Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

teri3
15. feb 2010

no, neviem, kde je dnes inffinity, ale ja sa asi premostím do postele 😀 😀 😀

ika8
15. feb 2010

tak pekné premostenie 😀 😀 😀

dejna3
autor
15. feb 2010

no ja som doprala, teda práčka, môžem vešať 😀 😀

ika8
15. feb 2010

ja ešte čakám na ikine papanie a pálim aj ja do postele 😉

dejna3
autor
15. feb 2010

tak teda dobrú 😉

inffinity
16. feb 2010

já jsem vás prošvihla 🙂 zasekla jsem se na aukci 😀 😀 já a jít spát před jednou?? 😝

inffinity
16. feb 2010

jinak taky jsem dneska kukala počko a líbí se mi těch +10 v sobotu.. 😎

měli jsme jet do Ostravy tetě na 60.tku ale drahý má pohotovost tak jedeme víte kam 😠 😠 😠

felixko
16. feb 2010

baby ja ledva vydržím byť hore do pol12, to nehovorím o tom, keď som chodila do práce, tak som chodila už o 20.-21.00hod. spávať 😉

ja som včera aj zabudla napísať, že som volala dr. kvôli Ninkinmu výteru, takže stafylokok pekne sám odišiel, nepotreboval ani ATB 🙂 , dnes je 8 deň od očkovania, zatiaľ bez reakcie 🙂

teraz mi volala mama, že sa dopočula, že v topoľč.nemocnici sú kukláči 😒

inffinity
16. feb 2010

http://www.ta3.com/sk/reportaze/145297_prevadzk...

holky já myslím že nemocka bude ok, že asi se to odnáší kvôli tomu aby to ty neziskovky neznárodnily.. 😉

inffinity
16. feb 2010

tak oprava odnášejí si oni svoje.. no uvidíme co tam pak bude.. 😒

alicc
16. feb 2010

ahojte,
tých mliečnych zúbkov je 20 a trvalý chrup má 32 zubov.

fakt nič dobré o nemocnici nepočujem, no ved uvidím v piatok či ma hned medzi dverami nepošlú domov, že nie som "akútna" 😝

kkkatarinkaaa
16. feb 2010

ahojte
dejna- teraz som prave kuk tvoj album a tie 3D fotky su uzasneee, uplne dokonale 😵

moja Viki sa natahuje s babinou...dnes som jej dala asi stvrtinku lyzicky z mojej krupice 🙂 jaj, ale sa zalizovala 😵 taka bola podarena....zlata bola.
dnes som jej aj kupila podbradnicek taky ten gumeny 🙂 aj som sa obzerala v meste , ale nevidela som nikoho z vas...ale to sme bol s manzelom ozaj len na skok, tak asi preto som nikoho nezaregistrovala 😅

no a s tou nemockou....no otras...ked si predstavim, ze som zamestnancom tejto institucie....chvalabohu , ze som na materskej 😅 ozaj sme si tu nasu droblinku nemohli naplanovat lepsie 😅

a teri-tych zubakov je 20 -mliecny chrup a 32- dospely chrup 😉

ika8
16. feb 2010

ahojte, tak my sme dnes opäť mali "super" noc. už mi tie noci nejak splývajú a som ako múčnym vrecom uderená 😖 .teraz som dala iku spinkať a niekto začal asi opravovať radiátor alebo čo. búchajú po ňom ako blázni, našťastie ika spinká v inej izbe. Soplík nám pretrváva, slince sa opäť ako doga, ale pred chvíľou som merala teplotku a mala 37,3 😖 snáď to nepôjde vyššie, ika funguje v normálnom režime, len sme dnes neboli vonku. A papá celkom dobre - dnes spapala za misku kolienok s perkeltíkom 😵 a tlačíme teraz do nej veľa ovocia, nech má vitamínky 😉
Uvidíme, aká bude dnes noc 😅
Baby dávate deťom aj normálny ovocný čajík, ktorý nie je určený pre detičky? ja som dnes dala ovocný teekane, veď tam bola napísaná šípka, ibištek, jablko a nič také neprijateľné tam nebolo. A dala som jej tam aj trošku medíku

felixko
16. feb 2010

ahojte,
ika ja dávam detský ovocný čaj Ninke, ale myslím, že tie klasické ovocné tiež nemôžu detičkám uškodiť, podľa toho, čo píšeš, ani ja by som nemala strach, ak by som ho malej dala 😉

kkkatarinka sestra je nakoniec rada, že dala vtedy v nemocnici výpoveď, teraz by možno zostala na ulici

ika8
16. feb 2010

už mám anjelika hore, tak padááám 😵

dejna3
autor
16. feb 2010

čaute,

ja dávam sofi tiež detský čajík, ale už som aj ja rozmýšľala nad klasickým ovocným... myslím, že neuškodí 😉

tá nemocka ma už dosť štve 😠 keď odhliadnem od toho, že ešte neviem, kde vlastne porodím, neviem si predstaviť, ako sa budem trepať bez auta napr. do nitry, ak ma pošlú na nejaké vyšetrenie 😝

katarinka, boli sme v HC 😉 inak ja som dnes bola v meste, aj s maminou, ale tiež som nikoho nestretla... len teri v kauflande 😀

ika8
16. feb 2010

dejna: aj ja som bola dnes v kauflande 🙂

Dávate detičkám dačo, keď nemajú teplotku viac ako 38C, alebo necháte to na organizme ako zabojuje? ika mala teraz večer 37,6 a soplík má vodičkový - takže v začiatkoch 😖 to zas budú noci - chúďa moje malinkaté ☹ a tak strašne sa bojí odsávačky 😝 reve, ale slza nikde 😅

dejna3
autor
16. feb 2010

ika, pod 38C - nedávam nič... ja dám len kvapky - aby sa v noci vyspala... my odsávačku ani nemáme, zatiaľ sme vždy zvládli bez nej, ja sa snažím tomu odsávaniu nejak vyhnúť 😉
skoré vyzdravenie ikuške 🙂

ika8
16. feb 2010

ja neviem, či by sme zvládli bez odsatia - je hneď nervózna, keď má plný noštek. teraz je to ešte OK, lebo je to vodička, ale keď je to už husté, odsávačka na nezaplatenie 😉

inak máme striebornú medailu v biatlone 😵 zasa kuzmina 😵 ozaj načo sme posielali na olympiádu 150 ľudí 😝 😝 😝 ? mohla tam ísť kuzmina so svojim manželom, ktorý ju trénuje a medailový výsledok by bol rovnaký 😀 neverím, že ešte dakto okrem kuzminovej donesie medailu... fakt iba zuzulka môže prekvapkať, ale moc neverííím 😒

inffinity
16. feb 2010

Ahojte 🙂

hlásím příchod, vykupkaná napapaná 😀 😀 😀 můžeme klebetovat zase do 1h 😝 😝 😀 😀

Dejna a já jsem vzduch nebo ty duch? S kým sem se já dneska potkala u bily, ha?? 😉 😉

ika taky pod 38 nic nedáváme a strach z odsávačky to známe, Miška pláče sotva ji vidí 😖 😖 ale je k nezaplacení, někdy jsme i 6x za noc odsávali vždy jak jsem slyšela že se ji špatně dýchá..

Dejna jinak jak jsem ti říkala o těch bodýčkách tak jsem je měla vzít, podle oka jsem to doma odměřila a sedělo by to.. jinak zítra beru jedno a jdu na to budu to tam hold přiměřovat..

jinak s tím čajíkem kupuju Mišce zatím hipp všelijaký ale je dost drahý asi přejdeme na pytlíkový máte nějaký tip, který byste mi doporučili..

teri3
16. feb 2010

no v tom kauflande to bolo milé prekvapko, aj keď pre dejnu možno nie až tak milé, lebo som ju išla chytať za okuliare 😀 😀 😀 😎

ika, tiež nič nedávam, keď je pod 38, dokonca posledne, keď mal 38,3, tak som tiež nedala a do rána pekne teplota klesla 😵 . A veľmi dobre mám osvedčené tie homeopatické čípky viburcol, je to hlavne pri nekľude, už zabrali aj v noci, keď sme ho nevedeli utíšiť a veľmi plakal, aj teraz v piatok - papať nechcel, len plakal, tak ho to upokojilo a zaspal 😉

my používame zatiaľ granulkový čajík - teraz mám Hipp od felixko, ale už som kúpila sáčkový - v DM-ke jahôdkový a zdá sa mi oproti tým detským z lekárne podstatne lacnejší (teda u nás majú v lekárni čaje po cca 2 € ). No a ten DM-kovský stojí okolo 1,30 a je tam 25 sáčkov 😉

inak Filipko dnes papal zase o trošku lepšie, tak dúfam, že sa to pomaličky rozbehne 🙂

teri3
16. feb 2010

no a práve tie čípky sú konkrétne - kopírujem: "Povzbudenie vlastných liečivých síl organizmu pri stavoch nekľudu detí s horúčkou alebo bez horúčky. Na symptomatickú liečbu bežných infekcií."

inffinity
16. feb 2010

teri díky za tip asi to prubneme 🙂

hele a kde jste dneska všechny?

ika8
16. feb 2010

ďakujem za rady. Teri, zajtra klušem do lekárne pre viburcol 😉
Teraz som podložila ike vankúš navysoko, lebo iba plačkala a plačkala a mala zatvorené oči 😕 tie hlieny jej bránili dýchať 😝 😝 😝

dejna3
autor
16. feb 2010

inffi - no jasnačka, nezabudla som na teba 🙂 ja som to len tak brala - že okruh mesto (síce kaufland už ani "mesto" nie je...)

ika, nedávaš ikuške morskú soľ? ja dávam, hlavne teraz, keď sa kúri každý večer pred spaním... je to výborné na prečistenie nošteka, aj krčiari to schvaľujú, aspoň má vždy noštek čistučký a hneď tak sa tam neusadia baktérie 😉

teri - no ja som vedela, že je niekto za mnou, kto mi bude chcieť "zakryť" okuliare... a tak som sa snažila tomu vyhnúť, lebo niektorí "šikovní" mi takým prekvapkom ucapkajú škuľky 😅

ika8
16. feb 2010

dejna: a tá morská soľ sú kvapky alebo spray? ika keď ma už len vidí, že sa s niečím k nej blížim, tak začne revať 😒

inffinity
16. feb 2010

dejna 😀 😀

dejna3
autor
16. feb 2010

ika - dajú sa kúpiť aj kvapky, aj spray... podľa toho, čo komu vyhovuje.. sú rôzne značky... my máme osvedčený libenar - kvapky... neviem, či je aj spray, lebo práve včera som kupovala nové balenie a v lekárni sa ma spýtali, či chcem kvapky 😕 je to v takých ampulkách (15ks)... jedna nám vydrží cca na 3 dni

tá morská soľ, práve už aj existujúce soplíky rozriedi a idú ľahšie von... ale keď už príliš moc tečie, vtedy treba, jasnačka - liečbu (to dám napr. na noc ten bejby nasivin)

dejna3
autor
16. feb 2010

inffi, no teba som už stretla, takmer "doma" 🙂 zajtra možno aj my skočíme kuki do tesca... ja by som chcela niečo pre sofi už na jar

dejna3
autor
16. feb 2010

kočky, neviete náhodou, kde sa dajú v TO kúpiť interiérové dvere? viem - že pod kalváriou a na monako centre je tiež nejaký obchod (už minimálne 2 mesiace zatvorený 😝 ) a ešte? 😕 nie plastové, obyč ..