme dnes o siestej, tak drzte palce, som nervozna ... zaroven sa tesim, ze ho krasne uvidime ... v minulom tehu nam prave na 3D zistili, ako sme na tom zle a potom sme o babo prisli, tak preto som nervozna ... ☹
Peti, ja tiez papam skor ovocie 🙂
Este vam musim napisat, ze uz citim pohyby kazdy den 😀 😀 😀 nieco malicko zacalo na dovolenke a predvcerom sa to zacalo uz naisto 😵 tak sa tesim ... 😵 Elenka, citis pohyby?

elenamarek
17. júl 2008

Zuzi ahoj,ja este nie aj doktor sa pital,preto si aj myslim ze mi to nevychadza presne istotne tam je 2tyzdne posun,aj vtedy to povedala doktorka na ultrazvuku,musela som prist o 2tyzdne neskor a vtedy sa dalo babetko zmerat,pri syncekovy som citila pohyby v 16tyzdni ale ten bol zasa popredu.tiez uz by som mala rada po ultrazvuku,aspon budem vediet ci je vsetko ok,Zuzi daj vediet ake bolo 3d vecer,som zvedava

maso
autor
17. júl 2008

aha, jasne, ale tiez uz dlho asi nebudes cakat na prve bzucky v brusku 🙂
vecer sa ozvem, jasna vec, dam aj fotku do albumu 😉 drz palce

elenamarek
17. júl 2008

Zuzi drzim palceky aj na nohach

lalitagopi
17. júl 2008

zuzi, aj ja ti drzim palce, urcite to bude ok, dont worry .

elenka, radsej som sa presunula z Ruzinovskej temy. Tiez si myslim, ze nie je dobre hned na zaciatku tehotenstva to vykricat do sveta. My sme to aj rodicom povedali ked sme sa vratili z Indie, bo zbytocne by sa len strachovali, a mysleli len na to ze co ak zase...a taketo negativne meditacie tiez nie su najlepsie, teda radsej ostat ticho :o)

co sa tyka pohlavia, hmmm...no vraj je to dievcatko, ale dost hanblive..vsak uvidime.
fakt to bezi velmi rychlo cele to tehotenstvo!

elenamarek
17. júl 2008

lalitagopi,super aj ja strasne chcem dievcatko ale este neviem co to bude.tak to sa nedivim,ze si to nepovedala istotne by sa strachovali.A ako bolo,mali ste teplo ze?uz to mas za par,tych par tyzdnikov ubehne ani sa nenazdas,a mam babetko.drzim palceky

lalitagopi
17. júl 2008

vdaka, no ano, uz pomali zacinam prepadat panike 🙂
V Indii bolo super, bolo teplo ale dalo sa, stalo to za to, trocha si nabit duchovne baterky, vykupat sa v Gange...atd.

nada.hope
18. júl 2008

ahojte babenky, aj tu u vás sa musím pochváliť, tak dnes sme boli na sone, krásne sme podrástli a srdiečko nám bije o 106, dokonca sme dostali aj tehotenskú knižku, bože tak velmi sa teším, je to nádherný pocit 😵 😵 😵 😵 😵

sisipetka
18. júl 2008

kocky, pozor, pozor v snazilkach z Novej nadeje sa rysuje stretko. Kto moze a chce, tak nech sa nastartuje na 27.7. o 16.30 v Senci. Kto je z Ba, tak moze ku mne do auta 😉 Dajte vediet v snazilkach, aby sme sa pomestili....

A drzte sa, nech babatka rastu 😉

maso
autor
18. júl 2008

Cauko, ja sa ozyvam len narychlo, lebo dnes nemam notebook, len som sa sem strcila muzovi 🙂
3D dopadlo dobre, je potvrdeny chlapcek, mame aj krasne fotky a videa a zatial vyzera vsetko v poriadku (aj hlavicka) tak sa velmi tesim - len pocas toho sona som sa normalne isla poprechadzat na chodbu a predklanala som sa, aby sa malicky otocil, lebo sme ho chceli aj z druhej strany.
Prajem vam pekny vikendik. 😉

sonicka07
18. júl 2008

masco,parada,som rada,ze je vsetko v poriadku. vsetko je ako ma byt. mne je uz tiez smutno,ze som uz babetko dlho nevidela a zas zacinam pochybovat,ci je v poriadku,ci rastie,bije srdiecko....potrebovala by som sono kazdy tyzden. mam strasny strach,ze sa zopakuje to,co minuly rok,ze babetko z nicoho nic prestane dychat. no,ideme s manzelom pozerat filmik,tak sa majte krasne a pekny vikend. ja zajtra bohuzial pracujem. papa a pozdravujem vsetky babetka-adamka,karolinku,branka a ostatne. 😉

maso
autor
21. júl 2008

Ahojky, to tu dnes este nikto nie je? 🙂
Idem supnut nejaku fotku z toho 3D do albumu 😀 😵