Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
21. okt 2009

kkkatarinkaaa - my sme začali spávať pri otvorenom okne asi tak cez vianoce 2008, teda ika mala niečo viac ako mesiac - mali sme zatiahniué žaluzky a nechané iba na tie malinké otvory a okno otvorené ako vetračku. Ale vtedy bolo aj -10st. Teraz je už zvyknutá, že je otvorené 😵 spí ako babatko 😀 😀 😀

ika8
21. okt 2009

a čo všetky kuk futbal? 😕 😀

kkiikkaa
21. okt 2009

ja len tak narýchlo - zajtra mám poradňu - musím ísť skôr spinkať.
dani, ja som moje kolegyne hrešila, že mi to nepovedali - pár dní potom, čo som sa to dozvedela tu. nemali tušáka 🙂 stena je dosť hrubá 😉 ja som riflová - menčestráky nemusím (na sebe; na iných sa mi páčia). tie koledy ani nespomínaj- celý deň dokola jedno cd (inak aj trhy bývali super zážitok🙂.
aj mne to pripadá, že vianoce sú za rohom ... my budeme mať tento rok také poskromnejšie darčeky (asi len parfémiky), lebo malinká toho potrebuje veľa 😀 potvorka 😀
skoro všetky máte 1-ročné detičky, také sú najzlatšie, je s nimi strašná sranda 😉

dejna3
autor
21. okt 2009

ika, ja som si umývala vlásky 😉

kika, tak daj vedieť, ako dopadla poradňa 😉 hej, ešte boli dobrí tí spievajúci eskimáci alebo ten vrzgajúci huslista pri úrade práce 😝 😝 😀 😀

dejna3
autor
21. okt 2009

kika, teraz som našla na mmb perfektné rifle 😉
uvažujem, či ich neobjednám... za tú cenu 🙂

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6300431

kkiikkaa
21. okt 2009

...vidíš, a že nám bolo v robote zle!!!! 😀 ...samé televízne hviezdy, ukľaudňujúca hudba , kávičkovanie, nasmiali sme sa...
ps: futbal len keď musím=keď je manžel doma😝

dejna3
autor
21. okt 2009

bolo dobre, hlavne pred uzávierkou 😝 😝 😝
hehe, ale teraz nám je určite lepšie 😵 a vieš ako nám baby závidia, že tam nemusíme byť? 😀 😀

dejna3
autor
21. okt 2009

ja to hovorím od začiatku, že sofi je také dobrunkavé dieťatko, vďaka tomu, že som sa tam celé tehu nemusela jedovať 😝 dobre to dopadlo tak, ako to bolo 😉

dejna3
autor
21. okt 2009

kika a do koľkej budeš v meste zajtra? nedáme stretko?

katinka0000
21. okt 2009

kkkatarinkaaa: mne mliecko v mraznicke vydrzalo max. 1 tyzden, pretoze som musela niekedy odist na cely den prec, takze sa to za ten den pominalo. a nicovi chutilo aj mliecko z mrazaku. sice nie tak ako cerstve, ale spapal. viem, ze niektore deticky s tym maju problem.

felixko
22. okt 2009

ahojte,
ako nám vonku krásne svieti slniečko a dokonca je aj teplo 😀 😀 😀 hneď je mi veselšie.

dejna tie rifle sú super, keby som bola tehotná, hneď si ich objednám. majú super cenu 🙂

misskkaa
22. okt 2009

baby z TO poradte je mozne ze by malemu nechutilo mliecko z flase? sice on ho vypije,ale vzapeti vyvrati. ked pije z prsnika tak je v pohode,akurat v noci sa mi nechce vstavat a tak mu supnem flasu.
doktorka nam dala espumisan,a nechapem preco lebo doteraz maly nemal vobec ziadne problemy so stolicou a vetrami...a teraz chudak tlaci...vystiera sa...sponuje..nechapem preco tak som tie kvapky vysadila. moze to byt ze mu zaskodily tie kvapky? ☹ ☹

ika8
22. okt 2009

miska: neporadím, nekojila som ☹ ale podľa mňa, ak máš mlieko mala by si ho kojiť aj v noci z prsníka, je to lepšie a aj pohodlnejšie... veď mliečko do fľašky musíš zarábať, resp. ty asi odsať a potom zasa zohriať na teplotu 40st.
A isto by som to neriešila žiadnymi liekmi a kvapkami, radšej prehodnoť svoj prístup (prinúť sa vstávať k matúškovi - je to tvoj synček) - teda ak máš dosť mliečka a nemusíš dokrmovať z fľašky... to môj názor, isto ti aj iné baby odpíšu

katinka0000
22. okt 2009

misskkaa: ja mam presne taky isty nazor ako ika. ja som si mliecko odsavala 10 mesiacov a bola to riadna fuska. cize ak mas moznost, tak ho koj dovtedy, dokedy sa ti bude dat.
a ak ma problemy s bruskom, tak mu kludne daj espumisan, aj moj nico ho uzival.

katinka0000
22. okt 2009

nico mal vcera nielen vecer nepokojny ale aj celu noc. bol hore asi stokrat. neviem, co mu bolo. choroba asi ziadna, lebo teraz je o.k.

idem nieco upratat, lebo to tu vyzera ako po bombe. 🙂

felixko
22. okt 2009

miska ak mu budeš naďalej núkať flašku, je možné, že si na ňu zvykne a začne odmietať prsník. takto ho vlastne odstavíš. pre malého je lahšie ťahať z flašky ako z prsíčka. mne to absolútne nerobilo problémy vstávať k malej aj v noci a nakojiť ju. dokonca doteraz tak fungujeme, lebo mi neprespí celú noc. niekedy ani neviem, že je hore a papá. chce to trošku obetu a trpezlivosť zo strany rodičov. Espumisan mu kľudne dávaj, uľahčí mu to zaspávanie a nebude ho bolieť bruško. my sme na ňom fungovali asi 3 mesiace od narodenia,potom Ninka už nemávala koliky. je úplne normálne, že bábo má problémy so stolicou a vetrami, je to ešte maličké babatienko, všetko sa mu len vyvíja, postupne sa tieto problémy vytratia.

dejna3
autor
22. okt 2009

miška, felixko ti presne odpovedala... okrem toho espumisanu, skús Ty piť feniklový čaj.... my ho malej doteraz zarábame do večerného mliečka a problémy s kolikami nás obišli 😉
k tomu dojčeniu - ja sa tiež, z vlastnej skúsenosti, prikláňam k tomu, že pokiaľ nemáš problém s mliečkom, fľašku radšej nedávaj.... ja som mala veľmi zapálené bradavky, krvácala som z nich, tak som mliečko len odstriekavala... myslela som, že dočasne, ale potvorka si až priveľmi rýchlo zvykla na fľašku a ku klasickému dojčeniu sme sa už navrátili 😒

dejna3
autor
22. okt 2009

dneska bolo parádne teplúčko vonku 😵 😵 😵
konečne super prechádzka bez drkotania zubov 😀

misskkaa
22. okt 2009

baby ja nemam problem vstat a nakojit maleho,ale ci je mozne ze ked mu dam flasu tak mi potom vsetko vyvrati...a do utorka bolo vsetko o.k. kakal a prdkal jak stary autobusar... 😀 😀 ...a co mu davam ten espumisan tak sa mi len chudacik sponuje a aj tak nic so seba nedostane.tak len cvicime z nozickami a masirujem brusko,ale
malokedy sa vykaka. strasne je nepokojny...

dejna3
autor
22. okt 2009

miška, možno to z fľaše príliš rýchlo spapá...a potom grcká a nadúva ho... moja malá tiež tak hltala... dlho sme pre ňu hľadali dudlík s tou absolútne najmenšou dierkou... napokon musela papať AR a ten bol hustejší, takže aj pomalšie tiekol..
problém môže byť aj v tom, či si niečo ty nezjedla...
tie koliky ani nemusia súvisieť s fľaškou, chlapci trpia kolikami častejšie ako dievčatká

katinka0000
22. okt 2009

misskkaa: neznamena, ze ked budes davat espumisan, tak koliky mavat nebude. koliky deti nezacnu mavat hned od prveho dna od narodenia. my sme nicolaskovi davali espumisan a kolikam sme sa nevyhli. niekedy s bruskom problem nemal aj tyzden a niekdy aj dvakrat za den aj v noci.
treba len vydrzat a ono to prejde. viem, o com hovorim. prve razy som plakala spolu s nim, lebo som mu nedokazala pomoct. este si kupit krem na brusko "pupik" a pri cviceni mu zaroven masiruj brusko.
a tu flasu isto nedavaj.

a k tomu grckaniu. my sme namiesto AR mliecka pridavali do mlieka NUTRITON. je to kasicka na zahustenie MM alebo UM. je vhodna pre deti od narodenia, ktore maju problem s vygrckavanim mlieka. odkedy som to zacala pridavat do mliecka, bolo po grckani.

katinka0000
22. okt 2009

za chvilu k nam pride neter. bude u nas spat, tak sa lucim, lebo jej budem musiet prepustit notebook a manzel je za druhym pc.
dobru noc!

inffinity
22. okt 2009

Misskkaa já se taky přikláním k holkám, není nic jednoduššího než kojit a važ si to že můžeš 😉 je spousta maminek které by chtěly a nemohly..zároveň si spolu pěstujete parádní mazlící rituál.. 😀 😀 a máš to bez práce a příprav 🙂 a kdyby jsi chtěla tu mastičku pupík tak nekupuj dám ti, jen jsem ji otevřela a 1x jsem Mišičce namazala bříško,ale ona je citlivka takže jak ji to chladilo tak plakala takže už jsem ji ho nedala..kdybys ho chtěla tak se mi izvi a dohodneme se.. 🙂

jinak ahojky holčiny, my zítra jedeme na víkend do Ostravy 🙂 jůůůů jak já se těším, brácha má 18 tak se jdeme oslavit 😀 😀

dneska si představte mi Mišička přes den spinkala od 12:30 do 14:30 to mrnkala tak jsem ji dala napapat a u toho usnula a spala do 16:15 😲 😲 😲 a to jsem chtěla jít ven když bylo tak hezky, no šly sme víte kam 😖 ale aspon se vyspinkala včera v noci zas bantovala bylo 23:15 a ona se na nás usmívala v posteli jak jsme na ni svítili mobilem že co dělá 😀 😀 😀

kkiikkaa
22. okt 2009

dani, včera som už bola off ☹
tie rifle vyzerajú super!!! a tá cena?! 🙂 u dr. bolo narvané - namiesto o 11.ma vzali o 12,15!!!!samozrejme vnútri som bola max.2 min. potom som ešte šla ku kamoške, čo má tiež vo feb.termín, domov som prišla k.o. o 16. - takže aj tak by sme sa asi nestretli. ale bud.týždeň - ak bude pekne, by som bola rada 🙂 ale mne by to najviac vyhovovalo tak po 13,30, hm?! (vychádzky; ešte som nemala kontrolu).
však ja viem, že kolegynky závidia 🙂 ale však si to niektoré ešte mohli rovnako zariadiť 😀 ja budem mať asi najkľudnejšie bábo na svete - lebo ešte keď si ty odchádzala to nebolo také strašné ako keď ja teraz 😝 už toho bolo na mňa fakt moc, malinká ma vlastne zachránila 😅 . ozaj, dnes som stretla darinu - ešte má 2 týždne, ale vyzerá v pohode, ani nemá nejaké extra veľké brušino.andrejka nevieš? zajtra behnem do roboty, pre zmenu idem k zubárke 😖 a potom letím domov navariť polievočku a upiecť koláčik, mňam.

dejna3
autor
22. okt 2009

ahoj kika,
jasnačka, po 13,30 je to pre nás ideálne, lebo my chodievame von najčastejšie až poobede 🙂
na darinu som minule myslela... andrejku som videla na trhoch s bruškom a odvtedy nič neviem... ale termín mala teraz nejak koncom októbra 🙂
po darine nasleduje mirka, že? 😀 kokos, to je úroda, tehu vírusy 😀 😀
ja som nemala celý čas kontrolu... vraj rizikové v TO nekontrolujú.. neviem, či je to pravda 😕 ale ešte nepoznám nikoho, koho by boli kontrolovať na rizikovom /v topíkoch/
oziiik, ja som aj zabudla 😀 už cca 4 deň cítim pohyby, dnes prvýkrát to boli také kopančeky, že aj rukou sa dali cítiť.... žiadne šteklenie, či motýliky sa u mňa nekonajú... keď už - tak kopance 😀 aj sofi bola taká... jáj, dúfam, že toto druhé ma tak neumorduje ako sofinka v bruchu 😝 😀 😀

ada11
23. okt 2009

miska, len ho dojči, veď v noci nakojiť je oveľa jdnoduchšie ako zarobiť a ohriať, resp. odsaté mlieko ohriať. 😉 ja doteraz kojím v noci cca 5 razy a som tu a popri tom chodím už aj do práce na 2n dni a mám ešte aj druhé dieťa 😉 dá sa to zvládnuť. Bude ti ľúto ak sa naučí na fľašu, veď keď máš dosť MM /aj kebyže ho máš menej, tak sa dá pomôcť a nemusíš dokrmovať, stačí len častejšie prikladať/. My sme o MM bojovali celé 2 mesiace a boj sme vyhrali a kojím doteraz. Nevdávaj sa ani v noci, nočné dojčenie zvyšuje laktáciu 😉

felixko
23. okt 2009

ahojte,
my sme dnes na návštevu u babky, malá buvká, ja čítam knihu, skočila som vás kuken 😀

miska nepchaj zbytočne malému flašku, keď netreba. ako píše dejna, môže grckať z toho, že mliečko rýchlo nasaje a potom to vyvráti. my sme na začiatku malú trochu dokrmovali a zopár krát sa mi tiež stalo, že všetko vyvrátila. aj s tými kolikami u chlapcov majú baby pravdu, chlapci oveľa častejšie trpia kolikami ako dievčatá. nič iné ti nezostáva, len vydržať. časom bude klud. pi fenyklový čajík, večer si môžeš dať aj medovkový, aby malý kludnejšie spal. veľa trpzelivosti, drž sa!!!

dejna už cítiš pohyby? super. ako druhorodička si to skôr vycítila, že je to bábo. mne sa ešte stále niekedy zdá, že cítim pohyby 😝 😝 😝

kkkatarinkaaa
23. okt 2009

miska- aj ja sa pridavam-snaz sa radsej kojit, mne sa malinka aj velakrat ukludni- ked je nervozna- len na ciciku 🙂 kojenie je uplne super 😵

a k tomu brusko- ja pijem feniklovy caj-malu len kojim, takze jej to pekne ucinkuje cez mliecko 🙂

katinka- diky, dufam, ze mi to mlieko z mrazaku spapa... 😖

ada11
23. okt 2009

kkkatarinkaa, k tomu MM - ja som ho mrazila 3 mesiace, síce potom som ho vyliala, použila som len 1 dávku a malej chutilo 😉