Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
15. apr 2010

dejna: ja ťa nechcem podporovať, ale ika sa neprisala ani raz a to bola už riadne vyhladovená, lebo ja som mala mlieko cca od 4 dňa po pôrode. A po pôrode schudla o 600g a mali ju už brať do nemocky. Preto sme celé dni iba kŕmili a kŕmili. Zakiaľ zjedla svoju dávku (30ml) už bol čas na ďašiu dávku papania ☹ 😢 No stále som vtedy plakala a preto som aj isto stratila mlieko. Zo začiatku som konzultovala aj s laktačnou poradkyňou - síce iba telefonicky - ale nepomohlo. A mlieko sa mi stratilo úplne mesiac po pôrode. Pri druhom bábe by som urobila asi to isté. Ika podľa mňa už nemala ani veľa síl na to, aby si cucla mliečka 😢 😢 😢 Ale je na každej z nás, čo urobí. Inak ja som si aj odsávala a na jeden krát som vždy odsala max. 30ml a to som odsávala každé tri hoďky. Postupne odsaté množstvo rapídne kleslo. Toľko môj prípad.

lucia563
15. apr 2010

Ika, Dejna...uz som tu aj mala co to napisene o nasom kojeni, nakoniec som to vymazala, ale nas pribeh je asi taky ako Tvoj Ika....tak sa nejdem opakovat, mozno este tolko, ze pri odsavani som neodsala ani to co Ika, mozno nejakych 1Oml....tak my sme boli na um od prveho dna doma (sicu uz aj v nemocke mu nakoniec dali, lebo uz bol fakt vyhladovany)...kolkokrat ma to aj teraz napadne, ci som to skoro nevzdala,ale tazko sudit....niekedy je mozno lepsie mat doma spokojne dietatko aj maminu a nehovoriac o Dejne, ked ma aj Sofi, ktora je este malicka...utesujem sa tym, ze na to, ze Filipko neni kojeny, krasne prospieval aj prospieva, ani tucny nebol (ako sa hovori o detoch, ktore su na um) a ani chory, az na teplotky ktore mu vystupili pri zubkoch(klop, klop)....Som zvedava co bude pri druhom, ale moc si nefandim...

katinka0000
15. apr 2010

ahojte!

to pocasie mi fakt uz lezie na nervy. nico mi o tretej zaspal, lebo dovtedy sa mu vobec nechcelo. a to je uz od siedmej hore. zajtra ideme na vikend na liptov, tak uz ani nedufam, ze tam budeme mat pekne pocasie. dnes som cely den upratovala, varila, chystala,... mamina je v kupeloch, tak sa musim postarat o ocina, aby nam neumrel cez vikend hladom. 🙂

nejako mi blbnu hlasivky. normalne nemam ani hlas. neviete, co je nato dobre? a mam aj taky dusivy kasel, ale k dr. sa mi nechce ist. ☹

inffinity
15. apr 2010

Ahojte, nějak vás vůbec nestíhám číst, no ale ke kojení.. Já Mišku kojím jen díky trpělivosti.. Po porodu mi ji přinesli až v 18h večer a to se narodila ve 13h a nepřisála se, pak druhý den ráno jsme bojovali dvě hodiny to se ji to na chvíli povedlo ale asi jen na 5minut a pak až odpoledne zas...ale to jsem ještě neměla mlíčko a potom když už ano jsem měla prsa tak plné že ji to prostě vůbec nešlo..jak dneska vidím naše noční kojení co jsme i dvě hodiny bojovaly a střídaly pravé levé a různé polohy než se přisála a konečně se napapala ☹ po nějakých 10-14dnech už jsme to zvládaly lépe.. Jen Dejni asi máš pravdu že by se dalo pobojovat jen se Sofi to je asi horší... držím palce, aby se to ještě popravilo 🙂

kkkatarinkaaa
16. apr 2010

caute
dnes mame konecne slnkooooo 😎
my sme boli dnes s Viki na palvaníe, prvykrat 😵 myslela som, ze budeme plakat...nie ze by sa vody bala, naopak, doma zboznuje kupanie...skor som sa bala toho, ked zacnu ostatne deti plakat, ze sa Viki neudrzi a pojde zarovno s nimi 😅 ale nakoniec to bolo bez placu, vo vodicke bola cela statsna 😵 tak so clapotala rucickami ako keby tam uz bola velakrat, takze som velmi rada, ze sa jej pacilo 🙂 tak mam z dnesneho dna aspon dobry pocit 🙂
baby, od kedy ste zacali davat pribinacika a pod?? Viki bude mat 8mes, no uz som jej minule dala pribinacika...hadam to nie je skoro... 😕 hlavne kvoli tomu nasmu ,,uzasnemu,, kakaniu som to chcela skusit a neviem teda ci je to tym , ale ako ho spapala a velmi jej chutil, tak aj celkom fajn kaka...na nase pomery 😕

jankapiknova
16. apr 2010

kkkatarinkaaa aj my sme chodili na plavanie ale iba jeden turnus sme boli a tiež sa malemu lubilo 😉
ani neviem už presne kedy som začala davat milačikov ale original pribinačik nedavam vobec 😉

inffinity
16. apr 2010

Katarinka já jsem Mišce zkoušela pribináček a moc ji chutnal ale zvrackala mi po něm, to u ní není zvykem ☹ ale dáváme monte 🙂 ale ne každý den asi jen 2 max 3x do týdne 😉

felixko
17. apr 2010

ahojte babule,
nejako nestíham chodiť na koníka, stále máme kopec roboty na byte, Ninke ide očák hore, je poriadne nervózna, vlastne stále sa musím venovať len jej, lebo inak zúri. teraz zaspinkala, čakáme návštevu, ledva sme stihli pri malej upratať a nachystať niečo pod zub a to máme len jedno dieťa. preto obvibujem dejnu, že to zvláda 😉 . s tým kojením je to tak...aj u nás to bol boj, našťastie sme si kojenie vybojovali už v pôrodnici a doma malá ťahala o 106, ale pokiaľ mal Samko problém prisať sa už v pôrodnici, teraz to už pôjde asi omnoho ťažšie, hlavne, keď bola medzitým aj flaška. a aj keď by trpezlivosť bola, chápem dejnu, že jednoducho má dve deti a aj Sofi sa musí adekvátne venovať a nemôže ju nechať zatvorenú v izbe vrieskať. preto ti dejna držím palce, ty sama vieš odkiaľ kam 😉

kkkatarinka my sme malej začali dávať jogurty dosť skoro, myslím, že už v nejakých 6 mesiacoch začala skúšať. jednoducho sme sa jej nemohli zbaviť, keď sme jedli my jogurt a ona musela okoštovať tiež. neboj, nič tým nepokazíš, keď jej dáš jogurtíky. my ako malé decká sme v jej veku už dávno fungovali na kravskom mlieku. určite.

ika, lucia k tomu kojeniu. Ninka sa v pôrodnici tiež nechcela prisať, dva dni jej trvalo, pokým začala ako tak ťahať. tiež som sa naplakala, lebo jedna sestrička mi povedala, že také dieťa tam ešte nemali, ktoré by nechcelo sať / a ja som si skutočne myslela, že mám nejaké "iné" dieťa/, strašne ma to trápilo, teraz to pripisujem aj hormonálnym zmenám, lebo som bola strašne rozcitlivená, niektoré mamičky to berú jednoducho ako fakt, že sa bábo neprisaje a dostane UM, no ja som bola jednoducho až nainfikovaná z rôznych časopisov a kníh, že musím kojiť za každú cenu - zaiste ste to tak aj vy pociťovali a potom boli z toho takéto stresy.

kkkatarinkaaa
17. apr 2010

ahojte
felixko-ja som skusila toho milacika len tak...a tak jej zachutil, ze uz pri nom asi zostaneme...a este aj ked vidim, ze odkedy ho papa, tak sa jej to kakanie aj napravilo 😝 hadam jej tym nijako ,,neublizim,, 🙂
moja Viki teraz spinka , doobeda spinkala v kociari cez 2 hodky , co sa nam uz davno nestalo....teraz je tam opat,, hadam este peknu chvilku pospinka...
zelam prijemny zvysok pekneho dna 🙂

kkkatarinkaaa
18. apr 2010

ahojte, dnes je tu teda inyyy ruch..ako vcera 😕
ja sa marne snazim uspat malicku...pokukujeme medzitym s mm na pohreb...no ,,morbidna ,, nedela 😒 je to smutne teda.. 😢

jankapiknova
19. apr 2010

inffinity - u nas to iste, po pribinačku zvracal a to mu nikdy nič nevadi,od malička nevracia ani bruško neboli a ked spapal pribinačka tak ho vyvratil.Tak ho vobec nekupujem, ale y vlastnej skusenosti viem že pribinačik je tažky na žaludok 😉

alicc
19. apr 2010

ahojte kočky,
konečne som sem zavítala.
nejako nestíham. cez víkend tu bola pomaly celá rodina, takže sa ani dvere nezatvorili.

cez deň nestíham PC a večer som rada ked o osmej - deviatej zalahnem.

Alicka má svoju sestričku strašne rada, zatial sa nijaké žiarlivostné scény neobjavili, aj ked nemám tolko času na nu ako predtým a sem tam veru aj zvýšim hlas, ked všetko nejde podla mojich predstáv, ale snažíme sa všetci.je to taký menší kolotoč, upratať, navariť, poprať, požehliť, poobede sa učiť s malou ale velmi mi pomáha mama takže sa to dá.

dnes ideme na sono na klbiky, tak uvidíme, či je všetko ok. trochu mám aj obavy lebo aj ja aj Alicka sme museli byť balené naširoko.

dejnas
19. apr 2010

ahojte,
ani ja som nejak cez víkend nestíhala, tiež sme mali kopec návštev...
alicc, my ideme na kĺbiky až budúci pondelok, dnes nám to akosi nevyšlo, nemal kto postrážiť v tom čase sofi, tak pôjdeme o týždeň...
daj vedieť, ako ste pochodili 😉 inak som minulý tt volala s ingridkou a mohli by sme dať stretko, niekedy v máji, keď bude už teplúčko a bude už aj ona doma 😉
ja chodím spať stále až tak okolo polnoci, prípadne o jednej a ťaháme dlhšie ráno 😅 samko sa zvykne napapať približne v tom čase pop polnoci, tak sa mi veľmi ani neoplatí, na chvíľu zaľahnúť a potom sa budiť... na ďalšie papanie sa potom zobudí cca medzi 4,30 - 5,30, takže sa dá 🙂
felixko, tej roboty ešte asi bude na dlhšie, čo? 😕 to je asi jediné, čo ma veľmi odrádza od sťahovania 🙄 ale zase výsledok bude istotne stáť za to 😉
dnes sme boli v meste s mojou maminou, lebo ešte jazdíme 2 kočíkmi... stále čakám na ten buggypod, už aby konečne došiel a budem môcť "jazdiť" aj sama s drobcami 🙂

kkkatarinkaaa
19. apr 2010

dejna- tpo je ten surodenecky kociar? lebo aj u nas ma jedna kamoska taky a je veeelmi krasny....strasne sa mi paci 🙂
my ideme uz zalahnut, teda najprv kupat a potom spinkat....nak dnes som sa dozvedela taku vec, ze surove jablcko vraj zapeka.... 😖 tak mozno tam bol-je aj nas problem....
no idem ja, majte sa a dobruuu 😔

katinka0000
19. apr 2010

ahojte!
my sme sa vcera vratili z liptova. bolo uzasne a aj pocasie nam vyslo.

alicc: drzim palce, aby boli klbiky o.k.

nicolaska chodi posledne dni uspavat tatino. normalne sa mu to vzdy podarilo. aj ked samozrejme z izby pocujem vykrikovat "mamina-mamina".

felixko
19. apr 2010

ahojte,
my sme u našich na dva dni, zajtra ideme domov. Ninuša sa dnes poriadne vybláznila na dvore, psa doslova umučila, babke dokreslila perom nohy /čo by babka pre vnučku nespravila... 😝 /, potom sme si pozerali fotky na PC, zatiaľ čo Ninka sa maľovala na tvár s červeným rúžom... 😢 😢 😢 mali ste ju vidieť, hodím aj foto, nech máte predstavu, ako vyzerala. inak je u nás všetko po starom, očný zub už je vonku, tak malá je trochu poslušnejšia, aj keď úplne poslušná nie je.

ozaj baby, chcela som sa vás opýtať, či nepoznáte nejakú firmu - solídnu, ktorá robí zasklievanie balkónov????

jankapiknova
20. apr 2010

Ahojte
dnes vyzera zas slnečno,super možme behat po vonku 😵 a nie vysedavat doma kvoli daždu 🙄

katinka0000
20. apr 2010

ahojte!

akosi to tu zanedbavate?

ako sa vsetky mate? dejna co drobcekovia? zvladate to v pohode?

kkkatarinkaaa
21. apr 2010

caute
my sme prisli nedavno z plavania, Viki sa zas dosyta vysantila... 🙂 teraz spinka a dufam, ze este aj dlho bude, aby som stihla konecne pozehlit tu kopu pradla 😖
felixko-tu fotku som na fb videla 🙂 no musela si mat teda radost 😀 😅 s tym zasklievanim ti bohuzial neporadim 😒

felixko
21. apr 2010

ahojte,
kkkatarinka tipujem, že Vikinka aj lepšie spí, keď sa vyšantí vo vodičke 😉 naša Ninula mi dnes pomáhala s upratovaním, výnimočne nič zlé nevymýšľala, potom za dobu, čo spinkala, som upratala všetky papiere a doklady, lebo sme to mali hocikde v skriniach pohádzané a nič nemalo svoje miesto. teraz sa chystáme asi do obchodu, len musím vymyslieť nejaký objazd, aby malá nevidela ihrisko, inak budú vresky na celé sídlisko.

katinka vy chodíte ešte s Nicom plávať?

dejnas
21. apr 2010

ahojte,
nestíhame net 😅 ... doobeda sme s drobčekmi doma a poobede, vždy, keď sa dá, chodíme do mesta na prechádzky.... navečer sa znovu krútim okolo drobcov a keď konečne obaja zalomia, tak zasa s drahým kuki nejaký film....
inak, zatiaľ zvládam, keď sa chystáme von, trvá to podstatne dlhšie - nachystať oboch 😝 ale dá sa... veď si zvykneme 😉 ... a stále periem 😝 😝 asi aj 10x do týždňa, ak nie viac 🙄
samko konečne začal pekne priberať, tak som spokojná 🙂
sofinke sme dnes kúpili slnečné okuliare, tak celý večer behala v nich po obývke a chodila sa nám v pravidelných intervaloch "ukazovať" 😀 😀 som zvedavá, či ich aj vonku bude tak poctivo mať nasadené 😀

katinka0000
21. apr 2010

ahojte!

tak nas nicolasko pre zmenu dnes cez den nespal vobec. a prekvapivo ani nebol za cely den unaveny, vycerapany, nervozny,... stale bol usmiaty. zaspal teraz o tristvrte na devat. fakt neviem, kde berie tolko energie. musim ho prezriet, ci nema niekde otvor na baterky. 🙂 🙂

felixko: s nicom sme prestali chodit plavat uz v novembri. chodili sme nejakych 8 mesiacov. neviem, ci si niekedy videla ten bazen, v ktorom deticky plavaju. vobec nie je stavany pre starsie deticky. je to vlastne saunovy bazen, ktory sa potom po plavani aj pouziva ako saunovy bazen. nico uz v novembri ked skocil do vody, tak sa skoro neponoril, lebo sa odrazil od dna, tak sme potom aj prestali. je to skoda, lebo vo velkych mestach maju bazeny cisto len na plavanie pre male deticky. ☹

kkkatarinkaaa
21. apr 2010

dejna-aj tak poklona, ze to tak super zvladas!! 🙂
katinka. presne tak, skoda preskoda ze je ten bazen taky malinky 😖
felixko- no spinka krasne ked prideme z kupania..v noci zatial postarom 😖

felixko
22. apr 2010

dejna inak dobre vyzeráš 😉 včera sme sa totiž stretli v meste. vy tuším tiež nemáte výťah v činžiaku, že? ako vynesieš obidvoch drobcov hore?

my pôjdeme o chvíľu von, klasika, keď sme v meste vyhráva detské ihrisko, beháme ako besní z jednej preliezky na druhú a nikde nemáme výdrž 😒 až ma to tam chvíľami nebaví, ale keď vidím tú našu Ninu, aká je naradostená..teraz píše do písanky, strašne ju baví čarbať na papier. minule nás napodobňovala a písala si na papier, čo má kúpiť v obchode, sama si hovorila jožky, káfu...

dandulik
22. apr 2010

ahojte..........tak mi sme boli včera na poradni...máme 73cm a 8650g ...na 9mesiacov hádam dobréé???? 😵
už je s nej malý šinter.....začína liezť, takže šuflíky som už pozalepovala, lebo ich začínala "upratovať."...a ked sňou chodím, už chce len za jednu ruku...zachvílu mi začne aj sama chodiť.. 🙂 ...a už sme skúšali aj šerblík....kuk foto....

kkkatarinkaaa......ked dáš malej pribináčika raz za 2 tyž. určite je to neuškodí..moja má tiež tak raz za tyž. jedného... 🙂

kkkatarinkaaa
22. apr 2010

dandulik- no tak Nellka si uz pekne na nocnicku sedi? noooo ina kocka teeeda... 🙂
aj moja Viki by uz len najradsej chodila hore dole...este samozrejme za obe rucky-skor pod pazusky- ale tesi sa strasne ked chodi....
no a k tomu pribinacikovi....ja davam jednotacika vanilkoveho skoro kazdy den 😕 starsne jej chuti a pekne po nom kaka..a le kupila som aj susene slivky, tak skusim uvarit aj tie, co to spravi
Vikinka mala na 7mes 8050gr a 68cm...v pondelok bude mat presne 8 mes, tak sa pojdme zas povazit 🙂

felixko
23. apr 2010

ahojte,
kkkatarinka aj ja som dávala malej jednoťáčika, ten jej viac chutil /aj mne/ 🙂

akurát mi droblinka zaspala, som sa na nej nasmiala, lebo ju zaujal krížik, ktorý máme zavesený v kuchyni nad dverami. pýtala sa ,čo to je, tak som jej povedala, že ježiško, bola z neho hotová. povedala som jej, aby ježiškovi zatancovala a zaspievala, tak všetko poctivo urobila, potom mu porozprávala ako sa volá ona, tatino, mamina...všetko s otvorenými ústami a vyvalenými očami.

kkkatarinkaaa
23. apr 2010

felixko- medzi nami-aj mne viac chuti 😀
takze Ninku zaujal Jezisko? nooooo 🙂 nasa Viki ked sa jej v kuchyni spytam, ze ::Kde je anjelicek? tak sa uz aj pozera tym smerom kde je vylozeny....a v svokrinej spalni to iste: Kde je panbo? a uz aj sa kuka tym smerom kde je...no zlata je....
akurat sme prisli z palvania, teda pred jednou...dnes sme nakoniec trosku plackali 😖 ale neva, zlata bola 🙂

lucia563
23. apr 2010

Ahoj dievcata...

...hlasim sa po kratsom odmlcani, ale nestiham 🙂 a ked, tak sem tam len precitat...

Doobeda sme boli v meste, Filipko sa trochu vysantil, zaspal uz po ceste domov v aute, ale chvalabozku zaspal, aj ako sme ho prelozili. No on tiez ked spomenieme ,,panbozka,, hned sa zacne prezehnavat, no je to take chutne 🙂 Este ked sme boli v meste a spacirovali po namesti tak strasne rad chodil do kostola a tam tak potichu suskal ze ,,PAMBO,, snad mu to zostane 😉

Dandulik, to je Nelka sikovnica, ked uz takto pekne sedka na nocnicku, aj my este bojujeme, neviem do kedy, zatial to teda nema uspech ☹ uz si hovorim, ci som ja nemozna, ze ho to neviem naucit, alebo to skratka chce svoj cas...

sofia122
23. apr 2010

ahojte babenky po dlhej dobe som zase tu,sofinka uz lepsie spi aj vnoci aj cez den.beha jak mrska vsade je.uz sa aj vyskrabala na gauc.