Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

teri3
8. dec 2009

ika, aj Filipko chodením dobíja baterky 😀 . Oni sú s Ikuškou také nevlastné dvojičky 😅 - aj na chodenie v spacom vaku je expert 😀

kkiikkaa
9. dec 2009

ani ja tento rok nelyžujem ☹ 😉 som síce slabý lyžiar (strápňujem sa len na ľahkých zjazdovkách, na čiernu by ma nikto nedostal!), ale baví ma to. manželík je smutný, nebude mať s kým ísť, teda ak sa rozbehne sezóna.
za chvíľu idem na otočku do mesta, musím si niečo kúpiť - príšerne ma bolí hrdlo, ledva prehĺtam, dúfam, že teplota nebude!!! ☹ takže k očnej až bud.týždeň... aby som náhodou nevyšla z cviku - každý týždeň aspoň jeden doktor.
dnes to vonku vyzerá lepšie = užite si to s detičkami 🙂

felixko
9. dec 2009

ika aj u nás je podobný problém so spánkom, keď poviem, že sa ide spinkať do postielky, tak mi Ninuša utečie a schová sa pod stôl 😀 tak ju odtiaľ s plačom vylovíme a potom sa ešte nej.15min. prehadzuje v postielke, ja jej väčšinou musím hovoriť básničky a pesničky a potom zaspinká.

dejna my ešte čakáme na predaj nášho 1izb.bytu, máme záujemcov, len vybavujú úver,preto čakáme na nich, aby sme súbežne s nimi mohli začať vybavovať hypotéku, potom nejako súbežne vybaviť kúpu a predaj, zápisy na katastri, aby sme sa mohli vysťahovať a nasťahovať. prerábať budeme určite, takže určitý čas budeme bývať u našich. to bude najskôr vo februári.

pozerali ste dnes Teleráno a Ilka? vraj na vianoce by mohol napadnúť aj sneh. ochladiť sa má poriadne a v budúci týžden štvrtok,piatok očakávajú snehové zrážky, jupííííííí

alicc
9. dec 2009

Dobré ránko !

kkiikkaa želám ti skoré uzdravenie, verím že je to veľmi nepríjemné ☹

lucia563
9. dec 2009

Ahoj dievcata...

...spominate chodenie, nas Filipko tiez zacal az v 15stich mesiacoch chodit a myslim ze mu nic neuslo. On strasne dlllllho chodil za jednu ruku alebo popri nabytku, uz sme sa nevedeli dockat. A zrazu sa chytil a viac nepustil....je to individualne...

...pocasie fakt o nicom uvidime co dnes, vcera sme tiez boli iba doma a Filipko mal taky den aky uz ani nepamatam, bol hrozne umrncany, neposlusny, nic nechcel jest, prvy krat vcera jedol navecer o pol piatej!!! 😠 😠 ☹ neviem co to bolo za den...dnes vyzera spokojnejsi, hra sa...ze by to tym pocasim?? 😉 😉

....jaj Felixko, keby to tak vyslo s tym snehom, tesila by som sa ako male dieta a viac by mi ani netrebalo 😀 😀 😝

...pomaly rozmyslam, ze by som mala aj veci zacat balit, cez vikend uz chceme co to prestahovat, potom zvysky do dalsieho vikendu, tak neviem, ci s drobcom sa neocitneme aj na tyzdne u nasich, nech muzik moze poprenasat aj take veci ako pracka, chladnicka, postele atd atd...

...asi dnes vybehnemem aj von, ale asi az poobede...

...pekny dnik 😉

felixko
9. dec 2009

jééjda, LUcia to bude krásny pocit v novom domčeku, ja si pamätám keď sme sťahovali do nového domu, keď sme mali konečne svoje izby, nový nábytok..ako deti sme to úplne inak vnímali. moja setra, ktorá mala vtedy 3 roky sa chcela stále vrátiť domov, keď išla na WC tak hovorila, že aj doma máme taký istý záchodík. ja som mala vtedy asi 8rokov, tak si z toho dosť pamätám

lucia563
9. dec 2009

no veru Felixko, ale sa trochu bojime, ze tie Vianoce budu este take trochu...ako to napisat...rozhadzane...dufam, ze stihneme upratat vsetko tam kam treba a cez Vianoce budeme konecne lenosit, teda hlavne muzik, lebo chudak uz ma toho vazne dost ☹ ....tiez som zvedava co tento nas drobcuch na to, ale uz akoby som ho videla hrat sa so snurkou od zaluzii na francuzskych oknach 😀 😀 😀 a urcite tam bude mat vacsi ,,vybeh,, ako tu na byte...vnimat to asi tiez az tak nebude, este je maly na to...no kazdopadne som zvedava, ako to zmakneme... a dufam ze hracky uz budu iba v detskej izbe a nie vsade...ale to je asi tak len moje zbozne prianie 😀 😀 😀

dejna3
autor
9. dec 2009

ahojte,

no lucia, klobúk dolu, sťahovať sa 2 týždne pred vianocami 😉 držím palčeky, aby ste všetko postíhali a vianoce ste si už v pohode užili v novom domčeku 😵 😵

bodaj by to vola pravda s tým snehom 🙂

my sme boli dnes tiež poobede vonku, bolo celkom fajn 😉

sofinku uložíme spať a ona sa tiež ešte najakých 15 minút hrá s plyšákmi, stavia sa alebo sa prehadzuje, ale potom pekne zaspinká... ja ju idem pár krát pozrieť, uložiť a zakryť, ale zvládame všetko bez plaču a bez dožadovania sa našej prítomnosti 😉

lucia563
9. dec 2009

Vies, Dejna...ono uz bolo tych terminov, ale skratka tento musi vyjst...a druha stranka veci, nie je sranda tahat financne dve domacnosti, kedze uz aj na dome platime vodu, plyn, elektriku...minule mi mamina hovorila ,,ved aj my sme sa stahovali na Luciu,, (tusim mam meniny tento vikend) 😉 😉 takze uvidime, co stihneme tento vikend 😉

...inak, ak sa prestahujeme, tak budem asi ,,off,, neviem co ako a kedy si dame nejake pripojenie na net, no to bude zaujimave 😠 😠 😠

dejna3
autor
9. dec 2009

luci, jasnačka, ťahať 2 domácnosti nie je sranda... niekedy aj jedna je až až 😒

dobreže si pripomenula meninky, tiež máme nejaké lucie v našom okruhu 😉

baby, nekukali ste včera paľbu? bola tam reportáž o tých "vyberačoch" na onkológiu... podvodníci 😠 a vraj sa sústreďujú najmä v PE a okolie... škoda len, že takto zneužívajú ľudí a keď už je aj nejaká, ozaj seriózna, zbierka, človek aby mal obavy, komu tie peniaze vlastne pôjdu 😝 😖 🙄

sofi, bola dnes podarená, kukala sa na seba do zrkadla, ukazovala prstom a vykrikovala "bábo".. tak sme sa na nej nasmiali 😀 😀 😀

a dnes jej vyšiel ďalší zúbok... sa nejak rozbehla, asi chce jesť na vianoce šnicle 😀 😀 😀

alicc
10. dec 2009

Pekný deň,

ja mám už za sebou ranné nákupy a ak bude aj cez obed pekne chystám sa umývať okná a prať záclony. ale teraz idem piecť makovú a orechovú štrúdlu, tak držte palce aby sa vydarila 😉

felixko
10. dec 2009

lucia aj keby boli vianoce ešte také "rozhádzane", ale budete ich mať navždy v čerstvej pamäti, ako tie prvé na novom 😉

alicc nerob chute s takou dobrotou 😠

dejna3
autor
10. dec 2009

ahojte,
my máme doma malú chorôbku ☹ sofinka zle spinkala v noci a ráno mala teplotu 38,2... najskôr som myslela, že je to zo zúbkov, teplotku sme zrazili, no teraz má znovu, ale nemerala som ešte... celkovo nie je vo svojej koži a nechce papať nič okrem mliečka 😔
ak to neprejde, skočím radšej zajtra k dokine, lebo ide víkend a nechce sa mi letieť potom na pohotovosť 😒

dejna3
autor
10. dec 2009

no tak my dnes celý deň horúčkujeme ☹ takže zajtra ideme k dokine
ešte k tomu prišiel aj drahý domov, taký všelijaký 😝 a navyše jeho kolega dnes musel odísť z práce, lebo mu bolo zle a vraj jeho sused zomrel - potvrdená obeť prasacej chrípky 🙄 že o ňom hovorili aj v telke 😒

felixko
10. dec 2009

ahojte,
dejna prajeme skoré uzdravenie, nech sa sofinke uľaví 🙂 je tých chorôb teraz nejako vela

ika8
10. dec 2009

ahojte,

už by malo začať riadne mrznúť, nech všetky bacily a vírusy pokapú 😠

dejna: sofinke rýchle uzdravenie.
A vyzdravenie aj všetkým ostatným detičkám, mamičkám a tatinom. Nech si v zdraví užijeme vianoce 😵

mne dnes ika ako obyčajne zaspala o 18.45h v kočíku vonku... ja sa s ňou rozprávam a reakcia žiadna 😅 😀 no ale nechala som ju len pol hoďku a ešte len teraz večer zaspala... a ráno ju nemôžem dobudiť... bude to nočný fták po rodičoch 😅

katinka0000
10. dec 2009

ahojte!

ika: u nas je to podobne ako u vas s tym zaspavanim. kazdy mi hovoril, ze ked nico zacne chodit, tak sa rychlo unavi a bude spat ako zarezany. co samozrejme vobec nie je pravda. su dni, ked spi dobre (ako bolo vcerajsia noc) a su dni, ked je nonstop hore. predvcerom sme prisli domov o pol dvanstej v noci. isla som si lahnut o pol jednej a v tom sa nicolasko zobudil a bol hore do pol piatej. tak si to viete predstavit. ale isto to casom prejde, chce to len trpezlivost. ja som si nato uz tak nejak zvykla. vcera v noci spinkal pre zmenu veeeelmi dobre a ja nie som nato zvyknuta a o pol jednej som nemohla zaspat a o pol stvrtej som sa zobudila uz vyspata. 😀 🙂

katinka0000
10. dec 2009

dejna: sofinke skore uzdravenie.

ika8
10. dec 2009

katinka: ja sa ani nesťažujem, len ika do 3/4roka spala tak, že sme o nej ani nevedeli. odkedy chodí, nie a nie večer zaspať a v noci sa budí. ja som len chcela vedieť, či si fakt aj vaše detičky nabíjajú baterky chodením 😅

alicc
11. dec 2009

Ahojte,
dejna Sofinke prajem skoré uzdravenie a aby ju tá teplota nemorila príliš dlho.

včera som piekla tú štrúdlu, je fantastická 🙂 , taká naozaj vianočná(samozrejme že moje odhodlanie dať si iba jeden kúsok stroskotal hned v zárodku)! a dokonca som stihla aj umyť okná a vyprať záclony, takže na vianoce mám už upratané.

a čo sa týka toho spinkania detičiek, moja malá spávala tiež zle a aj teraz ešte skoro každú noc cestuje za nami do izby, niekedy už o polnoci a to má sedem rokov. len dúfam, že do odemnásky ju to prejde a ked pribudne ešte jeden zázrak, tak fakt neviem kde sa v tej posteli pomestíme 😝

dejna3
autor
11. dec 2009

ahojte,

tak sme boli u dokiny,
sofi mala celú noc horúčky, už to bolo nad 39C 😝
má nejakú virózu a k tomu silný zápal mandlí ☹ chuďatenko moje... vyfasovali sme aj atb... ale dnes už sa zdá byť lepšie, teplotu som ešte nemerala, lebo dospáva noc (tá bola strašná 🙄 ) ale zdá sa, že už nehorúčkuje 😉
ja som total vyčerpaná, zaspala som asi o 3,30 a o hodinku sme už zasa buntošili... a takto až do rána 😒 a ani si nemôžem ľahnúť, lebo čakám maminu, a musím skočiť do mesta na nákupy...

alicc, ja sa dnes chystám piecť po dlhom čase slivkový koláč, dúfam, že sa podarí 😉

dejna3
autor
11. dec 2009

a dr, bola podarená 🙂 až dnes si všimla, že čakáme mimi, tak sa tešila a smiala sa, že či to teraz "dobiehame" 😀 😀

felixko
11. dec 2009

ahojte,
my sme od včera u našich, Ninke sa vôbec nechce ísť domov, lebo tu má havka, stále vykrikuje na babku, naháňa sa, tak sme si predĺžili pobyt na dedinskom vzduchu a domkov sa chystáme až zajtra. teraz ideme spraviť stromček, púšťame si vianočné pesničky, takže máme vcelku vianočnú atmosféru.

dejna to je super, že maličkej je už lepšie, chúďatenko malé, museli ju tie horúčky vyčerpať. a teba tiež určite.

ja nechcem chváliť Ninušku, ale u nás odkedy nekojíme je to so spánkom oveľa oveľa lepšie. prespí celú noc, niekedy sa zobudí, zamrnkne, poprehadzuje sa a spí ďalej.

katinka0000
11. dec 2009

ahojte!

ika: hadam len nase deticky sa dobijaju chodenim. 🙂 pre ostatne je to unavujuca cinnost. 🙂

dejna: super, ze sofinke je uz lepsie. chudatko male!

dejna3
autor
12. dec 2009

ahojte,
dnes sme mali zasa nepokojnú noc, znovu horúčky ☹ cez deň je dobre a navečer sofinke vždy vystúpi teplota... ráno o pol osmej mala ešte 38,7C, tak sme znovu zrážali...už má doslova záchvaty, keď zbadá, že beriem teplomer do ruky 😝 a navyše sa jej dnes ráno urobila horúčka na tej malinkatej pusinke 😖

zajtra je už strieborná nedeľa 😕 ale to letí, veď to sú už fakt takmer vianoce 😵

idem niečo navariť, pá 😉

felixko
12. dec 2009

dejna dnes v noci to už bude hádam lepšie, ATB by už mohli zabrať 🙂

my sme bolí dnes s mužíkom na väčších vianočných nákupoch, už mám na Vianoce skoro všetko, ešte také maličkosti dokúpiť a môžu byť Vianoce. ja som si nekúpila nič, iba jednu knižku.

zajtra chcem konečne doobeda pripraviť cesto na medovníky, keď bude Ninulka spať, potom pošlem muža s malou k svokre a ja si zatiaľ napečiem. dozbobím večer. ak to už zajtra nestihnem, tak potom medovníky asi nebudú.

baby, čo pečiete na Vianoce, aký zákusok??? dajte mi nejaký tip

dejna3
autor
12. dec 2009

felixko, no neviem 😖 už jej znova stúpla teplotka, vždy na noc má horúčky ☹ už by to mohlo skončiť... koľko dní môže takto horúčkovať? ak bude ešte aj zajtra v noci, mám ísť znovu k dokine? 😕

my pôjdeme na nákupy budúcu nedeľu do NR.. okrem toho ešte nejaké drobnosti kúpim tento týždeň, ale v podstate, to už máme tak pol na pol vybavené 😉

katinka0000
12. dec 2009

ahojte!

felixko: aj ja uz mam pre kazdeho darcek.

od sestry a od mojich rodicov sme uz darcek dostali. kavovar dolce gusto, tak sa hrozne vytesujem. a s manzelom sme sa dohodli, ze si nic nekupime, ale si ideme zajednat pobyt pre nas troch do nejakeho wellnes hotela.

dejna: kolky den by mala zajtra sofi horucku? ja by som v pondelok pre istotu radsej dokt. zavolala.

zajtra nie sme cely den doma, tak vsetkym zelam krasnu nedelu. 😉

ika8
12. dec 2009

ahojte,

dejna: chúďa sofinka ☹ takto ju to morí ☹ ošklivá teplota 😠 ika keď bola chorá, mala teplotu iba jednu noc, ráno mala už 35,9 😕 a už sa jej to nevrátilo, našťastie. A má sofinka aj kašlík alebo soplík? nech je rýchlo zdravučká 😉

my sme sa boli dnes vyvetrať do tej kosy... ika si nechcela nechať rukavice a ruky tiež nechcela mať schované... tak ich mala ako dva ľady 😝 a aj líčiská jej vymrzli, bola ružovučká ako prasiatko 😉

a vianoce? už môžu byť 😵 😵 😵

lucia563
12. dec 2009

Ahoj dievcata...

...ja som darceky riesila az dnes, ale este aj tak nemam vsetko, co chcem, snad cez tyzdnen to poriesim...
Katinka, dolce gusto som kupila muzovi k 3Otke, a robi super kavicku, ako v kaviarni, budete urcite spokojni...

Dejna, ako citam, Sofi stale drzia tie horucky, ak by to do zajtra, mozno pondelka neprestalo, asi by som tiez sla znovu k doktorke...Filipko mal horucky tak, ze v noci to zacalo, potom este v priebehu dalsieho dna, ale na ten dalsi den uz bolo po horuckach, takto dlho to nikdy nebolo...

Dnes som uz pakovala nejake veci do krabic, nech to pomaly ubuda a moze sa prenasat na dom...aj zajtra tam idem este makat, ale vobec mi to nevadi, je to pre mna take trochu odreagovanie sa od tychto materskych povinnosti, myslim, ze raz za cas to neuskodi....takze Filipko bude u starkych, nech ma aj on trochu zmeny a viac vybehu 😉 😉 😉

Tak vam zatial peknu oddychovu nedelu 😉