Termín pôrodu podľa pohybov o mesiac skôr ako podľa menzesu

marlenka88
2. dec 2015

Ahojte..chcela som sa opýtat som prvorodicka v 19 tyzdni a prve pohyby som citila uz v 18.. podla poslednej ms mam termin porodu o 6.maja a podla pohybou mi dnes doktor vypocital 8.april... je to vobec mozne o mesiac skor? doktor len krutil hlavou ze ci som si ista tymi pohybmi ale ano som lebo zena ktora v zivote nieco take nepocitila a zrazu to prislo take ako keby zaklopkanie zatukanie a potom sa to stale opakujuce to proste rozozna aspon teda dufam.. tak som teraz rozladena z toho je obec mesacný rozdiel mozny, mate niektora s tymto skosenost ? dakujem za odpovede

elfi1
2. dec 2015

Tak toto som este nepocula ze podla pohybov urcovat TP.ved kazda ich moze zacat citit v inom tyzdni. Aj podla ozenia babatka...

elfi1
2. dec 2015

@marlenka88 podla ulozenia malo byt napisane. Ale teda tymto sa asi ziaden dr.okrem tvojho neriadi. Bud sa urcuje podla ms a potom podla merani tusim v 12tt(uz si nepamatam).ale neskor nie.a podla pohybov nie urcite

bajana
2. dec 2015

To musí byť lekár snáď v dôchodkovom veku, ak určuje TP podľa prvých pohybov. Veď to je blbost! Je X faktorov, ktoré ovplyvňujú vnímanie pohybov (umiestnenie placenty, kolke dieťa v poradí žena čaká, hrúbka brušnej steny, atd) A pri všetkej úcte prvorodička si len veľmi ťažko môže byť istá, čo sú pohyby dieťaťa a čo pohyby čriev...

8291
2. dec 2015

No to je fakt blbosť nič v zlom ale sú babätká co sa hýbu skorej a aj ktoré sa hýbu neskôr.TP sa urvuje podľa poslednej ms alebo naozaj podľa merania v tom 12 tt.Ale určite nie podľa pohybu.

limetka69
2. dec 2015

@marlenka88 čítala som o tom, že sa to da tak vypočítať a preto som sa sledovala, môj gynekológ nič neriešil v tomto smere, vraj keď kopne prvýkrát so presne v polovici gravidity. No mne to sedelo, ale nie na tukanie, ale prvý jasný nezameniteľný pohyb. To bolo asi 2-3 týždne po tých tukancoch 🙂

liuliu
2. dec 2015

😀 pane boze

zuzanaete
2. dec 2015

Odporucam termin podla pohybov uplne ignorovat. Ja som tiez citila pohyby velmi skoro a doktorka napisala aj podla toho termin. Vedela som, kedy som otehotnela a tak som vedela, ze je to nezmysel. Na kontrolach v porodnici mesiac pred terminom podla ms termin podla pohybov absolutne nikto neriesil. Aj napriek faktu, ze citenie prvych pohybov je velmi individualne, tak aj tak na to maju tabulky. 🙂

prego81
2. dec 2015

@marlenka88
tvoj lekar je podla mna uplny magor. Nenechaj sa znepokojit. Prve pohyby su najpravdepodobnejsie medzi 16-20 tt. Az okolo 24tt sa zacinaju riesit (ak nic necitis). Ostatne sa neriesi, nepocita sa podla toho termin ani sa nevyvodzuju ziadne diagnozy. Vsetko je v poriadku 🙂 A ak mas moznost pouvazuj nad zmenou doktora. Takyto blbci ma vedia vytocit 🙄

miadi
2. dec 2015

to je blbooost 😀 ja som citila pohyby v 14tt a kopanceky uz v 15-16tt a rodila som tyzden po TP ktory bol spravne ratany pri prvom UTZ velkostou plodu a od poslednej menstruacie to bol rozdiel len tyzden.. a myslim ze som mala o tyzden neskor ovulku ked sme ju splodili tyzden ci 10dni pred menzesom...a ako prvorodicka mas vacsie sance rodit po TP ako mat predcasniatko..ak je vsetko ok s vami..neboj este budes nervacit ze kedy to uz bude...presne na termin rodi iba 5%zien vacsinou je to tyzden skor tyzden neskor..ale mesiac ccc zmen doktora

eliska1309
2. dec 2015

Ahoj ja som pri prvom synovi mala prvy termin 16.10.2013 a druhy termin 4.11.2013. Prvy mi dala sestricka podla poslednej mrchy a druhy doktor podla sona. A Lukyno sa narodil 7.11. Po vyvolavacke lebo sa mu nechcelo ist von. 😉

marlenka88
autor
2. dec 2015

@bajana dakujem za reakciu doktor nieje dochodkovom veku pre zaujimavost.. a termin sa urcuje aj podla prvych pohybou ale je to len orientacne nie smerodajne.. a co sa tyka tych pohybou myslim ze to boli oni ale presne ako pise limetka 69 prvy jasný este len pride ..

marlenka88
autor
2. dec 2015

@elfi1 skus trosku postudovat ano urcuje sa to aj podla pohybou ale je to termin iba orientacný nikde som nepisala ze to tak musi byt a ze je to smerodajne ja len riesim ten mesacný rozdiel..

bajana
2. dec 2015

@marlenka88 tak ak je to len orientacne, tak naco sa tym zaoberat? uz som tu na MK dost dlho, aj mam dost kamosiek - mamiciek, aj niekolkonasobnych a ziadna neriesila TP podla prvych pohybov...takze klud a neries 😉 ...najpresnejsi je TP podla sona koncom prveho trimestra

marlenka88
autor
2. dec 2015

@bajana tak dakujem takze ten maj je istejsi 🙂 len som sa zlakla toho casoveho rozdielu ale asi to fakt
nema vyznam riesit ked citam vsetky tie komenty .. tak dakujem este raz 😉

slnecnica174
2. dec 2015

Tak jedno teho uz mam za sebou, ale co sa tu dozvedam za veci 🙂 🙂 🙂

anakristina
27. dec 2015

@elfi1 druhy termin u nas kazdej davaju podla pohybov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre