Točenie hlavy, nevoľnosti. Trpeli ste tým aj vy?

zuzana1981
1. mar 2009

Trpeli ste aj vy tým ?
Dakujem

nobody
25. mar 2009

mě bolí hlava zrovna teďka ..asi spánek je příčina
ejusa ... co ti taky zbývá, že jo 😀
misicka45566 - ten jinan je dobrý asi na všechno ... jo, prokrvení třeba mozku je dobrá věc 😀

lindda
25. jún 2009

cafte aj mne sa velmi toci hlava a na jar je to najhorsie akurat ze ja mam tlak ok tak asi chrbtica alebo proste loen tak 😀 ale dnes sa mi toci az az od noci som hore hadam to uz prejde. Myslite ,ze to moze byt aj pre menzesom ?

gabak
25. jún 2009

Ahojte, aj mne sa začala točiť hlava hlavne týždeň pred menzesom a je mi tak nevolno od žalúdka. Mám to odvtedy ako som prestala kojiť. Je to otras. Aj keď sa s malou hrajeme kolo mlynské a ja sa zatočím, je mi úplne na zvracanie a zle mi je potom aj 3 hodiny.Dokt. povedal, že by to upravili antikonc. tabletky. Neskúšala som tak neviem.

tatolu
25. jún 2009

Ja odpadávam na počkanie 😉 😀
Ale ako píše Nobody, je potrebné veľa tekutiny.
Ja to zanedbávam 😔

lindda
25. jún 2009

No co sa tyka toho pitia ja teda tiez tomu moc nedam kava kava kava a 2dcl vody straasne malo no 🙄

evea80
25. jún 2009

baby musite pit, vsak vam odidu oblicky!!!! ja som teda zacala odpadavat v puberte, ale nezistili mi nic, akurat mi povedali ze to mam z toho ze som moc rychlo narastla 😀 Ale inak raz som lezala v nemocnici s diagnozou vertigo (tocaky)na infuzkach a bolo to z vnutorneho ucha predstavte si 🙂 je tam nejake centrum rovnovahy alebo co... A brala som lieky na rozsirenie ciev...

lindda
26. jún 2009

eve aj mne to zistovali lebo ja som ani chodit nevedela iba oci sa mi pohybovali do boku strasne iba jeden krat som to mala take velmi hrozne pred 7 rokmi to by som uz teda nechcela zazit fuj aj som vracala tak mi bolo zle

martina46
26. jún 2009

moj ocko je teraz v nemocke, ma uz sice 80 rokov, ale drzal sa no a problemy so srdcom uz davno. ale teraz ho vzali kvoli takymto problemom. zavrate, tocenie hlavy, dokonca krce.
vysledok? dehydratacia a chybajuce mineraly!!! okrem toho bral liek na odvodnenie kvoli srdcu (potom zistili, ze zbytocne - nepotreboval ho 🙄 😖)
takze teraz bude tlaceny vodou a doplnovat tie mineraly, uz je na tom ovela lepsie.

lucaska
29. jún 2009

ahojte, ja som mavala taketo stavy na jesen, ale po tehotenstve sa mi to akosi zhorsilo, mam dni ze som rada ze vstanem z postele a tocaky cely den....ale prispieva mi k tomu vsetkemu moj nizky tlak.......

majina.b
29. jún 2009

lindda, ja to iste , 2x kava, voda po kave na zapitie a padla

včera ma bolela hlava tak strašnééééé, až mi slzy tiekli, som citliva ma počasie, ale po acyrp., ibalg, a ataral. jednej kave to na 90 % prešlo

majina.b
29. jún 2009

hlavne ma boli hlava, ked sa panbožko nevie rozhodnuť či bude slnko svietiť alebo pršať. taketo počasie je pre mňa hotové nešťastie.

smutnucka23
18. jún 2011

tak mne sa toci v hlave...v poslednom case dost casto....no som chudokrvna a mam malo zeleza...moze to byt tym???

smutnucka23
18. jún 2011

@gabak no ja mam podobne stavy.....

adus123
22. jún 2011

Baby, aj ja mavam take stavy niekedy, ze sa mi aj tri dni vkuse toci hlava a je mi zle. Mne doktor povedal, ze to mam asi od chrbtice. A ako liecbu mi navrhol dva deci cerveneho vina kazdy den....no uz ma vidi ako ich budem pit...ja, co vypijem tak deci vina za mesiac. 🙂

tinushqa552
13. júl 2011

Ako vidím niesom jediná ktorá ma takéto problémy ☹ no so mnou je to naozaj zlé ☹ a neviem čo mám s tým robiť ☹ neviem ako mám tomu predchádzať ☹ normálne sa bojím chodiť už aj na diskotéky ☹ 3 krát som bola už aj v nemocnici lebo som odpadla no nič mi nezistili ☹ som totálne zúfalá ☹ môže to prísť hocikedy a ja neviem ako mám tomu predchádzať ☹

kdezee
14. júl 2011

tocenim hlavy som trpela aj ja a potom mi zistili nieco zo stitnou tak beriem lieky a pohoda 😎

bambulkabambulkova
21. mar 2012

mne sa cely den toci hlava s coho to je ah dufam ze nic vazne pojdem zajtra k doktorke

tajik
18. mar 2013

@bambulkabambulkova ahoj,prave citam tvoj prispevok.chcela by som vediet ako si pochodila s tociacou hlavou u lekarky.lebo ja tym trpim uz roky ale zatial som to u lekara neriesila,vzdy si hovorim to prejde.ale je to na nevydrzanie a v noci hroza.

rika3999
9. jún 2013

Ahojte vidím len staré prispevky..ale ja mám tiež tento problém a už niekedy ozaj neviem čo mam robiť s tou hlavou.. ☹ tiež tým trpím už roky...pár dní mám také že sa to dá vydržať a niekdy nevládzem prejsť ani na záchod neskutočne to obmedzuje život ☹ ..prosím ak má niekto tiež takýto problém napíšte,,už som mala strach že som jediná na svete ☹ .nikto z mojho okolia toto nemá ani z rodiny nemám sa s kým o tom porozprávať je to HROZNE!!..pekný deň vetkým prajem

kvietok210
3. jan 2014

No ja mám tiež ten isty problem.Ja to mam teraz druhy raz čo sa mi kruty hlava aj pred Kramamy aj počas nich.Som zúfala s toho.Je to moc neprijemne.

kvietok210
3. jan 2014

No ja mám tiež ten isty problem.Ja to mam teraz druhy raz čo sa mi kruty hlava aj pred Kramamy aj počas nich.Som zúfala s toho.Je to moc neprijemne.

taenia
31. jan 2014

Mne sa hlava začala točiť pred štyrmi rokmi. Zrazu z ničoho nič sa mi zamotala, čo sa mi nikdy predtým nestalo... tak som sa zľakla, že som volala priateľovi, aby prišiel z práce domov, kde som práve bola. Za 10 minút ma to prešlo. Potom sa to začalo pomaly, raz do mesiaca, vždy v období ovulácie, tak som si myslela, že to je spojené nejako s tým. Potom dvakrát do mesiaca / ovulácia a menšturácia. Točenie hlavy bolo najprv len menšie, časom sa prehlbovalo, musela som si sadnúť, potom mi začínalo byť aj zle od žalúdka. Intervaly medzi točeniami hlavy sa úplne domotali, niekedy dva týždne nič, potom počas troch dní niekedy ráno i večer., popoludní, niekedy dvakrát i trikrát denne...

Neurológovia mi nič nezistili, ani CT, ani magnetická rezonancia, a povedali, že je to druh migrény a predpísali mi protiepileptické lieky, ktoré som samozrejme nejedla... a tak som si myslela, že s tým musím asi žiť až do konca života...

Lenže v mojej honbe za zistením, čo za tým môže byť som skúšala dávať do súvislosti rôzne veci... a potom, po 4 rokoch, som na to prišla - hlava sa mi točí, pretože som začala piť kávu!!!!!!!!!!!!!!!!

Naozaj, v období, keď som sa presťahovala do Francúzska k môjmu priateľovi, ma naučil piť kávu. Najprv som pila len menej, čas od času, a potom každé ráno a potom i popoludní... to odpovedalo tomu, že sa mi časom zintenzívnili problémy a začali byť častejšie.

Počas mesiaca som bola na dovolenke v horách a tam som kávu nepila. Zrazu mi nič nebolo. To ma utvrdilo a začala som testovať. Najprv som si nebola istá, pretože čas od napitia sa do točenia hlavy bol variabilný, ale potom som to spočítala a zistila, že točenie nastupuje cca 3-5 hodiny po vypití kávy. Ak to bola káva druhá, tak bol nástup rýchlejší. Tu musím zdôrazniť, že boli dni, keď mi nič nebolo aj po vypití kávy, takže tam je asi niečo, čo to spúšťa.

Súvisí to trochu aj s cyklom a s tým, čo ste alkoholické pili (ak kombinujem s vínom, ktoré som pila večer predtým a ráno si dám kávu, tak je to ešte horšie!)

Po káve s mliekom také problémy asi nemám, ale ešte som to celkom dobre netestovala - odvážila som sa kávu s mliekom otestovať len raz odkedy kávu nepijem a bolo to OK. Ale zato dnes ráno o 09:30 po dvoch mesiacoch nepitia kávy a bez problémov s točením som si dala espresso a 11:45 sa mi roztočila hlava... je to jasné!

Pre Vaše info - od malička mám nízky tlak, občas v poriadku, ale skorej nižší. Je možné, že to všetko súvisí aj s tým, koľko človek pije, akú kávu pije (ja teda osobne rozdiel nevidím, jediná, ktorú som nepila bola instantná.)

Ak človek hľadá info o pití kávy a točení hlavy, tak je to všetko spojené v zmysle - máte nízky tlak, preto sa Vám točí, takže sa napite kávy....

Pozor - poznám zatočenie hlavy a zatmenie pred očami, ktoré máva človek s nízkym tlakom keď sa zrazu zohne a zdvihne a podobne - to mávam a nie je to to isté ako točenie hlavy po káve, kedy sa neviete udržať poriadne na nohách (ale zas závisí od intenzity) a býva Vám aj od žalúdka zle (zas nie vždy).

Takže - potom, ako sa necháte vyšetriť - pretože točenie hlavy môže byť spôsobené všeličím, i napríklad infekciou v uchu - sa zamyslite, čo sa vo Vašom živote zmenilo a pozorujte sa. Zapisujte si presne kedy sa Vám hlava točila - deň a hodinu. Zapisujte si či ste pili kávu a alkohol a kedy. Porovnajte to s cyklom. Treba byť naozaj dôsledná!

batostek
5. okt 2016

Dobry den poradi mi niekto mam 18nast rokov pracujem a v robote sa mi stalo ze som vracala a tocila sa mi hlava a po nijakich minutach som dostala aj krce do zaludku ci by mi niekto poradil ?? ospravedlunujem sa za pravopisne chybi a vo pred dakujem